Samorząd Uczniowski


Wyślij kartkę - Święto Poczty i 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski

 

  18 października obchodzone jest w Polsce Dzień Poczty Polskiej (Dzień Listonosza). Listonosz to osoba znienawidzona przez psy, uwielbiania przez emerytów. Listonosz w swoje święto nie ma niestety wolnego, w dalszym ciągu jest niezastąpiony. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kilogramów przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co psychicznie.  W Stanach Zjednoczonych zaś 4 lutego obchodzony jest nieoficjalnie „Thank a Mailman Day”, czyli dzień, w którym ludzie okazują wdzięczność listonoszom.

  My, postanowiliśmy w tym roku uczcić to święto, ponieważ wydaje się nam, że pisanie listów i kartek pocztowych trochę zanika i przypomnieć, że korespondować można również w taki sposób. W związku z tym, że w tym roku przypada również 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę przyszło nam do głowy połączyć te dwa święta i wysłać "Kartkę za grosz" z wizerunkiem naszej szkoły sprzed lat.

 

  Każdy z Was może u nas nabyć kartkę, napisać ją do osoby, którą lubi, a my ją dostarczymy jutro, najdalej w poniedziałek, oczywiście korespondencja możliwa jest w obrębie szkoły. A więc czekajcie na listonosza... :)

 

 

 

 

 


W tym jednym
z najważniejszych
dni w roku szkolnym,
w dniu święta
Pracowników Edukacji Narodowej,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia,
cierpliwości,
wytrwałości,
sukcesów zawodowych
oraz
zadowolenia z uczniów!
Życzy
Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

W tym roku, wzorem poprzedniego, obowiązuje losowany "szczęśliwy numer", który zwalnia ucznia z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Dodatkowo w tym roku mamy "Dzień KOLORU". Osoby, które mają w tym dniu ubranie w wylosowanym kolorze również są zwolnione z pytania i zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek.

 

Dzień Chłopaka w SP2

 

 

 

  Geneza tego święta w Polsce jest niejasna. Pewne jest jednak, że zyskuje na popularności dzięki mediom, a szczególnie internetowi i portalom społecznościowym.

 

  Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Prawdopodobnie już w VI wieku n.e. zapoczątkowane zostały obchody tego święta. U nas w szkole dziewczyny także przygotowały drobne upominki. Samorząd Uczniowski zadbał, aby naszym miłym i sympatycznym kolegom było przyjemnie i żeby poczuli się w tym szczególnym dla nich dniu, zaopiekowani.

 

 

 

 

 

Rozpoczynamy pracę w roku szkolnym 2018/2019 

 

  Zaczynamy pracę w roku szkolnym 2018/2019. Pierwsze zebrania za nami. Jesteśmy w trakcie układania pracy na pierwszy semestr tego roku szkolnego i już wkrótce przedstawimy go Wam tutaj w zakładce. Tak jak Wam wspominaliśmy na zebraniu, jesteśmy otwarci na Wasze propozycje.

  Jeśli ktoś z Was chciałby pracować z nami, decydować o tym, co się będzie działo w tym roku w naszej szkole to zapraszamy do nas :).

  Przypominamy Wam skład naszej Rady Samorządu Uczniowskiego:

przewodniczący - Bartek Paisert

z-ca samorządu - Magda Walczak

protokolant - Julia Bachman

skarbnik - Kinga Sitarz

organizacja imprez - Kamil Deresiński i Jakub Skoczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

Archwum Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

 

 

  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2018/2019 za nami. Do Was należała decyzja, kto zostanie przewodniczącym, zastępcą, skarbnikiem oraz opiekunem Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 282 osób. We środę, 30 maja 2018r. oddaliście swoje głosy na: Bartek Paisert - przewodniczący RSU, Magda Walczak - z-ca przewodniczącego RSU. III miejsce zajęła Julia Bachman i IV Kinga Sitarz.

 

  Pamiętajcie, że ruszamy w nowym roku szkolnym i każdy może do nas dołączyć.

 

 

 

 

 

Dzień Kostki Rubika

 

 

 Wyniki prezentują się następująco:
Konkurs na największy procent osób z kostkami Rubika w klasie wygrała klasa 4a - 78%
Zawody w układaniu kostki Rubika na czas wygrał Adam Jasik z klasy 2a - 48 sekund. Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

 

  We wtorek 24 kwietnia obchodzić będziemy w naszej szkole Dzień Kostki Rubika. Z tej okazji zaplanowaliśmy:
1) zawody w układaniu kostki Rubika na czas (nie musisz się wcześniej zapisywać - wystarczy, że 24 kwietnia podczas przerwy znajdziesz na korytarzu przedstawicielki Samorządu Uczniowksiego i ułożysz kostkę przy nich - ne zmierzą Twój czas),
2) konkurs na największy procent osób z Kostkami Rubika w klasie,
3) wystawę różnych rodzajów Kostek Rubika (na długiej przerwie, na II piętrze przy auli - zachęcamy do przyniesienia własnych kostek i "pochwalenia" się nimi).

Za zajęcie czołowych miejsc w konkursach przewidujemy nagrody! Wyniki podane zostaną kilka dni póxniej na stronie szkoły Zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy!

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA MAJ:

5 - 20, 6 - 5, 7 - 0, 8 - 0, 9 - 24, 10 - 27, 11 - 15, 12 - 6, 13 - 30, 14 - 0, 15 - 0, 16 - 17, 17 - 22, 18 - 0, 19 - 0, 20 - 0, 21 - 0, 22 - 0, 23 - 4, 24 - 14, 25 - 13, 26 - 11, 27 - 8, 28 - 0, 29 - 0, 30 - 3

Pierwsza liczba to dzień miesiąca, druga to może Twój numer?

 

 

 

 

 

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ - STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

 

 

  W piątek 23 marca uczniów klasy 1a i 1b odwiedziły uczennice z klasy 7d. Hania i Amelia przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki W. Cichonia "Cukierku, Ty łobuzie! " Było to już kolejne wspólne czytanie w ramach projektu Spotkanie z książką- starsi czytają młodszym. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o niesfornym kociaku, po czym przystąpili do wykonywania zadań związanych z omawianą lekturą.

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w SP2 Astronomiczna wiosna rozpoczęła się w tym roku wczoraj, 20 marca. Czasem terminy wiosny kalendarzowej i astronomicznej wypadają tego samego dnia. Ale tak nie będzie jeszcze przez wiele lat. Powód? Chodzi o ruch ziemi, który nie jest uwzględniony przez kalendarze, którymi się posługujemy. Najczęściej pierwszego dnia wiosny uczniowie topią Marzannę, ale my postanowiliśmy zaznaczyć ten dzień nieco inaczej w naszym szkolnym kalendarzu. Zorganizowaliśmy "Konkurs na Żywą Marzannę", cokolwiek to znaczy oraz "Quiz Wiedzy O Pierwszym Dniu Wiosny". Podczas obrad wybranego Jury drużyna "Uczniowie" rozegrała mecz z drużyną "Nauczyciele" i bynajmniej wynik nie był tu najważniejszy. To był nasz pomysł na wiosnę, a na tą prawdziwą czekamy z ustęsknieniem, bo ciągle jeszcze nie widać jej za oknami.

DZIEŃ KOBIET

 

Życzymy Ci abyś odnalazła:

 

w ciszy swoje myśli i marzenia,

 

w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia,

 

w otaczającym świecie radość istnienia,

 

w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,

 

a w sobie miłość.

 

 

Czy wiedzieliście, że:

 

"Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.

 

Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom..." (fragment Wikipedia)

 

U nas w szkole nie obyło się dzisiaj bez życzeń, kwiatków i słodkości. Nasi chłopcy pamiętali o wszystkich kobietach.

 

 

 

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA KWIECIEŃ:

 

5 - 20,  6 - 5,   7 - 0,   8 - 0,   9 - 24,   10 - 27,  11 -15,   12 - 6,   13 - 30,  14 - 0,  15 - 0,   16 - 17,   17 - 22,   18 - 0,   19 - 0,  20 - 0,   21 - 0,   22 - 0,  23 - 4,   24 - 14,   25 - 13,   26 - 11,  27 - 18,   28 - 0,  29 - 0,  30 - 0.

 

Dzień Lenia to: 16 kwietnia

 

Pierwsza liczba to dzień miesiąca, druga to może Twój numer?

:)

 

 

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA MARZEC:

 

 

1 - 16, 2 - 23, 5 - 9, 6 - 7, 7 - 24, 8 - 14, 9 - 21, 12 - 1, 13 - 22, 14 - 26, 15 - 22, 16  - 18, 19 - 4, 20 - 15, 21 - 5, 22 - 10, 23 - 25, 26 - 19, 27 - 2, 28 - 11, 29 - 17, 30 - 3

 

 

 

 

Poczta Walentynkowa

 

 

  Jak co roku Samorząd Ucznowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Już od czwartku można było zaopatrzyć się w przygotowane przez Radę Samorządu serduszka, oczywiście w kolorze czerwonym. Poczta działała od czwartku do piątku i "Listonosz Walentynkowy" miał co robić. A skąd wzięło się to święto? Słów parę poniżej. :)

Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest założenie, że Walentynki wywodzą się od prastarego, pogańskiego święta Luperkalia, które dopiero później zostało zaadaptowane przez chrześcijaństwo. Dziewczyny wrzucały do skrzynki liściki ze swoimi imionami, a chłopcy je losowali. Ta, której liścik wyciągnął chłopak, była jego towarzyszką do końca zabawy. Potem zmieniono patrona na na św. Walentego. Jedno z podań głosi, że św. Walenty udzielał potajemnie ślubów żołnierzom cesarza Klaudiusza II, którym władca zabronił zawierać związki małżeńskie. Za sprzeciwienie się woli cesarza, święty Walenty został skazany na śmierć. Pary, które pobrały się dzięki świętemu, zaczęły potajemnie świętować dzień śmierci Walentego jako święto miłości. Inna legenda głosi, że Walenty wcale nie był duchownym, ale młodym chrześcijaninem, który sprzeciwił się uciskaniu swoich współwyznawców. Za co został skazany na śmierć. Oczekując wyroku w wiezieniu wysłał miłosny list do swojej ukochanej, który podpisał słowami „Twój Walenty”. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90. ubiegłego wieku.

 

 

 

 

 

 

BAL 2+1

 

 

8 luego w naszej szkole odbył się BAL 2+1. Udało się! Bal w Szkole Podstawowej nr 2 zakończył się sukcesem. Trzeci raz w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Nie była to zwykła dyskoteka, ale pierwszy krok w stronę poważnej imprezy karnawałowej. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przyozdobiliśmy ją balonami, serpentynami. Codzienne jeansy uczniowie zamienili na kreacje często przypominające te z czerwonego dywanu. Foto relację z tego przedsięwzięcia będzie można obejrzeć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI już wkrótce.

Wyjaśniamy skąd tytuł 2+1 - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i uczniowie Gimnazjum nr 1 i to nam właśnie daje 2+1 :).

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg naszego balu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczęśliwe numery na miesiąc luty:

 

  1    2     5     6     7    8    9    12    25   26      27   28

 

10  18   15   16   17   26   3     1      3    30      25    28

 

 

 

 

Akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" - Samorząd Uczniowski

 

 

  Tak jak co roku Samorząd Uczniowski zainicjował akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Projekt polega na zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej w pozyskiwanie funduszy i żywności dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

  Dzięki Waszej życzliwości mogliśmy w tym roku zrobić aż 11 paczek żywnościowych, które sprawiły, że Święta Bożego Narodzenia były chociaż nieco cieplejsze i milsze. Bardzo dziękujemy rodzicom za zakup ozdób bożenarodzniowych, Radzie Rodziców, rodzicom 1a za wsparcie i Wam wszystkim - bez Was ta akcja nie miałaby sensu.

 

 

 

 

Podsumowanie Konkusu na Najładniej Udekorowaną Klasę

 

 

  Dnia 21 grudnia Samorząd Uczniowski w związku z Konkursem Mikołajkowym na najładniej udekorowaną klasę wskazał wygraną pracownię ocenioną według wszystkich kryteriów. Tą pracownią jest sala numer 25. Gratulujemy klasie 2d za wykazanie się kreatywnością :).

 

 

 

 

 

LOSOWANY NUMEREK

 

 

  Uwaga, uwaga, reaktywujemy losowanie "Szczęśliwego Numeru". Cała akcja polega na tym, że na cały miesiąc Samorząd Uczniowski losuje numer ucznia z każdej klasy dla każdego dnia miesiąca. Wylosowane osoby z poszczególnych klas w tym dniu będą mogły skorzystać z prawa do braku pracy domowej, niepytania i niepisania kartkówki. Pamiętajcie, nie dotyczy to sprawdzianów, ani testów.

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek - grudzień 2017

 

O - kolor zielony - dzień tygodnia, O - losowany numer ucznia

1- 2

4 - 22 5 - 21 6 - 8 7 - 18 8 - 20

11 - 21 12 - 1 13 - 3 14 - 27 15 - 6

18 - 5 19 - 18 20 - 7 21 - 1 22 - =

Uwaga, uwaga, poniżej zamieszczamy "Szczęśliwe numery" na styczeń:

2-11 3-23 4-29 5-13

8-4 9-25 10-30 11-9 12-12

15-26 16-15 17-14 18-10 19-19

22-17 23-29 24-15 25-27 26-1

29-25 30-11 31-16

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu mikołajkowego już w poniedziałek - zapraszamy na naszą stronę :)

 

 

 Podajemy wyniki Konkursu Mikołajkowego na największą ilość osób przebranych:

 

1a- 100%      2a - 75%

1b - 89%       2b - 96%

4a - 85%      2c- 100%

4b -80%      2d - 100%

7a - 74%      3a -68%

7b -94%       3b -76%

7c - 45%       3c -100%

7d -69%        3d -57%

7e -42%

 

  W związku z tym, że 4 klasy, 1a, 2c, 2d, 3c uzyskały po 100%, Samorząd Uczniowski wylosował komisyjnie klasę, która wygrała i jest to klasa 3c. Klasa zwycięska i pozostałe klasy dostaną słodki upominek. Serdecznie gratulujemy.

Przypominamy, że przed Wami jeszcze walka o tytuł najlepiej udekorowanej klasy.

6 grudnia Samorząd Uczniowski połączył Dzień Czekolady z Mikołajkami. Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w naszej zakładce poniżej.

 

 

 

Regulamin konkursu Mikołajkowego na najlepiej udekorowaną klasę

 

1. Każda klasa ma za zadanie udekotrować swoją salę wedle własnego świątecznego uznania.

2. Ozdoby mają dotyczyć Świąt Bożego Narodzenia.

3. Konkurs ten oceniać będzie jury składające się z przedstawicieli samorządu.

4. Pod uwagę brana będzie kreatywność uczniów.

5. Na wygranych czeka nagroda.

 

 

 

Regulamin konkursu mikołajkowego na największą ilość przebranych osób

 

1. Organizatorami tego konkursu jest Samorząd Uczniowski.

2. Konkurs odbędzie się 6 grudnia 2017r.

3. Samorządowe jury podczas lekcji będzie sprawdzać wykonane zadania.

4. Sprawdzana zostanie frekwencja klas oraz strój świąteczny (wynik w procentach).

5. bWygrywa klasa z największą ilością przebranych osób,.

 

Powodzenia!!!

 Pierwszaki świętowały urodziny misia!

 

 

  25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych poznali historię pluszowej zabawki, wzięli udział w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Tego dnia uczniów odwiedzili ich starsi koledzy-przedstawiciele SU. Monika, Zuzia i Gracjan z klasy IIIa przeczytali swoim młodszym kolegom fragmenty lektury, opowiadającej przygody sympatycznego misia-bohatera książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali kolejnych fragmentów. Dziękujemy naszym trzecioklasistom za miłe odwiedziny i przygotowaną dla najmłodszych słodką niespodziankę.

 

 

Andrzejki , Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Tradycją naszej szkoły jest Dyskoteka Andrzejkowa, którą Samorząd Uczniowski zorganizował tym razem nieco wcześniej, bo 21 listopada. Jak zawsze impreza z wróżbami i konkursami sprawia, że wszyscy mamy dobre humory. Tak było też tym razem, co widać na zdjęciach i filmikach :).

30 października obchodzimy Dzień Spódnicy

 

 

  Pierwsze ubrania, które przypominały spódnice znane były kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane z trzciny i nosili je także mężczyźni. Z czasem uległo to zmianie: panowie (z wyjątkiem Szkotów) zaczęli nosić spodnie, a kobiety spódnice.
  Spódnice zmieniały się na przestrzeni lat. W dawnych czasach damy nosiły ogromne i szerokie spódnice o średnicy u dołu do 3 metrów, a lata 60 – te XX wieku to miniówki. Potem do kobiecej garderoby zawitały spodnie i na chwilę przejęły kontrolę nad kobiecym strojem.
  Nawet jeśli na co dzień nosi się spodnie, to często kobiety sięgają po tą część garderoby. Drogie Panie, koleżanki, ale także drodzy mężczyźni, w tym dniu w naszej szkole z dużym przymrużeniem oka sięgamy więc po spódnice. Każda forma, która wywoła uśmiech na naszych twarzach o tej porze roku mile widziana.

 

Wyniki konkursu na Największą Ilość Spódnic na klasę:

Zwycięska klasa to: 3c ( 95% , II miejsce - 2d - 92%, III miejsce - 2c - 87%)

 

Najciekawszą Spódnicę miała: 

Gabrysia Michalska z klasy 2c 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

DZIEŃ SPÓDNICY


  Światowy Dzień Spódnicy, w naszej szkole obchodzony 31 października, stanowi doskonałą okazję, żeby wyglądać inaczej niż zwykle. Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w świętowanie tego dnia.

Z tej okazji ogłaszamy następujące konkursy:
1. KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ SPÓDNICĘ

2. KONKURS NA NAJWIĘKSZY PROCENT OSÓB W KLASIE UBRANYCH W SPÓDNICĘ

 

ZA ZWYCIĘSTWO W KONKURSACH PRZEWIDZIANO ATRAKCYJNE NAGRODY!


  Więc, nawet, jeśli na co dzień za spódnicami nie przepadasz, 31 października zrób wyjątek. Niech twoje ulubione spodnie odpoczną i ustąpią miejsca rzadziej noszonej części garderoby, w końcu Światowy Dzień Spódnicy trzeba należycie uczcić!

 

CHŁOPCY! WY TAKŻE MOŻECIE ZAŁOŻYĆ SPÓDNICĘ!


REGULAMIN KONKURSÓW ORGANIZOWANYCH Z OKAZJI DNIA SPÓDNICY
1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski.
2. Konkursy będą mieć miejsce dnia 31 października 2017r.
3. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń SP2, który w danym dniu (31.10.2017) założy spódnicę.
4. Przebieg konkursów:
a)Podczas trwania zajęć lekcyjnych 31.10 w każdej klasie pojawią się przedstawiciele Rady SU, którzy:
• Zapiszą liczbę osób będących w szkole w tym dniu oraz osób, które założyły spódnicę
• Wykonają zdjęcia osób, które wyrażą chęć uczestniczenia w konkursie na najciekawszą spódnicę
b) Po odwiedzeniu wszystkich klas zostanie zwołane zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego, na którym:
• Wyłoniona zostanie klasa, która 31.10 miały największy procent spódnic
• Wybrane zostaną 3 osoby, które 31.10 założyły najciekawszą spódnicę (nietuzinkowy fason, wzór)
c) Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły następnego dnia, tzn. 01.11.2017r.
d) Wręczenie nagród odbędzie się 03.11.2017r.
GORĄCO ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH!

 

 

 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości

 

Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2

 

 

 

 

 

Dzień Uśmiechu

 

  W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu przypada na 6 października (piątek). To święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego był Harvey Ball, twórca znanego symbolu żółtej uśmiechniętej buzi (1963) . „Śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Stymuluje też wydzielanie endorfin (hormon szczęścia). Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. A u nas wyglądało to tak jak na zdjęciach.

 

Dzień Chłopca " W dzień dzisiejszy chłopaku miły, niech Ci płyną życia chwile, w duszy, z serca, z całej siły. Więcej czuję - życzę tyle" dziewczyna z SP2 Samorząd Uczniowski nie zapomniał o tak ważnym święcie. Przygotowania trwały już od tygodnia, a zwieńczeniem były słodkie co nieco i mały prezencik od dziewcząt, który rozdawały wszystkim obecnym w tym dniu chłopakom przedstawicielki z Rady Samorządu Uczniowskiego.

Pierwsze spotkania za nami

 

 

Czas zacząć pracę. Pierwsze spotkania za nami. Na razie pracujemy nad propozycjami zmian do Statutu Szkoły, nad dokumentami typu Regulamin Samorządu Uczniowskiego, Ordynacja Wyborcza. Zgłosiliśmy także propozycję wolnych dni.

 

Ale myśłimy także o tym co moglibyśmy zrobić dla nas samych. Jesteśmy w trakcie tworzenia Planu Pracy Samorządu Uczniowskiego. JEŻELI MACIE JAKIEŚ PROPOZYCJE, zapraszamy Was do nas. Jeżeli będziemy w stanie to zorganizować to możemy się tym zająć razem.

 

Przypominamy Wam skład Rady Samorządu Uczniowskiego:

 

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego to: Julia Pastok z kl. 3c,
Z-ca przwodniczącej SU to: Magda Walczak z kl. 2c,
Sekretarzami zostali: Monika Marczak z kl. 2a i Antonina Kostera z kl. 3c,
Skarbnikiem została Julia Bachmann z kl. 2d.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostały Panie: Justyna Marciszewska,

 

Marta Grabska Górska- "duży SU",
Anna Piec - "mały SU".

 

 

 

 

  

 

Czekacie z pewnością na wyniki "Plebiscytu Naj". Teraz, po części oficjalnej możemy już podać wszystkich wybranych przez Was w trzech kategorach. I tak:

 

  • "Najsymatyczniejsza Trzecioklasistka roku szkolnego 2016/2017 to: Joasia Waleńska z 3c,
  • "Najsympatyczniejszy Trzecioklasista roku szkolnego 2016/2017 to: Mateusz Rębacz z klasy 3a,

 

  • "Trzecioklasistka z największym poczuciem humoru" to: Wiktoria Michaś z klasy 3a,
  • "Trzecioklasista z największym poczuciem humoru" to Maksym Przybylski z klasy 3d,

 

  • "Miss Trzecioklasistek 2016/2017" została: Zuzia Marciniak z klasy 3c,
  • "Misterem Trzecioklasistów 2016/2017" został : Mikołaj Karwacki z klasy 3d.

 

 

 

 

Już prawie wakacje - Plebiscyt Naj

 

  To już prawie koniec roku. Jeszcze parę dni i zasłużony odpoczynek. Rada Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny wybrana, wszystkie funkcje przydzielone. Ale, zostaje jeszcze jedna rzecz, o którą często pytacie, a mianowicie kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach, w "Plebiscycie Naj". To zostanie naszą słodką tajemnicą jeszcze przez parę dni :).
  Ci, którzy będą na rozdaniu świadectw klas 3 sami będą mogli zobaczyć, a resztę zapraszamy zaraz po uroczystości na stronę szkoły, na zakładkę SAMORZĄD UCZNIOWSKI, gdzie zamieścimy wyniki i zdjęcia z przyznania nagród w "Plebiscycie Naj 2016/2017". Zapraszamy.

 

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2017/2018 za nami. Wiemy już kto będzie przewodniczącą, z-cą itd, ale pamiętajcie, że pracować w samorządzie może każdy z Was. Jeżeli mmacie pomysły na to co mogłoby się dziać w naszej szkole w przyszłym mroku przyjdź na zebranie i zostań. Każdy mile widziany. Poniżej przedstawiamy wyniki Waszego głosowania:
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego to: Julia Pastok z kl. 2c,
Z-ca przwodniczącej SU to: Magda Walczak z kl. 1c,
Sekretarzami zostali: Monika Marczak z kl. 2a i Antonina Kostera z kl. 2c,
Skarbnikiem została Julia Bachmann z kl. 1d.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostały Panie: Justyna Marciszewska - "duży SU",
Anna Piec - "mały SU".

 

 

 

 

Stoisko Samorządu Uczniowskiego podczas pikniku "Apetyt na Zdrowie" 

 

  1 czerwca Samorząd Uczniowski przygotował quizy i łamigłówki, czyli gimnastykę dla naszych umysłów. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w zabawie i otrzymać słodki poczęstunek. 

 

 

 

 

 

UWAGA!!!

Loteria już za nami. Losy rozeszły się w mgnienu oka. Przed nami już w piątek "Plebiscyt Naj". Rano postaramy się dotrzeć do wszystkich klas I i II. Będziecie mogli zagłosować na:
NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĘ,
NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA,

 

DZIEWCZYNĘ z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU,

 

CHŁOPAKA Z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU,

 

MISS G1 TRZECIOKLASISTEK
I MISTERA TRZECIOKLASISTÓW.

 

Zastanówcie się nad tymi kategoriami, pzrypomnijcie sobie wszystkie trzecioklasistki i trzecioklasistów i wybór przed Wami.

 

 

 

 

Witamy, witamy...

 

 

Chcemy Wam przekazać parę informacji, co przed nami.
Zbliżamy się już małymi kroczkami do końca roku, ale to jeszcze nie koniec.
Prosimy Was wszystkich (każda klasa) o przyniesienie minimum 5 fantów, ale może być więcej. Może to być wszystko co Wam przyjdzie do głowy, oczywiście w pewnych granicach :). Mogą to być pluszaki, książeczki, długopisy, słodycze... Na fanty czekamy do 16 maja. Fanty będzie zbierała Weronika Machnik z klasy 2c. 31.06.2017 zorganizujemy dla Was loterię z okazji Dnia Dziecka, bo przecież wszyscy czujemy się trochę dziećmi :).
Każda klasa musi wystawić obowiązkowo minimum jednego kandydata, ale może być więcej do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci proszeni są o dostarczenie plakatów wyborczych do sali 35 do 29.05.2017 r. Termin wyborów przewidujemy na 6 czerwca.
Przed nami jeszcze jedno wydarzenie. Plebiscyt Naj, wybieramy Naj w paru kategoriach wśród trzecioklasistów, atak naprawdę wybierają klasy 1 i 2. Kategorie podamy w kolejnej wiadomości.

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny


  Pierwszy Dzień Wiosny nasza szkoła spędzała tradycyjnie już "inaczej". Wszystkie klasy walczyły o tytuł Klasy Wiosennej 2017. Każdy zespół przygotowywał 3 przebrania wiosenne, brał udział w 3 konkurencjach: "jazda kocem bez trzymanki", "bieg w ping ponga na łyżce" i "rzut gazetą do celu" - technika dowolna :).
  Po tych emocjonujących wydarzeniach obejrzeliśmy mecz siatkówki: nauczyciele - uczniowie, a na koniec biliśmy szkolny rekord w zumbie. Jak wspomnieliśmy, było inaczej, na wesoło i z przymrużeniem oka. Dodać należy, że tytuł "Klasy Wiosnennej 2017" zdobyła klasa 3d. Gratulujemy :).

 

 

2 BAL w Gimnazjum nr 1 2 Bal w G1 zakończył się sukcesem. Nie była to zwykła dyskoteka, ale poważna impreza karnawałowa. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przyozdobiona białymi i czarnymi balona.mi. Uczniowie zamienili codzinne ubrania na suknie i garnitury. Foto i filmo relacja z tego przedsięwzięcia w tej zakładce poniżej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i przebieg naszego balu.

Aktualności Samorządu Uczniowskiego:

 

  Przed nami zasłużone ferie, prawie za nami I okres i czas na oddech. Proponujemy Wam dla rozluźnienia zdjęcie w naszej FOTOBUDCE. Znajduje się ona na II piętrze. Godziny działania podamy we środę na zebraniu z gospodarzami klas. Pozdrawiamy.

 

 

 

 

Mikołajki wcześniej


"Przesuneliśmy" Mikołajki z 6 na 5 grudnia. Wszystko to w związku ze Świętem Patrona Szkoły.
Ale wróćmy do Mikołajek, w tym dniu można było nabyć słodką niespodziankę u dziewczyn z Samorządu Uczniowskiego. Sprawdziliśmy "czerwone" w klasach (jeden element stroju w tym kolorze) w ramach Konkursu Moikołajkowego oraz Wasze "Czapeczki Mikołajkowe" (osoby z czapeczkami zwolnione były z pytania i kartkówek niezapowiedzianych w tym dniu).
Klasa, która po przeliczeniu punktów osiągnęła najwyższe noty zostanie nagrodzona. Wyniki poniżej. Zwyciezcom gratulujemy :)

 

ilość osób podczas sprawdzania - ilość czapek - elemtenty czerwone = średnia
1a - 27 - 23 - 85 % - 18 - 67 % = 76 %
1b - 26 - 25 - 96 % - 23 - 89 % = 93 % - I miejsce
1c - 28 - 22 - 79 % - 14 - 50 % = 65 %
1d - 25 - 23 - 92 % - 20 - 80 % = 86 %
2a - 26 - 19 - 73 % - 18 - 69 % = 71 %
2b - 23 - 19 - 82 % - 14 - 61 % = 72 %
2c - 18 - 16 - 89 % - 14 - 78 % = 84 %
2d - 24 - 19 - 79 % - 7 - 29 % = 54 %
3a - 26 - 11 - 42 % - 12 - 46 % = 44 %
3b - 18 - 6 - 33 % - 5 - 28 % = 31 %
3c - 19 - 5 - 26 % - 15 - 79 % = 53 %
3d - 20 - 14 - 70 % - 10 - 50 % = 60 %

 

 

 

 

Andrzejki 22 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Wieczór Andrzejkowy. Jak zawsze uczniowie dopisali, bawili się świetnie co można zobaczyć na krótkich fimikach i na zdjęciach ( SAMORZĄD UCZNIOWSKI).

  Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" poprzez wykonanie kartki lub bombki świątecznej serdecznie dziękujemy. Wyróżnione prace pokazujemy poniżej, ale zgodnie z zapowiedzią, wybraliśmy 3 najciekawsze prace, chociaż uwierzcie nam, nie było to łatwe. A oto osoby, które wykonały te "cuda": Paulina Wczesna - 1c, Bartosz Wietecki - 2a, Nikola Rachuta - 1b. Zwyciezców zapraszamy po odbiór narody do sali 35.

 

 

Co nas czeka w najbliższym czasie?

 

  Tak jak w ubiegłym latach, Samorząd Uczniowski organizuje akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, w związku z tym prosimy Was o pomoc w formie wykonania 5 kartek świątecznych i 5 bombek od każdej klasy.  Najładniejsze 3 bombki i 3 kartki zostaną nagrodzone. Termin oddania prac do 17.11.2016r.

 22.11.2016r. w naszej szkole odbędzie się Dyskoteka Andrzejkowa. Bilety będą do nabycia od 9.11.2016 na przerwach międzylekcyjnych. Szczegóły przekaże Wam Rada Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do wszystkich do zabawy. :)

 

 

 

  Jeśli masz ciekawe pomysły, nie boisz się pracy, masz pomysł na nudę, dołącz no nas:

 

Mam na imię Monika, jestem w klasie 2a. Jako działacz samorządu i przewodnicząca szkoły, chciałabym razem z wami zrobić kilka rzeczy :). W tym roku mamy w planach między innymi zorganizować Bal Gimnazjalny, który mamy nadzieję stanie się naszą tradycją. Mamy w głowie wiele super pomysłów, które mam nadzieję, że uda się zrealizować :)! Jeżeli macie jakieś plany, które chcielibyście abyśmy wspólnie wykonali, chętnie przyjmiemy wszystkie propozycje :).

 

Mam na imię Weronika Machnik chodzę do klasy 2c i mam 14 lat. Interesuję się piłką nożną oraz rysowaniem. W samorządzie jestem po to by zmieniać nudne przerwy na pełne wydarzeń i różnych akcji. Jestem otwarta i przyjacielska o czym sami możecie się przekonać. Jeśli ktoś potrebuje pomocy chętnie mu pomogę.

 

Cześć ! Jestem Julia. Kilka słów o mnie :interesuje się muzyką i historią, śpiew sprawia,że wszystko staje się łatwiejsze. W wolnych chwilach lubię również uprawiać najróżniejsze sporty. Wszędzie mnie pełno,jestem zdecydowanie niewygadaną osobą,ale i rozsądną. Chodzę do klasy 2 c,należę do samorządu szkolnego. Wraz z moimi koleżankami chciałybyśmy podzielić się swoimi pomysłami odnośnie zmian szkolnych. Oczywiście wszystko to z myślą o nas uczniach, aby chodzenie do szkoły kojarzyło nam się z czymś przyjemnym. A więc w tym roku postanowiłyśmy wykazać się swoją kreatywnością. Na pewno spodoba wam się dzień czekolady czy też mikołajki,które są pierwszą oznaką zbliżających się świat. Chciałybyśmy zorganizować przynajmniej dwie dyskoteki szkolne. Niestety czasu jest coraz mniej,a pomysłów nie ubywa,dlatego musimy się spieszyć. Mamy nadzieje,że będziecie nas wspierać ,żeby wszystkim było dobrze! Trzymajcie się cieplutko i do zobaczenia!

 

Mam na imię Zuzia Marciniak, jestem z klasy 3c. W tym roku działam w samorządzie szkolnym. Razem z innymi uczennicami planujemy w tym roku zrobić kilka różnych akcji. Na przykład Dzień Czekolady, Zawody z okazji Dnia Dziecka. Szukamy chętnych osób, które chciałby razem z nami działać w samorządzie . Jesteś chętny? Czekamy na Ciebie!

 

ANIA: Jestem skarbnikiem szkoły, planuje wiecej konkursów i imprez szkolnych. Moim zadaniem jest sprawianie, aby Wasz dzień był lepszy. nteresuje się muzyką i sportem -tańczę hip hop w grupie Open. Uczę sie trzech języków min. hiszpańskiego.

 

Mam na imię Asia i uczęstrzam do klasy 3c. Kocham sport i aktywnie go uprawiam. Od tego roku działam w samorządzie szkolnym i zajmuję się protokołami. Jestem pełna nowych pomysłów i wytrwałości w dążeniu do lepszego jutra. Postaram się spełnić wasze życzenia i umilić Wam czas spędzony w szkole, gdyż mówi się, że szkoła to nasz drugi dom. Do zobaczenia w szkole. Pozdrawiam.

 

Cześć! Nazywam się Wiktoria Michaś. Chodzę do klasy 3a. Interesuje się piłką nożną. Jestem wesoła i energiczną dziewczyną. W tym roku działam w samorządzie szkolnym. Planujemy zrobić kilka akcji. Na przykład Dzień Czekolady, Zawody z okazji Dnia Dziecka.

Dzień Edukacji Narodowej

"W dniu tak pięknym i uroczystym, kiedy Nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły, obchodzą Swoje święto, my uczniowie Gimnazjum nr 1 składamy Wam życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

Życzymy abyście byli zawsze zdrowi i uśmiechnięci, by wasza cierpliwość była ze stali, która nigdy nie pęka, byście z radością przekazywali nam swoją wiedzę i otaczali nas swoją opieką.

Te skromne życzenia to nasze podziękowanie za to, że jesteście."

 

 

 

  Witamy Was w nowym roku szkolnym 2016/2017. Za nami pierwsze zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącymi klas. Za nami pierwszy event, DZIEŃ CHŁOPCA (poniżej parę zdjęć z tego dnia :)).

 

  Pamiętajcie, że każdy z Was może dołączyć do nas (Rada Samorządu), każdy z Was może nam zapropoznować swoje propozycje do planu pracy na bieżący rok nad którym właśnie "medytujemy". W szkole jest milej i przyjemniej, kiedy oprócz nauki dzieje się coś jeszcze, prawda?

 

Serdecznie zapraszamy tych, którzy "chcą zrobić coś jeszcze".

 

 

Dzień Chłopaka

 

W dzień dzisiejszy chłopaku miły,
niech Ci płyną życia chwile,
z duszy, z serca, z całej siły.
Więcej czuję - życzę tyle.

 

 

 

 

Zakończenie roku i plebiscyt NAJ:

Nadszedł tak długo przez nas oczekiwany koniec roku. Zaczęły się już wakacje, ale jeszcze przed nimi garść informacji na temat...

 

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny PLEBISCYT NAJ. Klasy pierwsze i drugie wybierają wśród klas 3: Miss, Mistera, Dziewczynę i chłopaka z największym poczuciem humoru oraz Nasympatyczniejszą i Najsympatyczniejszego.

 

I tak .....

 

NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĄ wśród trzecioklasistek została: PATRYCJA TYRAŁA z klasy 3c,

 

NAJSYMPATYCZNIEJSZYM CHŁOPAKIEM wśród trzecioklasistów jest BARTEK SZÓSTAK z klasy 3b,

 

DZIEWCZYNĄ z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU została wybrana MARYSIA NOWACKA z klasy 3b

 

CHŁOPAKIEM Z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU jest KUBA ŚWITAŁA z klasy 3a

 

Ostatni wybierany tytuł należy do:

 

MISS G1 TRZECIOKLASISTÓW i została nią DARIA WIERUSZEWSKA z 3c,

 

MISTEREM G1 TRZECIOKLASISTÓW został wybrany przez Was KRYSTIAN MŁYNARCZYK z 3c. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy Wam spełnienia marzeń.

 

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski w składzie: Patrycja Tyrała, Sandra Raczak, Zuzanna Kwiecieńprzeprowadzili wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Ważnych głosów było 236, nieważnych 12. Wynikii wyborów: 1. Monika Marczak - 98 głosów, 2. Weronika Machnik - 41 głosów, 3. Anna Suchecka - 33 głosy, 4. Waleńska Joanna - 30 głosów, 5. Sztukowski Łukasz - 28 głosów, 6. Marta Mądra 7. Dziergwa Hubert 8. Pawłowska Zuzanna, Grzelaczyk Aleksandra Z tego wynika, że przewodniczącą SU zostaje Monika Marczak, jej zastępczynią będzie Weronika Machnik, skarbnikiem Anna Suchecka, sekretarzem/protokulantem Joanna Waleńska. Reszta biorących udział w wyborach oraz wszystkich chętnych do pracy w roku szkolnym 2016/2017 już dzisiaj zapraszamy na pierwsze zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy!!!

Dużymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego


i zakończenie naszego całorocznego Konkursu na Najlepszą Klasę.
Poniżej podajemy punktację po wszystkich, do tej pory, konkurencjach punktowanych:

1a - 63 + 18 = 81
1b - 50,5 + 8 =58,5
1c - 81 + 25 = 106
1d - 55 + 7 = 62
2a - 59 + 5 = 64
2b - 48 + 6 = 54
2c - 55,5 + 19 = 74,5
2d - 59 + 21 = 80
3a - 47 + 4 = 51
3b - 71 + 24 = 95
3c - 48 + 14 =62

 

 

 

 

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dziecka. Podczas gdy na szkolnym boisku trwały zmagania w ramach Ostrowskiego Testu Coopera, w salach lekcyjnych odbywały się różne ciekawe zajęcia – kulinarne pod czujnym okiem pani Grabskiej, teatralne pod okiem pani Libery, zajęcia w terenie z panią Janicką i wiele innych. Pani Cieślak zaproponowała swoim uczniom seans filmowy, a w jego trakcie smakowitą konsumpcję przygotowanych sałatek i koktaili owocowych, pieczonych gofrów z owocami i innych przyniesionych smakołyków.

 

Punktacja dla wszystkich klas związana ze świętem patrona:

Kategoria - wystrój pracowni:

 

1a - 9pkt 2a - 0pkt 3a - 0pkt

 

1b - 3pkt 2b - 6pkt 3b - 10pkt

 

1c - 10pkt 2c - 10pkt 3c -5pkt

 

1d - 7pkt 2d - 10pkt

 

Kategoria - prace plastyczne:

 

1 miejsce ex aequo Patrycja Wołowicz (1c)(5pkt) i Jagoda Romanowska (3c)(5pkt)
2 miejsce : ex aequo Daria Wieruszewska (3c)(4pkt) i Natalia Szyszka (3b)(4pkt)
3 miejsce Angelika Mielcarek (2d)(3pkt)
Wyróżnienie 1b praca zbiorowa - 5pkt
Kategoria - Portret Sienkiewicza
1 miejsce ex aequo Michał Rycerski (2a)(5pkt) i Marta Nowacka (3b)(5pkt)
Kategoria - Strój bohatera z lektury:
1 miejsce 1c (10pkt)
2 miejsce 3b (9pkt), 1a(9pkt), 2c(9pkt)
3 miejsce 2d(8pkt)

 

Podsumowując:

 

1a - 18 pkt 2a - 5 pkt 3a - 4 pkt

 

1b - 8 pkt 2b - 6 pkt 3b - 24 pkt

 

1c - 25 pkt 2c - 9 pkt 3c - 14 pkt

 

1d - 7 pkt 2d - 21 pkt

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w G1

 

21.03 to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Szczególnie zimą, kiedy szaruga za oknem daje się się nam we znaki. Na szczęście budząca się do życia przyroda przypomina o nadejściu nowej pory roku.

Oficjalnie za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uważany jest 21 marca. Ta astronomiczna zaczyna się w momencie gdy Słońce przekracza równik i jest ma miejsce około 20 marca. W naszej szkole oficjalnie ogłosiliśmy z radością jej początek dzisiaj. A jak wyglądało celebrowanie tego wydarzenia, sami zobaczcie :).

Wyniki z Pierwszego Dnia Wiosny:

Przypominamy jeszcze raz za co przyznawaliśmy punkty:

frekwencja,

portret nauczyciela,
klasa w wylosowanych kolorach,
przygotowane przebrania zimy i wiosny,
3 konkurencje.

W tej kolejności podamy teraz wyniki po wszystkich konkurencjach.

1a - 2 - 5 - 3 - 3/3 - 0 - 0 - 2 = 18 pkt 2a - 3 - 2 - 2 - 3/3 - 3 - 3 - 4 = 23 pkt

1b - 1 - 5 - 4 - 2/1 - 4 - 5 - 4 = 26 pkt 2b - 2 - 1 - 4 - 3/3 - 2 - 0 - 5 = 20 pkt

1c - 5 -4 - 5 - 5/5 - 2 - 3- 5 = 34 pkt 2c - 4 - 2 - 3 - 3/3 - 1 - 0 - 3 = 19 pkt

1d - 2 - 4 - 2 - 3/3 - 2 - 0 - 3 = 20 pkt 2d - 4 - 1 - 3 - 3/3 - 4 - 4 - 2 = 24 pkt

3a - 1 - 1 - 1 - 3/3 - 2 - 0 - 5 = 16 pkt

3b - 2 - 4 - 3 - 4/4 - 4 - 3 - 3 = 27 pkt

3c - 1 - 4 - 0 - 5/5 - 3 - 0 - 4 = 22 pkt

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny
Randka w ciemno :) Dawno, dawno temu był sobie bardzo popularny program w polskiej telewizji. Był to jeden z pierwszych tego typu przedsięwzięć, a nazywał się: RANDKA W CIEMNO. Dzisiaj w G1 Samorząd Uczniowski postanowił przypomnieć wszystkim zasady i reguły tego programu, ale tym razem z przymrużeniem oka. Wybierających i wybieranych oddzielał parawan, a jak to było w kilku zdjęciach poniżej
Udało się! I Bal w G1 zakończył się sukcesem. Pierwszy raz w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Nie była to zwykła dyskoteka, ale pierwszy krok w stronę poważnej imprezy karnawałowej. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobiona balonami, serpentynami i plakatami znanych osób stwarzała atmosferę, którą wszyscy uczestnicy napewno zapamiętają na długo. T-shirty i codzienne jeansy uczniowie zamienili na kreacje często przypominające te z czerwonego dywanu. Foto relację z tego przedsięwzięcia będzie można obejrzeć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI już wkrótce. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i przebieg naszego balu.
Konkurs na Kulturalne Kibicowanie
Plebiscyt NAJ
V Majówka w Jedynce
Pidżama Party-Naleśnikowe Wariacje
Dzień Ukrytej Miłości
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Wyjazd do Poznania do Teatru Wielkiego
Dzień Kobiet
Festyn - Majówka w Jedynce
Festyn - Majówka w Jedynce