Świetlica szkolna


Rok szkolny 2018/2019

 

 

 

 

 

[pobierz] 0.1 MB konkurs-gang-slodziakow

Konkurs dla kl I i II "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

Pierwsze tygodnie września już za nami. Nasza świetlica znów tętni życiem, a to za sprawą naszych kochanych , pracowitych "Świetlików". Kiedy zadzwonił pierwszy dzwonek mieliśmy przyjemność powitać w naszych progach najmłodszych uczniów kl. 1 i wspólnie stworzyć motylkową tablicę. Następnie wszyscy przypomnieliśmy sobie nasze "Świetlicowe ABC" - zasady obowiązujące na świetlicy. Nie zabrakło również rozmów na temat wakacji oraz prac plastycznych nawiązujących do tematu. A chcąc wykorzystać ostatnie promienie letniego słońca codziennie spędzaliśmy dużo czasu na boisku szkolnym grając w gry zespołowe oraz ćwicząc nasze umiejętności sportowe.

W Naszej szkolnej świetlicy zawsze jest wesoło.Nie tylko się
uczymy, ale również gramy i bawimy. Serdecznie dziękujemy wszystkim
Świetlikom, którzy przynieśli swoje domowe gry i puzzle. Zapełniliście
nasze szafki :) DZIĘKUJEMY i zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

KODEKS UŚMIECHU 


1. Każdy świetlik zobowiązany jest do codziennego radosnego uśmiechu.
2. Mazgajenie i marudzenie jest surowo zabronione.
3. Każdy świetlik powinien pomagać innym szczególnie maluchom i ludziom starszym.
4. Każdy świetlik często używa magicznych słów: proszę, dziękuje, przepraszam.
5. Wszelkie krzyki i tupanie nogami - zabronione!
6. Każdy świetlik słucha dorosłych, a zwłaszcza Rodziców i Nauczycieli w szkole.
7. Szanujemy gry i zabawki oraz sprzęt szkolny.
8. Zabawki, którymi się bawimy po zabawie odkładamy na miejsce.
9. Dbamy o swój wygląd: uczesane włosy, czyste ubranie, czysty nos.
10. Opuszczamy świetlicę tylko za zgodą wychowawcy.
11. Bierzemy aktywny udział w zajęciach świetlicowych.
12. Uczymy się samodzielności.

 

Świetlica czynna od poniedziałku do piątku
w godiznach 6.30 - 16.30

 

  Do świetlicy uczęszczają zapisani uczniowie, których rodzice wypełnili karty zgłoszenia. W świetlicy przebywają głównie uczniowie klas pierwszych oraz kilku uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.

  Czas spędzony na świetlicy to czas, gdzie uczniowie mogą odpoczywać po zajęciach, rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, odrabiać lekcje czy po prostu dobrze się bawić mając przy tym zapewnioną należytą oipekę.

 

 

 

  W dniu 29 maja świetliki z wielką radością powitały wyjątkowych gości - strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czekanowie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i
odpowiedzialnej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść.
  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowyndo straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać.

 

 

 

 

  Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo
„nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego
człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście. W tym dniu na naszej świetlicy zrobiło się bardzo życzliwie i niebiesko.Każdy świetlik miał za zadanie przekazać koledze/koleżance drobny komplement, a na koniec zajęć uczniowie wykonali "niezapominajkowe" prace plastyczne.

 

 

 

 

 Światowy Dzień Sportu

 

  6 kwietnia to Światowy Dzień Sportu, dlatego i my Świetliki w tym dniu promujemy aktywny tryb życia. Dziś na świetlicy nie zabrakło ruchu i dobrej zabawy. Świetliki uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach ruchowych zorganizowanych na sali gimnastycznej m.in rzut do celu, przeciąganie liny oraz strzały na bramkę. Zmagania wszystkich uczniów zostały nagrodzone słodkim łakociem i tych wygranych i tym którym dziś szczęście nie dopisało.

 

 

 

 

"Kiedy się rozgniewa groźna pani zima,
zmienia się w Marzannę i władać zaczyna.
Sypie gęstym śniegiem, wody skuwa lodem,
sroga, rozgniewana powiewa wciąż chłodem.

Kiedy mroźnej zimy ludzie dosyć mają,
jak ją do odejścia skłonić - wymyślają.
Chcąc, by prędzej wiosna zawitała,
zrobili Marzannę - ze słomy jest cała.

Kiedy się ociepli, puszczą grube lody,
odpłynie wraz z nimi wrzucona do wody."

 A oto Marzanny wykonane przez naszych pracowitych świetlików ;)

 

 

 

 

  Kolejny konkurs już za nami! Tym razem zadaniem uczniów, było wykonanie ozdoby wielkanocnej. Otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych prac konkursowych. Uczniowie z całą pewnością włożyli w nie dużo wysiłku oraz czasu. Komisja konkursowa w składzie: K. Chmieliny oraz D. Wróbel musiała dokonać trudnego wyboru, dlatego zostały wyróżnione aż 4 prace tj. Maja Mucha kl 1b, Marika Scholzel kl 1a, Paweł Kempa kl 1a oraz Paweł Klupś kl 1a.
  Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

"Bezpieczne ferie"

 

 

  Bardzo miło jest nam poinformować, że konkurs pod hasłem "Bezpieczne ferie" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Widać było, że uczniowie włożyli dużo wysiłku w wykonanie prac. Dlatego, też wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały wyróżnione i otrzymały mały upominek. Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia z ratownikiem

 

 

  W dniu 08.02.2018r świetlica szkolna w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" zorganizowała zajęcia z ratownikiem medycznym Panem Michałem Śniady. Uczniowie mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz z chęcią brały aktywny udział w zajęciach - każdy z nich ćwiczył RKO na manekinie.

Spotkanie z lekturą

 


  Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że na świetlicy prowadzimy zajęcia na których czytamy dzieciom lektury szkolne. Spotkania z lekturą przeznaczone są dla uczniów kl I w wyznaczonych wcześniej terminach. Poprzez taką formę zajęć pragniemy rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do książek. Zawsze na koniec zajęć dzieci wykonują prace plastyczne zgodne z treścią przeczytanej lektury.

 

 

 

Grudniowe prace świetlików

 


  W miesiącu grudniu uczniowie bardzo intensywnie pracowali, tworząc piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Oto kilka przykładowych prac.

 

 

 

 

Śniadanie Daje Moc

 

   W minionym tygodniu uczniowie klas I przygotowały śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Na ich talerzach powstały pyszne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe kanapki. Zabawa była znakomita!

  Październik upłynął nam bardzo pracowicie. Świetliki m.in. poznały niecodzienne zastosowanie soli spożywczej (zabawa masą solną oraz barwienie i malowanie solą). Wykorzystaliśmy też dary jesieni (liście, żołędzie, kasztany) i uczniowie wykonali piękną kolorową Panią Jesień oraz kasztanowe ludziki. Jak i również mieliśmy kilka zajęć z techniki m.in wykonanie kolorowych ptaków, kwiatków z bibuły czy kolorowy liść witraż z bibuły .

23 września - I Dzień Jesieni


U  Nas w świetlicy również zawitała piękna kolorowa jesień. Kochane
Świetliki wykonały piękne jesienne drzewa malowane palcami oraz witraże
okienne w kształcie liści.

 

 

   Nasze kochane świetliki bardzo chętnie włączyły się w szkolną akcję "Nakarm Psa" - zbieranie karmy dla zwierząt z Ostrowskiego Schroniska.

  Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli akcje i zachęcamy innych do uczestnictwa.

                                  Karmę zbieramy do końca października.

[pobierz] 0.1 MB regulamin-swietlicy