Archiwum 2020/2021


Wielka frajda uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej nr 2 dobiegła końca

 

  Dzieci wypoczywały w gronie swoich rówieśników, wspólnie uczestniczyły w wielu wycieczkach, spacerach, zabawach oraz licznych konkursach. Zwiedziły wspaniałe niejsce we Wrocławiu, afrykanarium,  przeżyły przygodę "spaceru w przeszłość", dzięki warsztatom w ostrowskim muzeum. Wszyscy świetnie bawili się każdego dnia pod czujnym okiem opiekunów, którzy przygotowywali ciekawe zajęcia na półkoloniach.

 

 

 

 

 Zakończenie roku szkolnego

 


  25 czerwca w całej Polsce zabrzmiał dzwonek obwieszczający zakończenie roku szkolnego 2020/2021, roku nietypowego, trudnego, ale też dostarczającego nowych przeżyć.
  Tegoroczne uroczystości z uwagi na obostrzenia musiały przybrać nieco inną formę. Odbyły się dwie akademie, ale tylko dla uczniów klas trzecich. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 7a, którzy piosenką, wierszem i tańcem wyrazili radość z rozpoczętych wakacji. W części oficjalnej pani Dyrektor i wychowawcy wręczyli trzecioklasistom świadectwa i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach.
Wakacje rozpoczęte!!!

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie wyników konkursu  na Najlepszą Klasę

 

 

Przez cały rok szkolny 2020/2021 Samorząd Uczniowski prowadził ewidencję przyznawanych punktów w różnych konkurencjach z okazji róznych imprez odbywających się w naszej szkole.

Wszystkie przyznawane punkty na kolejnych etapach możecie sprawdzić w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Przyznawaliśmy punkty w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-3 oraz klas 4-7.

Pora na ogłoszenie wyników :).

I miejsce w kategorii klas 1-3 w tym roku szkolnym zajęła klasa 3b.

I miejsce w kategorii klas 4-7 w tym roku szkolnym zajęła klasa 6a.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Wszyskich zapraszamy do zabawy w kolejnym roku szkolnym :).

 

 

 

 

  21 maja 2021 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 odpowiedziała na zaproszenie i wzięła udział w piątej edycji „Dnia Delty”. Wydarzenie to odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM i miało formę wykładów online.
Jest to impreza, której celem jest popularyzacja czasopisma Delta, najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego, będącego prawdziwą gratką dla umysłów ścisłych i miłośników nauk przyrodniczych. „Delta” realizuje ideę „mówiącej nauki” – czyli przemawia w sposób zrozumiały ustami swoich twórców.
  Uczniowie w ramach spotkania naukowego wysłuchali wystąpień przedstawicieli czasopisma. Prelekcje miały charakter fizyczno-matematyczno-astronomiczny.     

  Nasi młodzi matematyczni zapaleńcy wysłuchali wykładów:
- „Pozorne paradoksy Szczególnej Teorii Względności”
- „Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne i wszechświaty równoległe”
- „Co ma wspólnego rower z pociągiem, czyli proste samostabilizujące się układy mechaniczne”
-„ Wszechświat napędzany ciemnością, czyli co wiemy (albo raczej nie wiemy) o ciemnej energii”
Tematy wykładów były ciekawe i intrygujące. A uczniowie SP2 przekonali się, że nauka ma wiele tajemnic, w którą warto się zagłębiać.

 

 

 

 

 

 

 

  W związku z otrzymanymi zgłoszeniami rodziców, którzy wyrazili chęć zaszczepienia dzieci w wieku 12-15 lat, Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski informuje, iż została specjalnie uruchomiona możliwość wcześniejszego zaszczepienia dzieci z ostrowskich szkół.

  Szczepienie odbędzie się w terminie 26 czerwca 2021 roku i 3 lipca 2021 roku o godzinie 13:00 w Hali Arena Ostrów w Ostrowie Wielkopolskim bez rejestracji.

Wydział Edukacji i Sportu, Referat Oświaty zwraca się z prośbą o skuteczne dostarczenie informacji do rodziców, którzy wyrazili chęć zaszczepienia swoich dzieci.

  Ww. terminie i godzinie rodzice, którzy wyrazili chęć zaszczepienia swoich dzieci proszeni są (bez rejestracji w systemie) o stawienie się w Hali Arena Ostrów.

 

 

 

 

 

18 czerwca 2021r. pani Dyrektor Renata Sroka wraz z nauczycielkami
Danutą Wróbel i Izabela Matczak-Duży wręczyły uczniom dyplomy, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w konkursach organizowanych w naszej szkole jak i poza nią.


XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju”
Brian Przybył nagroda
Julka Klamka nagroda


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Pocztówka z Ostrowa Wielkopolskiego”
Maja Kończak nagroda
Olga Lesiczka wyróżnienie
Gabriel Matysek wyróżnienie


XXX Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2021” – etap szkolny
W kategorii Maluch :
Paweł Kempa I miejsce
Karol Kowalewski II miejsce
Julia Owczarek III miejsce
Maciej Hadrzyński wyróżnienie
W kategorii Beniamin :
Antoni Kliber I miejsce
Dominika Szczepańska II miejsce
Kacper Frąszczak III miejsce
W kategorii Kadet :
Oktawian Bar wyróżnienie
Kamil Całka wyróżnienie

 

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”
Julia Owczarek laureat, VII miejsce w kraju
Kacper Szymczak laureat, VIII miejsce w kraju
Dominika Szczepańska laureat, VIII miejsce w kraju
Oktawian Bar laureat, VIII miejsce w kraju
Robert kozłowski wyróżnienie
Julka Klamka wyróżnienie

 

Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy :)

 

 

 

 

Rodzinny piknik klasy 2 b

 


  W minione piątkowe popołudnie uczniowie klasy 2B miło spędzili czas na pikniku rodzinnym, który odbył się na terenie naszej szkoły. Pomimo panującego upału mieliśmy do dyspozycji całkiem duży, zacieniony teren zielony, na którym uczestnicy urządzili prawdziwy piknik. Nie zabrakło sprzętów sportowych do wspólnej zabawy. Rodzice natomiast zadbali o menu, tatusiowie piekli nad ogniskiem kiełbaski, a mamusie czuwały nad słodkimi przekąskami i napojami. Całość uświetniła wspólna i świetna zabawa dzieci, rozmowy rodziców oraz dobra i spokojna atmosfera. Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia staną się naszą klasową tradycją.

 

 

 

 

Porządki na szkolnej działce

 

 

  Po podziwianiu pięknych, kwitnących wiosennych kwiatów pozostało porządkowanie szkolnej grządki, która niestety zarosła chwastami, a kwiaty przekwitły. Uczniom klasy 2B niestraszne było to zadanie. Ochoczo założyli rękawiczki ochronne i pełni zapału uporządkowali naszą grządkę. Podczas prac zauważyli, że niektóre cebulki powiększyły się, inne leżały wykopane na ziemi. Założenie, doglądanie i porządkowanie szkolnej grządki było ciekawym oraz satysfakcjonującym doświadczeniem przyrodniczym.

 

 

 

 

  Uczniowie klas drugich w minioną środę mieli przyjemność poznać Panią Martynę Nowacką-Lipską - fryzjerkę z zamiłowania, której salon fryzjerski "Fabryka Fryzur" znajduje się w Raszkowie.

  Pani Martyna to utalentowana fryzjerka, która odnosi wiele sukcesów w swoim zawodzie. Opowiedziała dzieciom o swojej trudnej, ale jakże potrzebnej pracy bardzo dużo ciekawych rzeczy. Zaprezentowała między innymi przybory i urządzenia fryzjerskie, które zrobiły na naszych wychowankach ogromne wrażenie np. ilość różnych grzebieni, nożyczek i ich przeznaczenie. Fryzjerka przedstawiła sposoby koloryzacji, album ze zdjęciami z fryzurami okolicznościowymi, a także na prośbę dzieci wykonała fryzurę na główce treningowej. Na koniec dzieci miały możliwość zastosować zdobytą wiedzę w praktyce przy koloryzacji główki treningowej. Wykonanie zadania okazało się doświadczeniem przynoszącym dzieciom wiele radości i satysfakcji. Dziękujemy Pani Martynie za spotkanie, za wtajemniczenie nas w fascynujący zawód fryzjera i poświęcony czas. Wiedza przekazana przez Panią Martynę była cennym doświadczeniem, przyniosła dzieciom wiele radości, rozwinęła zainteresowania oraz poszerzyła ich wiedzę. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej, zdrowia i uśmiechu.

 

 

 

Wierni kibice

 


  Uczniowie klasy 1a i 3b nie tylko myślą o dzisiejszym meczu naszej drużyny piłkarskiej, ale również swoim strojem wyrażają przywiązanie do barw narodowych. Mocno kibicujemy, ściskamy kciuki i wierzymy, że wieczorem zobaczymy wynik, który wszystkich uszczęśliwi. Górą nasi!

 

 

 

MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE-ZADANIA LOGICZNE

 

  12 kwietnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE-ZADANIA LOGICZNE, którego organizatorem był OLIMP SCHOOL, a koordynatorem szkolnym Izabela Matczak-Duży. Uczniowie klas IV i VI sprawdzili swoje myślenie logiczne, rozwiązując zadania z łamigłówkami i szaradami. W konkursie brało udział 9 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali :
Maciej Hadrzyński klasa 4A VII miejsce w kraju
Paweł Kuczyński Klasa 4A VIII miejsce w kraju
Antoni Kliber Klasa 6A VIII miejsce w kraju.

 

 

 

"I - st Spelling Competition"

 

 

  Drodzy uczniowie, 11 czerwca 2021r. w naszej szkole odbył się finał I Konkursu Literowania w języku angielskim ( I-st Spelling Competition).

Przedstawiciele klas  4 - 7 zmagali się z literowaniem w dwóch kategoriach: klasy 4 i klasy 6-7.

  Wyłoniliśmy po raz pierwszy Mistrzów Literowania SP2 z przedstawicieli, reprezentantów poszczególnych klas. Walka była bardzo zacięta.

  Mistrzami w naszym konkursie zostali:

kategoria klas 4 - Karol Kowalewski z klasy 4a,

kategoria klas 6 - 7 - Michał Hartwig z klasy 7b.

 

  "Mistrzom" serdecznie gratulujemy tego tytułu, ale dziękujemy także wszystkim, którzy dostali się do finału i byli naprawdę o krok od tego (Tomek Bachmann - 7b, Marcel Głąbek - 6a, Bartek Nadolny - 6a, Franek Wróbel - 6a, Kacper Szymczak - 4a, Amelia Markiewicz - 4b, Kamil Kluczyk - 4b, Maja Myślińska - 4b).

 

  Już teraz zapraszamy Was w przyszłym roku szkolnym na II nd Spelling Competition.

 

 

 

 

 

 

 

Egzamin na kartę rowerową

  9 czerwca 2021r. uczniowie klas: 4a, 4b i 6a przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Podczas zajęć lekcyjnych oraz dodatkowych spotkań zaznajamiali się z przepisami ruchu drogowego w teorii i w praktyce. I etap to egzamin teoretyczny, gdzie trzeba było okazać się wiadomościami z przepisów ruchu drogowego, ale nie tylko. II etap to umiejętność jazdy według wcześniej zaliczonych przepisów. W tym celu udaliśmy się do "Miasteczka Ruchu Drogowego", gdzie warunki są zbliżone do tych, panujących na drodze.

  Egzaminowi towarzyszyły olbrzymie emocje, bo to przecież pierwszy w życiu poważniejszy egzamin :).

ALL ABOUT THE USA!

 

  Nasza szkoła (2 drużyny z klasy 6a i 7b) wzięła udział w konkursie "All about the USA".  Był to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, promujący wiedzę na temat kultury, historii oraz tradycji w Stanach Zjednoczonych. Jego głównym założeniem było zwiększanie zainteresowania uczniów Stanami Zjednoczonymi, amerykańską wersją języka angielskiego oraz samodzielną pracą nad własnymi umiejętnościami językowymi. Ale najważniejsza była super zabawa. Konkurs składał się z 3 etapów: "American Art" z pracą plastyczną, "American Hero" z filmikiem, gdzie można było wcielić się w amerykańskiego  bohatera oraz "American Quiz", w którym to uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat kultury tego kraju. Niestety w tej ostatniej części nie poszło nam najlepiej ze względu na problemy z łączem internetowym podczas przesyłania wyników :(. Zdarza się.

  Dziękujemy organizatorom, bo pomysł naprawdę wspaniały, a zabawa przy tym wyśmienita.
  Congratulations !!!

 

 

Jedna z prac konkursowych

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022

 

 

  Jak wiecie, w poniedziałek, 7.06.2021r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Podczas poniedziałkowych lekcji odwiedzili Was przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z kartami do głosowania na których mogliście oddać swoje głosy na jednego z obok pokazanych kandydatów oraz zagłosować na opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

  Czas więc podać Wam wyniki głosowania:

Magdalena Barczak - 56 głosów

Ewa Pietralczyk - 27 głosów

Nina Nowak - 25 głosów

Maja Myślińska - 16 głosów

 

  Wszystkim dziękujemy przede wszystkim za to, że wzięli udział w wyborach

i gratulujemy wyników, i zaufania wśród koleżanek i kolegów z klas 3 - 7.

 

 

 

 

 

Dzień Dziecka w klasach pierwszych- zajęcia z Akademią Piłkarską Krecik

 


  1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Dla naszych pierwszoklasistów to był niezwykły dzień. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w zabawach sportowych. Uczniowie rozpoczęli świętowanie od przygotowanego przez Rodziców pikniku na trawie . Były pyszne przekąski, soczki oraz wspólne gry i zabawy. Na koniec czekała na dzieci niespodzianka- zajęcia sportowe, które poprowadzili trenerzy z Akademii Piłkarskiej Krecik. Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zabawach z piłką.

 

 

 

Pidżama Day

 

  27 maja postanowiliśmy zabawić się i w związku z pewnym przyzwyczajeniem zaprezentować swoje codzienne stroje naszych ostatnich miesięcy (nauczanie zdalne), oczywiście z przymrużeniem oka. Ilość pidżam przeliczyliśmy przez ilość uczniów w danym dniu i przydzieliliśmy punkty w ramach knkursu na "Najlepszą Klasę". Podsumowanie wyników można sprawdzić w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

 

Dodatkowe zajęcia sportowe w edukacji wczesnoszkolnej

 

 

  Uczniowie klasy 1 -3 dwukrotnie brali udział w dodatkowych zajęciach sportowych w ramach akcji „ŻYJ AKTYWNIE – STOP PANDEMIA spotkanie zamiast komputera”.

  Zajęcia odbywały się we wtorki i cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły. Na początku była obowiązkowa rozgrzewka, a potem ćwiczenia, gry i zabawy z wykorzystaniem różnorodnych przyborów. Wszyscy uczestnicy angażowali się całym sercem w sportową aktywność, która sprawiała dzieciom dużo radości. Na wesołej zabawie w gronie rówieśników czas mijał bardzo szybko i przyjemnie.

 

 

 

DZIEŃ MAMY W KLASACH PIERWSZYCH


  26 maja każda mama świętuje jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu - Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy 1a oraz 1b przygotowali dla swoich Mam krótkie filmiki, w których przekazują podziękowania, życzenia i wyrazy miłości. Zapraszamy do oglądania.

Dzień z Mamą


W ten majowy, piękny ranek Dam Ci uśmiech na śniadanie.
Do porannej małej kawki, zamiast cukru i śmietanki
moc całusów do filiżanki wrzucę.
Potem szkoła, a gdy wrócę mocno chwycę Cię za rękę
I zaśpiewam Ci piosenkę. Po południu Ci opowiem,
że to właśnie dzięki Tobie świat jest piękny.
A wieczorem na dobranoc z gwiazd ułożę prawdę całą, że Cię bardzo kocham, Mamo!

 

 

Najpiękniejsze życzenia naszym kochanym Mamom składają uczniowie klasy 3b.

 

 

W dniu 22 kwietnia 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”

 


  Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy.


  Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.


  W tym roku z powodu pandemii konkurs odbył się zdalnie na platformie Teams.
16 uczniów przystąpiło do konkursu. Konkurs przeprowadzono w kategoriach:


Maluch klasy III – IV 8 uczniów
Beniamin klasy V –VI 6 uczniów
Kadet klasy VII –VIII 2 uczniów


Najlepszy wynik uzyskali uczniowie:
W kategorii Maluch
1) Paweł Kempa
2) Karol Kowalewski
3) Julia Owczarek
4) Maciej Hadrzyński


W kategorii Beniamin
1) Antoni Kliber
2) Dominika Szczepańska
3) Kacper Frąszczak
4) Oliwier Pilarski


W kategorii Kadet :
1) Oktawian Bar
2) Kamil Całka

 

 

 

„Ewaryście, pamiętamy….”

 


  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pamiętają o swoim patronie przez cały rok, co udowodnili, biorąc udział w konkursie tematycznie z nim związanym. Był to konkurs plastyczno-literacki i został podzielony na kategorie wiekowe. Podsumowanie odbyło się w piątek, 21 maja.
  To właśnie wtedy wręczono dyplomy, książeczki i nagrody. A oto wyniki:


Kategoria: klasy 1-2 (część plastyczna)

miejsce I – Marta Mucha
miejsce II – Evelina Kashyna
miejsce III – Miłosz Graczyk i ex-aequo – Weronika i Maja Leśne
podziękowanie - Antoni Jamry

 

klasy 3-4 (praca literacka)

miejsce I – Gabriel Matysek


klasy 7-8 (praca literacka)

miejsce I – Kacper Frąszczak
miejsce II – Franciszek Wróbel


  Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody i piękne książeczki zawierające zbiorcze prace konkursowe dzieci.
  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesu!

 

 

 

 

   W naszej świetlicy na dobre zagościła już wiosna... Dominują dekoracje związane z tą porą roku, a nasze dzieciaki wykonały piękne prace z plasteliny, aby było jeszcze piękniej…

 

Pani Hania i Pani Donatka

 

 

 

 

Użyczone przez "Kraina Innowacji"
6a podczas zajęć

Dzień Ziemi- Moje Eko-działania 

 


  Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z okazji Dnia Ziemi pt. Moje Eko-działania było ogromnym wyzwaniem dla komisji konkursowej, ponieważ wpłynęło dużo ciekawych prac wykonanych przez naszych uczniów. A oto wyniki konkursu:


Laureat w kategorii FILM - Aleksandra Górska z klasy 4a
Laureat w kategorii PREZENTACJA - Karol Kowalewski z klasy 4a
Laureat w kategorii PLAKAT- Bestry Bartosz z klasy 3b


Wyróżnienie w kategorii film otrzymał Paweł Kempa z klasy 4 a.


ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie klas 4 mogą odebrać nagrody od wtorku 11.05.- u p. M. Ściany lub po powrocie do szkoły.

 

 

 

[pobierz] 0.4 MB moje-ekodzialania

  Na uczniów czeka niespodzianka w postaci kolejnego już w naszej szkole korytarza do aktywnego spędzania czasu podczas przerw. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie chętnie i z uśmiechem wrócą do nauki stacjonarnej.

A zabawa podczas przerw sprawi dużo radosci!

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

 

 

  Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi, zatem każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!
  Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”.
  Czy ja i Ty możemy coś zrobić dla Ziemi? Czy nasz mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń?
  TAK !!!! Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy torebek foliowych . Podziel się z nami, jak Ty dbasz o planetę na co dzień?
Przedstaw swoje EKODZIAŁANIA w dowolnej formie- plakat, film, zdjęcia, prezentacja.
 

  Swoją pracę przynieś do szkoły do p. B. Kopij lub prześlij do p. D. Janiak ( Teams)- klasy 4-8 do 28.04.2021r. Uczniowie klas 1- 3 przynoszą prace do p. M. Ściany. Najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkoły, przewidziane nagrody!

 

 

 

 

 

Szkolny konkurs na ozdobę wielkanocną

 

 

  Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na ozdobę wielkanocną nie było w tym roku proste, ponieważ wpłynęło bardzo dużo pięknych prac wykonanych przez naszych uczniów.

  A oto laureaci konkursu:
- Maja i Weronika Leśna- klasa pierwsza
- Wiktoria Płóciennik- klasa druga
- Tymoteusz Kaczmarew- klasa trzecia

  Wyróżnienia otrzymali:
- Marta Mucha- klasa pierwsza
- Paulina Latusek- klasa druga
- Michalina Kostuś- klasa trzecia

  Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz upominki. Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

 

 

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

 

  2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – na znak solidarności z osobami z autyzmem wiele budynków w Polsce i na świecie były podświetlane na niebiesko. Również nasi najmłodsi uczniowie tego dnia ubrali się na niebiesko, aby okazać solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

 

 

 

Ogródek wiosenny

 

 

  Nasz szkolny ogród wiosenny pięknie zakwitł i zwiastuje nadejście prawdziwej wiosny. Podziwiać w fotorelacji możemy śliczne krokusy, narcyzy, irysy. Czekamy jeszcze na zakwitnięcie pozostałych kwiatów.

 

 

 

 

Kartka Wielkanocna dla seniora

 

 

  Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie przyłączyli się do naszej akcji i wykonali świąteczne kartki z życzeniami ostrowskim seniorom z Dziennego Domu Senior - Wigor.  Tak mały gest a sprawia tyle radości i uśmiechu!

 

 

 

Nowy numer naszej gazetki  szkolnej DWÓ JA możecie przeczytać w zakładce GAZETKA SZKOLNA.

 

 

 

Św. Jan Paweł II - wystawa

 

 

  Drugiego kwietnia 2005 roku „do domu Ojca” odszedł nasz wielki Rodak, Święty Jan Paweł II. Z tej okazji uczniowie klasy 3a przygotowali wystawę, której motywem przewodnim są listy dzieci do Papieża. W swoich listach młodzi ludzie wyrazili radość i wdzięczność za dar wyróżnienia naszego narodu w osobie Wielkiego Polaka.

 

 

Akcja Polskiego Czerwonego Krzyża!

 

 

  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną zbiórkę żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki Państwu zebraliśmy kilka kartonów żywności, to działanie pokazuje jak piękne serca mają osoby dzielące się swoim człowieczeństwem. Z całego serca jeszcze raz dziękujemy.

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

  Ten rok szkolny jest inny od wszystkich znanych nam z przeszłości. Planowaliśmy obchody tego "święta" już od jakiegoś czasu. Niestety, rzeczywistość wymusiła na nas zmiany, ale...

 

Na przekór wszystkiemu obeszliśmy go w poniedziałek, 22.03.2021, i na przekór "zamknięciu" bawiliśmy się zdalnie.

  Klasy 1 - 3 wykonały wspaniałe "Wiosenne zdjęcia". Klasy 4-7 wzięły udział w konkursie fotograficznym, który powiązał wiosnę i przedmioty lekcyjne. Wszystkie prace możecie zobaczyć poniżej.

 

  To nie wszystko. Klasy starsze wykonały "screeny" wiosenne ze swoich zajęć i nagrały filmiki, które zostały przez nas ocenione :). Jak się bawić, to się bawić.

 

  Przedstawiciele klas 4-7 wpadli też na pomysł, że będą prowadzić lekcje (tym razem zdalnie). Poprosili nauczycieli o pomoc w przygotowaniu materiału i tak się stało. W tym jednym dniu, wcielili się w role nauczycieli. Czy było łatwo...? Zapytajcie ich, jak to oceniają :).

 

  Krążyły co prawda żarciki, że w tym roku uczniowie będą uciekać z domów do szkoły, ale takich przypadków w SP2 nie odnotowaliśmy :).

 

Reszta filmików oraz szczegóły punktacji w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

 

Szkolny Konkurs Recytatorski „ Wiosna w przyrodzie”

 


  W piątek, 19 marca, w przededniu przyjścia kalendarzowej wiosny, uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim. Tematyką tegorocznego spotkania była wiosna. Siedemnaścioro uczniów zaprezentowało wiersze, w których pokazali różne oblicze tej pory roku, od kapryśnej i zmiennej w marcu, po ciepłą i przyjemną w kolejnych miesiącach. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bowiem wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali wybrane utwory. Wykazali się doskonałym opanowaniem tekstu, dobrą dykcją i ciekawą interpretacją. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział. Wierzymy, że wiosna również przysłuchiwała się deklamacjom i z każdym kolejnym dniem coraz śmielej będzie pokazywała nam swoje przyjemne oblicze. Laureatami konkursu zostały: Matylda Madeyska z kl. 1b, Zuzanna Gąsiorek z kl. 2a i Lena Dąbrówka z kl. 3b. Jury wyróżniło również Zofię Górską, Lenę Kuźmę i Leszka Wróblewskiego.

 

 

 

Stop hejtowi!

 

 

  Hejt to pełne nienawiści, pogardy, złości działanie danej osoby w Internecie. Obiektem hejtu może stać się każdy. Skąd się bierze mowa nienawiści? Jakie są przyczyny hejtu i jak sobie z nim radzić, jeśli staniemy się jego ofiarami? Co się dzieje w głowie hejtera? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczniowie klas 7. Stworzyli na lekcjach polskiego portret hejtera.

  Przyłącz się do naszej akcji Bądź mądry! Nie hejtuj!

 

 

 

CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA ETAP 2

 


  Klasa 1 b zrealizowała już zajęcia z 2 etapu Programu Czyściochowej Akademii. Poznaliśmy zasady związane z higieną dłoni oraz podczas korzystania z toalety. Wiemy jak ważne jest dla naszego zdrowia dokładne mycie rąk przed wykonaniem jak i po wykonaniu pewnych czynności. Wykonaliśmy też kolejne zadania konkursowe – dwa kolorowe plakaty.
  Serdecznie prosimy o głosy na nasze prace w kwietniu!

 

 

 

 

Klasa szósta maluje, całkiem dobrze sobie radzi. Niektóre z prac powstały dzięki inspiracji obrazami impresjonistów, inne to pejzaże z akcentem barwnym lub atak roślinności na miasto. Wszystkie malowane farbami plakatowymi. Zapraszamy do obejrzenia naszej twórczości .
Witamy serdecznie na wystawie prac plastycznych klas czwartych naszej szkoły. Ćwiczyliśmy techniki mieszane - farby plakatowe i pastele olejne. Efekty są chyba fantastyczne, prawda? Niezwykle kolorowe postacie z bajek.

Halo, tu Ziemia!

 


  O Układzie Słonecznym uczymy się z różnych źródeł. Wiemy, że jest niezwykły, piękny, odległy i (w większości) nieosiągalny. Dzieci z klasy 3b spróbowały go dotknąć własnymi rękoma wykonując makiety. Stworzyły modele planet oddając ich barwy, wielkość i właściwe położenie w Układzie Słonecznym. Nie zapomniały o największej gwieździe, Słońcu, której model również znalazł się we właściwym miejscu. Twórcza zabawa poszerzyła wiedzę uczniów o pojęcia związane z kosmosem, pozwoliła poznać nazwy i niektóre cechy planet i gwiazd oraz innych obiektów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej.

 

 

 

Okiem badacza

 


  Uczniowie z klasy 3b podczas zajęć przyrodniczych badali i obserwowali różne zjawiska fizyczne i chemiczne. Przy pomocy prostych środków i produktów spożywczych, które znajdziemy w każdej kuchni, dzieci pod czujnym okiem nauczyciela biologii przeprowadziły kilka ciekawych eksperymentów. Zachodzące reakcje chemiczne wywoływały odpowiednie reakcje emocjonalne u uczniów- radość, fascynację, zaciekawienie. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem i aktywnością dzieci. Być może te proste doświadczenia zaintrygują dziecięce umysły do odkrywania i badania w przyszłości zjawisk, o których niewiele jeszcze wiemy.

 

 

 

Jak żyć zdrowo?

  Na to pytanie odpowiedzieli Wolontariusze naszej szkoły: Ewa, Majka, Ola, Dominika, Julka, Kinga, Patrycja, Ola oraz Adrian, którzy przygotowali samodzielnie film animowany promujący zdrowy styl życia. Podejmując się tego tematu autorzy myśleli przede wszystkim o uczniach starszych klas, którzy obecnie uczą się online. Jednak cenne myśli zawarte w animacji powodują, że zachęcamy wszystkich do obejrzenia i życzymy udanego wdrażania ich w życie.
Autorom filmu gratulujemy :)

Piosenki to świetny sposób na naukę języków obcych.

Klasa 3a wie to doskonale i pięknie śpiewa po niemiecku idąc na zakupy.

"Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK"

 

 

  Uczniowie klasy 2b byli tak bardzo zafascynowani i zainspirowani lekturą Justyny Bednarek pod tytułem "Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK (czterech prawych i sześciu lewych)" stworzyli skarpetki według własnego pomysłu a następnie wymyślili i opisali przygodę swojej skarpetki.

 

 

WESOŁY PIĄTEK W KLASACH PIERWSZYCH

 


  Nauka poprzez zabawę to przede wszystkim frajda i angażowanie emocji. Kiedy zaangażujemy emocje, szybciej się uczymy. Zabawa może być zatem doskonałą okazją do przyswajania i utrwalania wiedzy i umiejętności.

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

  Informujemy, że szkolne rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów naszej szkoły rozpoczną się 15 marca 2021 roku. Nauki rekolekcyjne głoszone będą online w ramach lekcji religii. Uczniowie każdej z klas wysłuchają nauk w trakcie trzech lekcji religii. Pozostałe lekcje pozostają bez zmian.

 

 

 

DZIEŃ MATEMATYKI W piątek 12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klas młodszych w przeróżny sposób zmierzyli się z zadaniami tej pięknej, aczkolwiek trudnej dziedziny. Dzieci rozwiązywały zadania związane z kodowaniem i rachowaniem, doskonaliły umiejętność logicznego myślenia oraz praktycznego stosowania matematyki w życiu codziennym.

Rap o szkole
Na lekcji muzyki uczniowie klasy 3b ułożyli słowa o swojej szkole - miejscu,

w którym się uczą, bawią i spędzają wspólnie czas. Zapraszamy do wysłuchania.

Klasa 2b prezentuje rymowankę z lasem w tle i pająkiem niespodzianką.

Angielski i zabawa idą w parze.

NASZ KLASOWY OGRÓDEK


  Uczniowie klasy 1a w ramach zajęć przyrodniczych rozpoczęli wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody. Dzieci samodzielnie sadziły kwiaty cebulowe, dzięki temu w sali powstał Klasowy Ogródek. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Dzięki bezpośredniej obserwacji uczniowie mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Klasa 1a podczas lekcji języka angielskiego. W taki sposób uczyła się piosenki "Here's the hippo", dzięki której mogła poznać nazwy zwierząt i nie tylko :).

6a postanowiła uczcić Dzień Kobiet nieco inaczej. Wszystkie przygotowania trwały już od poprzedniego tygodnia w wielkiej tajemnicy :).

Z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć Wam
życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo
szczęścia, by w każdym dniu roku
uśmiech na twarzy Waszej gościł tak samo
często jak w tym dniu.
Bądźcie zawsze szczęśliwe, złym losom
nieznane, uprzejme, czułe, tkliwe,
przez wszystkich kochane.

 

 

Samorząd Uczniowski ( mężczyźni)

 

 

 

 

 

 

   Sprawdź swoje umiejętności w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Dzień Kobiet. Zgłoś chęć udziału przez Teams Pani Iwonie Psikus do poniedziałku, 8 marca do godz.14.00.

Zapraszamy!

 

 

 

 

8 marca w klasach 1-3

Zgadnij, kim jestem!

 


  Na zakończenie tematów baśniowych uczniowie klas czwartych przebrali się za postaci z krainy fantazji. Niektórzy, np. Brajan z klasy 4a zaskoczył wszystkich kilkoma wspaniałymi strojami. Raz był królem, a za chwilę piękną księżniczką. Wszyscy starali się udzielić odpowiedzi na pytanie Kim jestem? Dobrze się bawiliśmy i nawet mieliśmy klasowego fotoreportera.

 

 

 

 

 

 GŁOSUJEMY NA NASZĄ SZKOŁĘ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

 

  Nasza Szkoła bierze udział w konkursie Czyściochowa Akademia organizowanym przez Rossman.
  Dzięki temu programowi pierwszoklasiści przyswoją najważniejsze zasady higieniczne. Klasa 1B, jako jedyny uczestnik z naszej Szkoły wykonuje prace plastyczne związane z poruszanymi tematami. Wykonane prace biorą udział w konkursie, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Pomóżmy naszym pierwszakom je zdobyć!
  Każdy z nas może oddawać głosy na naszą klasę 1B, za pośrednictwem strony www.rossmann.pl/czysciochowa-akademia. Dziennie można oddać jeden głos na prace wykonane przez naszych uczniów. Głosowanie - 1 etap - rozpoczyna się od 1 marca i trwa do 31 marca.

 

 

 

 

NOS JAKO FILTR

 


  Za nami kolejne eksperymenty w ramach Programu Czyściochowej Akademii. Tym razem poznawaliśmy nos i jego funkcje oraz zasady higieny z nim związane. Wiemy dlaczego należy oddychać przez nos, jak filtruje on powietrze i jak właściwie zachować się podczas kichania. Wykonaliśmy też kolejną pracę konkursową. Od poniedziałku 1 marca przez cały miesiąc można na nas głosować.
Serdecznie zachęcamy

 

Uczniowie klasy 1 b

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 

 

  to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.
Mimo nauczania zdalnego uczniowie klas IV- VII również obchodzili to święto. Przez dwa dni zaznajamiali się z historią języka polskiego, próbowali swoich umiejętności artykulacyjnych, dokonywali korekty tekstu. Najwięcej radości sprawiło uczniom redagowanie lepiei – wierszyków zapoczątkowanych przez Wisławę Szymborską.

 

Oto nietypowe dzieła, które wyszły spod pióra uczniów klas IV i VII:

 

Lepiej napisać sprawdzian z matematyki, niż zjeść talerz gryki.
Lepiej w burzę iść na miasto, niż zjeść to ciasto.
Lepiej zerwać przyjaźń z kimś, niż zjeść tych winogron kiść.
Lepiej jeść owoców wiele, niż słodycze co niedzielę.
Lepiej w korku stać dwa lata, niż u ciotki jeść kurczaka.
Lepiej ciotkę mieć okropną, niż objadać się szarlotką.
Lepiej czytać prasę, niż jeść tłustą kiełbasę.
Lepiej umyć nos, niż zjeść ostry sos.
Lepiej umyć ręce, niż zjeść naleśnika w panierce.
Lepsza dobra jest lektura, niż z kubełka tłusta kura.

 

 

 

Światowy Dzień Kota

 

 

  We wtorek (17 lutego) obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Uczniowie tego dnia mogli się przebrać za kotki, wymalować sobie wąsiki na twarzy i dorobić uszka. W szkole panowała kocia atmosfera...która udzieliła sie również niektórym nauczycielom, którzy także mieli kocie gadżety. Wszystkie klasy zostały obdarowane słodkimi upominkami i zrobione zostały super kocie fotki. Ponadto, uczniowie przebrani za koty, tego dnia byli niepytani!

  Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i nauczycielom za wspólne, wesołe świętowanie i już nie możemy się doczekać kolejnych obchodów Dnia Kota w przyszłym roku.

 

 

 

 

Kochani!

 

Oto laureaci konkursów z okazji Dnia Pluszowego Misia:

 

- klasy I - praca plastyczna pt. „Mój przyjaciel miś”

Wyróżnienia:
Evelina Kashyna 1a
Adam Kuźniewski 1a
Maja Leśna 1a
Weronika Leśna 1a
Brian Przybył 1a
Arkadiusz Chojnicki 1b
Maksymilian Gądziak 1b
Filip Grabowski 1b
Marta Mucha 1b

 

- klasy II - konkurs wiedzy o misiach (i nie tylko!)

Wyróżnienia:
Lena Kokot 2a
Wiktoria Płóciennik 2a
Oliwia Janowska 2b
Patryk Szkudlarek 2b


- klasy III - napisanie opowiadania o misiach
1 miejsce Antonina Nowak 3b

 

- klasy IV-VII - napisanie wiersza o misiach
Klasy 4
1 miejsce Marta Stasiak 4b
2 miejsce Maja Mucha 4b
3 miejsce Karol Kowalewski 4a


Klasa 6a
1 miejsce Kacper Frąszczak
2 miejsce Julia Klamka


Dziękujemy za udział w konkursach i za dostarczone piękne prace 

 

Hanna Russek nauczyciel-bibliotekarz
Anita Szostak pedagog

 

 

 

To zdjęcie złożone z wielu kartek jest prezentem Walentynkowym od uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie dla uczniów naszej szkoły.
To zdjęcie złożone z wielu kartek jest prezentem Walentynkowym od uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie dla uczniów naszej szkoły.

Walentynki!

Samorząd Uczniowski tym razem wyjątkowo w dniu 15 lutego

zaprosił wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 2

do wspólnej zabawy Walentynkowej.

W tym dniu uczniowie mogli ubrać się na czerwono.

Mogli także zmienić tło używając motyw związany z tym świętem.

W ramach konkursu

na najlepszą klasę roku szkolnego 2020/2021

przyznaliśmy punkty ( zakładka SU).

Odbył się także konkurs na najlepszą, najpiękniejszą Walentynkę. Technika była dowolna, format dowolny.

Wykonaliście przepiękne kartki,

z których wybraliśmy najlepsze (wyniki w zakładce SU).

Gratulujemy zwycięzcom.

Mamy nadzieję, że otrzymały je szczególne dla Was osoby.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

 

 

Poczta Walentynkowa

 

  Od dnia 1 lutego br. roku czekała na Was w bibliotece specjalnie przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka na kartki. Każdy z uczniów klas I-III naszej szkoły przez dwa tygodnie mógł wrzucić do niej swoją walentynkę dla wybranej osoby.
15 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili radość drugiej osobie.

Dziękujemy!
Hanna Russek, Anita Szostak

 

 

 

 

A to część Waszych prac
Kategoria klas I-III - Walentynkowa Klasa: I miejsce - 1b, II miejsce - 3b, III miejsce - 3a. W kategorii klas IV-VII: I miejsce - 6a, II miejsce - 4a, III miejsce - 7a. Gratulujemy zwycięzcom i obiecujemy, że w niedługim czasie otrzymacie coś słodkiego od Samorządu Uczniowskiego :).

Karnawał 2021

 

 

  Pomimo pandemii uczciliśmy ostatnie dni karnawału. W codzienną naukę wpletliśmy troszkę szaleństwa i zabawy przebierając się w stroje karnawałowe. Całe wydarzenie ucieszyło uczniów oraz sprawiło, że lekcje tego dnia były wesołe, kolorowe, tajemnicze i wyjątkowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Złota Żaba

 

 

  10 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego szkolny etap kolejnej XXVIII edycji konkursu Fundacji Edukacji Społecznej EKOS „Złota Żaba”.
  Konkurs ten obejmuje przede wszystkim zakres wiedzy z dwóch dziedzin: matematyki i języka polskiego. Nie jest jednak typowym testem z tych przedmiotów. Wymaga od uczniów również wiedzy z innych dziedzin, logicznego myślenia i dociekliwości.
  W etapie szkolnym z matematyki udział wzięło 8 uczniów z klasy 6A ,7A i 7B naszej szkoły.

  Największą ilość punktów w szkole uzyskał Robert Kozłowski z klasy 7B .

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

Tłusty czwartek w 3b
[pobierz] 2.7 MB Prezentacja przygotowana przez WolontariuszySP2

Klasa 1 b i Czyściochowa Akademia

 


  Uczniowie klasy 1b przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego w ramach Czyściochowej Akademii – HIGIENA W EKSPERYMENTACH.
   Temat pierwszych zajęć – Jak powstają dziury w zębach? Dzieci najpierw obejrzały filmik dotyczący higieny jamy ustnej i przedyskutowały poruszone w nim zagadnienia. Później przeprowadziły eksperyment ukazujący jak pasta i szczoteczka do zębów usuwają przebarwienia. Następnie wykonały pracę plastyczną przedstawiającą zasady dbania o higienę jamy ustnej.
  Każdy uczeń otrzymał też zeszycik z propozycjami i instrukcjami eksperymentów do przeprowadzenia w domu. Wszystkim te zajęcia bardzo się podobały.

 

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

 

 

  obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
  DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Nasza szkoła co roku bierze udział w przedsięwzięciach na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. W tym roku jest to szczególnie ważne, aby odpowiedzialnie korzystać z możliwości technologicznych wspierających naukę zdalną.
  Uczniów klas IV- VII zapraszamy do obejrzenia filmu oraz do wykonania zadań w escape room.
Film
https://www.edukacja.fdds.pl/c453bec6-830f-4e3c-9f2e-27452e13002f/Extras/add-friend-disney-long-hd.mp4
Escape room
https://view.genial.ly/6020001b11728e0d19283300/interactive-content-dzien-bezpiecznego-internetu
Pamiętaj Hejt boli. Bądź mądry! Nie hejtuj!

 

 

 

 

 

Konkurs na Szopkę Bożego Narodzenia

 

 

  Konkurs na Szopkę Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty. W kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajął Patryk Szkudlarek - uczeń klasy 2b, drugie miejsce przypadło Wojciechowi Kopie z klasy 3b, trzecie miejsce Maksymilianowi Gądziakowi - klasa 1b. W kategorii klas IV - VII pierwsze miejsce zajął Kacper Frąszczak z klasy 6a, drugie miejsce otrzymali Patrycja Bar i Oktawian Bar z klasy 7a, trzeciego miejsca nie przyznano. Laureatom serdecznie gratulujemy :) Jednocześnie wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie pragniemy podziękować za podtrzymywanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych, istotnego elementu kultury chrześcijańskiej.

 

 

 

Nagrody!


  W piątek 29 stycznia pani dyrektor Renata Sroka wręczyła nagrodę Patrykowi Szkudlarkowi, uczniowi klasy 2b za zajęcia pierwszego miejsca w konkursie na Szopkę Bożego Narodzenia. W kategorii klas młodszych dyplomy i nagrody zostaną wręczone w szkole. O odbiór dyplomów i nagród, laureatów w kategorii klas IV-VII, zapraszamy do sekretariatu szkoły.

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

  Pomimo pandemii uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o swoich kochanych Babciach i Dziadkach! Każda klasa przygotowywała swoje niespodzianki według własnego pomysłu. Wdzięczni wnukowie wykonali przepiękne laurki, drobne upominki, zaśpiewali piosenki, recytowali wierszyki, a wszystko to przepełnione było miłością, radością i wdzięcznością do ukochanych Dziadków! Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo miłości, radości, uśmiechu oraz zdrowia!

 

 

 

 

Klasa 2 b przygotowywała się do Dnia Babci i Dziadka od kilku dni.

Uczniowie wykonali piękne serca z masy solnej, odcisnęli swoją dłoń na pamiątkę, pomalowali je, a na koniec także samodzielnie zapakowali swoje upominki dla swoich kochanych Babć i Dziadków.

A dziś w formie filmiku poprzez wiersze i piosenkę przekazali piękne słowa swoim Dziadkom,

którym życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

Wielki sukces w konkursie plastycznym

 

 

  Dwóch uczniów z naszej szkoły wzięło udział w finale międzyszkolnego konkursu w ramach programu „Dbam o środowisko – Ostrowski Program Ochrony Pszczół. Wiem, więc żyję (świadomie)” w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, przeprowadzonego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka 1.

  W kategorii klas 1-4 1 miejsce zajął Maksymilian Muszyński z klasy 1 b

  W kategorii klas 5 – 8 2 miejsce zajął Robert Kozłowski z klasy 7 b

Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w ramach grantu Zdalna Szkoła + w postaci dwóch laptopów.

Więcej informacji na temat grantu znajduje się pod adresem: https://umostrow.pl/aktualnosci/edukacja/kolejne-laptopy-dla-ostrowskich-uczniow.html

 

 

 

Jasełka 2020

Bezpieczne ferie

 

 

  Już za parę dni przerwa świąteczna, a zaraz po niej upragnione ferie zimowe! Tegoroczni uczestnicy konkursu "Bezpieczne ferie" pięknie, kreatywnie i ciekawie przedstawili najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Efekty ich cudownej pracy można podziwiać na wystawie pokonkursowej.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Ada Płaszczykowska
II miejsce - Zoya Piekarska
III miejsce - Maksymilian Gądziak


  Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu! Jury doceniło wkład wszystkich uczestników konkursu, dlatego zapraszamy po odbiór dyplomów oraz nagród ufundowanych przez naszą kochaną Radę Rodziców w poniedziałek 21 grudnia w godzinach 11.30-12.00 przy głównym wejściu szkoły.
 

A wszystkim życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku, dużo śniegu i radości!

 

 

 

  Uczennica KL.6A Julia Klamka wzięła udział w XX edycji konkursu Sanepidu pod hasłem " Palić, nie palić – oto jest pytanie ?" Zadaniem uczestnika było w dowolnej formir zaapelować do rówieśników, informując ich o szkodliwości palenia papierosów.Praca Julki została wyróżniona a uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę od jury konkursu.Nagroda została wręczona przez dyrektora Renatę Srokę.

 

 

 

 

„Orzeł Matematyczny”

 

  10 listopada 2020 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych online. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach wiekowych: klasa II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas 4-7. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie swoich umiejętności w nietypowych zadaniach. Uczniowie w ciągu godziny mieli do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności.
  Jesteśmy dumni, że 4 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia! Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Lista uczniów wyróżnionych:
- Julia Owczarek – klasa IVA laureat, VII miejsce w kraju
- Kacper Szymczak – klasa IVA laureat, VIII miejsce w kraju
- Dominika Szczepańska – klasa VIA laureat, VIII miejsce w kraju
- Oktawian Bar – klasa VIIA laureat, VIII miejsce w kraju
Szkolnym Koordynatorem Konkursu była Izabela Matczak-Duży

 

 

 

 

 

UDAŁO SIĘ!!!!!!

 

Dzięki Wam wszystkim pomogliśmy, spełniliśmy marzenia rodziny w potrzebie.

Święta Bożego Narodzenia dzięki temu gestowi będą dla nich radośniejsze, milsze i bardziej świąteczne od innych świąt, taką przynajmniej mamy nadzieję.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr. 2 wraz z Pedagogiem Szkolnym wziął udział w akcji "Mały gest, wielki cel". Wszyscy zostaliśmy Mikołajami :).

 

Historia "naszej, wybranej rodziny" - podajemy link:
https://www.facebook.com/malygestwielkicel/photos/a.673872209450179/1242956399208421/?type=3&theater

 

Zbieraliśmy od 02-10.12 w naszej szkole wszelkie potrzebne rzeczy oraz spełniliśmy parę wspomnianych przez rodzinę marzeń. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska, rodzice oraz nauczyciele.

 

WSZYSTKIM "MIKOŁAJOM" BAARDZOOOOO DZIĘKUJEMY!!!!!

 

Przekazujemy też podziękowania od mamy dzieci, od której otrzymaliśmy informację, że paczki są już na miejscu.

Prosiła o przekazanie również

Najserdeczniejszych Życzeń Świątecznych Wam Wszystkim!!!

 

 

 

 

Szkolny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

 

 

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu jest zachowanie tradycji budowania Szopek Bożonarodzeniowych; prezentacja szopki jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej; poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;integracja wspólnoty rodzinnej - szopka może być wykonana z pomocą członków rodziny. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – Szopki Bożonarodzeniowej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Zdjęcie pracy należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora oraz klasę, a następnie przesłać na czat p. Lidii Pasiak lub p. Anity Szostak w aplikacji Teams, w terminie do 23.12.2020 r. Regulamin w zakładce WOLONTARIAT.

 

 

 

Wizyta w schronisku

 


  W sobotnie przedpołudnie 5 grudnia uczennice z klasy 3b odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Wizyta poprzedzona była zbiórką artykułów, które wspomogą potrzeby przebywających tam zwierząt. Ten piękny odruch serca był inicjatywą uczniów. Dziewczynki zawiązały grupę miłośników zwierząt, zaprosiły do udziału w akcji inne dzieci, zgromadziły karmę oraz koce i razem z rodzicami zawiozły podopiecznym przytuliska. Może sobotnie spotkanie z psami będzie początkiem nowej przyjaźni z jednym z nich? Na pewno odwiedziny sprawiły dużo radości zarówno dzieciom, jak i psiakom.

 

 

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu

wszystkim Wolontariuszom

naszej szkoły działającym w

Szkolnym Kole Wolontariatu oraz w Szkolnym Kole PCK

dziękujemy za wielkie, piękne serca

i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Drodzy Wolontariusze,

w dniu Waszego święta

składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia

i sił do osiągnięcia zamierzonych celów.

 

 

 

Andrzejki

 

 

  Istnieje wiele świąt, które zdecydowanie warto odkurzyć, aby pokazać  zwyczaje kultywowane przez naszych dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są andrzejki.

  Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Warto dodać, że obrzędy z nimi związane daleko wykraczają poza znane nam lanie wosku i tańce. Co ciekawe, andrzejki mogą wywodzić się już z czasów… starożytnej Grecji. Imię Andrzej jest kojarzone ze starogreckim andros i aner oznaczającymi męża bądź mężczyznę lub adnreios (dzielny, mężny).

  Jakakolwiek nie byłaby geneza tego święta, wiemy jedno – andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. 

 

Chcielibyśmy tylko wymienić najważniejsze wróżby, a do zabawy zapraszamy Was do zakładki SAMORZĄD UCZNOWSKI, gdzie znajdziecie wiele wspaniałych, tym razem wirtualnych wróżb. ZAPRASZAMY!!! - KLIKNIJ TUTAJ


Lanie wosku
Tej tradycji raczej nie trzeba nikomu przypominać – chodzi o to, aby wylać na wodę gorący wosk, a następnie w jego kształcie doszukać się symboli i je zinterpretować. Uwaga – wosk tradycyjnie lejemy przez dziurkę od klucza!

Wyścig butów
W andrzejkowy wieczór możemy też urządzić wyścig butów. Chodzi o to, żeby lewe buty uczestników ustawić rządkiem w kącie pokoju. Następnie powinniśmy przestawiać je tak, aby ostatni but „wskakiwał” na pierwsze miejsce i tak aż do momentu, kiedy któryś z butów dotknie progu. Osoba, która jest właścicielem tego buta będzie wedle wróżby tą, która pierwsza wyjdzie za mąż lub ożeni się.
Rzut trzewikiem
Uczestnik zabawy odwracał się tyłem do drzwi, a następnie rzucał za głowę lewy trzewik. But, który upadł podeszwą do podłogi i był skierowany czubkiem ku drzwiom, zwiastował pannom i kawalerom rychłą zmianę stanu cywilnego. 
Cztery filiżanki
Pod trzy z czterech filiżanek wkładamy: obrączkę, listek i monetę. Pod czwartą nie umieszczamy nic. Zamieniamy miejscami filiżanki, a następnie wybieramy jedną z nich. Obrączka oznacza miłość, listek – małżeństwo, moneta zaś – bogactwo. 
Najdłuższa obierzyna
Do tej zabawy musimy przygotować tej samej wielkości jabłka, które następnie uczestnicy będą obierali. Komu uda się uzyskać najdłuższą obierkę, tego związek będzie miał najdłuższy staż. Zabawa może mieć ciąg dalszy – każdy uczestnik rzuca swoją obierzynę za siebie i w kształcie, w jaki się ona ułoży, może dopatrywać się litery, która będzie inicjałem jego przyszłej miłości.

Karteczki pod poduszką

Na małych karteczkach wypisujemy imiona (mogą to być najpopularniejsze imiona płci przeciwnej lub kolegów i koleżanek). Karteczki składamy, umieszczamy pod poduszką i zostawiamy na noc. Rano wyciągamy pierwszą lepszą karteczkę – imię na niej zapisane będzie imieniem naszego przyszłego ukochanego albo przyjaciela na całe życie.
Serce z imionami
Wycinamy dwa papierowe spore serca. Na jednym z nich wypisujemy popularne imiona żeńskie, na drugim – męskie. Jedna osoba przytrzymuje serce, a uczestnicy przekłuwają (oczywiście z drugiej strony, tak, aby nie widzieć imion) papier. Imię, w które uczestnik trafi szpilką, będzie imieniem jego przyszłej żony lub męża.

Wyniki konkursu w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI

prace zamieścimy jeszcze w tym tygodniu. Dziękujemy.

 

 

 

21 listopada obchodzimy święto nietypowe, a mianowicie Światowy Dzień Życzliwosci i Pozdrowień

 

 

  Samorząd Uczniowski w związku z tym świętem chciałby zainicjować TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole.

 

 Chcielibyśmy rozpocząć go już dzisiaj, 20.11, a skończymy oficjalnie 27.11. W ramach tego święta prosimy aby chociaż raz dziennie powiedzieć sobie MIŁE, ŻYCZLIWE słowo.

 

  Poza tym w ramach konkursu na NAJLEPSZĄ KLASĘ każdy zespół I- VII (wychowawcy) jest proszony o nadesłanie do 25.11 do p. Marty Grabskiej Górskiej lub do p. Izy Matczak Duży 10 "Życzliwych Fot" (według pomysłu poszczególnych klas) oraz 1 "Życzliwego Komiksu" (może być wykonany ręcznie - zdjęcie komiksu lub komputerowo).

 

  Uruchamiamy na naszym FORUM na stronie internetowej w tym czasie akcję: "Życzliwe Słowo" - każdy może napisać coś życzliwego innej osobie ze szkoły, ale warunkiem umieszczenia jest podpisanie się swoim imieniem i nazwiskiem.

 

  Planujemy też z "Życzliwych Fot" stworzenie obrazu "Życzliwej Szkoły", którą chcemy się też podzielić z innymi szkołami o takim samym imieniu ( Ewaryst Estkowski).

 

  Zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udział do obchodów tego święta w tak trudnych dla nas czasach!!!

 

 

 

Konkurs plastyczny „ Dekoracja Biało – Czerwona”

 


  Komisja konkursowa dokonała podsumowania międzyszkolnego konkursu plastycznego na przestrzenną formę:
„Dekoracja Biało – Czerwona”, w którym liczny udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp. Celem konkursu było m. in. propagowanie postaw patriotycznych, szacunku i przywiązania do barw oraz symboli narodowych. Na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac 286 z całej Wielkopolski. Organizatorzy podkreślali, że wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs zachwyciły swoją estetyką i starannością. Wśród nagrodzonych, znalazły się prace naszych uczniów. Uczeń klasy VII b- Robert Kozłowski został Laureatem Konkursu w kategorii klas VII-VIII. Uczennica klasy II b Oliwia Janowska zajęła II miejsce w kategorii klas I- III.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
  Organizatorzy konkursu docenili wszystkich uczestników, nagradzając ich pięknymi upominkami. Upominki można odebrać u p. M. Ściany wg. harmonogramu zamieszczonego w terminarzu poszczególnych klas.

 

 

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

 


Oto nadeszła pora taka,… by ucznia zrobić z przedszkolaka!


  6 listopada br. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 1a i 1b wraz ze swoimi wychowawcami oraz Dyrektor szkoły- Pani Renata Sroka. Zanim jednak Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, zaprezentowali swoje umiejętności, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz odpowiadając na pytania- zagadki.
Najważniejszym i najbardziej uroczystym momentem całej uroczystości było Ślubowanie. Uczniowie odświętnie ubrani - w togach i biretach, ślubowali ……

….Uczyć się pilnie i wytrwale,
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
Być dobrym kolegą,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
Darzyć szacunkiem nauczycieli i pracowników szkoły,
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom,
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
Poznawać i krzewić ideały dobra, piękna i sprawiedliwości.

 

  Aktu Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 kolorowym ołówkiem dokonała Dyrektor Szkoły- Pani Renata Sroka. Każdy Pierwszoklasista otrzymał list gratulacyjny wraz z upominkiem– kuferkiem z przyborami szkolnymi od Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Pani Beaty Klimek.


  Po uroczystości był czas na zdjęcia, które będą z pewnością miłą pamiątką dla wszystkich. Na zakończenie dnia w salach lekcyjnych czekały jeszcze na uczniów upominki, przygotowane przez Rodziców.


  Był to wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich Pierwszoklasistów.

 

 

 

 

 

AKCJA CZYTELNICZA

 

 

  W czwartek 5 listopada biblioteka szkolna zorganizowała akcję dla uczniów klas I-III z okazji Dnia Postaci z Bajek. Każdy czytelnik, który w tym dniu wypożyczył dowolną książkę, a następnie poprawnie udzielił odpowiedzi na zagadkę dotyczącą postaci z bajki, miał szansę na wygranie nagrody. Pani dyrektor Renata Sroka dostąpiła zaszczytu losowania. Szczęśliwcem okazała się Antonina Dudek z klasy 3a GRATULUJEMY :)

 

 

 

Szkolne grządki

 

 

  W ostatni dzień nauki stacjonarnej zajęcia klasy 2b były niecodzienne i wyjątkowe a to za sprawą przedsięwzięcia jakim było założenie ogrodu wiosennego na terenie naszej szkoły. Całe przygotowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej i polegały na zorganizowaniu cebulek wiosennych kwiatów, zakupieniu ziemi czy przygotowaniu tabliczek informacyjnych. A wszystko po to, żeby w piątkowe południe wyjść odpowiednio przygotowanym na ogród- ubranym w kalosze i z narzędziami ogrodniczymi. Oczywiście "Naszym Świeżoupieczonym Ogrodnikom" nie zabrakło w tym dniu ogromnego zapału do pracy. Pełni uśmiechu i radości przygotowywali podłoże, wyrywali chwasty, kopali dziury, żeby móc posadzić cebulki. Całe to wyjątkowe wydarzenie wspierali cudowni Rodzice cudownych Dzieci! Za tak piękne zaangażowanie wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękuję. Mamy nadzieję, że nasz ogród na wiosnę pięknie zakwitnie i będzie cieszył oko całej społeczności uczniowskiej!

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2020


  W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji dla uczniów zorganizowane zostały konkursy oraz akcja czytelnicza. Cieszyły się one dużą popularnością.
  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz biorącym udział w konkursach, ponieważ tak naprawdę wszyscy jesteśmy wygranymi :).
Prace konkursowe możemy podziwiać na wystawie w bibliotece. Pełna lista laureatów w zakładce BIBLIOTEKA (https://sp2ostrowwlkp.pl/biblioteka-szkolna.html).

Klasy I-II „Zakładka do książki”
Kl. I a
1. Lubojański Adrian - nagroda
Kl. I b
1. Muszyński Maksymilian - nagroda
Kl. II a
1. Machowicz Jessica - nagroda
Kl. II b
1. Szkudlarek Patryk - nagroda
Klasy III „Okładka do ulubionej książki”
Kl. III a
1. Papiernik Nadia - nagroda
Kl. III b
1. Włodkowska Nadia - nagroda

Kl. IV-VIII „Akcja czytelnicza: Książkowy przebój”
1. Marika Mazur VIIa

 

 

Pasowanie na czytelnika SP2

 

 

  W szkolnej bibliotece nadszedł czas, aby pierwszoklasiści zostali czytelnikami. Wydarzenie to odbyło się 13 października 2020 roku. Uczniów kl. Ia oraz Ib do krainy książek wprowadził nauczyciel-bibliotekarz. Przyszli czytelnicy odgadywali zagadki dotyczące bajek, a także odpowiadali na pytania związane z poszanowaniem książek. Następnie odbył się obrzęd pasowania na czytelnika, którego dokonał nauczyciel-bibliotekarz. Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz upominki, a także zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i czytelni.

 

 

 


Kolorowe Śniadania

 

  Od pierwszej środy października ruszyła akcja Kolorowe Śniadania, podczas której uczniowie klas 1-3 uczą się zasad zdrowego odżywiania i przynoszą warzywa i owoce we wskazanym kolorze. Pierwszym kolorem był żółty. W śniadaniówkach królowały banany, ale były też ananasy, papryka, pomidorki, śliwki, gruszki, jabłka a nawet malinki, oczywiście żółte. Kolejne kolory to: czerwony, zielony, fioletowy i biały. Tego dnia nikt nie przynosi do szkoły słodyczy. Zdrowe nawyki żywieniowe warto wprowadzać już od najmłodszych lat, a owoce i warzywa to bardzo smaczna propozycja.

 

 

 

Konkurs 

 

 Konkurs związany z nowymi autobusami elektrycznymi, które pojawiły się w naszym mieście został roztrzygnięty, a nasze propozycje zostały wysłane mailowo do MZK.

 • Konkurs dotyczył nazwy, którą im mogliście nadać. Liczyliśmy na Waszą uczniowską kreatywność.
 • Najlepsze 3 pomysły zostałwy wyłonione i nagrodzone punktami (konkurs na najlepszą klasę SP2 - nowa edycja), które możecie sprawdzić w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

A oto Wasze propozycje: ELEKTROPODWÓZKA, CICHUŚ, PIORUN. Gratulujemy pomysłowości!!!

 

 

 

Konkurs na Najlepszą Klasę

 

  W ubiegłym roku nasz konkurs przerwała pandemia, ale my się nie poddajemy i zaczynamy od początku!!!

  Pierwszą konkurencją były krawaty na Dzień Chłopaka, w których przyznaliśmy punkty za Wasze prace.

 

Wyniki w konkursie z krawatami w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

Następną konkurencją będzie Wasz pomysł na nazwę autobusu miejskiego, nie przeoczcie tego konkursu!!!

Trzymamy za Was kciuki.

 

 

 

 Mała Wielka Kropka

 

  Wyobraźnia i kreatywne postrzeganie świata nie zna u dzieci granic. Wyraziły to w niezwykłych pracach plastycznych. Jedna maleńka kropka zainspirowała uczniów do namalowania przepięknych jesiennych drzew, rysowania niezwykłych postaci, kwiatów, pojazdów i zwierząt. Zabawy kropką wywołały wiele pozytywnych emocji i pokazały dzieciom, że są twórcze.

 

 

 

 

 

Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

 

  W naszej szkole X obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęliśmy dwa dni wcześniej. Rozwiesiliśmy na korytarzach informacje o wydarzeniu, a na stopniach schodów i ścianach korytarzowych przykłady tabliczki mnożenia wykonane przez uczniów. Wszystkie te działania miały na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabeli mnożenia i dzielenia. Przez dwa dni dzieci mogły przepytywać się z podanych przykładów. W dniu finałowym 2 października 2020 roku już od rana wybrani przez koordynatora uczniowscy egzaminatorzy zachowując reżim sanitarny z powodu panującej pandemii CoronaVirusa wchodzili na lekcje. Egzaminatorzy przeprowadzając grę „Ja mam, kto ma” oraz „Kto wie ile to jest” sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia uczniów oraz prowadzących zajęcia nauczycieli. Z godziny na godzinę przybywało ekspertów tabliczki, którzy otrzymywali naklejki „Ekspert Tabliczki Mnożenia”
  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki, przypomnienie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

 

 

 Dzień Głośnego Czytania

 

  Rozwijanie zainteresowań czytelniczych u uczniów z klas młodszych to kolejny ciekawy projekt, który realizują nauczyciele. W Dniu Głośnego Czytania na zajęciach lekcyjnych uczniowie poznawali ciekawe lektury. Chętnie odwiedzali szkolną bibliotekę, by wypożyczyć wybrane pozycje z literatury dziecięcej. Starsi koledzy z ochotą czytali młodszym i zachęcali do sięgania po książki.

 

 

 

Z okazji Dnia Edukacji

 

wszystkim nauczycielom oraz pracownikom

 

Szkoły Podstawowej nr 2

 

życzymy dużo szczęścia i radośc

 

z wykonywanej pracy,

 

sukcesów zawodowych i wspaniałych uczniów.

 

Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

 

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia poniżej

 

życzeń w innej formie niż dotychczas:

 

To dla Was ... SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

 

 

* jeśli coś jest mniej dokładnie i nie do końca tak jakbyśmy chcieli, to przepraszamy,

 

 

 

 

ale naprawdę się staraliśmy i robiliśmy to sami:).

 

 

XX Dzień Papieski

 

  Z okazji 42 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz XX Dnia Papieskiego, przebiegającego w tym roku pod hasłem "Totus Tuus", uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę, na której zaprezentowali swoje prace. Wystawa nawiązuje do słów św. Jana Pawła II, które Papież Polak uważał za fundamentalne. "Totus Tuus" do papieska dewiza, mówiąca o tym, że Ojciec Święty całe swoje życie zawierzył Bogu przez Maryję. Dziękujemy uczniom klas pierwszych siódmych oraz uczniom klasy szóstej za ich wkład w przygotowanie tej wystawy.

 

 

 

 Nowy zarząd Szkolnego Koła PCK

 

  Uprzejmie informujemy, że mamy nowy zarząd Szkolnego Koła PCK, który został wybrany w głosowaniu tajnym, na pierwszym zebraniu naszego koła. Funkcję prezesa pełnić będzie Magdalena Barczak z klasy 7b, zastępcą prezesa została Patrycja Bar, sekretarzem Oktawian Bar - uczniowie klasy 7a, skład zarządu został dopełniony przez Natalię Rebajn z klasy 6a. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy :)

 

 

 

Dzień Chłopca 1-3


30 września to szczególna data w kalendarzu chłopców. We wszystkich klasach dziewczynki pamiętały o swoich kolegach. Złożyły im życzenia i obdarowały drobnymi upominkami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim udzieliła się radosna atmosfera tego dnia. Z sal lekcyjnych dochodziły śpiewy „Sto lat”, śmiechy i miłe słowa.

 

 

 

Wam Chłopaki z okazji Waszego święta życzymy:

prawdziwych przyjaciół,

niewyczerpanych pokładów energii,

uśmiechu na co dzień, niskich podatków,

pomyślnych wiatrów,

błyskotliwych ripost,

pozycji lidera,

niezmiennego zielonego światła,

wygranych meczy, miejsca w księdze Guinessa,

nie wieszającego się komputera,

zasięgu w każdym miejscu,

miejsca w historii,

zdobycia Mount Everestu,

zawsze ostatniego słowa,

anielskiej cierpliwości

przy czytaniu tych życzeń

....i wszystkiego, o czym tylko marzycie!

 

 

 

I miejsce - 7a, II miejsce - 3a, III miejsce - 3b

Dzień Krawata!!!

 

  Cała szkoła 30.09 świętowała Dzień Krawata! Wszyscy ubrali krawaty i w tym dniu nie byli odpytywani, nie pisali kartkówek etc. Każda z klas udekorowała również 3 papierowymi krawatami drzwi swojej pracowni według własnego pomysłu, a obiektywne jury wybrało 3 najciekawsze i najoryginalniejsze prace.

A to wszystko w związku z....

 

*więcej szczegółów w zakładce Samorząd Uczniowski

 

 

 

   Rada Rodziców wybrała ubezpieczenie na nowy rok szkolny 2020/2021 firmy Signal Iduna. Podjęto decyzję by składki były zbierane w młodszych klasach przez Radę Rodziców-skarbników, następnie całość zebranych składek wraz z listą uczniów z załącznika dostarczają do sekretariatu do skrzynki. Mogą też to zrobić bezpośrednio uczniowie w kopertach - ważne by była zamknięta i dobrze opisana. Należy podać datę urodzenia dziecka/dzieci, klasę ,wybór składki. Jeśli płacimy za rodzeństwo zapisujemy ich na liście tylko w jednej klasie u skarbnika lub w jednej kopercie dajemy wyliczoną kwotę.

Szczegóły - kliknij na link: https://sp2ostrowwlkp.pl/ogolne-warunki-ubezpieczenia.html

Można też wpłacić bezpośrednio na konto Rady Rodziców:
75 8430 0009 2002 0021 9154 0001
BANK SPÓŁDZIELCZY W RASZKOWIE ODDZIAŁ W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
tytułem : imię i nazwisko ucznia/uczniów, klasa, data urodzenia

Jest 5 wariantów - sami decydujemy którą składkę wybieramy (33zł, 49zł,55zł, 89zł lub 131zł). Im wyższa -tym większe świadczenie do wypłaty. Dla rodzeństwa niższa składka o 25%- cena podana na dole ulotki - rodzeństwo musi być wtedy na liście w jednej klasie.
(Jeśli nie będzie razem nie przysługuje wtedy zniżka. Rodzeństwo nie musi być uczniami tej samej szkoły). Termin do 15.10.2020r.

 

Sylwia Wachowiak - Skarbnik Rady Rodziców SP2

 

 

 

 

Wybory Samorząd Uczniowski

 

 W związku z nietypową sytuacją w poprzednim roku szkolnym, wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego przeprowadzimy 23. 09. 2020r. Wszelkie kandydatury zgłaszamy w formie plakatu

do Pani Izy Matczak Duży lub do Pani Marty Grabskiej Górskiej.

Plakat powinien zawierać:

imię nazwisko, klasę, zdjęcie, program wyborczy.

Format: A4. Plakat można przesłać w formie mailowej lub przynieść do szkoły w koszulce.

Zapraszamy Was do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

Nic o Was bez Was!!!!

 

 

 

 

 

Sprzątanie świata to część międzynarodowego ruchu Clean Up the World, który powstał w 1988 roku Australii. Twórcą inicjatywy był Ina Kiernan, australijski żeglarz i biznesmen. Przerażony ilością śmieci dryfujących po oceanach w 1989 roku zorganizował pierwszą akcję – sprzątania zatoki Port Jackson, nad którą położone jest Sydney. Zaangażowanie ludzi przerosło jego oczekiwania – do sprzątania stawiło się 40 tysięcy ludzi. To zainspirowało go do kontynuowania akcji i propagowania jej także poza Australią. Dzięki temu co roku w Sprzątaniu świata bierze udział ok. 40 milionów osób z 40 krajów.

W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia w trzeci weekend września. Udział w niej wziąć może każdy, również i Ty !!!. Dołącz do akcji, weź worek na śmieci, rękawiczki i uporządkuj swoje najbliższe otoczenie: ogród, podwórko, klasę, swój pokój. Pamiętaj o selekcjonowaniu odpadów. Od Ciebie i Twoich najbliższych zależy, czy degradacja środowiska będzie postępować czy nie.

 

Z okazji Sprzątania Świata zapraszamy Cię do udziału w konkursie plastycznym pt.:
”Kto ma czysto wkoło, żyje bezpiecznie i wesoło” Prace należy dostarczyć p. Wróbel lub p. Janiak do 25.09.

 

 

 

 

 

 

 

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021

 

 

  Po kilku miesiącach pracy zdalnej wróciliśmy do szkoły. Ten czas uzmysłowił nam wszystkim, że kontakt z nauczycielami i rówieśnikami jest najważniejszy.

  Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi zrobili wszystko, aby w czasie pandemii szkoła była dla Was miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Wierzymy, że nowy rok szkolny 2020/2021 będzie pełen sukcesów.

  Dzisiaj, niektórzy z Was, usłyszeli pierwszy raz dzwonek, spotkali się z wychowawcami, dyrekcją oraz nowymi koleżankami i kolegami. W sposób szczególny witamy Was jako naszych  Pierwszoklasistów.

  Wszystkim uczniom życzymy by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, czasem rozwijania pasji i zainteresowań.

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

poniżej prezentujemy 10 zasad dla ucznia wydanych przez MEN i GIS w związku z panującą pandemią COVID-19.

 

Bardzo prosimy o wnikliwe zapoznanie się i stosowanie.

 

10 zasad dla ucznia:

 • Masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby, zostań w domu
 • Często myj ręce
 • Nie dotykaj oczu, ust i nosa
 • Zrezygnuj z podawania ręki na powitanie
 • Uważnie słuchaj poleceń nauczyciela
 • Używaj tylko własnych przyborów szkolnych
 • Spożywaj swoje jedzenie i picie
 • Unikaj kontaktu z większą grupą uczniów, np. podczas przerw
 • Jeżeli czujesz się źle lub obserwujesz u siebie objawy chorobowe, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela
 • Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa na lekcjach