Boisko w Szkole Podstawowej nr 2

Poniżej MINI GALERIA - obejrzyj :)

Otwarcie boiska

25.09.2013r. oficjalnie oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów. W uroczystości wzięli udział: starosta powiatu ostrowskiego p. Paweł Rajski, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego p. Jarosław Urbaniak, wiceprezydenci miasta, p. Marlena Maląg i p. Stanisław Krakowski, radni Ostrowa Wielkopolskiego, ks. prałat Tomasz Ilski, nauczyciele, rodzice, uczniowie i absolwenci.
  Część oficjalną uroczystości prowadziła dyrektor Gimnazjum p. Renata Sroka. Do przecięcia wstęgi zaprosiła p. prezydenta Jarosława Urbaniaka oraz Piotra Sucheckiego – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 1.
  W części artystyczno-sportowej można było zobaczyć zawodników, którzy dokonali prezentacji dyscyplin lekkoatletycznych i gier zespołowych. Wszystkie minipokazy połączone ideą rozwoju i zabawy utworzyły jeden ciąg sportowego występu: bieg na 100 m, koszykówka, skok w dal, siatkówka, piłka nożna, skok wzwyż, sztafeta oraz aerobik. Chór szkolny zaprezentował piosenkę zespołu Queen „We are the champions”. Wtedy też w przestworza pomknęły balony.
   W drugiej odsłonie otwarto Festiwalu Sportu wręczono z okazji 60-lecia Szkolnych Klubów Sportowych medale zasłużonym przyjaciołom sportu.
  W hali sportowej odbyła się prezentacja działających w mieści Klubów Sportowych, a w kawiarence można było porozmawiać przy kawie.

Pierwsze prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

Potrzeba wybudowania boiska szkolnego przy Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wrocławskiej 51 istniała od lat. Wielofunkcyjne boisko mieścić się będzie za budynkiem szkoły, przy istniejącej już hali sportowej.

Będzie to nowoczesne boisko do piłki nożnej z trawy syntetycznej, z poliuretanową bieżnią, skocznią w dal, a także oświetleniem i ogrodzeniem według najnowszych standardów - powiedział Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Pierwsze prace związane z budową boiska sportowego już się rozpoczęły, plac budowy został przekazany wykonawcy. Prace obejmą m.in. wykonanie robót ziemnych i rozbiórkowych, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie ogrodzenia, zagospodarowanie terenu oraz elementów małej architektury.

Docelowo w obiekcie, oprócz boiska do piłki nożnej z trawy syntetycznej, powstanie 4 - torowa bieżnia lekkoatletyczna oraz skocznia w dal. W ramach inwestycji zostaną wybudowane areny lekkoatletyczne m.in. do skoku wzwyż. Boisko zostanie oświetlone.

Gimnazjum nr 1 będzie miało także odnowioną elewację. Część środków na realizację inwestycji pn. "Realizacja elewacji budynku Gimnazjum nr 1 oraz budowa boiska sportowego w Ostrowie Wielkopolskim" pochodzi z budżetu miasta. Na część miasto wnioskuje o niskooprocentowaną pożyczkę w ramach inicjatywy JESSICA wdrażanej ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007- 2013. Wniosek przygotowało Biuro Pozyskiwania Środków Zewnętrznych UM. Uchwałę w spawie zaciągnięcia pożyczki podjęli radni miejscy na sesji 27 grudnia 2012 roku.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego to ponad 1 milion 546 tysięcy złotych. Na renowację elewacji budynku szkoły w budżecie miasta zarezerwowano kwotę około 500 tysięcy złotych.

Prace potrwają do sierpnia 2013 roku.