Świetlica szkolna


Zajęcia pierwszych klas w świetlicy

PLASTYCZNE PONIEDZIAŁKI

 

 

  W każdy poniedziałek, dzieci z klas 1, uczęszczające na zajęcia świetlicowe, wykonują z wielką pasją przepiękne prace plastyczne.
Dyniowa torebka, przyda się do zbierania słodyczy.
Kolorowy jeżyk, pięknie ozdobi dziecięcy kącik w pokoju.
Kotyliony, będą symbolem patriotyzmu podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

 

 

Dzieci w świetlicy świętują zakończenie roku szkolnego

i cieszą się na nadchodzące wakacje! 😎😉😎

 

 

 

Dzień Matki się zbliża, więc dzieci uczęszczający do świetlicy
przygotowują piękne laurki...

 

 

 

,,Zupa przyjaźni" w świetlicy była bardzo dobra...

 

Uczniowie gotowali ponownie zupę i częstowali nią innych!

 

 

 

W świetlicy nie ma nudy! 😉

 

 

  Finał szkolnego konkursu plastycznego ,,Najpiękniejszy zajączek wielkanocny":

Pierwsze miejsce- Zuzanna Styburska (klasa 3b)

Drugie miejsce- Michalina Dąbrowska (klasa 2a)

Trzecie miejsce- Maciej Kuźniewski (klasa 2a)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości!

 

 

 

Można się wspaniale bawić w świetlicy 😎

 


  Uczniowie, pracując w grupach, wzięli udział w konkursie ,,Zupa przyjaźni". Sami wykonali produkty potrzebne do ugotowania zupy oraz zaprojektowali garnek, do którego wrzucili warzywa. Zupa okazała się pyszna, ponieważ wszyscy dołożyli do niej garść uśmiechu, szczyptę ciepła oraz kilka uśmiechów. Uczestnicy projektu nauczyli się współpracy w grupie, organizacji pracy oraz zrozumieli wartośc przyjaźni. Poszczególne zadania były oceniane przez inne grupy.


  Wygrana przypadła grupie w składzie:
Dominik Baranek- klasa 2b
Stefan Graczyk- klasa 2b
Franciszek Kołodziej- klasa 2b
Piotr Kryszczak- klasa 2b

 

 

 

Czas na wspaniałe budowle!

 

 

  Uczniowie przebywający w świetlicy są bardzo kreatywni i chętnie projektują samochody, zamki i inne budowle z klocków.

 

 

 

CZAS PRZYWITAĆ WIOSNĘ!

 

 

 Uczniowie uczęszczający do świetlicy postanowili przywitać wiosnę, tworząc piękne słońca z płyt CD, kwiaty oraz jajka.

 

 

 

 

Projekt w świetlicy ,,Starsi czytają młodszym" 😉

 

 

  Uczennice klasy 4b postanowiły uprzyjemnić czas dzieciom przebywającym w świetlicy i czytały wiersze oraz opowiadania.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 świętuje Dzień Kobiet

 

 

   Dzieci uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonały projekty związane z ósmym marca, czyli Dniem Kobiet. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności!

 

 

 

 

Finał konkursu walentynkowego w świetlicy 😉

 

 

  Konkurs walentynkowy był przeznaczony dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Kartkę można było wykonać w dowolnej technice i formie. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Wszyscy otrzymali pochwały i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowe nagrody. Czekamy na Was za rok...

 

I miejsce - Bartosz Golembka klasa 4b

II miejsce - Oskar Szewerenko klasa 4b

III miejsce - Zofia Iwaniuk klasa 1b

wyróżnienie - Maciej Kuźniewski klasa 2a

wyróżnienie - Franciszek Szcześniak klasa 2b

 

 

Dbamy o zwierzęta!

 

 

  Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy postanowiły pokazać, jak należy dbać o zwierzęta zimą, dlatego same wykonały kolorowe ptaszki.

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNA FOTOBUDKA W ŚWIETLICY Uczniowie wykonali fotobudkę, a później ochoczo w niej pozowali... Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

ZIMA W ŚWIETLICY

 

 

  Uczniowie podjęli się kolejnego wyzwania... projektowali prace przestrzenne z rolek papieru toaletowego oraz płyt CD. Dzieci ukazały również piękno zimy za pomocą pasty do zębów. Wszystkim gratulujemy kreatywności i czekamy na kolejne prace...

 

 

 

 

NOWE PROJEKTY W ŚWIETLICY...

 

 

  Uczniowie podjęli się kolejnego wyzwania...projektowali prace przestrzenne z rolek papieru toaletowego. Powstały piękne prace: samochód, drzewa, chmury i deszcz, kubek, nietoperz, żaba, kot i wiele, wiele innych. Gratulujemy inwencji twórczej!

 

 

 

 

11 LISTOPADA W OCZACH DZIECI

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

uczniowie świetlicy

zaprojektowali dla nauczycieli kwiaty,

wykonane różnymi technikami przestrzennymi...

 

 

 

 

PRACE PLASTYCZNE- JESIEŃ

 

 

  Podczas pobytu w świetlicy uczniowie chętnie wykonują prace plastyczne. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wykazują się kreatywnością w swojej pracy. Plakaty związane z jesienią wykonywały z bibuły, liści oraz z użyciem farb, kredek i pisaków. Wszystkim uczniom gratulujemy polotu w pracy i czekamy na projekty związane z zimą...

 

 

 

 

UWAGA! FRYZJER W SZKOLE OTWARTY!

 

 

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim został otwarty zakład fryzjerski... Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych profesjonalnymi usługami. Zakład fryzjerski „U Iwonki” zapewnia: oryginalne fryzury, masaż głowy, miłą atmosferę podczas zabiegów... Zakład mieści się w sali nr 19. Zapłata-uśmiech i podziękowanie...

Godziny otwarcia:

wtorek-12.30 do 16.30

środa-11.00 do 16.30

Zapraszam serdecznie- Iwona Śmiechowska

Konkurs „Zdrowe zęby...”

 


  22 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs z udziałem dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania. Uczniowie otrzymali dyplom i stomatologiczne upominki. Po ogłoszeniu wyników, wyświetlono dzieciom prezentację na temat prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci dowiedziały się, jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów oraz jak dbać o zęby.


WYNIKI KONKURSU
W konkursie wzięło udział 45. dzieci.
I miejsce- Marta Lubojańska (klasa 2b)
II miejsce- Justyna Ostenda (klasa 2a)
III miejsce- Oliwier Matuszewski (klasa 4b)


WYRÓŻNIENIA: Pola Wolska (klasa 3a), Matylda Madeyska (klasa 3b), Laura Zielińska (klasa 3a), Zuzanna Styburska (klasa 3b), Zofia Styburska (klasa 2a), Jakub Jurczak (klasa 3a), Igor Usarek (klasa 2b), Filip Grabowski (klasa 3a.

 

 

 

 

UCZNIOWIE ZOSTALI FRYZJERAMI...

 


  Fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej są artystami. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie mieli okazję tworzyć fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreowali wizerunek swojego klienta. Dobierali kolor, styl uczesania, formę fryzury, a nawet sposób strzyżenia. Uczniowie próbowali określić kształt twarzy, barwę skóry i oczu, a nawet charakter klienta, czy styl i do niego dopasować fryzurę. 

 

 

 

 

CZAS WIELKIEJ RADOŚCI

 

  Każdy z nas obchodzi jakieś święto, jedni urodziny, inni imieniny. Niedawno wspominaliśmy wydarzenia Wielkiej Nocy, dlatego uczniowie postanowili uczcić święto zmartwychwstania Jezusa.

 

 

 

 

PRACE PLASTYCZNE- WIOSNA

 

 

  Błyszczące naklejki na zużytej płycie CD to wyjątkowe projekty, które wzbudziły w uczniach zachwyt... Nietuzinkowe prace plastyczne spodobały się wszystkim dzieciom, które lubią piękne, błyszczące przedmioty! Uczniowie ozdabiali płyty własnoręcznie przygotowanymi drobiazgami. Wszystkim gratulujemy kreatywności.

 

 

 

 

KONKURS WALENTYNKOWY W ŚWIETLICY

 


  1 lutego 2022 roku w świetlicy został ogłoszony konkurs na najciekawszą „Walentynkową kartkę”. Celem konkursu było nakłonienie młodych ludzi do wyrażania uczuć w formie plastycznej oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości. Młodzież chętnie podjęła wyzwanie, wzięła udział w konkursie, pokazując swoje liczne talenty.

 

Wyniki konkursu:
Pierwsze miejsce – Julian Granowski
Drugie miejsce - Franciszek Kołodziej
Trzecie miejsce – Laura Zielińska

 

Wyróżnienia otrzymali:
-Justyna Ostenda
-Zofia Kiełtyka
-Tomasz Knychała
-Oliwier Matuszewski
-Patryk Szkudlarek

 

 

 

 

 

 

ZAJĘCIA W ŚWIETLICY

 


  Zajęcia proponowane uczniom w świetlicy są różnorodne i rozwijające talenty. Uczniowie biorą udział w zabawach przy stoliku, w kręgu oraz małych grupach:
- pogadanki z dziećmi na interesujące je tematy, rozmowy dotyczące pór roku, okolicznościowych świąt,
- wykonywanie kartek okolicznościowych- Dzień Nauczyciela, imieniny i urodziny rodziców, kartki z okazji Bożego Narodzenia, walentynek,
- uwrażliwianie dzieci na zasady współpracy w grupie, koleżeństwa, poszanowania praw dzieci, godności,
- bączek matematyczny,
- zajęcia z tablicą interaktywną,
- zabawy na świeżym powietrzu,
- zabawy konstrukcyjne z klocków, korzystanie z gier planszowych,
- uczestnictwo w słuchaniu muzyki, czytanie bajek, opowieści, wierszy,
- wykonywanie prac plastycznych- konkursy dla dzieci
- rozwijanie edukacji prozdrowotnej- taniec zumba
  Prowadzone zajęcia w czasie świetlicy szkolnej to: zajęcia plastyczne, muzyczne (śpiewanie i słuchanie utworów muzycznych, karaoke), audiowizualne, gry i zabawy ruchowe, zajęcia przy stolikach (gry planszowe, karty, układanie puzzli, układanie klocków), zagadki i łamigłówki, wspólne czytanie, pogadanki dotyczące różnych świąt, historii, bezpieczeństwa. W czasie trwania świetlicy szkolnej odbywa się również pomoc psychologiczno – pedagogiczna w formie zajęć: rewalidacyjnych, korekcyjno- kompensacyjnych, dydaktyczno – wyrównawczych, rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne i logopedycznych. Dzieci objęte takową pomocą uczęszczają na zajęcia grupowe lub indywidualne według wcześniej ustalonych harmonogramów z nauczycielami prowadzącymi terapię.

 

 

 

 

 

PRACE PLASTYCZNE- ZIMA

 

 

  Malowanie pastą do zębów to dawna, zapomniana technika, przy pomocy której uczniowie z przyjemnością pracowali podczas zajęć w świetlicy. Dzieci były zachwycone możliwością pobrudzenia swoich rąk i namalowania swojego zimowego obrazka właśnie pastą do zębów. Wszystkim gratulujemy kreatywności.

 

 

 

 

PRACE PLASTYCZNE- JESIEŃ

 


  Podczas pobytu w świetlicy uczniowie chętnie wykonują prace plastyczne. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wykazują się kreatywnością w swojej pracy. Plakaty związane z jesienią wykonywały z bibuły, liści oraz z użyciem farb, kredek i pisaków. Wszystkim uczniom gratulujemy.

 

 

 

 

UWAGA! FRYZJER W SZKOLE OTWARTY!

 


  W Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim został otwarty zakład fryzjerski... Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych profesjonalnymi usługami. Zakład fryzjerski „U Iwonki” zapewnia: oryginalne fryzury, masaż głowy, miłą atmosferę podczas zabiegów... Zakład mieści się w sali nr 19. Zapłata-uśmiech i podziękowanie...
Godziny otwarcia:
poniedziałek-12.30 do 16.30
wtorek-11.30 do 16.30
środa-12.00 do 15.30
czwartek-nieczynne
piątek-12.30 do 15.30
sobota-nieczynne

 

 

 

 

  W naszej świetlicy na dobre zagościła już wiosna... Dominują dekoracje związane z tą porą roku, a nasze dzieciaki wykonały piękne prace z plasteliny, aby było jeszcze piękniej…


Pani Hania i Pani Donatka

 

 

 

 

W Naszej szkolnej świetlicy zawsze jest wesoło.Nie tylko się
uczymy, ale również gramy i bawimy. Serdecznie dziękujemy wszystkim
Świetlikom, którzy przynieśli swoje domowe gry i puzzle. Zapełniliście
nasze szafki :) DZIĘKUJEMY i zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

KODEKS UŚMIECHU 


1. Każdy świetlik zobowiązany jest do codziennego radosnego uśmiechu.
2. Mazgajenie i marudzenie jest surowo zabronione.
3. Każdy świetlik powinien pomagać innym szczególnie maluchom i ludziom starszym.
4. Każdy świetlik często używa magicznych słów: proszę, dziękuje, przepraszam.
5. Wszelkie krzyki i tupanie nogami - zabronione!
6. Każdy świetlik słucha dorosłych, a zwłaszcza Rodziców i Nauczycieli w szkole.
7. Szanujemy gry i zabawki oraz sprzęt szkolny.
8. Zabawki, którymi się bawimy po zabawie odkładamy na miejsce.
9. Dbamy o swój wygląd: uczesane włosy, czyste ubranie, czysty nos.
10. Opuszczamy świetlicę tylko za zgodą wychowawcy.
11. Bierzemy aktywny udział w zajęciach świetlicowych.
12. Uczymy się samodzielności.

 

Świetlica czynna od poniedziałku do piątku
w godiznach 6.30 - 16.30

 

  Do świetlicy uczęszczają zapisani uczniowie, których rodzice wypełnili karty zgłoszenia. W świetlicy przebywają głównie uczniowie klas pierwszych oraz kilku uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.

  Czas spędzony na świetlicy to czas, gdzie uczniowie mogą odpoczywać po zajęciach, rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, odrabiać lekcje czy po prostu dobrze się bawić mając przy tym zapewnioną należytą oipekę.

 

 

 

  Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia to piękny czas , pełen cudownego nastroju i pozytywnych emocji.Przez cały okres przedświąteczny w naszej świetlicy szkolnej dzieci wykonywały piękne prace plastyczne o tematyce zimowo- świątecznej. Powstały czerwone Mikołaje, kolorowe bombki, choinki a także wiele innych świątecznych prac, którymi została udekorowana świetlica.
  Był to bardzo pracowity , ale też wesoły i przyjemny czas ,który upłynął również przy śpiewie kolęd oraz piosenek świątecznych.

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej.

 


  11 listopada przypada tak ważne dla Polaków Święto Niepodległości. W świetlicy obchodziliśmy je już od środy . W związku z tak ważnym wydarzeniem historycznym na zajęciach świetlicowych mówiliśmy o symbolach narodowych i tradycji obchodów tego święta. Wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn . Dzieci wykonały również wyjątkowe prace plastyczne m.in. " Godło Polski" z papierowych talerzyków, flagę Polski oraz mapę Polski.

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 


  W naszej szkole a także w świetlicy szkolnej w dniu 25 listopada królował pluszowy miś. Dzieci w świetlicy w wyjątkowy sposób świętowały dzień Misia.
  Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci.Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija bo "czy to jutro czy to dziś , wszystkim jest potrzebny miś."
  Tego dnia każde dziecko przyniosło swojego najmilszego misia.Bawiliśmy się przy misiowych piosenkach, obejrzeliśmy prezentację o znanych i ulubionych misiach z bajek. Dzieci zaprezentowały swoje misie , opowiadały o nich, odgadywały zagadki o misiach.
  Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. Mój przyjaciel Miś".

 

 

 

 

 

W świetlicy szkolnej fajnie jest

 

 

  Uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach. W szkolnej świetlicy można wypocząć, zjeść posiłek, przenieść się w zaczarowany świat zabawek oraz spędzić czas wyjątkowo kreatywnie. Dzieci również mogą odrobić prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Matki

 


  Z okazji Dnia Matki, który obchodzony jest 26 maja w świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone właśnie mamom. Dzieci rozmawiały na temat roli matki w rodzinie, sposobów wyrażania jej swojej miłości oraz śpiewały piosenki o mamie. Oczywiście dzieci z wielkim zaangażowaniem i sercem wykonały piękne laurki dla swych mam.
  A my przyłączamy się do życzeń zamieszczonych w laurkach i życzymy każdej mamie zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności i oczywiście spełnienia marzeń oraz znalezienia w każdym dniu choć odrobiny czasu tylko dla siebie :)

 

 

 

 

 

"Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"

 

 

  Dnia 13.03.2019r uczniowie: Antonina Nowak, Marcel Kubala oraz Olga Lesiczka reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie "Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej", organizowanym przez SP nr 5. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów a rywalizacja toczyła się pomiędzy dwunastoma drużynami ze szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji: recytowanie fragmentu wiersza, losowanie rekwizytu i przyporządkowanie go do danego utworu, oraz test znajomości przeczytanych wierszy i opowiadania. Były to teksty napisane przez Jana Brzechwę, Aleksandra Fredro, Juliana Tuwima i Hannę Januszewską. Honorowym patronatem konkursu była Pani prezydent miasta Beata Klimek dzięki czemu trzydzieścioro sześcioro uczniów otrzymało drobne upominki z Urzędu Miasta, które wręczył sekretarz miasta Pan Andrzej Baraniak.

 

 

 

 

Turniej wiedzy "Bezpieczne ferie" rozstrzygnięty!

 

 

  Do turnieju wiedzy przystąpiło 20 uczniów klasy 1 i 2. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zamknięte, ułożenie rozsypanki słownej oraz dopasowanie odpowiedzi do obrazka. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła cztery najlepiej napisane prace tj;

Karoliny Wachowiak kl. 1b

Michała Lubojańskiego kl. 1b

Marty Stasiak kl. 2b

Wiktora Paszka kl. 2a

Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie dyplomy i słodkości.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

BEZPIECZNE FERIE

 


  Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach czy akrobacji na lodowisku. Każdego roku jednak w skutek lekkomyślnych zabaw dochodzi do nieszczęśliwych wypadków. Nasze świetliki podczas zajęć poznały kilka zasad, żeby zimowe zabawy były bezpieczne. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości starszych koleżanek z klasy gim.3A uczniowie poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy ze świetlików miał okazję przećwiczyć RKO, pozycje boczną bezpieczną oraz używanie temblaku.

 

 

 

 

GODZINA KODOWANIA

 


  Grudzień to okazja do promocji kodowania wśród najmłodszych uczniów. W dniach 5-11 grudnia odbyła się Godzina Kodowania – globalna akcja, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W akcję zaangażowały się już dziesiątki milionów osób ze 180 krajów, a do udziału w niej zachęcał m.in. prezydent Barack Obama czy Bill Gates. Uczniowie z naszej świetlicy również włączyli się do akcji i z ochotą uczestniczyli w zajęciach z kodowania offline (z kartami pracy) jak również podczas zabawy z Code & Go Robot Mouse.

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia!

 

 

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Dziś miś towarzyszył nam w zabawach świetlicowych oraz stał się tematem prac plastycznych.
  Wszyscy jesteśmy zgodni, że misie bardzo kochamy i uwielbiamy się do nich przytulać!

 

 

 

 

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy mieli okazje pobawić się w magików i poznać swoją przyszłość. Podczas zabaw andrzejkowych szukaliśmy odpowiedzi na pytania: kim zostanę kiedy dorosnę, kto pierwszy stanie przy ślubnym ołtarzu, a kto okaże się być przyjacielem na całe życie?

  Już jest! Oto pierwszy numer gazetki szkolnej "Świetlik" redagowanej przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Gazetkę można nabyć na świetlicy szkolnej. Zachęcamy uczniów do rozwiązywania krzyżówki znajdującej się w środku każdego numeru. Podpisane kupony z hasłem do dnia 20-stego każdego miesiąca będziemy losować i nagradzać szczęśliwców słodkim upominkiem.

 

 

 

 

[pobierz] 1.4 MB gazetka-szkolna

Odlatują ptaki

Liść pożółkły spada z drzewa
chłodny wietrzyk wieje
chór ptaszęcy już nie śpiewa
ścichły lasy, knieje.

Słonko bladsze rankiem wstaje
na niebieskie szlaki.
Posmutniały nasze gaje -
- odlatują ptaki.

Już gromadką mkną bociany
w niebieskie przestworze.
Lecą kędyś w kraj nieznany
za dziesiąte morze.

Puste gniazda zostawiły
nad wieśniaczą strzechą.
Ich znajomy klekot miły
niesie z wiatrem echo.

Artur Oppman

 

Jesienne prace uczniów kl I i II

 

 

 

 

[pobierz] 0.1 MB konkurs-gang-slodziakow

Konkurs dla kl I i II "Szkolne przygody Gangu Słodziaków"

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” został rozstrzygnięty!

 

 

  W szkolnym konkursie czytelniczo- plastycznym wzięli udział chętni uczniowie klas 1 i 2.
Uczestnicy otrzymali mini-album, a nauczyciel przyznawał naklejkę za potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie przez okres 21 dni. Następnie zadaniem uczniów, którzy zebrali komplet naklejek było samodzielne wykonanie jednej ilustracji z przeczytanej bajki.
  Do konkursu przystąpiło 57 uczniów kl. 1 i 2, a do drugiego etapu zakwalifikowało się 37 osób i to z pośród nich komisja konkursowa (w składzie Pani Wicedyrektor Ewa Wiśniewska oraz Pani Katarzyna Chmielina) wyróżniły 6 prac:
• Maleszka Nina kl. 1B
• Szulc Julia kl. 1A
• Wawrzyniak Igor kl. 1A
• Mucha Maja kl. 2B
• Szymczak Kacper kl. 2A
• Kempa Paweł kl. 2A

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

Pierwsze tygodnie września już za nami. Nasza świetlica znów tętni życiem, a to za sprawą naszych kochanych , pracowitych "Świetlików". Kiedy zadzwonił pierwszy dzwonek mieliśmy przyjemność powitać w naszych progach najmłodszych uczniów kl. 1 i wspólnie stworzyć motylkową tablicę. Następnie wszyscy przypomnieliśmy sobie nasze "Świetlicowe ABC" - zasady obowiązujące na świetlicy. Nie zabrakło również rozmów na temat wakacji oraz prac plastycznych nawiązujących do tematu. A chcąc wykorzystać ostatnie promienie letniego słońca codziennie spędzaliśmy dużo czasu na boisku szkolnym grając w gry zespołowe oraz ćwicząc nasze umiejętności sportowe.

  W dniu 29 maja świetliki z wielką radością powitały wyjątkowych gości - strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czekanowie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i
odpowiedzialnej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść.
  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowyndo straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać.

 

 

 

 

  Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo
„nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego
człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście. W tym dniu na naszej świetlicy zrobiło się bardzo życzliwie i niebiesko.Każdy świetlik miał za zadanie przekazać koledze/koleżance drobny komplement, a na koniec zajęć uczniowie wykonali "niezapominajkowe" prace plastyczne.

 

 

 

 

 Światowy Dzień Sportu

 

  6 kwietnia to Światowy Dzień Sportu, dlatego i my Świetliki w tym dniu promujemy aktywny tryb życia. Dziś na świetlicy nie zabrakło ruchu i dobrej zabawy. Świetliki uczestniczyli w wielu konkursach i zabawach ruchowych zorganizowanych na sali gimnastycznej m.in rzut do celu, przeciąganie liny oraz strzały na bramkę. Zmagania wszystkich uczniów zostały nagrodzone słodkim łakociem i tych wygranych i tym którym dziś szczęście nie dopisało.

 

 

 

 

"Kiedy się rozgniewa groźna pani zima,
zmienia się w Marzannę i władać zaczyna.
Sypie gęstym śniegiem, wody skuwa lodem,
sroga, rozgniewana powiewa wciąż chłodem.

Kiedy mroźnej zimy ludzie dosyć mają,
jak ją do odejścia skłonić - wymyślają.
Chcąc, by prędzej wiosna zawitała,
zrobili Marzannę - ze słomy jest cała.

Kiedy się ociepli, puszczą grube lody,
odpłynie wraz z nimi wrzucona do wody."

 A oto Marzanny wykonane przez naszych pracowitych świetlików ;)

 

 

 

 

  Kolejny konkurs już za nami! Tym razem zadaniem uczniów, było wykonanie ozdoby wielkanocnej. Otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych prac konkursowych. Uczniowie z całą pewnością włożyli w nie dużo wysiłku oraz czasu. Komisja konkursowa w składzie: K. Chmieliny oraz D. Wróbel musiała dokonać trudnego wyboru, dlatego zostały wyróżnione aż 4 prace tj. Maja Mucha kl 1b, Marika Scholzel kl 1a, Paweł Kempa kl 1a oraz Paweł Klupś kl 1a.
  Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

"Bezpieczne ferie"

 

 

  Bardzo miło jest nam poinformować, że konkurs pod hasłem "Bezpieczne ferie" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Widać było, że uczniowie włożyli dużo wysiłku w wykonanie prac. Dlatego, też wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały wyróżnione i otrzymały mały upominek. Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia z ratownikiem

 

 

  W dniu 08.02.2018r świetlica szkolna w ramach akcji "Bezpieczne Ferie" zorganizowała zajęcia z ratownikiem medycznym Panem Michałem Śniady. Uczniowie mieli okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz z chęcią brały aktywny udział w zajęciach - każdy z nich ćwiczył RKO na manekinie.

Spotkanie z lekturą

 


  Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że na świetlicy prowadzimy zajęcia na których czytamy dzieciom lektury szkolne. Spotkania z lekturą przeznaczone są dla uczniów kl I w wyznaczonych wcześniej terminach. Poprzez taką formę zajęć pragniemy rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do książek. Zawsze na koniec zajęć dzieci wykonują prace plastyczne zgodne z treścią przeczytanej lektury.

 

 

 

Grudniowe prace świetlików

 


  W miesiącu grudniu uczniowie bardzo intensywnie pracowali, tworząc piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Oto kilka przykładowych prac.

 

 

 

 

Śniadanie Daje Moc

 

   W minionym tygodniu uczniowie klas I przygotowały śniadanie w ramach ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Na ich talerzach powstały pyszne, kolorowe i co najważniejsze zdrowe kanapki. Zabawa była znakomita!

  Październik upłynął nam bardzo pracowicie. Świetliki m.in. poznały niecodzienne zastosowanie soli spożywczej (zabawa masą solną oraz barwienie i malowanie solą). Wykorzystaliśmy też dary jesieni (liście, żołędzie, kasztany) i uczniowie wykonali piękną kolorową Panią Jesień oraz kasztanowe ludziki. Jak i również mieliśmy kilka zajęć z techniki m.in wykonanie kolorowych ptaków, kwiatków z bibuły czy kolorowy liść witraż z bibuły .

23 września - I Dzień Jesieni


U  Nas w świetlicy również zawitała piękna kolorowa jesień. Kochane
Świetliki wykonały piękne jesienne drzewa malowane palcami oraz witraże
okienne w kształcie liści.

 

 

   Nasze kochane świetliki bardzo chętnie włączyły się w szkolną akcję "Nakarm Psa" - zbieranie karmy dla zwierząt z Ostrowskiego Schroniska.

  Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy wsparli akcje i zachęcamy innych do uczestnictwa.

                                  Karmę zbieramy do końca października.

[pobierz] 0.1 MB regulamin-swietlicy