Samorząd Uczniowski


 Plebiscyt "Naj"

 

 

 

  Jak co roku zorganizowaliśmy plebiscyt "Naj". Ustaliliśmy, że w tym roku będzie on "podwójny", ponieważ szkołę kończą wyjątkowo klasy 3 gimnazjalne i klasy 8 szkoły podstawowej.

 

   5 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do wszystkich klas 4-8 i 3 gim, żeby każdy uczeń na przygotowanej przez nas odpowiednio karcie mógł oddać swój głos w tym plebiscycie.

 

  Dzisiaj podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 3 gim i 8 sp podaliśmy wyniki tego plebiscytu i podarowaliśmy drobne upominki. Szczegółowe wyniki wyborów podajemy poniżej.

 

  I tak wybraliśmy "NAJ" tych obu roczników: Miss 3 - klasistek została - Nadia Nowicka, Miss 8 - klasistek - Kinga Tykocińska,  Misterem 3 - klasistów został wybrany Kuba Skoczyński, a Misterem wśród tegorocznych klas 8 jest Mikołaj Nowacki. Najsympatyczniejszą trzecioklasistką jest Paulina Wczesna, najsympatyczniejszą 8 - klasistką Daria Maćkowiak. Najsympatyczniejszym trzecioklasistą wybraliście Kubę Skoczyńskiego, a z klas 8 Michał Błaszczyk. Trzecioklasistka z największym poczuciem humoru to: Magda Walczak. Ośmioklasistką z największym poczuciem humoru została Alicja Szczepaniak, a ośmioklasistą Szymon Frąszczak. 

  Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Piknik u Ewarysta

 

Samorząd Uczniowski czynnie włączył się w przygotowania i przebieg szkolnego festynu "Piknik u Ewarysta" a efekty widoczne obok. 

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

Życzymy Ci abyś odnalazła:

w ciszy swoje myśli i marzenia,

w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia,

w otaczającym świecie radość istnienia,

w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia,

a w sobie miłość.

 

 

 

 

2+1 Bal karnawałowy 21 lutego (czwartek) odbył się niezwykły "BAL 2+1". Nie była to dyskoteka tylko szczególna impreza przygotowana przez radę samorządu uczniowskiego. W związku z tym wszyscy uczniowie ubrali się na "balowo", zaopatrzyli się w świetne humory i dzięki temu bawili się na tej imprezie wyśmienicie, co możecie zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Przygotowaliśmy również drobny poczęstunek i zabawy podczas trwania imprezy. Oczywiście, jak to na balu, wybieraliśmy wszyscy KRÓLOWĄ i KRÓLA 2+1. W tym roku te tytuły przypadły Magdzie Walczak i Kamilowi Deresińskiemu. Serdecznie gratulujemy!
Walentynki, Walentynki tuż, tuż ... Geneza walentynek sięga aż renesansu. Zwyczaj okazywania sobie uczuć 14 lutego narodził się na zachodzie i na południu Europy. Zakochani ludzie obdarowywali się własnoręcznie przygotowanymi kartkami w kształcie serca z ilustracją "Romea i Julii" stąd też możemy przypuszczać, że zwyczaj mógł powstać w Anglii, gdzie powstała najstarsza kartka z XVI wieku, którą napisał Karol Orleański do swojej żony. Miłosny list z wierszem wysłał z twierdzy Tower w Londynie, gdzie był więziony przez 25 lat. Jak wiemy zwyczaj ten przeniósł się do różych państw i zawitał "parę lat" temu także do nas, do Polski. Samorząd Uczniowski zaproponował Wam w tym dniu parę atrakcji. Przede wszystkim ubieraliście się na czerwono ( konkurs na największą ilość koloru czerwonego w klasie - wygrała klasa 8c - serdecznie gratulujemy!!!!). W TYM DNIU CZYNNA BYŁA POCZTa WALENTYNKOWA - każdy z Was mógł przesłać swoją Walentynkę dla osoby, którą lubi, oczywiście na terenie szkoły :).

Mikołajki w naszej szkole

 

 

  Dzisiaj w naszej szkole był szczególny dzień. Mikołajki. Uczniowie ubrali się na czerwono, większość miała mikołajkowe czapeczki. Już na pierwszy rzut oka było inaczej niż codziennie. W tym szczególnym dniu nie obyło się oczywiście bez czegoś słodkiego. Rada Rodziców postanowiła wszystkich obdarować czekoladą, za co bardzo mocno dziękujemy :).

 A teraz podsumujmy akcję Samorządu Uczniowskiego. Większość społeczności uczniowskiej miała na sobie kolor czerwony i wyglądaliście naprawdę wspaniale. Klasa, która miała najwięcej czerwonego i najwięcej czapeczek otrzyma od nas słodki podarunek.

 

 

 

 

Wylosowane numery na grudzień:

 

 

16-3, 4-4, 26-5, 10-6, 5-7, 22-10, 11-11, 22-12, 14-13, 30-14, 6-17, 10-18, 22-19, 17-20, 2-21 (pierwszy to wylosowany numer , druga cyfra to dzień) :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejki, Andrzejki...

 

 

 

Listopad zawsze kojarzy się nam z Imprezą Andrzejkową. Samorząd Uczniowski, jak co roku przygotował konkursy, zabawy, w których wszyscy od klasy 4 sp do 3 gim mogli wziąć udział. A jak się bawiliśmy? Oczywiście: ŚWIETNIE !!! Sami zobaczcie.

 

 

 

 

 

 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

 

 

  Przed nami kolejna akcja, w której mamy nadzieję, większość z Was weźmie udział. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski, czyli my wszyscy, chcemy przygotować świąteczne, żywnościowe paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Nie wszyscy mamy jednakowe możliwości, a my mamy taką małą przyświecającą myśl, żeby chociaż w tych dniach wszystkim było miłej i przyjemniej.

  Wszystkie klasy o wzieły udział w przygotowaniu świątecznych ozdób w róźnej formie ( bombki, aniołki, kartki świąteczne...) od 5 do 10 sztuk. Wszystkie przez Was przygotowane prace zostały wystawione na kiermaszu podczas wywiadówek dla rodziców. Za pozyskane środki przygotujemy tuż przed świętami wspomniane już paczki. Wszystkim, którzy tak chętnie wzięli udział w naszym projekcie bardzo dziękujemy za dobre serce. Szczególne podziękowania kierujemy do klasy 1b, która włączyła się do tej akcji bardzo licznie. Tak trzymajcie.

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!!!

 

 

  Zwyczajowo już, każdy uczeń, który przyniósł pluszaka w tym dniu był zwoniony z pytania, niezapowiedzianej kartkówki i oceny niedostatecznej. Oprócz tego SU sprawdził"ile misiów mieściło się w każdej klasie" i nagrodzi klasę, gdzie tych misiów będzie najwięcej przypadało na ucznia.

 

Z pluszowych misiów nigdy się nie wyrasta, PAMIĘTAJCIE.

 

  Mały, duży, bury, kolorowy, z kokardką czy w kamizelcE. Każdy miał bądź ma własnego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie! Miś pluszowy kojarzony jest z czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, przyjacielem w podróży i tym któremu można wszystko powiedzieć.

  Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi czy Gumisie.

  Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia.

 

 

 

 

10 listopada 2018 r
Potyczki rodzinne

 

 

Konkurs na najlepszy pompon (do kibicowania)

 

Każda klasa wykonała cudne prace. Kolory, styl i materiał były dowolny.

Ograniczały Was tylko wasze wyobrażenia. 

Mamy już wyniki konkursu. 

I miejsce zajęła klasa 4a

II miejsce zajęła klasa 8e

III miejsce zajęła 2b.

 

Wszystkie wybrane klasy otrzymają słodkie upominki oraz dyplomy, które będą wręczone podczas Rodzinnych Potyczek.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

Wyślij kartkę - Święto Poczty i 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski

 

  18 października obchodzone jest w Polsce Dzień Poczty Polskiej (Dzień Listonosza). Listonosz to osoba znienawidzona przez psy, uwielbiania przez emerytów. Listonosz w swoje święto nie ma niestety wolnego, w dalszym ciągu jest niezastąpiony. Każdego dnia listonosz w Polsce dostarcza nawet 26 kilogramów przesyłek, więc jego praca jest równie wymagająca fizycznie, co psychicznie.  W Stanach Zjednoczonych zaś 4 lutego obchodzony jest nieoficjalnie „Thank a Mailman Day”, czyli dzień, w którym ludzie okazują wdzięczność listonoszom.

  My, postanowiliśmy w tym roku uczcić to święto, ponieważ wydaje się nam, że pisanie listów i kartek pocztowych trochę zanika i przypomnieć, że korespondować można również w taki sposób. W związku z tym, że w tym roku przypada również 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę przyszło nam do głowy połączyć te dwa święta i wysłać "Kartkę za grosz" z wizerunkiem naszej szkoły sprzed lat.

 

  Każdy z Was może u nas nabyć kartkę, napisać ją do osoby, którą lubi, a my ją dostarczymy jutro, najdalej w poniedziałek, oczywiście korespondencja możliwa jest w obrębie szkoły. A więc czekajcie na listonosza... :)

 

 

 

 

 W tym jednym
z najważniejszych
dni w roku szkolnym,
w dniu święta
Pracowników Edukacji Narodowej,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia,
cierpliwości,
wytrwałości,
sukcesów zawodowych
oraz
zadowolenia z uczniów!
Życzy
Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

   W tym roku, wzorem poprzedniego, obowiązuje losowany "szczęśliwy numer", który zwalnia ucznia z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Dodatkowo w tym roku mamy "Dzień KOLORU". Osoby, które mają w tym dniu ubranie w wylosowanym kolorze również są zwolnione z pytania i zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek.

 

 

 

 

 

Dzień Chłopaka w SP2

 

 

 

  Geneza tego święta w Polsce jest niejasna. Pewne jest jednak, że zyskuje na popularności dzięki mediom, a szczególnie internetowi i portalom społecznościowym.

 

  Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Prawdopodobnie już w VI wieku n.e. zapoczątkowane zostały obchody tego święta. U nas w szkole dziewczyny także przygotowały drobne upominki. Samorząd Uczniowski zadbał, aby naszym miłym i sympatycznym kolegom było przyjemnie i żeby poczuli się w tym szczególnym dla nich dniu, zaopiekowani.

 

 

 

 

 

Rozpoczynamy pracę w roku szkolnym 2018/2019 

 

  Zaczynamy pracę w roku szkolnym 2018/2019. Pierwsze zebrania za nami. Jesteśmy w trakcie układania pracy na pierwszy semestr tego roku szkolnego i już wkrótce przedstawimy go Wam tutaj w zakładce. Tak jak Wam wspominaliśmy na zebraniu, jesteśmy otwarci na Wasze propozycje.

  Jeśli ktoś z Was chciałby pracować z nami, decydować o tym, co się będzie działo w tym roku w naszej szkole to zapraszamy do nas :).

  Przypominamy Wam skład naszej Rady Samorządu Uczniowskiego:

przewodniczący - Bartek Paisert

z-ca samorządu - Magda Walczak

protokolant - Julia Bachman

skarbnik - Kinga Sitarz

organizacja imprez - Kamil Deresiński i Jakub Skoczyński

 

 

 

 

 

 

 

 

ArchIwum Samorządu Uczniowskiego

 

 

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

 

 

  Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2018/2019 za nami. Do Was należała decyzja, kto zostanie przewodniczącym, zastępcą, skarbnikiem oraz opiekunem Rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 282 osób. We środę, 30 maja 2018r. oddaliście swoje głosy na: Bartek Paisert - przewodniczący RSU, Magda Walczak - z-ca przewodniczącego RSU. III miejsce zajęła Julia Bachman i IV Kinga Sitarz.

 

  Pamiętajcie, że ruszamy w nowym roku szkolnym i każdy może do nas dołączyć.

 

 

 

 

 

Dzień Kostki Rubika

 

 

 Wyniki prezentują się następująco:
Konkurs na największy procent osób z kostkami Rubika w klasie wygrała klasa 4a - 78%
Zawody w układaniu kostki Rubika na czas wygrał Adam Jasik z klasy 2a - 48 sekund. Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

 

  We wtorek 24 kwietnia obchodzić będziemy w naszej szkole Dzień Kostki Rubika. Z tej okazji zaplanowaliśmy:
1) zawody w układaniu kostki Rubika na czas (nie musisz się wcześniej zapisywać - wystarczy, że 24 kwietnia podczas przerwy znajdziesz na korytarzu przedstawicielki Samorządu Uczniowksiego i ułożysz kostkę przy nich - ne zmierzą Twój czas),
2) konkurs na największy procent osób z Kostkami Rubika w klasie,
3) wystawę różnych rodzajów Kostek Rubika (na długiej przerwie, na II piętrze przy auli - zachęcamy do przyniesienia własnych kostek i "pochwalenia" się nimi).

Za zajęcie czołowych miejsc w konkursach przewidujemy nagrody! Wyniki podane zostaną kilka dni póxniej na stronie szkoły Zachęcamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy!

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA MAJ:

5 - 20, 6 - 5, 7 - 0, 8 - 0, 9 - 24, 10 - 27, 11 - 15, 12 - 6, 13 - 30, 14 - 0, 15 - 0, 16 - 17, 17 - 22, 18 - 0, 19 - 0, 20 - 0, 21 - 0, 22 - 0, 23 - 4, 24 - 14, 25 - 13, 26 - 11, 27 - 8, 28 - 0, 29 - 0, 30 - 3

Pierwsza liczba to dzień miesiąca, druga to może Twój numer?

 

 

 

 

 SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ - STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

 

 

  W piątek 23 marca uczniów klasy 1a i 1b odwiedziły uczennice z klasy 7d. Hania i Amelia przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki W. Cichonia "Cukierku, Ty łobuzie! " Było to już kolejne wspólne czytanie w ramach projektu Spotkanie z książką- starsi czytają młodszym. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o niesfornym kociaku, po czym przystąpili do wykonywania zadań związanych z omawianą lekturą.

 

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w SP2 Astronomiczna wiosna rozpoczęła się w tym roku wczoraj, 20 marca. Czasem terminy wiosny kalendarzowej i astronomicznej wypadają tego samego dnia. Ale tak nie będzie jeszcze przez wiele lat. Powód? Chodzi o ruch ziemi, który nie jest uwzględniony przez kalendarze, którymi się posługujemy. Najczęściej pierwszego dnia wiosny uczniowie topią Marzannę, ale my postanowiliśmy zaznaczyć ten dzień nieco inaczej w naszym szkolnym kalendarzu. Zorganizowaliśmy "Konkurs na Żywą Marzannę", cokolwiek to znaczy oraz "Quiz Wiedzy O Pierwszym Dniu Wiosny". Podczas obrad wybranego Jury drużyna "Uczniowie" rozegrała mecz z drużyną "Nauczyciele" i bynajmniej wynik nie był tu najważniejszy. To był nasz pomysł na wiosnę, a na tą prawdziwą czekamy z ustęsknieniem, bo ciągle jeszcze nie widać jej za oknami.

 

 

 

Czy wiedzieliście, że:

 

"Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.

 

Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom..." (fragment Wikipedia)

 

U nas w szkole nie obyło się dzisiaj bez życzeń, kwiatków i słodkości. Nasi chłopcy pamiętali o wszystkich kobietach.

 

 

 

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA KWIECIEŃ:

 

5 - 20,  6 - 5,   7 - 0,   8 - 0,   9 - 24,   10 - 27,  11 -15,   12 - 6,   13 - 30,  14 - 0,  15 - 0,   16 - 17,   17 - 22,   18 - 0,   19 - 0,  20 - 0,   21 - 0,   22 - 0,  23 - 4,   24 - 14,   25 - 13,   26 - 11,  27 - 18,   28 - 0,  29 - 0,  30 - 0.

 

Dzień Lenia to: 16 kwietnia

 

Pierwsza liczba to dzień miesiąca, druga to może Twój numer?

:)

 

 

 

 

 

 

NUMEREK NIEPYTANIA NA MARZEC:

 

 

1 - 16, 2 - 23, 5 - 9, 6 - 7, 7 - 24, 8 - 14, 9 - 21, 12 - 1, 13 - 22, 14 - 26, 15 - 22, 16  - 18, 19 - 4, 20 - 15, 21 - 5, 22 - 10, 23 - 25, 26 - 19, 27 - 2, 28 - 11, 29 - 17, 30 - 3

 

 

 

 

Poczta Walentynkowa

 

 

  Jak co roku Samorząd Ucznowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Już od czwartku można było zaopatrzyć się w przygotowane przez Radę Samorządu serduszka, oczywiście w kolorze czerwonym. Poczta działała od czwartku do piątku i "Listonosz Walentynkowy" miał co robić. A skąd wzięło się to święto? Słów parę poniżej. :)

Teorii na temat pochodzenia Walentynek jest bardzo wiele. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest założenie, że Walentynki wywodzą się od prastarego, pogańskiego święta Luperkalia, które dopiero później zostało zaadaptowane przez chrześcijaństwo. Dziewczyny wrzucały do skrzynki liściki ze swoimi imionami, a chłopcy je losowali. Ta, której liścik wyciągnął chłopak, była jego towarzyszką do końca zabawy. Potem zmieniono patrona na na św. Walentego. Jedno z podań głosi, że św. Walenty udzielał potajemnie ślubów żołnierzom cesarza Klaudiusza II, którym władca zabronił zawierać związki małżeńskie. Za sprzeciwienie się woli cesarza, święty Walenty został skazany na śmierć. Pary, które pobrały się dzięki świętemu, zaczęły potajemnie świętować dzień śmierci Walentego jako święto miłości. Inna legenda głosi, że Walenty wcale nie był duchownym, ale młodym chrześcijaninem, który sprzeciwił się uciskaniu swoich współwyznawców. Za co został skazany na śmierć. Oczekując wyroku w wiezieniu wysłał miłosny list do swojej ukochanej, który podpisał słowami „Twój Walenty”. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90. ubiegłego wieku.

 

 

 

 

 

 

BAL 2+1 8 luego w naszej szkole odbył się BAL 2+1. Udało się! Bal w Szkole Podstawowej nr 2 zakończył się sukcesem. Trzeci raz w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Nie była to zwykła dyskoteka, ale pierwszy krok w stronę poważnej imprezy karnawałowej. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Przyozdobiliśmy ją balonami, serpentynami. Codzienne jeansy uczniowie zamienili na kreacje często przypominające te z czerwonego dywanu. Foto relację z tego przedsięwzięcia będzie można obejrzeć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI już wkrótce. Wyjaśniamy skąd tytuł 2+1 - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i uczniowie Gimnazjum nr 1 i to nam właśnie daje 2+1 :). Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg naszego balu.

Akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" - Samorząd Uczniowski

 

 

  Tak jak co roku Samorząd Uczniowski zainicjował akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Projekt polega na zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej w pozyskiwanie funduszy i żywności dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

  Dzięki Waszej życzliwości mogliśmy w tym roku zrobić aż 11 paczek żywnościowych, które sprawiły, że Święta Bożego Narodzenia były chociaż nieco cieplejsze i milsze. Bardzo dziękujemy rodzicom za zakup ozdób bożenarodzniowych, Radzie Rodziców, rodzicom 1a za wsparcie i Wam wszystkim - bez Was ta akcja nie miałaby sensu.

 

 

 

 

Podsumowanie Konkusu na Najładniej Udekorowaną Klasę

 

 

  Dnia 21 grudnia Samorząd Uczniowski w związku z Konkursem Mikołajkowym na najładniej udekorowaną klasę wskazał wygraną pracownię ocenioną według wszystkich kryteriów. Tą pracownią jest sala numer 25. Gratulujemy klasie 2d za wykazanie się kreatywnością :).

 

 

 

 

 

LOSOWANY NUMEREK

 

 

  Uwaga, uwaga, reaktywujemy losowanie "Szczęśliwego Numeru". Cała akcja polega na tym, że na cały miesiąc Samorząd Uczniowski losuje numer ucznia z każdej klasy dla każdego dnia miesiąca. Wylosowane osoby z poszczególnych klas w tym dniu będą mogły skorzystać z prawa do braku pracy domowej, niepytania i niepisania kartkówki. Pamiętajcie, nie dotyczy to sprawdzianów, ani testów.

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek - grudzień 2017

 

O - kolor zielony - dzień tygodnia, O - losowany numer ucznia

1- 2

4 - 22 5 - 21 6 - 8 7 - 18 8 - 20

11 - 21 12 - 1 13 - 3 14 - 27 15 - 6

18 - 5 19 - 18 20 - 7 21 - 1 22 - =

Uwaga, uwaga, poniżej zamieszczamy "Szczęśliwe numery" na styczeń:

2-11 3-23 4-29 5-13

8-4 9-25 10-30 11-9 12-12

15-26 16-15 17-14 18-10 19-19

22-17 23-29 24-15 25-27 26-1

29-25 30-11 31-16

 

 

 

 

Wyniki konkursu mikołajkowego już w poniedziałek

- zapraszamy na naszą stronę :)

 

 

Podajemy wyniki Konkursu Mikołajkowego na największą ilość osób przebranych:

1a- 100% 2a - 75%

1b - 89% 2b - 96%

4a - 85% 2c- 100%

4b -80% 2d - 100%

7a - 74% 3a -68%

7b -94% 3b -76%

7c - 45% 3c -100%

7d -69% 3d -57%

7e -42%

W związku z tym, że 4 klasy, 1a, 2c, 2d, 3c uzyskały po 100%, Samorząd Uczniowski wylosował komisyjnie klasę, która wygrała i jest to klasa 3c. Klasa zwycięska i pozostałe klasy dostaną słodki upominek. Serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

Przypominamy, że przed Wami jeszcze walka o tytuł najlepiej udekorowanej klasy.

6 grudnia Samorząd Uczniowski połączył Dzień Czekolady z Mikołajkami. Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w naszej zakładce poniżej.

 

 

 

 

Regulamin konkursu Mikołajkowego na najlepiej udekorowaną klasę

1. Każda klasa ma za zadanie udekotrować swoją salę wedle własnego świątecznego uznania.

2. Ozdoby mają dotyczyć Świąt Bożego Narodzenia.

3. Konkurs ten oceniać będzie jury składające się z przedstawicieli samorządu.

4. Pod uwagę brana będzie kreatywność uczniów.

5. Na wygranych czeka nagroda.

Regulamin konkursu mikołajkowego na największą ilość przebranych osób

1. Organizatorami tego konkursu jest Samorząd Uczniowski.

2. Konkurs odbędzie się 6 grudnia 2017r.

3. Samorządowe jury podczas lekcji będzie sprawdzać wykonane zadania.

4. Sprawdzana zostanie frekwencja klas oraz strój świąteczny (wynik w procentach).

5. bWygrywa klasa z największą ilością przebranych osób,.

Powodzenia!!!

 

  

Pierwszaki świętowały urodziny misia! 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych poznali historię pluszowej zabawki, wzięli udział w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Tego dnia uczniów odwiedzili ich starsi koledzy-przedstawiciele SU. Monika, Zuzia i Gracjan z klasy IIIa przeczytali swoim młodszym kolegom fragmenty lektury, opowiadającej przygody sympatycznego misia-bohatera książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali kolejnych fragmentów. Dziękujemy naszym trzecioklasistom za miłe odwiedziny i przygotowaną dla najmłodszych słodką niespodziankę.
Andrzejki , Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Tradycją naszej szkoły jest Dyskoteka Andrzejkowa, którą Samorząd Uczniowski zorganizował tym razem nieco wcześniej, bo 21 listopada. Jak zawsze impreza z wróżbami i konkursami sprawia, że wszyscy mamy dobre humory. Tak było też tym razem, co widać na zdjęciach i filmikach :).
30 października obchodzimy Dzień Spódnicy Pierwsze ubrania, które przypominały spódnice znane były kilka tysięcy lat przed naszą erą. Były wykonywane z trzciny i nosili je także mężczyźni. Z czasem uległo to zmianie: panowie (z wyjątkiem Szkotów) zaczęli nosić spodnie, a kobiety spódnice. Spódnice zmieniały się na przestrzeni lat. W dawnych czasach damy nosiły ogromne i szerokie spódnice o średnicy u dołu do 3 metrów, a lata 60 – te XX wieku to miniówki. Potem do kobiecej garderoby zawitały spodnie i na chwilę przejęły kontrolę nad kobiecym strojem. Nawet jeśli na co dzień nosi się spodnie, to często kobiety sięgają po tą część garderoby. Drogie Panie, koleżanki, ale także drodzy mężczyźni, w tym dniu w naszej szkole z dużym przymrużeniem oka sięgamy więc po spódnice. Każda forma, która wywoła uśmiech na naszych twarzach o tej porze roku mile widziana. Wyniki konkursu na Największą Ilość Spódnic na klasę: Zwycięska klasa to: 3c ( 95% , II miejsce - 2d - 92%, III miejsce - 2c - 87%) Najciekawszą Spódnicę miała: Gabrysia Michalska z klasy 2c Serdecznie gratulujemy!!!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości

 

Społeczność Uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2

 

 

 

 

 

Dzień Uśmiechu

 

  W tym roku Światowy Dzień Uśmiechu przypada na 6 października (piątek). To święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego był Harvey Ball, twórca znanego symbolu żółtej uśmiechniętej buzi (1963) . „Śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Stymuluje też wydzielanie endorfin (hormon szczęścia). Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. A u nas wyglądało to tak jak na zdjęciach.

 

Dzień Chłopca " W dzień dzisiejszy chłopaku miły, niech Ci płyną życia chwile, w duszy, z serca, z całej siły. Więcej czuję - życzę tyle" dziewczyna z SP2 Samorząd Uczniowski nie zapomniał o tak ważnym święcie. Przygotowania trwały już od tygodnia, a zwieńczeniem były słodkie co nieco i mały prezencik od dziewcząt, który rozdawały wszystkim obecnym w tym dniu chłopakom przedstawicielki z Rady Samorządu Uczniowskiego.
Czekacie z pewnością na wyniki "Plebiscytu Naj". Teraz, po części oficjalnej możemy już podać wszystkich wybranych przez Was w trzech kategorach. I tak: "Najsymatyczniejsza Trzecioklasistka roku szkolnego 2016/2017 to: Joasia Waleńska z 3c, "Najsympatyczniejszy Trzecioklasista roku szkolnego 2016/2017 to: Mateusz Rębacz z klasy 3a, "Trzecioklasistka z największym poczuciem humoru" to: Wiktoria Michaś z klasy 3a, "Trzecioklasista z największym poczuciem humoru" to Maksym Przybylski z klasy 3d, "Miss Trzecioklasistek 2016/2017" została: Zuzia Marciniak z klasy 3c, "Misterem Trzecioklasistów 2016/2017" został : Mikołaj Karwacki z klasy 3d.
2 BAL w Gimnazjum nr 1 2 Bal w G1 zakończył się sukcesem. Nie była to zwykła dyskoteka, ale poważna impreza karnawałowa. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przyozdobiona białymi i czarnymi balona.mi. Uczniowie zamienili codzinne ubrania na suknie i garnitury. Foto i filmo relacja z tego przedsięwzięcia w tej zakładce poniżej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i przebieg naszego balu.
Andrzejki 22 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Wieczór Andrzejkowy. Jak zawsze uczniowie dopisali, bawili się świetnie co można zobaczyć na krótkich fimikach i na zdjęciach ( SAMORZĄD UCZNIOWSKI).
Nadszedł tak długo przez nas oczekiwany koniec roku. Zaczęły się już wakacje, ale jeszcze przed nimi garść informacji na temat... Tradycją naszej szkoły stał się coroczny PLEBISCYT NAJ. Klasy pierwsze i drugie wybierają wśród klas 3: Miss, Mistera, Dziewczynę i chłopaka z największym poczuciem humoru oraz Nasympatyczniejszą i Najsympatyczniejszego. I tak ..... NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNĄ wśród trzecioklasistek została: PATRYCJA TYRAŁA z klasy 3c, NAJSYMPATYCZNIEJSZYM CHŁOPAKIEM wśród trzecioklasistów jest BARTEK SZÓSTAK z klasy 3b, DZIEWCZYNĄ z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU została wybrana MARYSIA NOWACKA z klasy 3b CHŁOPAKIEM Z NAJWIĘKSZYM POCZUCIEM HUMORU jest KUBA ŚWITAŁA z klasy 3a Ostatni wybierany tytuł należy do: MISS G1 TRZECIOKLASISTÓW i została nią DARIA WIERUSZEWSKA z 3c, MISTEREM G1 TRZECIOKLASISTÓW został wybrany przez Was KRYSTIAN MŁYNARCZYK z 3c. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy Wam spełnienia marzeń.
Samorząd Uczniowski w składzie: Patrycja Tyrała, Sandra Raczak, Zuzanna Kwiecieńprzeprowadzili wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Ważnych głosów było 236, nieważnych 12. Wynikii wyborów: 1. Monika Marczak - 98 głosów, 2. Weronika Machnik - 41 głosów, 3. Anna Suchecka - 33 głosy, 4. Waleńska Joanna - 30 głosów, 5. Sztukowski Łukasz - 28 głosów, 6. Marta Mądra 7. Dziergwa Hubert 8. Pawłowska Zuzanna, Grzelaczyk Aleksandra Z tego wynika, że przewodniczącą SU zostaje Monika Marczak, jej zastępczynią będzie Weronika Machnik, skarbnikiem Anna Suchecka, sekretarzem/protokulantem Joanna Waleńska. Reszta biorących udział w wyborach oraz wszystkich chętnych do pracy w roku szkolnym 2016/2017 już dzisiaj zapraszamy na pierwsze zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy!!!

Dużymi krokami zbliża się koniec roku szkolnego


i zakończenie naszego całorocznego Konkursu na Najlepszą Klasę.
Poniżej podajemy punktację po wszystkich, do tej pory, konkurencjach punktowanych:

1a - 63 + 18 = 81
1b - 50,5 + 8 =58,5
1c - 81 + 25 = 106
1d - 55 + 7 = 62
2a - 59 + 5 = 64
2b - 48 + 6 = 54
2c - 55,5 + 19 = 74,5
2d - 59 + 21 = 80
3a - 47 + 4 = 51
3b - 71 + 24 = 95
3c - 48 + 14 =62

 

 

 

 

1 czerwca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Dziecka. Podczas gdy na szkolnym boisku trwały zmagania w ramach Ostrowskiego Testu Coopera, w salach lekcyjnych odbywały się różne ciekawe zajęcia – kulinarne pod czujnym okiem pani Grabskiej, teatralne pod okiem pani Libery, zajęcia w terenie z panią Janicką i wiele innych. Pani Cieślak zaproponowała swoim uczniom seans filmowy, a w jego trakcie smakowitą konsumpcję przygotowanych sałatek i koktaili owocowych, pieczonych gofrów z owocami i innych przyniesionych smakołyków.

 

Punktacja dla wszystkich klas związana ze świętem patrona:

Kategoria - wystrój pracowni:

 

1a - 9pkt 2a - 0pkt 3a - 0pkt

 

1b - 3pkt 2b - 6pkt 3b - 10pkt

 

1c - 10pkt 2c - 10pkt 3c -5pkt

 

1d - 7pkt 2d - 10pkt

 

Kategoria - prace plastyczne:

 

1 miejsce ex aequo Patrycja Wołowicz (1c)(5pkt) i Jagoda Romanowska (3c)(5pkt)
2 miejsce : ex aequo Daria Wieruszewska (3c)(4pkt) i Natalia Szyszka (3b)(4pkt)
3 miejsce Angelika Mielcarek (2d)(3pkt)
Wyróżnienie 1b praca zbiorowa - 5pkt
Kategoria - Portret Sienkiewicza
1 miejsce ex aequo Michał Rycerski (2a)(5pkt) i Marta Nowacka (3b)(5pkt)
Kategoria - Strój bohatera z lektury:
1 miejsce 1c (10pkt)
2 miejsce 3b (9pkt), 1a(9pkt), 2c(9pkt)
3 miejsce 2d(8pkt)

 

Podsumowując:

 

1a - 18 pkt 2a - 5 pkt 3a - 4 pkt

 

1b - 8 pkt 2b - 6 pkt 3b - 24 pkt

 

1c - 25 pkt 2c - 9 pkt 3c - 14 pkt

 

1d - 7 pkt 2d - 21 pkt

 

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w G1 21.03 to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Szczególnie zimą, kiedy szaruga za oknem daje się się nam we znaki. Na szczęście budząca się do życia przyroda przypomina o nadejściu nowej pory roku. Oficjalnie za pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uważany jest 21 marca. Ta astronomiczna zaczyna się w momencie gdy Słońce przekracza równik i jest ma miejsce około 20 marca. W naszej szkole oficjalnie ogłosiliśmy z radością jej początek dzisiaj. A jak wyglądało celebrowanie tego wydarzenia, sami zobaczcie :). Wyniki z Pierwszego Dnia Wiosny: Przypominamy jeszcze raz za co przyznawaliśmy punkty: frekwencja, portret nauczyciela, klasa w wylosowanych kolorach, przygotowane przebrania zimy i wiosny, 3 konkurencje. W tej kolejności podamy teraz wyniki po wszystkich konkurencjach. 1a - 2 - 5 - 3 - 3/3 - 0 - 0 - 2 = 18 pkt 2a - 3 - 2 - 2 - 3/3 - 3 - 3 - 4 = 23 pkt 1b - 1 - 5 - 4 - 2/1 - 4 - 5 - 4 = 26 pkt 2b - 2 - 1 - 4 - 3/3 - 2 - 0 - 5 = 20 pkt 1c - 5 -4 - 5 - 5/5 - 2 - 3- 5 = 34 pkt 2c - 4 - 2 - 3 - 3/3 - 1 - 0 - 3 = 19 pkt 1d - 2 - 4 - 2 - 3/3 - 2 - 0 - 3 = 20 pkt 2d - 4 - 1 - 3 - 3/3 - 4 - 4 - 2 = 24 pkt 3a - 1 - 1 - 1 - 3/3 - 2 - 0 - 5 = 16 pkt 3b - 2 - 4 - 3 - 4/4 - 4 - 3 - 3 = 27 pkt 3c - 1 - 4 - 0 - 5/5 - 3 - 0 - 4 = 22 pkt
Pierwszy Dzień Wiosny
Randka w ciemno :) Dawno, dawno temu był sobie bardzo popularny program w polskiej telewizji. Był to jeden z pierwszych tego typu przedsięwzięć, a nazywał się: RANDKA W CIEMNO. Dzisiaj w G1 Samorząd Uczniowski postanowił przypomnieć wszystkim zasady i reguły tego programu, ale tym razem z przymrużeniem oka. Wybierających i wybieranych oddzielał parawan, a jak to było w kilku zdjęciach poniżej
Udało się! I Bal w G1 zakończył się sukcesem. Pierwszy raz w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Nie była to zwykła dyskoteka, ale pierwszy krok w stronę poważnej imprezy karnawałowej. Na ten wieczór mała sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobiona balonami, serpentynami i plakatami znanych osób stwarzała atmosferę, którą wszyscy uczestnicy napewno zapamiętają na długo. T-shirty i codzienne jeansy uczniowie zamienili na kreacje często przypominające te z czerwonego dywanu. Foto relację z tego przedsięwzięcia będzie można obejrzeć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI już wkrótce. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania i przebieg naszego balu.
Konkurs na Kulturalne Kibicowanie
Plebiscyt NAJ
V Majówka w Jedynce
Pidżama Party-Naleśnikowe Wariacje
Dzień Ukrytej Miłości
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Wyjazd do Poznania do Teatru Wielkiego
Festyn - Majówka w Jedynce
Festyn - Majówka w Jedynce