Archiwum 2022/2023


Zakończenie roku szkolnego

 

 

  23 czerwca w całej Polsce "zabrzmiał dzwonek obwieszczający zakończenie roku szkolnego 2022/2023", roku czasami trudnego, ale też dostarczającego nowych przeżyć.
  Tegoroczne uroczystości odbywały się w dwóch grupach wiekowych. O godzinie dziewiątej spotkały się na sali gimnastycznej klasy 1-4 wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami, o  jedenastej klasy 5 - 8.  W części artystycznej wystąpili uczniowie wszystkich klas. Uczniowie wyrazili radość z rozpoczętych wakacji piosenką, wierszem i tańcem. Forma całej uroczystości odbyła się w konwencji "Teleexpressu" i przekazania najważniejszych informacji z całego roku szkolnego. W części oficjalnej pani Dyrektor i wychowawcy wręczyli  świadectwa i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach. W klasach 5-8 oprócz wyróżnienia najlepszych uczniów miało także miejsce pożegnanie klasy 8. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego żegnaliśmy dzisiaj długoletnich pracowników naszej szkoły, ulubioną "Panią od geografii", kochaną Panią Beatę Kopij oraz panią Aerelię Litwin. Dziwnie będzie w przyszłym roku bez nich.

  Ogłosiliśmy także wyniki plebiscytu "Naj", który stał się już tradycją naszej szkoły. Szczegółowe wyniki oraz zdjęcia w zakładce Samorząd Uczniowski.

  Wszystko możecie zobaczyć w fotorelacjach. Serdecznie zaparszamy!!!
Wakacje rozpoczęte!!!

 

 

 

Fotoreportaż z zakończenia roku 2022/2023 - klasy 1-4
Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2022/2023 - klasy 5-8
Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2022/2023 - pożegnanie klasy 8

Tropiciele z klas 3 na Szlaku Piastowskim

 


  W słoneczny poniedziałek, 19 czerwca uczniowie klas 3a i 3b wyruszyli w podróż Szlakiem Piastowskim. Wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania osady w Biskupinie. Zajrzeli do wnętrza chat, poznali między innymi pracę garncarza i mincerza. Niektórzy samodzielnie wybijali monety. Następnie kolejką wąskotorową udali się do Gąsawy, gdzie czekał autokar, który zawiózł ich do pierwszej stolicy Polski- Gniezna. Najważniejszym punktem zwiedzania była tu katedra ze słynnymi drzwiami gnieźnieńskimi, przedstawiającymi sceny z życia świętego Wojciecha. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili późnym popołudniem do Ostrowa.

 

 

 

Nowy numer gazetki szkolnej dostępny w zakładce lub KLIKNIJ TUTAJ.

  Dzieci z klasy II A i II B wspólnie odwiedziły niezwykle miejsce - Piracki Park Rozrywki w Kościanie.

  Niezwykłe czyli takie, gdzie nie zagląda nuda, a poziom radości i zaciekawienia cały czas jest na najwyższym poziomie:)To idealne miejsce do zabawy, szaleństw, wypoczynku i relaksu, z pewnością każdy tu znalazł coś dla siebie;)

Bylo tak wiele atrakcji,t.j. Wioska Indiańska, Hawajska, wycieczka do Egiptu, szaleństwa w Jumplandi, kręcenie się na twisterze czy w czarnej dziurze,odkrywanie tajemnic studni bez dna, chiński mini park linowy, obrotowy domek, Atlantyda, magiczny Świat Bajek, skoki na gigantycznych poduchach czy w parku dmuchańców:) Uff, to jeszcze nie wszystko:) Byly miniatury budowli architektonicznych świata, karmienie zwierząt w mini ZOO, szukanie drogi wyjścia w zielonym labiryncie, rejs tratwą.
  Ech, jeden dzień to za mało, by się tym wszystkim nasycić:) Tyle emocji, że głowa mała:) Do tego pyszny obiadek i pogoda, która na przekór wszystkiemu też nam pięknie dopisała:)Było cudownie:) Wyjeżdżalismy z gorącym postanowieniem szybkiego powrotu. Zatem do zobaczenia Piracka Kraino Szczęścia:)

 

 

 

Zajęcia dziewiarsko – krawieckie „Igłą i szydełkiem”

 

 

  Zajęcia trwały od stycznia do czerwca. „Igłą i szydełkiem” było odpowiedzią na zapotrzebowanie na zajęcia praktyczne wśród uczniów klas 4-8. Było to także wyjście naprzeciw zainteresowaniom młodzieży oraz poszukiwaniem pasji, projektowaniem, a może wyborem przyszłego zawodu. Młodzieży brakuje zajęć o charakterze typowo praktycznym, rozwijających zainteresowania oraz nawyk opanowywania emocji i ćwiczenia cierpliwości.
  Ta innowacja wpłynęła na podniesienie poziomu wiary w siebie i umiejętności uczniów z zakresu projektowania, planowania, wyrobiła u nich nawyk poprawiania błędów i korzystania z różnych narzędzi typu: maszyna do szycia, druty, szydełko, igła. Realizacja innowacji wzbogaciła również zainteresowania uczniów oraz podniosła u nich umiejętność reagowania na stres oraz zniecierpliwienie, ale przede wszystkim była to świetna zabawa!!!

 

  Po jej zakończeniu padły pytania dotyczące kontynuacji tych zajęć w przyszłym roku... Kto wie ? ... :)

 

 

 

Podsumowanie 5 lat na pikniku klasowym 8a.

Konkurs na "Najlepszą Klasę SP2" w roku szkolnym 2022/2023 rozstrzygnięty.

Zbieraliście punkty przez cały rok szkolny w dwóch kategoriach: klas 1-3 oraz 4-8.

W związku z tym, że nadchodzi "dużymi" krokami koniec roku szkolnego

Samorząd Uczniowski podsumował wszystkie zgromadzone punkty i....

w kategorii klas 1-3 - I miejsce zajęła 2b,

w kategorii klas 4-8 - I miejsce zajęła 5a.

Klasy otrzymały puchary oraz drobne, słodkie upominki.

Gratulujemy wszystkim serdecznie, bo rywalizacja była bardzo zacięta i życzymy, aby w przyszłym roku szkolnym puchary trafiły ponownie do najlepszych i nie zapominajcie, że to przede wszystkim zabawa.

 

 

 

Wycieczka do Łodzi 2 czerwca czwartoklasiści wzięli udział wraz z wychowawcami w jednodniowej wycieczce do Łodzi, podczas której mieli okazję przekonać się, że Łódź to niezwykłe miasto pełne ciekawych zabytków, uroczych miejsc, a także zaskakujących atrakcji. Uczniowie odwiedzili Orientarium – najnowocześniejszy pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej. Uczestniczyli również w warsztatach naukowych na temat polimerów w Centrum Nauki Eksperymentarium, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy, wykonując ciekawe doświadczenia i eksperymenty chemiczne. Relaksującym punktem wycieczki był spacer główną ulicą Łodzi – ulicą Piotrkowską, na której znajduje się zespół pomników przedstawiających najważniejsze postacie związane z miastem : pomnik Lampiarza, ławeczka Tuwima, fortepian Rubinsteina, kufer Reymonta. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa „Łódzkie- ludzkie mikrohistorie”, gdzie uczniowie mogli cofnąć się czasie o kilkadziesiąt lat i obejrzeć domy dawnych tkaczy, z pełnym ich wyposażeniem w przedmioty codziennego użytku a także obejrzeć maszyny tkackie, przy których ciężko pracowali po 14-16 godzin dziennie. Ogromnie zmęczeni, lecz zadowoleni i w doskonałych humorach wracaliśmy do domu, by podzielić się wrażeniami z wycieczki z naszymi bliskimi.

8a na biwaku

 

  1 i 2 czerwca 8a spędziła na biwaku w Przedborowie, w ośrodku szkoleniowym "Pascha". To "ostatnie" chwile wspólnie spędzane ze sobą. Klasa wykorzystała go na integrację i pożegnanie jednocześnie. Przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

 

 

 

 

 

Klasa 5b w Muzeum Miasta Ostrów!

 

 

  2 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 5b uczestniczyli w warsztatach i mieli okazję poznać gwarę wielkopolską.

 

 

 

Dzień Dziecka to szczególny dzień, dla każdego z nas. W tym dniu niech dziecięca radość, ufność i bezwarunkowa miłość przypomną nam, że w kazdym z nas jest do ukochania nasze wewnętrzne dziecko. Pielęgnujmy je w sobie każdego dnia:) Nam z tej pięknej okazji towarzyszyło mnóstwo atrakcji, od sportowych rywalizacji międzyklasowych, po rozgrywki planszowe, szaleństwo na placu zabaw, pikniki czy wspólne lody. Niech radość jest w nas;)
Relacja z naszego Dnia Dziecka - tak to wyglądało w naszej szkole
Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Bobasa

 

  31.05.2023r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ BOBASA. W przededniu Dnia Dziecka klasy "wróciły do przeszłości". Samorząd Uczniowski zorganizował także "Wyścig Bobasa".

  Fajnie było stać się na chwilę dzieckiem :).

 

 

 

Warsztaty lepienia pierogów

 

 

  Uczniowie klasy 1b wzięli udział w kulinarnej przygodzie, jaką była wizyta w pierogarni "U Szevy". Po praktycznych warsztatach, nadszedł czas, żeby spróbować tego pysznego dania, jakim są pierogi. Smakowały wyśmienicie! W drodze powrotnej do szkoły, zjedliśmy także zimny deser. Ach... cóż to był za wspaniały dzień! Prawdziwy Dzień Dziecka. Dziękujemy mamie Kacpra za zaproszenie na to kulinarne wyzwanie, z którym poradziliśmy sobie jak zawodowcy.

 

 

 

Mistrz Kaligrafii

 

 

  Jak co roku uczniowie klas młodszych walczyli o tytuł mistrza kaligrafii. Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: Filip Komorowski i Roksana Zbierska na poziomie klas pierwszych, Justyna Ostenda z klas drugich oraz Pola Wolska z klas trzecich.

 

 

 

„PORANEK POETYCKI”

 

 

  Miło nam poinformować, że w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs poetycki, którego celem było pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej młodzieży. Pragniemy promować talenty uczniów i jesteśmy wdzięczni za kreatywność naszej młodzieży, która napisała piękne wiersze...

 

I miejsce- Wiktoria Jarzębowska (klasa 8a)

II miejsce- Julia Szulc (klasa 5a)

III miejsce- Lena Dąbrówka (klasa 5b)

 

 

 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I i II

 

 

  W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbył się "Konkurs Pięknego Czytania" w kategorii klas I i II. Komisja konkursowa była zachwycona wysokim poziomem prezentowanym przez dzieci.

 

A oto wyniki:

w kategorii klas pierwszych
Michał Kaczmarek (kl. 1 a)- laureat,
- Adam Szkudlarek (kl. 1a)- wyróżnienie.

W kategorii klas drugich:
- Michalina Dąbrowska (kl. 2a)- laureat,
- Zofia Styburska (kl. 2a)- wyróżnienie.

 

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i piękną prezentację swoich umiejętności czytelniczych. Serdeczne podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody.

 

 

 

  Nasi najmłodsi uczniowie z radością i dumą prezentują efekty swojej kilkumiesięcznej pracy w dążeniu do kształtowania swojej ekologicznej świadomości poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Ekologicznym "Z ekologią na Ty", który realizowany był w naszej szkole jako innowacja pedagogiczna.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

   19.05.2023r. odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024.

  Uczniowie klas 4-6 po zapoznaniu się z plakatami wyborczymi kandydatów oddawali na przygotowanych kartach do głosowania swoje głosy.

 

  Klasy 4-6 oddawały też głosy w Plebiscycie "Naj", który jest juz tradycją w naszej szkole. Uczniowie wybierają przedstawicieli w różnych kategoriach i oddają swoje głosy na najstarszych, czyli na klasę 8. Wyniki podamy dopiero na zakończenie roku :))).

  Wszystko podliczyliśmy i mamy już wyniki. Szczegóły w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

 

OBCHODY DNIA KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE

 

 

  21 kwietnia 2023 roku, w ramach obchodów Dnia Książki chętni uczniowie z klas IV-VIII w czasie przerwy lekcyjnej wzięli udział w quizie czytelniczym. Uczestnicy, którzy wykazali się najlepszą znajomością książek i biblioteki otrzymali podziękowanie i upominek.

  W naszej szkole odbył się również konkurs „Książkowy miś”. Przeznaczony był on dla uczniów klas I-III. Dzieci, przy pomocy rodziców stały się pisarzami oraz ilustratorami swoich własnych książek. W wyniku ich ciężkiej pracy powstały niesamowite dzieła. 

  Ocenie podlegała inwencja twórcza i kreatywność, w zakresie przedstawienia tematu oraz ogólna estetyka wykonania tytułów. Prace konkursowe zostały włączone do wystawy w bibliotece. Warto zobaczyć te przepiękne książeczki. Dziękuję wszystkim biorącym udział i gratuluję laureatom!
Laureaci:
1. Justyna Ostenda
2. Dominik Baranek
3. Marta Lubojańska

 

 

 

Mamo, tato pobaw się z nami – rodzinne rozgrywki sportowe

 

 

  17 maja, w ramach trwającego w naszej szkole projektu zespołu wychowawczego odbyły się rodzinne rozgrywki sportowe pod hasłem „Mamo, tato pobaw się z nami”. W tym celu uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Izabelę Matczak-Duży, panią Danutę Janiak oraz panią Karolinę Suchecką. Do zabawy dołączyli również ojcowie dzieci. Uczestnicy rozgrywek sprawdzili swoją sprawność fizyczną poprzez udział w wielu konkurencjach sprawnościowych m.in.: bieg, zabawy z hula hop, podawanie piłki, czy rzucanie do celu. Dzieci i rodzice zostali połączeni w dwa zespoły, dzięki czemu mieli okazję dodatkowo zwiększyć swoje umiejętności współpracy w grupie.


  Na zakończenie rozgrywek każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Wspólnie spędzony czas był przepełniony cudowną zabawą, zdrową rywalizacją oraz świetnym poczuciem humoru.

 

 

 

Alpaki z naszej paki ;)

 

 

  Uczniowie klas pierwszych poznali dziś "Alpaki z naszej paki". Spotkanie było bardzo edukacyjne, emocjonujące i pełne pozytywnych wrażeń.

 

 

 

Artystyczny klimat w SP 2

 

 

  W ramach naszego Szkolnego Projektu Wychowawczego chętni uczniowie wykonali przepiękną pracę pt. "Majowa łąka". Zapraszamy go galerii.
Pozdrawiają Młodzi Artyści ;)

 

 

 

Egzamin na kartę rowerową

  Uczniowie klas: 4a, 4b i 5a i 5b przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Podczas zajęć lekcyjnych i dodatkowych spotkań zaznajamiali się z przepisami ruchu drogowego. 

  W pierwszym etapie trzeba było wykazać się wiadomościami z przepisów ruchu drogowego, a w II etapie umiejętnościami jazdy według wcześniej zaliczonych przepisów. W "Miasteczku Ruchu Drogowego", gdzie warunki są zbliżone do tych, panujących na drodze uczniowie jeździli wspaniale.

  Egzaminowi towarzyszyły olbrzymie emocje, bo to przecież pierwszy w życiu poważniejszy egzamin :).

„Krasnoludki” w bibliotece

 


  16 maja 2023 roku gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci dowiedziały się jak założyć kartę biblioteczną. Poznały zasady panujące w bibliotece oraz jak dbać o książki Z zaciekawieniem słuchały czytanego opowiadania, a także odpowiadały na zadane pytania. Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikaty „Przyjaciela biblioteki” za piękne uczestnictwo w zajęciach. Dziękujemy za Waszą obecność!

 

 

 

Nasi uczniowie wśród nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie literackim

 


  10 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 2 odbyła się uroczystość podsumowująca Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mój przepis na szczęście”.
  Miejsca – I i II – przypadły uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 14, natomiast miejsce III zajęła uczennica z SP2 - Dominika Szczepańska (klasa 8a).
  Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 11, a także uczennica z naszej placówki - Antonina Nowak (klasa 5b).


Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali dyplomy, wyróżnienia lub podziękowania z rąk wicedyrektora naszej szkoły – pani Ewy Wiśniewskiej. Najlepsi otrzymali książki, a pozostali uczestnicy słodki upominek.


  Dziękujemy wszystkim autorom prac literackich za to, że pozwolili nam poznać, czym jest szczęście i co je warunkuje.

 

 

 

Szkolny konkurs czytelniczy „Wiem, bo czytam”

 

 

  Kolejna edycja konkursu czytelniczego już za nami. Wzięło w nim udział 17. dzieci
z klas I-III. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z trzema baśniami Andersena, takimi jak: Brzydkie kaczątko, Calineczka, Słowik, a następnie wypełniali test z treści wyżej wymienionych tytułów. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy! Do zobaczenia za rok 

A o oto laureaci:

W kategorii klas pierwszych:
1. Zofia Iwaniuk
2. Franciszek Garbarczyk
3. Kazimierz Gościniak

W kategorii klas drugich:
1. Justyna Ostenda
2. Nikola Matuszewska
3. Igor Usarek

W kategorii klas trzecich:
1. Pola Wolska
2. Erik Hevorkian
3. Zuzanna Styburska

 

 

  10 maja 2023 roku klasy 5a i 5b udały się na wycieczkę jednodniową do Śmiełowa, Rogalina, Puszczykowa. Uczniowie zwiedzali Muzeum Adama Mickiewicza oraz piękny ogród w Śmiełowie. W Rogalinie mieli możliwość obejrzenia pięknych obrazów, a w Puszczykowie podziwiali oryginalne eksponaty przywiezione z podróży przez Arkadego Fiedlera. Wszyscy wspaniale się bawili!

 

 

 

 

Prezentujemy książki warte przeczytania - projekt klasy 3b

 

 

  Od lutego do końca kwietnia uczniowie klasy 3b prezentowali na forum klasy samodzielnie wybrane i przeczytane książki. Propozycje były różne, ale wszystkie ciekawe i warte polecenia. Część uczniów przygotował plakaty przedstawiające bohaterów lub inne informacje o książce. Wiele prezentacji była bardzo dobrze przemyślana i wzbudziła duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Po niektórych z nich uczniowie wypożyczali z biblioteki książki, o których koledzy lub koleżanki opowiadali w klasie. Miłym akcentem, zainicjowanym przez dzieci, było witanie, każdej osoby rozpoczynającej prezentację oklaskami.

 

 

 

Uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w konkursie recytatorskim ”Poezja Aleksandra Fredry”

 


  W ostatnich dniach kwietnia chętni uczniowie starszych klas mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie podczas szkolnego konkursu. Wszyscy zebrali mogli usłyszeć krótsze i dłuższe wiersze romantycznego komediopisarza. Najlepiej spisała się Julia Szulc – uczennica 5a, której udało się w piękny sposób oddać główną myśl wiersza ”Trzeba by”. Ciekawą interpretacją popisały się Lena Dąbrówka z klasy 5b, a także Jessica Machowicz z klasy 4a. Wyróżnienie otrzymały Nikola Grzęda i Lena Kuźma z klasy 5a.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, wyróżnienia lub podziękowania. Rada Rodziców zadbała o zakup słodkich upominków i długopisów, które będą pamiątką po odbytym konkursie.
  Uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za możliwość obcowania z poezją Aleksandra Fredry.

 

 

 

„Przygody Sindbada Żeglarza”

 

 

  W ostatni piątek kwietnia dzieci z SP2 z dużym zaangażowaniem i emocjami uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Przygody Sindbada Żeglarza”.Wspólnie z tytułowym bohaterem wyruszyły w podróż pełną przygód. Było to niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione pięknymi kostiumami, scenografią, muzyką.

 

 

 

Wymiana pocztówkowa w klasie 1b

Ogólnopolski projekt "Z ekologią na Ty"

 

 

  Uczniowie klas pierwszych uroczyście zakończyli realizację ogólnopolskiego projektu z "Ekologią na Ty", która polegała na wykonywaniu różnych zadań związanych z dbaniem o przyrodę. A dziś za pomocą swoich aktorskich umiejętności, przekazali swoim kolegom ze szkoły najważniejszy apel:

 

"Lubisz przyrodę, szanuj ją. Ziemia to jest nasz WSPÓLNY DOM!"

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Tańca w SP2

 

 

  Uczniowie naszej szkoły wspólnie zatańczyli Taniec Belgijski w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia.

 

 

 

 

MŁODZI EKOLODZY Z OSTROWA NA KONKURSIE W NASZEJ SZKOLE

 

 

   W środę 26 kwietnia 2023 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 była organizatorem XXIV Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego Klas 1-3 pod hasłem "ŻYJMY EKO- LOGICZNIE".

  Brało w nim udział 10 trzyosobowych drużyn z 10 ostrowskich szkół. Współzawodnictwo odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek.

  Młodzi ekolodzy zmierzyli się z testem wiedzy ekologicznej oraz z zadaniami praktycznymi, które pomagają w dbaniu o naszą planetę. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy oraz umiejętności ekologicznych.

  Zwycięzcy konkursu:

1 miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

2 miejsce Szkoła Podstawowa Spółdzielni Oświatowej "Edukator"

3 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 11

Drużyna z naszej szkoły w składzie Lena Radoła z kl. 2b, Pola Wolska z kl. 3a i Matylda Madeyska zajęła 4 miejsce.

  Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i drobne upominki, natomiast zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP Nr 2.

  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział , a zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

Troje uczniów z klasy 8a reprezentowało naszą szkołę w konkursie ”Twardy orzech do zgryzienia”

 


  24 kwietnia – Antoni Kliber, Dominika Szczepańska i Wiktoria Jarzębowska wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Twardy orzech do zgryzienia”. Uczniowie rywalizowali z młodzieżą z sześciu ostrowskich szkół. Mimo że przedstawiciele naszej placówki nie zajęli czołowych miejsc, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pokazali, że zagadnienia związane z frazeologią i nauką o języku nie są im obce.
  Uczniom z klasy 8a dziękujemy za udział i życzymy wiary we własne możliwości podczas egzaminu ósmoklasisty!

 

 

 

Czas na relaks...😎

 

 

  26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie klasy 5a oraz 5b wzięli udział w zajęciach integracyjnych ,,Czas na relaks”. Podczas spotkania młodzież piekła gofry, oglądała film oraz tańczyła zumbę.

 

 

 

 

 Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ekologicznego

 

 

  Gratulujemy zwyciezcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie👏👏👏👏

 

 

 

 

 

 

 

 

Lekcja otwarta - 3b

 

 

  Lekcja otwarta z wychowania fizycznego pod kierunkiem p. Aleksandry Dery. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie z klasy 3B. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiwgo w Ostrowie Wielkopolskim i dotyczyły współpracy w grach i zabawach rozwijających wybrane zdolności motoryczne takie jak gibkość, szybkość, zwinność oraz wytrzymałość. Konkurencje ruchowe kształtowały także poczucie współzawodnictwa, a rodziców angażowały do aktywnego dopingu.

 

 

 

Konkurs "All about the USA"

 

 

  Tegoroczna edycja konkursu za nami. Nasze obie drużyny były świetne. Zmierzyły się w trudnych konkurencjach, w których finalnie zajęły III i V miejsce. 

Gratulujemy dziewczynom, bo jest czego, co widać na zdjęciach!!!

 

 

 

 

Innowacja szkolna

 

 

  Pani prokurator odwiedziła Szkołę Podstawową nr 2. Szkoła realizowała kolejną innowację pedagogiczną ,,Spotkanie z...” i zaprosiła do szkoły Panią prokurator Jolantę Gościniak, która edukowała uczniów odnośnie różnych form cyberprzemocy, z jakimi można się spotkać w Internecie. Mówiła o zagrożeniach, w jaki sposób się przed nimi bronić oraz dawała wskazówki co zrobić, gdy młodzież stanie się ich ofiarą. Dzięki prelekcji Pani prokurator, uczniowie zostali uświadomieni, jakie kary mogą im grozić, gdy sami staną się sprawcami przestępstwa. Informowała też gdzie się zgłosić i kogo prosić o pomoc w razie zaistniałego niebezpieczeństwa.

 

  Serdecznie dziękujemy Pani prokurator za przyjęcie zaproszenia do szkoły!

 

 

 

Dzień Ziemi (Earth Day)

 

 

  obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne święto świata. Organizacja Narodów Zjednoczonych dodatkowo wskazała tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

  Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r., a zdarzeniem które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna w styczniu 1969. Wydarzenie ma na celu promowanie ochrony środowiska.

  Nasi uczniowie uczcili ten dzień włączając się w akcję sprzątania najbliższej okolicy. Odbył się również konkurs plastyczny, któremu towarzyszyła tegoroczna tematyka święta: „Ziemia na krawędzi”.
Drogi mieszkańcu Ziemi - wykonaj choć drobny gest dla naszej planety!!
Sadź drzewa wokół siebie, w swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom, załóż hotel dla owadów, zrezygnuj z koszenia trawnika, gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu, jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru, staraj się naprawiać przedmioty zamiast wymieniać je na nowe, pamiętaj o segregacji śmieci, podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach, oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło!!!

 

 

 

Olimpiada Zdrowia PCK

 


  21 kwietnia 2023r. odbył się etap rejonowy „Olimpiady zdrowia PCK”.
W olimpiadzie uczestniczyli przedstawiciele 8 szkół podstawowych oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Jarzębowska z kl. 8a, która wykazała się ogromną wiedzą i zajęła II miejsce.


Serdecznie gratulujemy Wiktorii !!!

 

 

 

Wycieczka po Ostrowie

 

 

  20 kwietnia uczniowie klas pierwszych spacerowali Ostrowskim Traktem Kultury z przewodnikiem PTTK. W czasie zwiedzania poznali historię ostrowskiego ratusza oraz najstarszego cmentarza w Polsce. Zobaczyli zabytkowe budynki, kościoły, szkoły. Wycieczka była bardzo interesującym doświadczeniem, dzięki któremu dzieci bliżej poznały swoją miejscowość zamieszkania.

 

 

 

Dzień bez plecaka
Dzień koloru różowego bądź fioletowego
Dzień bezguścia
Dzień z telefonem

Szalony tydzień

 

  Pierwszy, drugi, trzeci, czwarty i piąty dzień z "Szalonego tygodnia" prawie za nami :).

 

Pierwszy dzień był Dniem Pidżamy. Było wesoło :). Drugi dzień, na prośbę uczniów stał się Dniem z komórką. Nie uwierzycie, ale na korytarzach było ciszej niż zazwyczaj. Trzeci dzień był Dniem Bezguścia, czyli nic nie mogło do siebie pasować. W czwartym dniu uczniowie ubierali coś na siebie w kolorze różowym lub fioletowym, ale piąty "pobił" wszystkie inne dni "Szalonego tygodnia". Każdy uczeń mógł dzisiaj wykazać się kreatywnością i przynieść książki ,np.: w drpaku dla kota, w wózku wypożyczonym ze sklepu lub w futerale od gitary. Widzieliśmy dzisiaj wózeczki dziecięce, kartony po pizzy, tostery. Wasza pomysłowość zasługuje na uznanie. BRAWO!

 

  Z każdego dnia zamieszczamy fotorelacje oraz będą pojawiać się punkty. Wszystko możecie sprawdzić w zakładce Samorząd Uczniowski.

 

Pamiętajcie o pozostałych dniach i bawcie się dobrze!!!

 

 

Konkurs „ECO –POSTER”

 

 

  W międzyszkolnym konkursie językowo- ekologicznym na plakat „ECO- POSTER” organizowanym przez Zespół Szkół Usługowych naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 8a Taissia Kiprich, która zajęła II miejsce.


Serdecznie gratulujemy Taissii !!!

 

 

 

"Orzeł Matematyczny"

 

 

  W czwartek odbył się konkurs "Orzeł Matematyczny". Uczniowie klas IV-VIII próbowali swoich sił w zadaniach matematycznych o różnym stopniu trudności. Trzymamy kciuki za ich wyniki!

 

 

 

Pagórki, górki, kotliny i doliny………………

 

 

  Uczniowie klasy czwartej podczas lekcji przyrody wykonali piękne modele pagórków z masy solnej. Ich prace zamieniły się w małe dzieła sztuki gdy użyli swojej wyobraźni i nadali im naturalny wygląd przy pomocy kolorów i oryginalnych materiałów; kamieni, szyszek, roślin, muszelek i kory. Pomysłowe prace wzbudziły zachwyt uczniów naszej szkoły. To była lekcja kreatywności, a uczniowie dali nam możliwość obcowania z wyjątkowymi przyrodniczymi arcydziełami.

 

 

 

Show&Spell

 

 

  W kwietniu rozstrzygnięto I edycję konkursu plastyczno-językowego skierowanego do naszych młodszych uczniów - Show&Spell. Konkurs miał na celu popularyzowanie języka obcego i wprowadzenie dzieci w kreatywne literowanie. Pomysłowość i staranność prac zaskoczyła nas wszystkich! Serdecznie gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

 

 

 

 

  „Przyłapani na czytaniu”

 

 

   Za nami kolejna edycja konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i zaangażowanie 🙂 Wybrano dwa zdjęcia, które zostały nagrodzone. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie na etapie szkolnym jak i międzyszkolnym 🙂

 

 

 

 

 

Międzyszkolny konkurs poetycki

 

 

  Uczennice z klasy 5b wzięły udział w konkursie poetyckim ,,Poetycka Wiosna". Młode poetki napisały piękne wiersze...

 

 

 

Antonina Nowak– klasa 5B                     Maria Mądrzak 5b

Idzie noc                                               Przyjaciel

noc pojawiła się już                                był smutek ale już go nie ma

i księżyc idzie tuż tuż                            znika gdy jesteś obok

niebo pokryły gwiazdy                            mogę się Tobie zwierzyć

jak świecące pojazdy                             uwielbiam śmiać się z Tobą

zamykam powoli oczy                             gdy jest mi źle jesteś przy mnie

a głowa myśli toczy                                znajdujesz ciepło w zimnie

rzęsy opadły lekko                                 nie robiąc nic robisz tak wiele

już w łóżku robi się miękko                    jesteś... moim przyjacielem

wszystko się zamazuje

i... głowa spanie nakazuje

..........................................

Karolina Wachowiak 5B

bałagan

moja głowa jak mój dom piękny

choć czasem wpada ekipa sprzątająca

szoruje odkaża filtruje i kuje kuje

bym mogła dotrzeć do środka i uwierzyć w siebie

może nie powinni tego robić?

co jeśli problemy duże narosną?

i będą jak odrosty płowiejące...

moja głowa jak mój dom piękny

chcę z niego uciec najszybciej jak mogę

by nie myśleć o bólu który tam przechodzę

sprzątanie w tym domu to myślenie ostre

które kończy się wraz z odzyskaniem siebie

 

 

 

Lekcje nie muszą być nudne...😉 Lekcje mogą być interesujące...😉

 

 

  Podczas lekcji języka polskiego klasa 5b układała puzzle, ilustrujące lekturę ,,Lew, czarownica i stara szafa".

 

 

 

„Bądźmy razem w środy – Ostrów w zabytkach”

 

 

  to kolejne spotkanie dla uczniów klas IV-VIII już za nami. Tym razem uczestnicy zajęć spacerowali po mieście, odkrywając karty ciekawostek poznawali historię i postacie związane z naszym miastem.
  Celem gry było przybliżenie uczniom nieznanych i niezwykle interesujących faktów związanych z historią Ostrowa. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę :).

 

 

 

 

 

"The 3 - rd Spelling Competition"

 


  17 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się finał III Konkursu Literowania w języku angielskim (The 3rd- Spelling Competition). Przedstawiciele klas 4 - 8 zmagali się z literowaniem w dwóch kategoriach: klasy 4 - 5 i klasy 6- 8.
Wyłoniliśmy Mistrzów Literowania SP2 z reprezentantów poszczególnych klas na dwóch etapach. Podczas pierwszego, uczniowie losowali i literowali poszczególne słowa z różnym stopniem trudności, a na drugim etapie losowali i zapisywali literowane słowa w języku angielskim. Walka była bardzo zacięta
i wyrównana do samego końca.
  Mistrzami w naszym konkursie zostali:
w kategori klas 4 - 5 - Oskar Szewerenko z klasy 4b,
w kategori klas 6 - 8 - Amelia Markiewicz z klasy 6b.
II miejsca zajęli: Mateusz Kunicki 4b, Franciszek Wróbel 8a,
III miejsca zajęli: Lena Kuźma 5a, Julia Dembska 8a.
"Mistrzom" serdecznie gratulujemy tego tytułu, dziękujemy także wszystkim, którzy dostali się do finału i byli naprawdę o krok od tytułu.


  Już teraz zapraszamy Was w przyszłym roku szkolnym na 4th Spelling Competition .

 

 

 

 

 

Sing in English

 

 

  13 kwietnia w czwartek, nasze uczennice reprezentowały szkołę w konkursie piosenki angielskiej „Sing in English” dla uczniów z powiatu ostrowskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 im. gen. Józefa Bema. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w oparciu o zróżnicowany repertuar. Rywalizacja była zacięta, a konkurencja silna. Nasze uczennice przedstawiły swoje interpretacje utworów takich artystek jak Lana del Rey i Birdy. Zdobyły nowe, cenne doświadczenia i liczymy na powtórkę w przyszłym roku.

 

 

 

Konkurs SZKOLNY MISTRZ MATEMATYCZNY rozstrzygnięty!

 

 

  Miło nam poinformować, że wyłoniliśmy następujących laureatów, którzy już niebawem będą reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym:
Klasy pierwsze: Filip Komorowski (kl. 1a), Adam Szkudlarek (kl. 1a)
Klasy drugie: Ksawery Robotnikowski (kl. 2a), Wiktor Sitek (k. 2b)
Klasy trzecie: Brian Przybył (kl. 3a), Aleksandra Gąsiorek (kl. 3b).

 

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie. Dziękujemy Radzie Rodziców za piękne nagrody!

 

 

 

 

II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej nr 4

 

 

  z udziałem naszych reprezentantów : Julii Szulc, Matyldy Madeyskiej i Fabiana Kryszczaka rozstrzygnięty! Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica Matylda Madeyska, która zajęła I miejsce w kategorii klas III-IV. Gratulacje dla całej Trójki, która wspaniale poradziła sobie z trudnym wyzwaniem i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

 

 

 

Innowacja w Szkole Podstawowej nr 2

 

 

  Podczas lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 5b chętnie grają w grę ,,Jeden z dziesięciu" na motywach lektury ,,Lew, czarownica i stara szafa".

 

 

 

W wielkanocnym nastroju...

 

 

  ... nasze pierwszaki uczestniczyły w warsztatach w Folwarku Jeździeckim JURAND w Przygodziczkach.

 

 

 

„Miarą Twojego człowieczeństwa jest
wielkość Twojej troski o drugiego człowieka”
Ks. Mieczysław Maliński

 

 

  Szkolne Koło PCK składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za udział w AKCJI CHARYTATYWNEJ z okazji ŚWIAT WIELKANOCNYCH 2023. Zebrane dary trafiły do Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowie Wlkp. i zostały przekazane najuboższym rodzinom z terenu miasta i powiatu.

 

 

 

Klasa 5b w Kinie Helios...

dobrze się bawi, integruje

i pożytecznie spędza wolny czas...😉

 

 

 

Konkurs Pięknego Czytania

 

 

  Szkolny Konkurs Pięknego Czytania cieszył się ogromną popularnością. Aż 40 uczniów klas 3- 8 postanowiło walczyć o możliwość reprezentowania szkoły w międzyszkolnym etapie. Przekrój literatury był niezwykle ciekawy a poziom bardzo wysoki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy, że wciąż chętnie czytają.
  Do kolejnego etapu przeszli: Matylda Madeyska, Fabian Kryszczak i Julia Szulc.
Życzymy im powodzenia!!!

 

 

 

 

Cinderella

 

  Klasa 6b w ramach zajęć z języka angielskiego pracowała w ostatnim czasie nad przedstawieniem kostiumowym o Kopciuszku. Efekty przygotowań nad rolą, scenografią i grą artystyczną mogli ocenić dzisiaj uczniowie klas pierwszych, ktorych 6b zaprosiła do jego obejrzenia. Przedstawienie kostiumowe Cinderella w języku angielskim klasy 6 b było projektem edukacyjnych w ramach działań innowacyjnych.

 

 

 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

  29.03.2023r. odbył się miejski turniej BRD, w którym udział wzięły dwie drużyny z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że w obu kategoriach wiekowych obie drużyny zdobyły III miejsca.

Gratulujemy Antkowi, Adamowi, Frankowi z klasy 8 oraz Milenie, Jankowi, Antoninie i Michałowi z klasy 5b!!!

 

 

 

 

Lekcja języka polskiego może być ciekawa i atrakcyjna!

 


  Uczniowie klasy 4b pisali charakterystykę bohatera literackiego, a później układali jego wizerunek z klocków Lego.

 

 

 

Uwaga! Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną rozstrzygnięty! 😉

 

 

  Miło nam poinformować, że w konkursie wzięło udział dziewiętnaścioro uczniów klas 4-8. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy:

I miejsce- Lena Kokot 4a

II miejsce- Jan Cieluch 5b

III miejsce- Mateusz Kunicki 4b

wyróżnienia- Alan Kryjom 4a, Robert Piwowarczyk 4a, Patryk Szkudlarek 4b, Lena Dąbrówka 5b

 

 

 

 

Wycieczka 6a i 6b

 

 

  23 marca 2023 roku uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w warsztatach świątecznych w Ośrodku „Jurand” w Przygodziczkach. Tradycje wielkanocne w Polsce są nam dobrze znane – powtarzamy je co roku np. Lany Poniedziałek, lecz wiele z nich ulega już zapomnieniu. Dawne zwyczaje przybliżyła nam pani choreograf z zespołu Pieśni i Tańca w Przygodzicach. Kurcarze czyli chłopcy, którzy w Poniedziałek wielkanocny obchodzili wieś z ciągniętym na drewnianym wózku kogutem symbolizującym siły witalne, płodność i urodzaj. Chodzenie z Gaikiem, czyli przystrojoną kolorowymi wstążkami zieloną gałązką to obrzęd podkreślający odradzanie się przyrody na wiosnę. Po ciekawej opowieści o dawnych zwyczajach, Pani choreograf poderwała uczniów do wspólnej zabawy z Gaikiem. W ośrodku Jurand czekały na nas również inne atrakcje, takie jak wykonanie stroiku wielkanocnego, szukanie jajek czy smażenie kiełbasek przy ognisku. Odbyła się również krótka wycieczka po okolicznym lesie podczas, której Pani Agnieszka zapoznała nas z biologicznymi ciekawostkami. Już wiemy jak powstają ”złote szyszki”. Po warsztatach wyruszyliśmy do lasu gdzie odbyły się podchody- 6b kontra 6a. Uczniowie klasy 6a wykonali wszystkie zadania, ale nie dotarli do kryjówki. Wygrana po stronie 6b. Rewanż na kolejnej wycieczce :).
Do szkoły wróciliśmy radośni i pełni wrażeń !!!

 

 

 

Uczniowie grają w grę ,,Jeden z dziesięciu" 😎

 

 

  Innowacja jest odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy podczas języka polskiego doskonalili umiejętności opanowania treści lektury w sposób interesujący, czyli nauka poprzez zabawę. Omawianie lektury zaczynamy od gry „Jeden z dziesięciu”. Chętny uczeń przygotowuje miesiąc wcześniej pięćdziesiąt pytań do lektury i prowadzi grę. Uczniowie zgłaszają się do uczestnictwa, czyli odpowiadają na zadane pytania. Wszyscy rywalizują o dotarcie do finału, ponieważ za pierwsze, drugie i trzecie miejsce mogą otrzymać nagrodę...

 

 

 

Udział naszych uczniów w międzynarodowym konkursie!

 

 

  Uczniowie klasy 1b Zosia Iwaniuk oraz Jakub Pawlak otrzymali dyplomy za udział w międzynarodowym konkursie plastycznym pod hasłem "Przygody Bolka i Lolka" z okazji 60. urodzin tych ponadczasowych bohaterów bajki. Konkurs zorganizowany był w ramach międzynarodowego projektu czytelniczego "Magiczna moc bajek". Gratulujemy kreatywności i życzymy sukcesów! Radzie Rodziców dziękujemy za upominki.

 

 

 

 

Konkurs na najciekawsze przysłowia rozstrzygnięty!

 


  Nie było łatwo wyłonić zwycięzcę szkolnego konkursu na najciekawsze przysłowia. Trudność polegała na tym, iż przystąpiło do niego szesnastu uczniów i każdy z nich zaproponował przysłowia, które poruszały ważne kwestie. Uczniowie pisali o mądrości, nauce, spełnianiu marzeń, cierpliwości, pozytywnym nastawieniu, zaletach podróżowania, miłości i roli książki.
 I miejsce zajęła Anna Glinkowska z klasy 8a, miejsce II - Amelia Sztukowska(klasa 8a), natomiast III lokatę uzyskał – Oskar Szewerenko – uczeń klasy 4b. Wytypowani uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
  Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani podziękowaniami i drobnymi upominkami.
  Gratulujemy naszym uczniom kreatywności, a Radzie Rodziców dziękujemy za pomoc w zakupie nagród.

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GWAROWY „OSTROWSKIE GODANIE”

 


  22 marca 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Gwarowego pod hasłem „Ostrowskie godanie”. Współzawodnictwo to odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek.
  Konkurs przygotowano dla uczniów klas IV-VI ostrowskich szkół, a otworzyła go Dyrektor Szkoły Pani Renata Sroka. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczestników, którzy odważyli się i stanęli przed trudnym zadaniem przygotowania scenki w gwarze wielkopolskiej.
  Komisja konkursowa oceniała występy aż w IV różnych kategoriach. Wyłonienie zwycięzców stało się nie lada wyzwaniem, ponieważ scenki były pomysłowe i zachwyciły wszystkich obecnych. Nie zabrakło w nich oryginalności oraz profesjonalizmu. Uczniowie swoim zaangażowaniem w upowszechnienie wiedzy na temat gwary wielkopolskiej wykazali się dbałością o kulturę i tradycję społeczności lokalnej. Najlepsi uczestnicy obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Radę
Rodziców SP nr 2.

  Oto laureaci:
I MIEJSCE - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek
II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 1
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 9

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!  

 

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny w SP2

 

 

  Astronomiczna wiosna rozpoczęła się w tym roku wczoraj, 20 marca. Czasem terminy wiosny kalendarzowej i astronomicznej wypadają tego samego dnia. Ale tak nie będzie jeszcze przez wiele lat. Powód? Chodzi o ruch ziemi, który nie jest uwzględniony przez kalendarze, którymi się posługujemy.

  Najczęściej pierwszego dnia wiosny uczniowie topią Marzannę, ale my postanowiliśmy zmienić tą tradycję i spędzić ten dzień nieco inaczej w naszej szkole. Zorganizowaliśmy "Wiosenny Pokaz Mody" oraz walczyliśmy w zabawnych quizach i szaradach o "Magiczną, wiosenną Miotłę", wymiatającą wszystkie złe myśli, chłodne zimowe dni. Komisja dzielnie wyliczała punkty, a przechodnia miotła trafiła w tym roku do klasy 4a. Gratulujemy!

 

W zakładce Samorząd Uczniowski wyniki konkursu wiosennego. Zapraszamy.

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

 

 

  21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe skarpetki "nie do pary". Aby przybliżyć specyfikę Zespołu Downa przygotowano gazetkę informacyjną.

 

 

 

 

III Międzyszkolnym Konkursie Logicznego Myślenia "Szarokomórkowcy"

 

 

  W piątek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Logicznego Myślenia "Szarokomórkowcy". Miło nam poinformować, że obie drużyny zajęły I miejsce w zmaganiach konkursowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni podczas etapu szkolnego. Poziom I, czyli klasy II i III: Pola Wolska, Matylda Madeyska oraz Brian Przybył, a poziom II, czyli klasy IV i V: Karolina Wachowiak, Antonina Nowak oraz Igor Długopolski. Zadania konkursowe wywołały wiele emocji, a przede wszystkim były dla uczniów świetną zabawą.
Gratulujemy sukcesu!

 

 

 

 

Konkurs "Kangur Matematyczny"

 

 

  W czwartek 21 uczniów klas IV-VIII wzięło udział w konkursie "Kangur Matematyczny". Uczniowie dzielnie poradzili sobie z zadaniami matematycznymi. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wyniki :).

 

 

 

 

Wyjście do kina klas 4

 

 

  W środę uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami udali się do kina na „Lekcję w kinie”. Oprócz projekcji filmu „Głowa pełna Ciebie” uczniowie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej roli emocji w codziennym życiu.

  Czwartoklasiści chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz dzielili się swoimi przemyśleniami. Podczas burzy mózgów uczniowie zastanawiali się czym są emocje i czy ostatecznie prowadzą do podejmowania dobrych czy złych decyzji. Dyskusja pomogła uczniom lepiej zrozumieć prezentowany film.

 

 

 

 

"Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT"

 

 

  Uczniowie klas II i III próbowali swoich sił w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 "Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT". Klasy II reprezentowali Igor Usarek oraz Julia Bochińska, natomiast przedstawicielami klas III byli Matylda Madeyska oraz Pola Wolska.

 

 

 

 

Laboratorium przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2

Laboratorium przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2

" Bo każda kobieta jest wyjątkowa" 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. To okazja nie tylko do życzeń czy upominków ale przede wszystkim do przypomnienia sobie, że każda kobieta, mała czy duża, jest po prostu wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna.

Szkoła Podstawowa nr 2 świętuje Dzień Kobiet 😉

 

  Dzieci uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonały projekty związane z ósmym marca, czyli Dniem Kobiet. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności!

 

 

 

 

Akcja pomoc kotom zakończona

 

 

  Cała akcja zbiórki karmy mokrej i suchej dla kotów rozpoczęła się w Dniu Kota, a zakończyła się w ostatni piątek.

  Baaaaaardzo Wam wszystkim dziękujemy za wsparcie i "jedzonko", które w Waszym imieniu przekazaliśmy Ostrowskiemu Schronisku. Z kocim podziękowaniem: "Miauuuu".

 

 

 

Wycieczka na pocztę

 

 

  Nasze pierwszaki odwiedziły Pocztę Polską. Poznały pracę tej instytucji od środka. Miały m.in. okazję spotkać listonosza na pierwszym etapie pracy, doświadczyć jak ciężka jest torba zapakowana listami. Przy okazji wysłali wcześniej przygotowane kartki pocztowe w ramach ogólnopolskiego projektu wymiany pocztówek. Na koniec dnia zaprojektowali swój znaczek pocztowy. Kierujemy serdeczne podziękowania dla pracowników poczty, którzy miło nas przyjęli i z chęcią wtajemniczyli nas w wykonywaną pracę.

 

 

 

Wieczór poetycki

 

 

  1 marca br. z okazji Roku Wisławy Szymborskiej oraz setnej rocznicy jej urodzin w auli naszej szkoły odbył się wieczór poetycki. Uczniowie zaprosili wszystkich na nietypową kolacyjkę. Aula na godzinę przeistoczyła się w przytulny pokoik naszej noblistki i wypełniła się słowami jej ponadczasowych wierszy. W ten marcowy wieczór zatopiliśmy się w poezję recytowaną przez uczniów, rodziców, nauczycielkę, jak i samą poetkę. "Chmury", "Klucz", "Urodziny", "Pisanie życiorysu", "Dziewczynka ściągająca obrus" - to tylko kilka utworów, które wybrzmiały na naszej szkolnej scenie. Oprawa muzyczna pozwoliła na jeszcze większe emocje i refleksje. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć ukochanych kotów Szymborskiej skarżących się: "Umrzeć, tego nie robi się kotu". Każdy z przybyłych nie mógł odejść bez otrzymania wyklejankowego przesłania. Aktorzy zapewnili, że ciąg dalszy nastąpi. Czekamy i już zapraszamy na kolejną kolacyjkę.

 

 

 

 

O Szymborskiej

 


  Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił, że Wisława Szymborska jest patronką roku 2023. Obchodom Roku Szymborskiej towarzyszy wiele wspaniałych wydarzeń. W naszej szkole jednym z nich było poznanie kilku utworów oraz ciekawostek z życia polskiej noblistki. Pokusiliśmy się także o sportretowanie polskiej noblistki. Sprawiło to nam przyjemność i radość. Teraz już rozumiemy, dlaczego Sanah sięgnęła do utworów Szymborskiej Nic dwa razy.

 

 

 

 

Brawo młode recytatorki!

 


  W sobotę, 25 lutego uczennice naszej szkoły Marta Lubojańska z klasy 2b i Matylda Madeyska z 3b reprezentowały naszą szkołę w XXXVIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu. Dziewczynki zmierzyły się w półfinale z kilkudziesięcioma uczestnikami i otrzymały kwalifikacje do finału, który odbędzie się w kwietniu. Serdecznie gratulujemy młodym recytatorkom i cieszymy się z ich sukcesu.

 

 

 

 

Mistrz Języka Ojczystego

 


  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego poszukiwaliśmy osoby, która doskonale opanowała zawiłości ortograficzne, gramatyczne, językowe mowy polskiej. Rozwiązanie pięciu zadań miało wyłonić zwycięzcę. Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi poprawna okazała się praca Karola Kowalewskiego, ucznia klasy 6b. To właśnie on zdobył w tym roku tytuł Mistrz Języka Ojczystego. Serdecznie mu gratulujemy!
  Z okazji tego święta wszyscy mieliśmy okazję „bawić się” językiem polskim i odkrywać jego tajniki, bogactwo i różnorodność.

 

 

 

Dbamy o zwierzęta!

 

 

  Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy postanowiły pokazać, jak należy dbać o zwierzęta zimą, dlatego same wykonały kolorowe ptaszki.

 

 

 

Przedstawili historie Mikołajka w nietypowy sposób

 


  W ostatni piątek uczniowie klasy 4a mieli za zadanie zaprezentować losy bohatera lektury, wykorzystując plastelinę. Młodzież z entuzjazmem przystąpiła do realizacji założonego celu, dzięki czemu powstały wspaniałe prace przestrzenne. Czwartoklasiści najchętniej odwoływali się do fragmentu związanego z psem Reksem, czy nieszczęsnego bukietu dla mamy. Dość popularne okazało się też opowiadanie mówiące o nowym rowerze dla Mikołajka. Jeden z uczniów postanowił pokazać, jak powracał do zdrowia sam bohater opowiadania, a jeszcze inny skupił się na zaprezentowaniu historii pierwszego kontaktu Mikołajka z cygarem.
  Powstałe prace przestrzenne miały być inspiracją do opowiedzenia najciekawszej historii i wydaje się, że zadanie spełniło swoją rolę. Uczniom klasy 4a gratulujemy inwencji twórczej i dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

 

 

Tak wygląda nasza praca na zajęciach dziewiarsko-krawieckich.

To nie koniec, przed nami kolejne wyzwania 😁.

 

 

 

 

21 lutego - Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej nr 2

 

 

  Szkoła rozpoczęła poszukiwania Szkolnego Mistrza Języka Ojczystego i jak się okazało jest ich wielu... Młodzież z klas 4-8 miała okazję wziąć udział w interesującym projekcie zaproponowanym przez wychowawców klas. Uczniowie projektowali okładkę ulubionej książki i zachęcali innych do jej przeczytania, rozwiązywali krzyżówkę, pogłębiając wiedzę z liryki oraz rozwiązywali zagadki i rebusy. Tydzień pełen wrażeń!

 

 

 

 

Kochani uczniowie specjalnie dla Was Łukasz Wierzbicki - pisarz, podróżnik. Zapraszam do obejrzenia filmiku .

Finał konkursu walentynkowego w świetlicy 😉

 

 

  Konkurs walentynkowy był przeznaczony dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Kartkę można było wykonać w dowolnej technice i formie. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Wszyscy otrzymali pochwały i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowe nagrody. Czekamy na Was za rok...

 

I miejsce - Bartosz Golembka klasa 4b

II miejsce - Oskar Szewerenko klasa 4b

III miejsce - Zofia Iwaniuk klasa 1b

wyróżnienie - Maciej Kuźniewski klasa 2a

wyróżnienie - Franciszek Szcześniak klasa 2b

 

 

 

Fotoreportaż z drzwi otwartych
Fotoreportaż z drzwi otwartych

Dzień Bezpiecznego Internetu

 


  W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 pod hasłem Działajmy razem. Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez dostępu do internetu, który bardzo sprawnie wkradł się w każdą dziedzinę naszego życia. Tegoroczne obchody to możliwość promowania pozytywnych zastosowań internetu i podnoszenie poziomu bezpieczeństwa młodzieży w sferze cyfrowej. Uczniowie każdej klasy rozmawiali o zagrożeniach płynących z nadmiernego korzystania z internetu, czego i jak unikać w globalnej sieci. Mieli również okazję do obejrzenia filmików ukazujących wpływ negatywnej krytyki na psychikę młodego człowieka. Nie po raz pierwszy głównym tematem obchodów stał się hejt i jego skutki.

 

 

 

 

17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota

 

"...ma piękne oczy, po płocie dumnie kroczy

Pazurkami drapie, zwinnie myszy łapie..."

 

Jeśli w piątek za kota jesteś przebrany,

nie piszesz kartkówki i nie jesteś pytany!!!!

Wystarczyły  uszka, wąsiki i ogonki by dobrze się bawić.

 

To był bardzo miły dzień, a przy okazji zebraliśmy trochę puszek,

saszetek dla kotków ze schroniska. Wszystko się przyda.

 

Więcej zdjęć i punktacja w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

SZKOLNE KOŁO PCK DZIĘKUJE WSZYSTKIM

DARCZYŃCOM ZA OKAZANE WSPARCIE

 

 

 

 

Bal karnawałowy

 

 

  15 lutego uczniowie klas I-III uczestniczyli w balu karnawałowym. Królewny, księżniczki, wróżki, kotki policjanci, rycerze to tylko niektóre przebrania dzieci. Zabawa była wyśmienita. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 

EKO zajęcia w SP2

 

 

  Uczniowie z klas I-III wzięli udział w niezwykłych zajęciach ekologicznych nt. odnawialnych źródeł energii, przeprowadzonych przez p. Victorię Leszczyńską reprezentującą firmę EDPR - zajmującą się energią wiatrową. Lekcje miały formę warsztatów podczas których animatorzy zapoznali dzieci z podstawowymi informacjami na temat prądu elektrycznego, zielonej energii i sposobów jej pozyskiwania. Zajęcia zostały przygotowane w konsultacji z nauczycielami i specjalistami od zielonej energii. Co warte podkreślenia nasi najmłodsi uczniowie podczas zajęć wykazali się ogromną wiedzą, niejednokrotnie zaskakując p. animator swoimi przemyślanymi odpowiedziami.

  Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

 

 

 

 

WALENTYNKI 2023

 

 

  Tradycyjnie 14 lutego w naszej szkole pracowała wytrwale Poczta Walentynkowa. W tym roku dostarczyliśmy około 200 serduszek, karteczek i listów.

Za przyjmowanie a potem dostarczanie Walentynek odpowiedzialny był niepowtarzalny ♥♥Amor - Antoni♥♥ i jego ekipa. Wytrwale i w trudzie. A jak reagowali odbiorcy? Zdecydowana większość uśmiechała się, a byli i tacy, którzy delikatnie rumienili się. I o to chodziło!

 

  Dziękujemy za wspólną zabawę!

Więcej zdjęć z tego dnia w zakładce Samorząd Uczniowski. Tam też dowiecie się jak klasy wypadły w "Konkursie na najlepszą klasę roku szkolnego 2022/2023".

 

 

 

 

25 stycznia 2023r. ogłosiliśmy Dniem Idola w naszej szkole w klasach 4-8.

 

W tym dniu wszyscy mogli wcielić się w swoich idoli, osoby, które cenimy,

które lubimy albo którymi chcielibyśmy czasami być.

 

Każdy zespół klasowy wybrał dwie osoby, które reprezentowały

daną klasę. Na długiej przerwie w szkolnej auli przedstawiciele klas spotkali się z wybraną komisją, która oceniła pomysłowość, prezentację i urok osobisty kandydatów :).

 

Oprócz tego, jak zawsze punktowaliśmy klasy w Konkursie na Najlpeszą Klasę (wyniki i większość zdjęć zamieszczamy jak zawsze w zakładce SU).

 

 

 

 

 

SZCZEGÓLNI GOŚCIE

 


  W ostatnim czasie w naszej szkole pojawili się Wyjątkowi Goście. Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasy 2 i 3 zaprosiły swoje Ukochane Babcie i Wspaniałych Dziadków na przygotowane specjalnie dla Nich atrakcje. Były, wierszyki, piosenki, inscenizacje, zabawne scenki, warsztaty, życzenia i własnoręcznie wykonane upominki. Zachwyceni goście, dumni ze swoich wnucząt nagrodzili je gromkimi brawami, słowami uznania i szczerymi uśmiechami. Na zakończenie uroczystości wszyscy spotkali się w szkolnej stołówce na słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców. To były niezapomniane chwile, które na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.

 

Nowe życie starych mebli

 

  Klasy 6 podjęły się dość trudnego zadania. Znalezionym w zakamarkach szkoły starym meblom przywrócili nowy, często bardzo ciekawy wygląd. Sami oceńcie efekty.

 

 

 

 

Konkurs plastyczny "Bezpieczne ferie"- rozstrzygnięty!

 

 

  Komisja konkursowa w składzie Pani Danuty Wróbel oraz Pani Hanny Russek w wyniku obrad wyłoniła 3 laureatów konkursu: Jakub Pawlak (kl.1b), Evelina Kashyna (kl.3a), Magdalena Zborowska (kl.3a). Prace, które wpłynęły na konkurs były przemyślane, estetycznie wykonane. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział i słodką niespodziankę, natomiast laureaci otrzymali nagrodę, która zapewne pozwoli im rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Za nagrody dziękujemy naszej kochanej Radzie Rodziców. Uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych wyzwań!

 

 

 

 

Uczniowie poznali wyniki dyktanda

 


  W środę podsumowano wyniki Świątecznego dyktanda, które uczniowie pisali jeszcze w grudniu. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas 4 – 8. Mimo że nie było takiej osoby, która napisałaby dyktando bezbłędnie, prace kilku zasługiwały na wyróżnienie.
  Dyplom za zajęcie I miejsca otrzymała Lena Kuźma, uczennica klasy 5a. Miejsce II – Maria Mądrzak z klasy 5b, natomiast III lokatę - Antonina Nowak (klasa 5b). Oprócz dyplomów, zwycięzcy otrzymali również słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy pozostali zostali obdarowani pięknymi podziękowaniami i słodkim drobiazgiem.
  Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział w szkolnym konkursie z nadzieją, że to nie było ich ostatnie spotkanie z ortografią.

 

 

 

 

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w Balu Przebierańców

 


  W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się balik, na którym pojawiły się księżniczki, rycerze, pszczółki, jeż, chłopcy w przebraniach Spidermanów, a także wróżki. Było zabawnie, kolorowo i wesoło. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki młodzieżowej. Najchętniej tańczyły w rytm znanych im piosenek. Parkiet był pełen, gdy z głośników można było usłyszeć macarenę i muzykę irlandzką.
  Pod koniec uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności wokalne w rywalizacji karaoke. Dzieci udały się do domów z kolorowymi balonami i dobrym humorem.

 

 

 

 

 

List Świętego Mikołaja

 

Tuż przezd świętami klasa 4a spróbowała swoich sił w pisaniu listu w języku angielskim, który oczywiście był skierowany do wiadomych rąk :), do Świętego Mikołaja.

Wszystkie listy na lekcji przedświątecznej zapakowaliśmy do koperty i przesłaliśmy w wiadomym kierunku., a dzisiaj otrzymaliśmy wspaniałą odpowiedź zaadresowaną do tej właśnie klasy. Dzielimy się więc tą miłą wiadomością.

 

 

 

 

WARTO CZYTAĆ SZKOLNĄ GAZETKĘ!

 

 

  Kochani uczniowie, pragniemy poinformować, że redakcja gazetki „Dwója” otrzymała rozwiązanie krzyżówki związanej z zimą. Wydrukowaną i wypełnioną krzyżówkę dostarczyły do biblioteki szkolnej uczennice, które otrzymały drobny na upominek. Gratulujemy!

Michalina Dąbrowska- klasa 2a

Justyna Ostenda- klasa 2a

Zofia Styburska- klasa 2a

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

  Cudowne chwile w towarzystwie kochanych dziadków spędzili uczniowie klas pierwszych.
  Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć w naszej szkole tak wyjątkowych i ważnych w naszym życiu gości. Przygotowaliśmy liczne niespodzianki, które sprawiły naszym ukochanym prababciom, babciom i dziadkom wiele radości, uśmiechu. Nie zabrakło też łez wzruszenia, chwil dumy z wnucząt. To był piękny dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Koszuli w SP2

 

  Postanowiliśmy i my uczcić ten dzień w naszej szkole, tym bardziej, że był to piatek i na dodatek, trzynastego :)))).

  A jak wyglądaliśmy, zobaczcie sami (więcej zdjęć w zakładce Samorząd Uczniowki, gdzie znajdziecie także aktualną punktację konkursową).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja dla klasy 8

 

  Poniżej podajemy link do informacji dotyczącej platformy e-learningowej przygotowującej do egzaminu ósmoklasisty z matematyki, języka polskiego lub języka angielskiego.

  Dzięki platformie młodzież z ostrowskich szkół podstawowych będzie mogła uczestniczyć w dodatkowych – przygotowujących do egzaminu lekcjach prowadzonych online.

 

https://umostrow.pl/aktualnosci/2f84282ec1ff1889956bad670c567fa5.html

 

 

 

 

JASEŁKA "Małe i Duże" - 2022

„Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”

 

 

  Zima to ciężki czas również dla zwierząt. W związku z tym postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę w ramach akcji „Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”.
  Jak zwykle nasi uczniowie i ich rodzice nie zawiedli. Udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy dla naszych czworonożnych przyjaciół.
  W imieniu naszym i zwierzaków ze schroniska w Wysocku Wielkim serdeczne dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

 

 

 

 

AKCJA CZYTELNICZA

 


  Biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 19.12.2022-20.12.2022 akcję czytelniczą "Zrób sobie prezent-wypożycz książkę na święta". Każdy uczeń z klas I-III, który wypożyczył książeczkę w powyższych dniach wziął udział w losowaniu upominków.

  21 grudnia p.Małgosia nasz szkolny pedagog wylosowała czytelników, którzy otrzymali świąteczne upominki. Oto oni: Kacper Konik, Eryk Olejnik, Franciszek Garbarczyk, Lena Wolańczyk, Kamil Smentek, Paweł Mikołajczyk, Maciej Kuźniewski, Oskar Ląg, Franciszek Kubiak, Igor Usarek, Pola Wolska. Gratuluję!!!
Życzę miłej lektury podczas przerwy świątecznej :).

 

 

 

 

 

SUKCES UCZENNICY W KONKURSIE POETYCKIM „ZMOWA SŁOWA”

zorganizowanym przez MDK

 

 

Jury w składzie

 

dr Bogna Skrzypczak – Walkowiak – przewodnicząca jury,

 

dr Olga Janicka,

 

mgr Justyna Szymendera

 

 

po przeczytaniu 91 wierszy przyznało drugie miejsce dla Antoniny Nowak

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego

 

 

skryte marzenia

 

łąka pokryta została kwiatami

 

głowa spowita wspomnieniami

 

o tym co było... nie to co będzie

 

o tym jak wiatr kołysze gałęzie

 

muszę wylać to wszystko z siebie

 

jak noc gwiazdy na niebie

 

może wreszcie stanę się sobą

 

przestanę udawać że jestem tobą

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż

Wiemy, że są osoby, które szczególnie w takich dniach

potrzebują wsparcia, każdego.

 

Wasza pomoc okazała się niezastąpiona i cudowna.

Zgromadziliśmy ogromną ilość potrzebnych rzeczy

i mogliśmy to wszystko przekazać dzieciom

z Domu Dziecka w Pleszewie.

 

Jeszcze raz dziękujemy

Wam uczniowie za zaangażowanie się,

Wam drodzy rodzice

za wsparcie swoich dzieci podczas trwania tej akcji.

Wiemy, że na Was wszystkich można zawsze  liczyć.

 

Przekazujemy WSZYSTKIM

Życzenia  Zdrowych i Radosnych Świąt

od Wychowanków, Dyrekcji i Pracowników Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Pleszewie.

 

 

 

 

Wizyta przedszkolaków w naszej szkole W grudniowe czwartki gościliśmy w naszej szkole miłych gości- dzieci z Przedszkoli Bratek i Ciuchcia oraz z Przedszkola nr 6. Nasi mali goście uczestniczyli w zajęciach sportowych, wzięli udział w zabawach z językiem angielskim, wykonywali ciekawe doświadczenia podczas krótkiej lekcji przyrody oraz spróbowali swoich sił podczas zmagań na magicznym dywanie. Na koniec czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Dziękujemy za przemiłe odwiedziny!

Zróbmy razem ozdobę świąteczną

 

 

 

  Grupka uczniów i nauczycieli spotkała się 16 grudnia 2022 r. po południu w jednej z sal lekcyjnych. Tym razem nie były to lekcje :). W związku ze zbliżającymi się świętami postanowiliśmy razem pobawić się i zrobić ozdoby świąteczne przy dżwiękach jakże miłych ostatnio naszym uszom, piosenek świątecznych.

Atmosfera była bardzo miła i jeśli nawet czasami coś się nie udało, to nieważne, bo tym razem najważniejsze było to, żeby się świetnie bawić.

 

 

 

"Szklany Świat"

 

 

  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zwiedzili fabrykę bombek "Szklany Świat" w Krośnicach. Dzieci poznały cały proces wytwarzania szklanych ozdób choinkowych od wydmuchania, przez srebrzenie, aż po zdobienie. Trudno określić, który etap produkcji wywołał najwięcej zachwytu, ponieważ każdy był fascynujący, niezwykle ciekawy, a czasem nawet magiczny i zjawiskowy... Ogromne wrażenie wywołała również kilkutysięczna kolekcja wzorów, która rozbudziła w uczniach kreatywność oraz zainspirowała do samodzielnego zdobienia bombki. O tej fantastycznej przygodzie przypominać uczniom będzie bombka z imieniem, która zapewne znajdzie swoje wyjątkowe miejsce na domowej choince.

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III 9 grudnia nasza szkoła była gospodarzem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas I-III. Konkurs odbywał się pod hasłem „Wszystkie zwierzęta kochamy i ich świat podziwiamy!”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Beata Klimek. Gościliśmy uczniów z ośmiu ostrowskich szkół podstawowych. W obecności zaproszonych gości 23 recytatorów deklamowało wiersze o zwierzętach. Miło nam było, że recytowanym wierszom przysłuchiwała się poetka, pani Eugenia Zawidzka. Dzieci wybrały różnorodne utwory ukazujące tryb życia i zwyczaje zwierząt zamieszkujących różne środowiska. Nie zabrakło wierszy o humorystycznym zabarwieniu. Mali recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem tekstu, właściwą dykcją oraz ciekawą interpretacją wybranych utworów. Cieszymy się bardzo, bo wśród nagrodzonych dzieci znalazły się nasze uczennice Matylda Madeyska z klasy 3b i Marta Lubojańska z klasy 2b. Konkurs międzyszkolny poprzedzony był eliminacjami szkolnymi. Obok wspomnianych uczennic szkołę reprezentowała także Katarzyna Bartczak z klasy 2b. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast uczniom wyróżnionym w konkursie wręczone zostały nagrody książkowe. Uczniom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział.

Mikołajki

 

 

   Mikołajki (6.12) to taki niezwykły czas, jeszcze nie święta, ale robi się cieplej w okolicy serducha. I tak było w Szkole Podstawowej numer 2.

  Wszystkie klasy pięknie przyozdobiły światecznie-mikołajkowo drzwi swoich pracowni. Sami także w tym dniu nie zapomnieli o kolorze zielonym i pięknych czapkach mikołajkowych. Jak to wyglądało - sami zobaczcie w fotorelacji (więcej zdjęć i wyniki konkursu - zakładka SU).

 

 

 

 

Wycieczka klasy 6a i 6b

 


  2 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w warsztatach świątecznych w Ośrodku „Jurand” w Przygodziczkach. Wcześnie rano grupa młodzieży zameldowała się na miejscu, gdzie powitała nas właścicielka: Pani Agnieszka Kątna - Dolata.

  Było nam tym bardziej miło zawitać w jej progi, iż jest ona absolwentką naszej szkoły. Podczas warsztatów, które odbyły się w pięknej świątecznej scenerii, uczniowie wypiekali pierniki, które następnie dekorowali. W ośrodku czekały na nas również inne atrakcje, takie jak smażenie kiełbasek przy ognisku oraz przejażdżka konną bryczką. Po zakończonych warsztatach, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój, wyruszyliśmy na krótką wędrówkę po okolicznym lesie. Radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

Projekt ,,A to Polska właśnie"

 

 

  1 grudnia 2022 roku w szkole był realizowany projekt, który przyjął nazwę ,,A to Polska właśnie".

  Młodzież ukazała piękno Polski, wykazując się kreatywnością w wykonaniu swojego zadania. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

4A- SIEDEM CUDÓW POLSKI

4B- W ŚWIECIE MUZYKI

5A- CIEKAWY POLAK

5B- NIEZWYKŁE POSTACI FILMU

6A- TANECZNIE PRZEZ POLSKĘ

6B- PRZYRODNICZE ZAKĄTKI POLSKI

8A- SMAKI POLSKI

 

  Cytat „A to Polska właśnie” został zaczerpnięty z dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

 

 

Magia w naszej szkole!

 

 

  Było wiele emocji, mnóstwo radości, ogrom dobrej zabawy!

Chcemy więcej... uczniowie z klas I-III :-)

 

 

 

 

Od Talenciaka do Talenciaka...

 

 

  Uczniowie z klas 2b i 3a mogli już przetestować hałasomierz i zestaw do unihokeja. Atrakcyjne pomoce dydaktyczne dzieci wypróbowały na zajęciach ruchowych. Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich był pomiar hałasu przez hałasomierz. Ogromną radość sprawiły uczniom również zabawy z kijkami hokejowymi. Chętnie będziemy z nich korzystać podczas różnorodnych aktywności.  

  Bardzo dziękujemy Rodzicom za owocne zaangażowanie w akcję LIDL Polska " Szkoły pełne talentów".

 

 

Ostrowski Dar Krwi! Mamy zwycięzców konkursów

 


  Ostrowski Dar Krwi - I miejsce w Konkursie z Wiedzy o Krwiodawstwie
W ramach inicjatywy lokalnej i promocji krwiodawstwa , 24 listopada 2022 roku odbył się Konkursz Wiedzy o Krwiodawstwie, w którym wzięli uczniowie z dziesięciu  ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Szczepańska, Wiktoria Jarzębowska i Antoni Kliber. Uczniowie w pierwszej części konkursu zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru. Spośród wszystkich uczestników komisja oceniająca testy wyłoniła najlepsze pięć szkół, które zakwalifikowały się do finału konkursu. W wielkiej rywalizacji o zwycięstwo, nasi uczniowie wykazali się szeroką wiedzą o krwiodawstwie, co uplasowało ich na I miejscu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Nasza drużyna otrzymała 85 centymetrowy model szkieletu człowieka zawierający najważniejsze arterie i nerwy znajdujące się w ciele człowieka .
  Serdecznie gratulujemy Dominice, Wiktorii i Antkowi !!!

 

 

 

 

Flaga biało-czerwona w krajobrazie Polski

 

 

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim pt. Flaga biało-czerwona w krajobrazie Polski.
  Na ogłoszony konkurs plastyczny zgłoszono rekordową ilość prac: 409. Prace napłynęły m. in. z Poznania, Kalisza, Ostrzeszowa, Pleszewa, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego. Wszystkie dzieła zachwycały estetyką i starannością. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, chcąc wyłonić grono laureatów. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wrażliwością i pomysłowością.
  Spośród tylu prac, twórczość naszych trzech uczniów zdobyła wyróżnienia: Robert Piwowarczyk kl. IV a, Justyna Ostenda kl.II a oraz Jakub Pawlak z klasy I b. Serdeczne gratulacje!!

 

 

 

 

W SP 2 spadł już śnieg!

 

 

  Święta coraz bliżej. A my w ponure popołudnie ulepiliśmy pierwszego bałwana. W przyjaznej atmosferze panującej na warsztatach zimowo- świątecznych wiele się działo. Powstały piękne dekoracje, które zdobią naszą salę lekcyjną. Dziękujemy za zaangażowanie oraz miło spędzony czas.

 

 

 

 

Dziecko=Człowiek

 

 

  Uczniowie z klasy 6a wzięli udział w V Konferencji Projektu Klubu Szkół UNICEF Dziecko=Człowiek, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Gościem honorowym była Pani Anna Maria Wesołowska-prawniczka, sędzina w stanie spoczynku, która poruszała temat Współczesnych zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wśród omawianych zagadnień znalazły się również: relacje międzypokoleniowe w rodzinie, odpowiedzialność prawna osób nieletnich: prawa i obowiązki, mediacje rówieśnicze oraz sposoby radzenia sobie ze stresem.

 

 

[pobierz] 2.7 MB pomagamy-potrzebujacym

Z pluszowych misiów nigdy się nie wyrasta, PAMIĘTAJCIE.

 

 

Mały, duży, bury, kolorowy, z kokardką czy w kamizelce. Każdy miał bądź ma własnego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na całym świecie! Miś pluszowy kojarzony jest z czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, przyjacielem w podróży i tym któremu można wszystko powiedzieć. Są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi czy Gumisie.

 

  Dzisiaj połączyliśmy go z Dniem Koloru Żółtego w naszej szkole, bo jednak najczęściej kojarzymy misia z ciepłym odcieniem żółtego, prawda? :)

  

  Fotorelację (wszystkie klasy) możecie obejrzeć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI (tak także punkty).

 

 

"Bo strażaki to fajne chlopaki"

 

 

  W środę 23 listopada dzieci z klasy IIa odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czekanowa.

  Dzieci słuchały o trudnej ale jakże potrzebnej pracy strażakow i uczyły się, jak udzielać pierwszej pomocy. Nasi strażacy to prawdziwi bohaterowie a przy tym niezwykle sympatyczni panowie, bo przecież "strażaki to fajne chlopaki".

 

 

 

 

ANDRZEJKI - TAK SIĘ BAWILIŚMY

Andrzejki w SP2

Warsztaty kulinarne

 

 

  W dniu 16 listopada odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Warsztaty kulinarne”. W wspólnym pieczeniu gofrów, muffinów wzięła spora grupa uczniów klasy 5A i 5B. Podczas zajęć młodzi cukiernicy wzajemnie częstowali się swoimi słodkimi specjałami. Było smacznie :).

 

 

 

 

„Dyniowy stworek”

 


  Za nami kolejny etap cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu „Dyniowy stworek”. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali jesienne prace z dyń. Nasze oczekiwania przerosła zarówno ilość stworków, jak i kreatywność podejścia do tematu pracy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
Laureaci konkursu:
Klasy 1-3
I MIEJSCE - WIKTOR SITEK 2B
II MIEJSCE - PAWEŁ KACZMAREK 2A
III MIEJSCE - FRANCISZEK GARBARCZYK 1A
Klasy 4-8
I MIEJSCE - PAWEŁ KEMPA 6A
II MIEJSCE - ANIELA WŁODARCZYK 5A
III MIEJSCE - ROBERT PIWOWARCZYK 4A

 

 

 

NOWE PROJEKTY W ŚWIETLICY...

 

 

  Uczniowie podjęli się kolejnego wyzwania...projektowali prace przestrzenne z rolek papieru toaletowego. Powstały piękne prace: samochód, drzewa, chmury i deszcz, kubek, nietoperz, żaba, kot i wiele, wiele innych. Gratulujemy inwencji twórczej!

 

 

 

 

"Dobry humorek zapewniamy Wam we wtorek"

 

 

  Na kolejnym wtorkowym spotkaniu dzieci "malowały dźwiękami" i grały w zabawy ruchowo-muzyczne. Spotkaniu towarzyszyla nie tylko muzyka ale przede wszystkim dobra zabawa i świetne humory. Oby więcej takich miłych doświadczeń.

 

 

 

 

Eko stworek

 

  Dziś uczniowie klasy 1b zrealizowali ekowyzwanie z modułu V- Eko inspiracje pod hasłem "Eko stworek". Z owoców i warzyw powstały jeże, pająk, stonoga, samolot i wiele innych ciekawych prac.

 

 

 

 

Nasi pierwszoklasiści stali się czytelnikami biblioteki szkolnej

 

 

  Do krainy książek wprowadzili pierwszoklasistów uczniowie ze Szkolnego Klubu Książki, którzy wcielili się w postacie z bajek. Przyszli czytelnicy odgadywali zagadki, układali zaszyfrowane hasła, a także odpowiadali
na pytania związane z poszanowaniem książek. Następnie odbył się obrzęd pasowania na czytelnika. Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy otrzymali certyfikaty oraz kolorowanki, a wszyscy uczestnicy słodkości i zakładkę
do książki.

 

 

 

Pracujemy wytrwale

 

  Pierwszaki z klasy b poznały przygody "Brzydkiego kaczątka" czytane przez p. Joannę- mamę Zosi. Dziękujemy. ;-)

 

 

 

 

EFEKTY SPECJALNE W KINIE...

 

 

  15 listopada 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie udali do OCK się na warsztaty o efektach specjalnych oraz obejrzeli fascynujący film ,,Rocca zmienia świat". Wszystkim dopisywał dobry humor oraz gościł uśmiech na twarzy.

 

 

 

 

Święto Niepodległości

 

 

  W dniu 9.11. 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości dla uczniów wszystkich klas. Zgromadzeni uczniowie mogli poznać najważniejsze wydarzenia związane z odrodzeniem naszego kraju po 123 latach niewoli, a także sylwetki postaci, które odegrały szczególnie ważne role w tamtym okresie dziejowym. Również ostrowianie trwale zapisali się na kartach historii tworząc tzw. „Republikę Ostrowską”. Ważnym momentem tej doniosłej uroczystości było odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego. Reprezentanci poszczególnych klas mieli okazje zaprezentować przygotowane stroje w barwach narodowych w rytmie poloneza.

 

 

 

 

"Z ekologią na Ty"

 

 

  Pełni zapału ogrodnicy z klas pierwszych wzbogacili szkolną grządkę o nowe cebulki kwiatów wiosennych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty", który realizują w formie innowacji pedagogicznej.
  Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie przygotowali podłoże wyrywając chwasty, a następnie posadzili cebulki. Całe przedsięwzięcie wywołało mnóstwo pozytywnych emocji. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę.

 

 

 

 

BAJKOWE DRZWI OTWARTE
BAJKOWE DRZWI OTWARTE

To był zaskakujący dzień

 

 

  Rano wchodząc do szkoły spotkałam księżniczkę. Ukłoniłam się nisko i otworzyłam jej drzwi.  W końcu to szczególna osoba i nie spotykam takie na co dzień, prawda?

 

  Wchodząc po schodach na I piętro minął mnie, dość szybko, Shrek. Oj, zaniepokoiłam się. Ale to co zobaczyłam dalej przeraziło mnie nie na żarty. Biegła na mnie "cała banda" żółtych Minionków krzycząc: "Dzień Dobry", a zaraz za nimi machały do mnie jakby znajome twarze, ale w białych czapkach i w niebieskich koszulkach. To były Smerfy. Przez chwilę przemknęła mi postać w turbanie, a inna osoba zaproponowała mi kebab turecki...

 

  No przecież!? Przecież to DZIEŃ POSTACI Z BAJEK!!! :)

 

  A teraz poważnie! Zobaczcie w fotorelacji jak się dzisiaj bawiliśmy. W ramach konkursu na Najlepszą Klasę przyznamy w poniedziałek wszystkim klasom punkty za wspaniałe stroje, dekoracje drzwi i pomysłowość. Będziecie mogli to sprawdzić w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

 

UCZNIOWIE UCZCILI PAMIĘĆ ZMARŁYCH...

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2022

 


  W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji dla uczniów zorganizowane zostały konkursy oraz różnorodne wystawy czytelnicze. Cieszyły się one dużą popularnością.
  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz biorącym udział w konkursach, ponieważ tak naprawdę wszyscy jesteśmy wygranymi :) Prace konkursowe możemy podziwiać na wystawie w bibliotece.
Oto laureaci:
Klasy I-II „Zakładka do książki”
1. Pawlak Jakub 1b
2. Grzela Natalia 2a
3. Garbarczyk Franciszek 1a

Klasy III „Moja okładka do książki”
1. Kuźniewski Adam 3a

Klasy IV-VIII „Znam polskie przysłowia”
1. Szkudlarek Patryk 4b
2. Wróblewski Leszek 5a
3. Kempa Paweł 6a

 

 

"Rodzice czytają dzieciom"

 

 

  W ramach szkolnego projektu "Rodzice czytają dzieciom" odwiedziła nas mama uczennicy- p. Natalia, która w Chatce Puchatka przeczytała dzieciom książkę o przygodach Kubusia Puchatka. Zainspirowani opowiadaniem wykonaliśmy ciekawe ilustracje. Dziękujemy!

 

 

 

 

Fotorelacja ze ślubowania klas 1

Ewaryst – człowiek, o którym chcemy pamiętać!

 


  26 października podczas uroczystej akademii upamiętniliśmy postać naszego patrona – Ewarysta Estkowskiego. W tym roku Święto Patrona przebiegało pod hasłem 2 razy ”E”(E - jak Ewaryst, E – jak Estkowski).


  Biorąc pod uwagę wyjątkowość i unikatowość imienia Ewaryst, uczestnicy apelu mieli okazję prześledzić pochodzenie tego imienia a także usłyszeć skojarzenia związane z wyrazem ”patron”. Mimo że Ewaryst Estkowski żył dawno temu, uczniowie SP2 wciąż starają się realizować jego moralny testament i pamiętać o wartościach, które są ponadczasowe.


  W zrozumieniu przesłania apelu pomogli zebranym śpiewający artyści – Maja Myślińska, Amelia Markiewicz, Marta Stasiak i Michał Lubojański. Ich piosenki mówiły o przyjaźni, koleżeństwie, tolerancji, honorze, odwadze i empatii. Uroczysty apel poprowadzili Tymoteusz Kaczmarew i Wiktoria Jarzębowska.
To było piękne spotkanie, nad którym czuwał Pan 2 razy ”E”.

 

 

"Kreatywna kredka w literaturze dziecięcej"- innowacja pedagogiczna

 

 

  Uwielbiamy spędzać czas w naszej Chatce Puchatka, w której realizujemy innowację pedagogiczną "Kreatywna kredka w literaturze dziecięcej"- pozdrawiają uczniowie klasy 1 b!

 

 

 

 

PŁONIE OGNISKO W SZKOLE...

 

 

  Uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w zajęciach integracyjnych ,,Dzień pieczonego ziemniaka”, które odbyły się 27 października 2022 roku o g. 8.50 w Szkole Podstawowej nr 2. Młodzież piekła ziemniaki, kiełbasę oraz chleb. Wszystkim dopisywał dobry humor.

 

 

 

 

"Dobry humorek zapewniamy wam we wtorek"

 

 

  W ramach projektu "Dobry humorek zapewniamy wam we wtorek" w naszej szkole tworzyły dziś artystki, które nie bały się pobrudzić rąk od farby! A efekty pracy? Obłędne...

 

 

 

 

Wolontariusze w świetlicy

 


  W październiku Amelia, Magda i Oliwier (nasi wolontariusze z klasy 8a) ruszyli do szkolnej świetlicy. Były pląsy i zabawy w kole, teatrzyk Kamishibai oraz jesienne zabawy z chustą. Młodsi koledzy odwdzięczyli się prawdziwą radością, szczerym uśmiechem i pytaniem : „Przyjdziecie jeszcze?”

 

 

 

 

PAPIEŻ POKOJU

 


  Papież Jan Paweł II to wyjątkowa postać we współczesnej historii naszego kraju. Pamiętamy o nim szczególnie 16 października, podczas obchodów Dnia Papieskiego oraz 22 października we wspomnieniu liturgicznym Kościoła Katolickiego na całym świecie . W tym roku szkolnym nasi uczniowie w osobie św. Jana Pawła II dostrzegli przede wszystkim papieża pokoju i człowieka, który budował wspaniałe relacje z ludźmi w każdym wieku. Najmłodsi wykonali prace plastyczne z wizerunkiem Jana Pawła II, natomiast ich starsi koledzy stworzyli plakaty obrazujące jego dzieciństwo, podróże , spotkania z młodzieżą , dziećmi i rodzinami.

 

 

 

 

Kulinaria

 

 

  Kolejna odsłona warsztatów kulinarnych . Tym razem gotowali uczniowie klas 6, zgłębiając tajniki kuchni włoskiej. Lasagne, spaghetti i pizza to ulubione potrawy młodych kucharzy. Smakowały wyśmienicie!!!!

 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2

IM. EWARYSTA ESTKOWSKIEGO

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

 

 

STYPENDIA W 2022 ROKU ROZDANE... WSZYSTKIM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

 

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie !!!!

 

 

  SZKOLNE KOŁO PCK składa wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowanie za pomoc, wsparcie i dobre serce !!!

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!

 


II CEL!
  Obecnie mamy już ponad 540 talenciaków! (stan na godzinę 15:06 / 17.10.2022)
67,5% celu osiągnięte !!!

  Kupony mogą Państwo wrzucać do skrzyneczek zlokalizowanych na: wejściu głównym do szkoły, w świetlicy szkolnej, na sali sportowej, w sekretariacie szkoły, na I piętrze szkoły, w pokoju nauczycielskim.

 

  Szkoła obecnie zbiera na "Zestaw do unihokeja (junior)" (piłeczki, kije + torba). Aby odebrać zestaw musimy uzbierać 800 talenciaków. Wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć cel i zainstalować kolejną ścieżkę aktywizującą dla uczniów na korytarzach naszej szkoły. Talenciaki zbieramy do 20 listopada 2022.

 

  13 października do szkoły dotarła paczka z zamówionymi znacznikami podłogowymi. Bardzo się cieszymy z otrzymanej przesyłki, tym bardziej, że znaczniki okazały się wielorazowe i do tego sensoryczne. Jeszcze raz Państwu bardzo dziękujemy za pomoc. Nazbieraliśmy na ten pierwszy cel 900 talenciaków. To przede wszystkim Wasze dzieło.

 

  Bardzo Państwu dziękujemy za każdy przyniesiony do szkoły bądź zeskanowany kupon.
 

  Nie spoczywamy na laurach i zbieramy dalej. Tym razem na zestaw Junior do unihokeja! Bardzo, bardzo dziękujemy Państwu za każdy przekazany talenciak i prosimy o kolejne!

 

  Bardzo dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie. Razem na pewno nam się uda!

 

 

Konkurs „Zdrowe zęby...”

 

 

  22 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs z udziałem dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania. Uczniowie otrzymali dyplom i stomatologiczne upominki. Po ogłoszeniu wyników, wyświetlono dzieciom prezentację na temat prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci dowiedziały się, jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów oraz jak dbać o zęby.


WYNIKI KONKURSU
W konkursie wzięło udział 45 dzieci.
I miejsce- Marta Lubojańska (klasa 2b)
II miejsce- Justyna Ostenda (klasa 2a)
III miejsce- Oliwier Matuszewski (klasa 4b)
WYRÓŻNIENIA:
Pola Wolska (klasa 3a), Matylda Madeyska (klasa 3b), Laura Zielińska (klasa 3a), Zuzanna Styburska (klasa 3b), Zofia Styburska (klasa 2a), Jakub Jurczak (klasa 3a), Igor Usarek (klasa 2b), Filip Grabowski (klasa 3a).

 

 

 

 

Krótki "Foto reportaż" z Dnia Edukacji Narodowej w SP2 w Ostrowie Wielkopolskim

Nadleśnictwo Antonin

 

 

  11 i 12 października uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w nadleśnictwie Antonin. Poznali zwierzęta żyjące w lesie. W towarzystwie leśniczego spacerowali po rezerwacie Wydymacz i uczyli się rozpoznawać gatunki drzew. Przy okazji zobaczyli także pałacyk myśliwski Radziwiłłów i w otaczającym go parku mieli okazję pobawić się na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

"Miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt"

 

 

  Drodzy Rodzice i Uczniowie !!!
  Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w naszą akcję. Zebraliśmy ogromną ilość karmy , która została przekazana do Schroniska we Wysocku Wielkim. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie akcja trawa nadal.

 

 

 

 

A moze zostanę animatorem?

 

 

  W ostatni czwartek nasi uczniowie mieli okazję poznać czym jest animacja, scenariusz, storyboard, kim był Walt Disney. Z zainteresowaniem sluchali o procesie tworzenia bajek, szukaniu inspiracji. W końcu sami mogli podjąć swoje pierwsze próby budowania prostej http://animacji.Kto">animacji. Kto wie, może wśród obecnych jest przyszły animator kreskówek ? Spotkanie zakończyło sie wspólnym ogladaniem przygód sympatycznego pieska http://Urwiska.Emocji">Urwiska. Juz czekamy na kolejne spotkanie filmowe.

 

 

SALON GIER W SZKOLE

 


  5 października 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Turniej Gier Planszowych „Mądra Głowa”. Do salonu gier przybyło 25. miłośników, którzy wykazywali się bystrością umysłu, refleksem, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Młodzież miała okazję zagrać w quizy, gry zręcznościowe, językowe, logiczne, kalambury, monopoly i szereg innych...Wszyscy zgodnie twierdzili, że czekają na kolejne rozgrywki. A zatem do zobaczenia :).

 

Dzień Chłopaka - "Dzień Dżentelmena /Dżentelmenki" :)

 

 

30.09.2022r. (piątek) przebieraliśmy się w ramach obchodów Dnia Chłopaka za XIX - wiecznych dżentelmenów i damy.

 

   Klasy podzielone były na kategorie wiekowe: klasy 1-3 oraz 4-8. W ramach "KONKURSU NA NAJLEPSZĄ KLASĘ" Rada Samorządu Uczniowskiego przyznawała punkty klasom za ilość przebranych osób (wyglądaliście cudownie :) - szczegółowa punktacja zostanie zamieszczona  w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI).

 

  Klasy 4-8 wybrały swoich przedstawicieli, pary składające się dżentelmena i damy, którzy podczas konkursu między innymi wspaniale tańczyli walca.

 

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę :)

 

 

 

 

"Dżentelmen - Dżentelmenka" - konkurs klas 4-8

Postacie bajkowe czytały dzieciom 

 


  W czwartkowy poranek 29 września 2022 roku w klasach I-III odbył się „Dzień głośnego czytania”. Alicja w krainie czarów, piratka i Kot w butach przeczytały dzieciom opowiadanie pt. „Misja misia”. Uczniowie wysłuchali przeczytanego tekstu oraz odpowiedzieli na pytania dotyczące opowiadania. Natomiast niektóre dzieci wykonały prace plastyczne.
  Celem „Dnia głośnego czytania” było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali słodki upominek i naklejkę z różnymi postaciami z książek.


  Dziękujemy starszym koleżankom z SU, które wcieliły się w postacie bajkowe :)

 

 

 

 

Nowy rok szkolny- nowa edycja warsztatów kulinarnych!!!

 


  22 września rozpoczęły się warsztaty kulinarne dla naszych uczniów. Raz w miesiącu spotykamy się i wspólnie gotujemy. Tym razem klasa 8a i 6b pod okiem opiekunów przygotowała dania kuchni włoskiej. Wspólne gotowanie łączy, uczy i inspiruje ...

 

 

 

 

Dzień Spadającego Liścia

 

 

  Dzień Spadającego Liścia obchodzony 23 września przypomina nam, że nadeszła już jesień. Uczniowie klas młodszych naszej szkoły przywitali ją wykonując prace plastyczne, w których wykorzystali zebrane przez siebie lub wykonane z papieru liście.

 

 

Rajd rowerowy

 

 

  W pierwszą sobotę jesieni grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie rowerowym „Święto roweru – Kolej na PTTK”. Impreza poza promocją aktywnego wypoczynku miała na celu uświetnienie 20-lecia działalności POLREGIO, czyli przedsiębiorstwa przewożącego pasażerów koleją. Uczestnicy rajdu mieli wyjątkową okazję zwiedzić Izbę Tradycji Ostrowskiego Węzła PKP z imponującą makietą ostrowskich kolei oraz wieloma ciekawymi eksponatami związanymi z historią polskiego kolejnictwa. Odwiedziliśmy także Główną Lokomotywownię i mieliśmy zaszczyt usiąść w kabinie maszynisty i przejechać się pociągiem. Cudowna słoneczna pogoda towarzyszyła naszej wycieczce do Topoli Wielkiej, gdzie czekało na nas ognisko i pyszne kiełbaski. Ciekawe konkursy krajoznawcze i sprawnościowe na mecie rajdu przyniosły uczniom liczne nagrody, które na pewno będą miłą pamiątką z naszej wycieczki. Już czekamy z niecierpliwością na następne rajdy i serdecznie was zapraszamy.

 

 

Zdrowe zęby...

 


  W czwartek 22 września 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się akcja profilaktyczna z udziałem uczniów klas piątych. Spotkanie poprowadziła studentka stomatologii oraz członkini PTSS Szczecin. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób dbać o zęby, a co najważniejsze, mogły samodzielnie ćwiczyć na modelu prawidłowe szczotkowanie.

 

 

 

 

TEST COOPERA

 

 

  14 września na stadionie KS Stal odbył się IX Test Coopera. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z klas IV - VI, którzy rywalizowali w biegu z uczniami innych ostrowskich szkół. Test Coopera jest dla każdego sporym wyzwaniem. Uczniowie jednak poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Najlepszy wynik wśród dziewcząt z ,,Dwójki " osiągnęła Maja Mucha - 2200m. Natomiast wśród chłopców najdłuższy dystans przebiegł Oliwier Matuszewski - 2300m.
Gratulacje należą się całej 17- nastce :)

 

Odwiedziny klas drugich w szkolnej bibliotece

 


  14 oraz 16 września br. uczniowie klas drugich odwiedzili bibliotekę szkolną. Przypomnieli sobie zasady poszanowania książek oraz warunki korzystania ze szkolnego księgozbioru.
  Na koniec lekcji wszyscy uczniowie wypożyczyli książeczki.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

 

 

  Sprzątanie świata to część międzynarodowego ruchu Clean Up the World, który powstał w 1988 roku Australii. Twórcą inicjatywy był Ina Kiernan, australijski żeglarz i biznesmen. Przerażony ilością śmieci dryfujących po oceanach w 1989 roku zorganizował pierwszą akcję – sprzątania zatoki Port Jackson, nad którą położone jest Sydney. Zaangażowanie ludzi przerosło jego oczekiwania – do sprzątania stawiło się 40 tysięcy ludzi. To zainspirowało go do kontynuowania akcji i propagowania jej także poza Australią. Dzięki temu co roku w Sprzątaniu świata bierze udział ok. 40 milionów osób z 40 krajów.
  W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia w trzeci weekend września. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie śmieci są nasze, a więc weź worek na śmieci, rękawiczki i uporządkuj swoje najbliższe otoczenie: ogród, podwórko, klasę, swój pokój.
  Pamiętaj !! Od Ciebie zależy wygląd naszego otoczenia !!!

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

  15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki czyli święto kreatywności. Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wykonali ciekawe prace plastyczne.

 

 

 

 

Piknik u Ewarysta

 

  Można by dużo o nim opowiadać, ale najlepiej to co się na nim działo oddadzą zdjęcia, które umieszczamy poniżej dzięki życzliwości jednego z rodziców.

 

 

 

 

Mój Anioł Stróż

 

 

  Do naszej szkoły przyfrunęły Anioły :) Wszystko to wydarzyło się za sprawą uczniów klasy 2a i 2b, którzy przygotowali wystawę pod tytułem Mój Anioł Stróż . Młodzi artyści przelali na papier wyobrażenia postaci swoich wyjątkowych opiekunów. Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii na parterze szkoły.

 

 

 

 

 

 

 Drodzy Uczniowie!

 

  Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania "KODUJ Z GIGANTAMI - 11 EDYCJA „KODUJ Z GIGANTAMI -CYBERBEZPIECZEŃSTWO”
  Zajęcia umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Python, C#.

  Chcecie poznać świat tworzenia gier, aplikacji mobilnych i języków programowania? Jeśli tak, wydarzenie Koduj z Gigantami jest właśnie dla Was!

Warsztaty będą odbywać się w dniach 17-18.09.2022r. w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Kolejowa 47.
  Można zapisać się również na warsztaty odbywające się w formie online.

Sprawdź szczegóły i wypełnij wraz z rodzicem formularz zapisowy, aby zarezerwować miejsce: www.kodujzgigantami.pl

 

 

 

 

 

 

PSYCHOLOG SZKOLNY - HARMONOGRAM

WTOREK - 8.00-13.00

CZWARTEK - 9.30-14.30

 

KONSULTACJE

14.30-15.30

 

 

PEDAGOG SZKOLNY - HARMONOGRAM

PONIEDZIAŁEK - 8.00-9.35

10.40-11.25

WTOREK - 8.00-9.35

11.35-12.20

ŚRODA - 8.00-10.30

12.35-14.10

CZWARTEK - 10.40-15.50

PIĄTEK - 8.00-13.20

 

 

 

 

Czytaliśmy „Świteziankę” w ramach Narodowego Czytania

 

 

  3 września przedstawiciele klasy 8a uczestniczyli w czytaniu „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
  To niezwykłe dzieło zostało wybrane na tegoroczną lekturę w ramach Narodowego Czytania.
  Wydarzenie tym razem odbyło się w amfiteatrze w Parku Miejskim w sobotę w godzinach wieczornych. Oprócz naszych uczniów, utwory wieszcza czytali mieszkańcy naszego miasta i znany polski aktor – Tomasz Bednarek. Pierwsza balladę zaprezentowali: pani prezydent Beata Klimek, dyrektor Biblioteki Miejskiej - Jarosław Balcar a także zaproszony gość.
  Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Jarzębowska, Antoni Kliber, Maja Woźniak, Natalia Rebajn i Oliwier Pilarski. Pięknie ubrani czytali jedną z popularniejszych ballad Adama Mickiewicza pt. „Świtezianka”.
  To był piękny popis umiejętności czytelniczych okraszony barwnymi strojami i romantyczną scenerią.
  Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy potrafili oddać emocje zawarte w utworze wieszcza i wczuć się w romantyczną atmosferę.

 

 

Witaj Szkoło!

 

  Spotykamy się wypoczęci, odprężeni, by z nowym zapasem sił rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2022/2023. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce. Rozłóżcie tak swoje siły, by nie zabrakło ich na finiszu. A Wam drodzy nauczyciele dużo cierpliwości w codziennej pracy.