Archiwum 2023/2024


Fotoreportaż z zakoczenia roku szkolnego 2023/2024
Fotoreportaż z zakoczenia roku szkolnego 2023/2024
Fotoreportaż z zakończenia roku szkolnego 2023/2024

"Wirtualni podróżnicy"

 

 

  My, Drugoklasiści oficjalnie ogłaszamy, że z sukcesem ukończyliśmy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Wirtualne Podróże", który w naszej szkole realizowaliśmy jako innowację pedagogiczną. Wykonaliśmy wiele ciekawych zadań, do których należało m.in.: założenie i prowadzenie albumu wirtualnego podróżnika, udział w lekcjach online, poznanie swojej miejscowości, wykonanie mapy świata, przeprowadzenie quizu o Europie i Polsce, spotkanie z podróżnikiem. Zdecydowanie najciekawsze były podróże wirtualne, dzięki którym poznaliśmy daleki świat, pełen pięknych krajobrazów, ciekawostek. Poznaliśmy najstarszy las w Europie, podróżowaliśmy do Laponii, odbyliśmy podróże po Polsce i Europie, dalekie i bliskie, podwodne i lądowe, a przy tym nabyliśmy umiejętność tworzenia notatek graficznych w naszych albumach... Wspaniałe doświadczenie!

 

 

 

Jak nie czytam, jak czytam! Uczniowie klas I-III na kolorowych plakatach zachęcają do czytania:) Dziękuję wszystkim za pięknie wykonane prace, które możemy podziwiać na wystawie w bibliotece :)

23 czerwca będziemy świętować Dzień Taty!🙂

 

 

  26 maja 2024 roku obchodziliśmy Dzień Matki, a 23 czerwca młodzież będzie składała życzenia swojemu Tacie. Uczniowie klas 4a, 5a, 5b, 6b podczas lekcji języka polskiego napisali życzenia, wykonali laurki, które wręczą 23 czerwca. Wszystkim rodzicom dziękujemy za cudowne dzieci!

 

 

 

Z wizytą w Urzędzie Miejskim

 


  Poniedziałek - dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Uczniowie klas 2 mieli możliwość zwiedzić Urząd Miejski. Zobaczyli jak wygląda praca urzędnika od podszewki. Zwiedzając samodzielnie podjęli próbę wypełnienia różnych wniosków czy opieczętowania kopert. Drugoklasiści spotkali się także z Panią Beatą Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Na naszych uczniów czekały różne niespodzianki: możliwość zobaczenia sali sesyjnej oraz malowanie twarzy i robienie tatuaży. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie w urzędzie.

 

 

 

RESTAURACJA W SP2

 


  W czerwcu w naszej szkole otwarta została RESTAURACJA ORTOGRAFICZNA, którą stworzyli uczniowie klasy 2b. Przygotowania zaczęli od sporządzenia wspólnej karty dań z potrawami z trudnościami ortograficznymi. Następnie narysowali potrawy oraz przygotowali pieniądze. Najwięcej jednak radości przyniosła sama zabawa! W rolę gości restauracji wcielili się nauczyciele, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz rodzice, którzy zapoznali się z menu, składali i płacili za zamówienia. Natomiast zadaniem naszych bohaterów było uprzejme przyjęcie gości w restauracji, przyjęcie i skompletowanie zamówienia, zaserwowanie potrawy oraz przygotowanie i rozliczenie rachunku. Zabawa była przednia!

 

 

 

Mistrz ortografii i poprawności językowej!

 

 

  17 czerwca 2024 roku został wyłoniony mistrz ortografii. Naszą szkołę
reprezentował Adam Szkudlarek z klasy 2a oraz Michał Lubojański z 6b.
Gratulujemy dotarcia do finału i życzymy powodzenia w kolejnej edycji
konkursu. Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

Misja Kieszonkowe

 

 

  Uczniowie klasy 4b w ramach zajęć z wychowawcą brali udział w programie "Misja Kieszonkowe". Dzięki udziale w akcji uczniowie zdobyli wiedzę na temat bankowości oraz finansów. Zwieńczeniem programu było zorganizowanie Familiady sprawdzającej wiedzę uczniów z zakresu edukacji finansowej.

 

 

 

📚📚📚

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji Wybory Książek. Każdy uczeń wypisywał maksymalnie trzy tytuły najciekawszych książek, które przeczytał w ciągu ostatnich dwóch lat. Głosowało 246 uczniów z klas 1-7, którzy podali 137 tytułów. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i oddane głosy. Lista wypisanych tytułów znajduje się w nowym wydaniu naszej gazetki szkolnej "DWÓJA", która znajduje się na stronie internetowej szkoły.

 

 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Klasę

 


  W kategorii klas 1-3 zwyciężyła 3B, natomiast w klasach 4-7 klasa 5A. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Ogólnopolska akcja Jak nie czytam, jak czytam

 


  13 czerwca uczniowie klasy 6a wzięli udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam. W szkolnej Chatce Puchatka promowali czytanie, by kojarzyło się ono z czymś przyjemnym, z relaksem i rozrywką. Uczniowie inicjowali modę na czytanie.
Zachęcamy do popołudniowych chwil spędzanych przy książkach, które są drzwiami do wiedzy.


Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.    Denis Diderot

 

 

 

Warto odwiedzić Muzeum Miasta w Ostrowie Wielkopolskim!

 

 

  Klasa 6b wzięła udział w warsztatach ,,Gdy pradziadek był sztubakiem" i pogłębiła wiedzę z zakresu ostrowskiej oświaty XVIII wieku do okresu międzywojennego (1919-1939) oraz działalności najstarszych placówek w Ostrowie. Lekcja zawierała elementy życia codziennego w dawnej szkole, począwszy od wyposażenia klasy i tornistra, mundurka uczniowskiego, po relacje panujące pomiędzy uczniami a wychowawcą. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem oryginalnych akcesoriów uczniowskich oraz licznych fotografii i dokumentów.

 

 

 

Uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w niezapomnianej wycieczce szlakiem piastowskim, odwiedzając historyczne miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Polski. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić Biskupin oraz Katedrę gnieźnieńską, zanurzając się w bogatej przeszłości naszej ojczyzny. Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Biskupin, gdzie uczniowie mogli zobaczyć słynne stanowisko archeologiczne z czasów kultury łużyckiej. Przewodnik oprowadził nas po osadzie, opowiadając fascynujące historie o życiu ludzi w epoce brązu i żelaza. Dzieci były zafascynowane rekonstrukcją chat i murów obronnych, a także mogły zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie naszych przodków. Następnie udaliśmy się do Katedry gnieźnieńskiej. Podczas wizyty dzieci zobaczyły słynne Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha, i wysłuchały fascynujących opowieści przewodnika o znaczeniu Gniezna w czasach pierwszych Piastów. Była to inspirująca lekcja historii, która przybliżyła uczniom początki polskiej państwowości.

Szkolny konkurs "Mistrz Kaligrafii"

 

 

  Za nami konkurs "Mistrz Kaligrafii" i jego podsumowanie.

W kategorii klas pierwszych tytuł Mistrza otrzymał Stanisław Miezianko z kl.1 A.

 

W kategorii klas drugich tytuł Mistrza zdobyła Nikola Urbaniak z kl.2 B.

Mistrzem w klasach trzecich został Mateusz Żabiński.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

❤❤❤

 

 

 

 

 

Dzień Mamy i Taty w klasie 2B

 

 

  Uczniowie klasy 2b przygotowali dla swoich kochanych Mam i kochanych Tatusiów mnóstwo atrakcji. Początkowo zachwycili swoim talentem aktorskim prezentując krótkie humorystyczne, ale jakże prawdziwe scenki "z życia wzięte", głośno odśpiewali oraz zamigali wesołe piosenki. A następnie chcieli, aby najważniejsze osoby w ich życiu poczuły się jak król i królowa, dlatego zaprosili ich do wyjątkowej restauracji. Ostatnią niespodzianką było obdarowanie rodziców własnoręcznie wykonanym upominkiem, który zapewne długo zagości w każdym domu na pamiątkę tego fantastycznego dnia! Kochanym Rodzicom życzymy samych wspaniałości i tak szerokiego uśmiechu każdego dnia!

 

 

 

Dzień Plażowicza Ostatnia akcją Samorządu Uczniowskiego w ramach Konkursu na Najlepszą Klasę było zorganizowanie Dnia Plażowicza. Tego dnia uczniowie ubrani byli w czapki, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy okulary do pływania. Mieli także ze sobą piłki plażowe oraz ręczniki. Dzięki tej akcji jeszcze bardziej zbliżyliśmy się do upragnionych wakacji!

Zapraszamy do zakładki: Gazetka szkolna.

Znajdziecie tam nowy numer gazetki, specjalnie dla Was!!!!

 https://sp2ostrowwlkp.pl/gazetka-szkolna.html

Wycieczka do Gołuchowa Fotorelacja klas drugich z wycieczki do Gołuchowa. Zachwyciły nas: przepiękna natura, zabytki, historia, zwierzęta oraz przede wszystkim cudownie spędzony czas z rówieśnikami. Oczarowani byliśmy wszystkim, co zobaczyliśmy: Muzeum Leśnictwa, zamek, a także zagroda zwierząt.

Eurodyktando

 


  Z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny Eurodyktando. Uczniowie klas 6a i 6b mieli możliwość zmierzenia się z zasadami polskiej pisowni. Mistrzem dyktanda został Igor Długopolski z klasy 6a. Wspaniali wypadli również: Nicola Fibich, Maria Mądrzak, Lena Kuźma i Tymoteusz Kaczmarew. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

 

 

 

Zaszyfrowana matematyka w bibliotece”

 


  Kolejna klasa wzięła udział w konkursie „Zaszyfrowana matematyka w bibliotece”. Zadaniem uczestników było znalezienie i odgadnięcie zagadek-wskazówek oraz rozwiązanie matematycznych zadań, które ukryte były w książkach z różnych dziedzin. Tym razem do konkursu przystąpiła klasa 4b. Dziękujemy wszystkim
za udział i gratulujemy zwycięzcy, którym została Diana Chemerys :).

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs "Polubić matematykę"

 

 

  W piątek trójka uczniów z klas szóstych: Maria Mądrzak, Karolina Wachowiak

i Igor Długopolski reprezentowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie "Polubić matematykę" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13.

 

 

 

Dzień Pustej Klasy

 


  Obchodząc Dzień Pustej Klasy, uczniowie klasy 6a spędzili czas na wspólnej zabawie. Była to okazja do integracji, rozwijania swoich pasji i poznania gier zespołowych.

 

 

 

Fotoreportaż - Ognisko integracyjne

Wycieczka po Ostrowie Wielkopolskim z przewodnikiem PTTK

 

 

  5 czerwca 2024 roku klasa 7b wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę po Ostrowie Wielkopolskim . Trasa wycieczki obejmowała kilka kluczowych punktów miasta, które mają bogatą historię i znaczenie kulturowe. Wycieczka ulicami naszego miasta była niezwykle interesującym i pouczającym doświadczeniem. Dzięki przewodnikowi PTTK, mieliśmy okazję lepiej poznać historię i kulturę miasta oraz zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Wizyta na najstarszym cmentarzu w Polsce, zwiedzanie I Liceum Ogólnokształcącego, Konkatedry, Rynku i Ratusza pozwoliły nam zrozumieć, jak bogatą i różnorodną przeszłość ma Ostrów Wielkopolski.

 

 

 

2024 rokiem Czesława Miłosza!

 

 

  Uczniowie klas: 4a, 5a, 5b oraz 6b postanowili oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców, który na stałe wpisał się w polską oraz światową literaturę. Podczas lekcji języka polskiego analizowali i interpretowali wiersz Czesława Miłosza ,,Dar", wypisywali środki stylistyczne i odpowiadali na pytanie egzaminacyjne z tegorocznego arkusza ósmoklasisty, dotyczącego podmiotu lirycznego. Gratulacje dla uczniów, ponieważ 80% z nich wskazało prawidłową odpowiedź. Na zakończenie wykazali się kreatywnością i odwzorowali wizerunek poety.

 

 

 

Lekcja przyrody w Parku Miejskim

 

 

  W dniu 4 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy 4 a i 4b wzięli udział w zajęciach terenowych, które odbyły się w Miejskim Parku. Celem lekcji było utrwalenie zdobytych wiadomości z przyrody poprzez praktyczne rozpoznawanie gatunków drzew, roślin łąkowych oraz roślin i zwierząt wodnych. Zajęcia terenowe były doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy w praktyce. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przyrodą, dzieci mogły lepiej zrozumieć i zapamiętać zdobyte wiadomości. Było to nie tylko edukacyjne, ale również bardzo przyjemne doświadczenie dla wszystkich uczestników.

 

 

 

 

Dzień Dziecka

 

 

  To niezwykle radosne święto uczniowie klasy 6a spędzili na szkolnym boisku, oddając się aktywnemu wypoczynkowi. Zabawom i rozgrywkom sportowym na świeżym powietrzu sprzyjała wesoła atmosfera i słoneczna pogoda.

 

 

 

"Szkolny Konkurs Pięknego Czytania"

 

 

  Miło nam poinformować, że dziś odbył się "Szkolny Konkurs Pięknego Czytania" w kategorii klas I i II. Prezentowany przez wszystkich uczestników poziom czytanych tekstów był wysoki, dlatego komisja nie miała łatwego zadania. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
A oto wyniki:
- Dawid Zyzak, kl. 1b- otrzymał tytuł laureata konkursu w kategorii klas I,
- Zofia Iwaniuk, kl. 2b- otrzymała tytuł laureata konkursu w kategorii klas II.
Gratulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie konkursu.

 

 

 

"Magia Liczb"

 

 

  Za nami finał XXIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Magia Liczb".W konkursie wzięło udział 11 szkół ostrowskich i 66 uczniów.
  Naszą szkołę dzielnie i z całym zaangażowaniem reprezentowało 6 śmiałków: Tomasz Grzesiak, Stanisław Miezianko, Adam Szkudlarek, Jan Zawada, Ksawery Robotnikowski i Franciszek Kołodziej, wyłonionych drogą eliminacji.
Ku naszej radości i dumie, Stanisław Miezianko z kl.1 A, zajął piękne III miejsce.
Brawo dla Stasia i pozostałych chłopców❤❤❤

 

 

 

Szkolny Konkurs Matematyczny

 

 

  W ubiegłym tygodniu odbył się w naszej szkole II etap Szkolnego Konkursu Matematycznego. Laureatami zostali:
1. miejsce - Filip Kliber 7B
2. miejsce - Maciej Hadrzyński 7A
3. miejsce - Brian Przybył 4A
Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

Dzień Dziecka

 

 

  W środę 29 maja Samorząd Uczniowski pragnął uczcić Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie zorganizowali:

- Dzień z Zabawką,

- Słodki poczęstunek roznoszony przez księżniczki z bajki,

- Bańki mydlane na długiej przerwie na boisku ( punktacja w zakładce Samorząd Uczniowski).

 

Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do nas w tym pięknym dniu!

 

Samorząd Uczniowski

 

 

 

Kangur Matematyczny

 

 

  We wtorek ogłoszono wyniki Kangura Matematycznego. Laureatami naszej szkoły zostali: Brian Przybył z klasy 4a i Igor Długopolski z klasy 6a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Sekrety elektroniki odkrywają na zajęciach techniki klasy 6 :). Pierwsza praca zaliczona, a może będzie coś więcej?!

 

 

 

Egzamin na kartę rowerową

  Uczniowie klas: 4a, 4b i 5a i 5b przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Wszyscy uczniowie, którzy wyrazili chęć zdawania egzaminu na kartę rowerową podczas zajęć lekcyjnych i dodatkowych spotkań zaznajamiali się z przepisami ruchu drogowego.

  W pierwszym etapie trzeba było wykazać się wiadomościami z przepisów ruchu drogowego, a w II etapie umiejętnościami jazdy według wcześniej zaliczonych przepisów. W "Miasteczku Ruchu Drogowego", gdzie warunki są zbliżone do tych, panujących na drodze, uczniowie jeździli wspaniale.

  Egzaminowi towarzyszyły olbrzymie emocje, bo to przecież pierwszy w życiu poważniejszy egzamin :). Ci, którzy zdawali głośno wyrażali swoje szczęście. Wszystkim mocno gratulujemy!!!

Innowacja w szkole ,,Wirtualne muzeum książki"

 

 

  Uczniowie wybrali dowolną książkę, która ich zainteresowała i zachęcili do przeczytania innych. Prezentacja książki odbyła się w wybrany przez ucznia sposób: plakat, prezentacja, gra ,,Jeden z dziesięciu". Głównym celem projektu było budowanie nawyków czytelniczych, rozwijanie zamiłowania do literatury, wskazywanie uczniom piękna i wartości książek. Innowacja miała ukazać, że czytanie zapewnia emocjonalny rozwój, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. O pozytywnych efektach czytania książek wie chyba każdy z nas. Dużo mówi się o tym, że czytanie rozwija pod względem intelektualnym, emocjonalnym, stymuluje rozwój i usprawnia pamięć, ale również poszerza wiedzę o świecie, pomagając w ten sposób odnosić sukcesy. Regularne czytanie chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury. Propagujmy hasło, że warto czytać książki!

 

 

 

Wycieczka do Wrocławia klas 4 -W poniedziałek uczniowie klasy 4a i 4b wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu było podziwianie zwierząt w ogrodzie zoologicznym. Następnie czwartoklasiści na wrocławskim rynku wcielili się w rolę detektywów historii Wrocławia.

Rodzicielska Akademia Wiedzy

 

 

Drodzy Rodzice,

  Zapraszamy Państwa do regularnego odwiedzania naszej zakładki (główny panel, po prawej stronie lub kliknijna link https://sp2ostrowwlkp.pl/rodzicielska-akademia-wiedzy.html.) Na pewno dowiecie się czegoś więcej o tym co robić, jak robić, ...?

 

 

 

 

 

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

 

  Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025.

Oto wyniki:

1. Igor Długopolski - przewodniczący

2. Zofia Górska - zastępca przewodniczącego

3. Mateusz Kunicki - skarbnik

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Mistrz ortografii!🙂

 

 

  22 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się finał konkursu ,,Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentował Michał Lubojański z klasy 6b. Z niecierpliwością czekamy na wyniki...

 

 

 

„INOOSTRO 2024”

 

 

  W sobotę 18 maja nasi uczniowie promujący aktywny i kreatywny wypoczynek na świeżym powietrzu uczestniczyli w imprezie inaugurującej tegoroczne Majostaszki „INOOSTRO 2024”.

  W Rajdzie na Orientację odbywającym się na Piaskach Szczygliczce wzięło udział ponad 90 uczestników. Nasi uczniowie podzieleni na dwa zespoły mieli do pokonania dwie 2-kilometrowe trasy biegnące w okolicznych lasach wokół Stanicy Harcerskiej.

Wyposażeni w kompasy i mapy terenu, na których oznaczono po kilkanaście punktów orientacyjnych musieli w jak najkrótszym czasie odszukać je, oznaczyć na kartach biegu i wrócić na metę. Zadanie nie było łatwe, bo punkty często były dobrze ukryte wśród drzew.

  Była to żywa lekcja geografii i jednocześnie doskonała zabawa. Na mecie na wszystkich czekały słodkie przekąski, owoce oraz pyszna kiełbaska z ogniska. Odbyły się również konkursy zręcznościowe. W doskonałych humorach z licznymi nagrodami wracaliśmy do naszych domów z nadzieją, że w przyszłym roku znów przeżyjemy podobną przygodę.

 

 

 

 

 

"Z matematyką w XXI wieku"

 

 

  W piątek 17 maja pięcioro przedstawicieli (Matylda Madeyska, Aleksandra Gąsiorek, Brian Przybył, Zuzanna Gąsiorek, Patryk Szkudlarek) reprezentowało naszą szkołę na Konkursie "Z matematyką w XXI wieku" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Nasz uczeń, Brian Przybył zdobył tytuł Drugiego Vicemistrza Rachunków. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Fotoreportaż z wycieczki 6b do Wrocławia

Szkolny Konkurs Czytelniczy

 

 

  Za nami już kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Wiem, bo czytałem” dla uczniów klas I-III. 17 maja 2024 roku dzieci rozwiązały test ze znajomości książki Andrzeja Maleszki „Czerwone krzesło”, który złożony był z 4 zadań. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili. Różnice w punktacji były niewielkie, ale – jak to zwykle w konkursach bywa – to one zadecydowały o wyłonieniu laureatów.
Oto oni:
Laureat w kategorii klas I – Stanisław Miezianko 1a
Laureat w kategorii klas II – Michał Kaczmarek 2a
Laureat w kategorii klas III – Igor Usarek 3b
  Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy wiedzy i zaangażowania :).

 

 

 

Uczta bogów rozpoczęta!

 

 

  Uczniowie z klasy 5a podczas lekcji języka polskiego zrealizowali niecodzienne zadanie, czyli przebrali się za wybraną postać mitologiczną, wykonali odpowiedni atrybut oraz dokonali przemowy dotyczącej danego bóstwa.

  Wszyscy wspaniale się bawili!

 

 

 

Pierwszy Szkolny Turniej Szachowy SZACH-MAT w SP 2

 

 

  W naszej szkole odbył się dziś I Szkolny Turniej Szachowy pod czujnym okiem Pana Szymona Pieczewskiego-Prezesa Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego, a także m.in. Wiceprezesa Zarządu Polskiego Związku Szachowego. 18 chętnych uczniów z klas I-IV sprawdziło swoje umiejętności szachowe. Każdy rozegrał 6 partii. Emocji podczas rozgrywek było bardzo dużo, dlatego nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia, nasz honorowy gość wraz z córkami- szachistkami: Gabrielą i Jadwigą za co z całego serca dziękujemy!

  Z radością informujemy, że Mistrzem I Szkolnego Turnieju Szachowego został uczeń klasy 4a-Brian Przybył.

  Gratulujemy umiejętności i życzymy wszystkim początkującym szachistom nieustającej motywacji do podejmowania intelektualnych wyzwań oraz wielu sukcesów w tej "królewskiej grze".
  Jednocześnie pan Szymon Pieczewski kieruje zaproszenie do dołączenia do Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego #otsz.pl wszystkich chętnych i głodnych szachowych wyzwań oraz chcących wziąć udział w turniejach.
  Za sfinansowanie nagród dziękujemy Radzie Rodziców.

 

 

 

Orzeł matematyczny

 

 

  14 maja ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny". Wśród 34 uczestników z naszej szkoły znalazło się siedmiu laureatów. Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

 

 

FOTOREPORTAŻ Z WYCIECZKI DO TORUNIA KLASY 5A I 5B

  Z okazji tegorocznego DNIA KSIĄŻKI w naszej szkolnej bibliotece uczniowie mieli okazję podziwiać wystawę miniaturowych książeczek, a także wziąć udział w konkursie na „Plakat zachęcający do czytania książek”. Uczniowie w swoich dziełach zwrócili uwagę, iż czytanie książek wzbogaca wyobraźnię, poszerza słownictwo, ćwiczy koncentrację, wprowadza w nieznany, fantastyczny świat. Prace konkursowe zostały włączone do wystawy w bibliotece. Warto zobaczyć te przepiękne plakaty.
Laureatem konkursu w kategorii klas I-III został Alan Łapiński, a IV-VII Zuzanna Zawidzka. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

 

 

 

I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego

 

 

  Zwycięzcą I etapu Szkolnego Konkursu Matematycznego został Patryk Szkudlarek z klasy 5B. Jego hasło: "Maths 4 Fun" zostaje oficjalną nazwą II etapu tegorocznego Szkolnego Konkursu Matematycznego. Teraz czas na II etap!

 

 

 

Podsumowanie tegorocznego konkursu "ALL ABOUT THE USA"

 

 

  W tegorocznej edycji konkursu "All about the USA" nasze 3 drużyny naprawdę dobrze się sprawdziły. Ich prace robiły wrażenie. Jedna z drużyn zajęła w ogólnym rozliczeniu punktów 3 miejsce, pozostałe były za nimi.

  Pierwszy etap polegał na wykonaniu słynnej budowli pochodzącej z USA. Następny etap to filmik zrobiony na podstawie popularnych seriali, kolejny to prezentacja hymnu tego kraju i ostatnia część to wiadomości na temat USA. W tym roku organizatorzy w ostatniej chwili postanowili zrobić to w formie quizowej na żywo. Efekty już znacie, a fotorelacji i filmikach zobaczcie jak to wyglądało w wykonaniu naszych uczniów.

 

WSZYSTKIM bardzo gratulujemy!

 

 

Wycieczka do Warszawy W dniach 6-7 maja klasa 6a, 7a i 7b wyruszyła na wycieczkę do stolicy Polski - Warszawy. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od malowniczych Łazienek Królewskich, gdzie podziwialiśmy piękne ogrody, historyczne pałace oraz pomniki. Następnie udaliśmy się na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Kolejnym punktem naszej trasy było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie z przewodnikiem poznawaliśmy dramatyczne losy powstańców. Wzruszającym momentem było odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spacerując po Starówce, wśród zabytkowych kamienic i wąskich uliczek, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Nie mogło oczywiście zabraknąć Pałacu Królewskiego. Naszą uwagę przykuła również Kolumna Zygmunta. Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu, w którym rezyduje głowa państwa wywarł na nas ogromne wrażenie swoją wielkością i urodą. Drugiego dnia naszej wycieczki czekały na nas kolejne atrakcje. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy eksperymentować i odkrywać prawa fizyki, chemii oraz astronomii w praktyce. Następnie przejechaliśmy metrem na Stadion Narodowy PGE, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć trybuny, szatnie naszych piłkarzy oraz salę konferencji prasowych. Dwa dni spędzone w tym historycznym mieście dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń.

Szkoła jest SMART

 

 

  22 kwietnia dotarła do naszej szkoły przesyłka od firmy IUVI Games z 18-toma grami logicznymi w ramach ogólnopolskiego programu ,,Szkoła jest SMART”. Już przed majówką uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć matematyki, informatyki oraz zajęć w mniejszych grupach mogli zapoznać się z grami logicznymi, w celu rozwijania umiejętności logicznego myślenia poprzez zabawę. Uczniowie dodatkowo doskonalą umiejętności współpracy, cierpliwości oraz rozumienia przestrzennego. Jeszcze do końca tego tygodnia uczniowie będą mogli rozwijać kompetencje kluczowe poprzez zabawę :).

 

 

 

 

 

 

Dzień bez plecaka

 

 

  Dniem bez plecaka kończymy szalony tydzień w naszej szkole. Wszyscy chętni z naszej szkoły wymyślili jakąś rzecz (inną niż plecak), w której trzymali książki i zeszyty. Ten tydzień pozwolił uczniom urozmaicić szkolne dni.

 

 

Ostatnie zajęcia "Mały Odkrywca"

 

 

  W miniony piątek odbyły się ostatnie zajęcia "Mały Odkrywca" przeznaczone dla klas trzecich. Uczniowie mieli okazję na koniec zintegrować się, korzystając z tak zwanych "Smart Games". Zwieńczeniem zajęć było otrzymanie przez dzieci dyplomu Małego Odkrywcy.

 

 

 

 

Dzień w klapkach Dnia 25 kwietnia odbył się dzień w KLAPKACH ����. Uczniowie naszej szkoły założyli różnego rodzaju klapki różowe,z księżniczkami,rekinki i wiele innych.Ten dzień był bardzo wygodny dla naszych uczniów. ��

Szkoła Myślenia Pozytywnego 🙂

 

 

  Kolejny projekt klasy 6b, zrealizowany podczas godziny wychowawczej.
Uczniowie zastanawiali się, co czyni ich wyjątkowymi...

Dzień Książki

 

 

  We Wtorek w ramach szalonego tygodnia w naszej szkole odbył się dzień z książką. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną lekturę (niekoniecznie szkolną). Od kryminałów przez klasykę na komiksach kończąc. Samorząd Uczniowski sprawdzał liczbę uczniów, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Pamiętajmy, że czytanie książek jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu📚😊

 

 

 

W poniedziałek samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole dzień piżamy. Uczniowie byli ubrani w kolorowe szlafroki i piękne piżamy. Każdy zwracał na siebie uwagę, nie brakowało u nas uśmiechu i radości. ����

Tydzień Zdrowia

 


Wyniki konkursów, które odbyły się z okazji Tygodnia Zdrowia :


Międzyklasowy konkurs- „ Zdrowy Styl Życia”
I miejsce - klasa 5b
II miejsce - klasa 7b
III miejsce - klasa 4a

 

Indywidualny konkurs „ Zdrowy Styl Życia”
I miejsce - Magdalena Zborowska- klasa 4b
II miejsce - Zuzanna Zawidzka – klasa 4a
III miejsce - Diana Chamerys- klasa 4b

 

Konkurs plastyczny - „ Właściwości zdrowotne ziół”
I miejsce - Arkadiusz Chojnicki- klasa 4b
II miejsce - Mateusz Kunicki- klasa 5b
III miejsce - Patryk Szkudlarek - klasa 5b


Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

TYDZIEŃ ZDROWIA W dniach od 15 do 19 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowia, który miał na celu promowanie świadomego i zdrowego stylu życia oraz edukację na temat różnych aspektów zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednym z wydarzeń Tygodnia Zdrowia było spotkanie z ekspertami z różnych dziedzin medycyny i zdrowia. Mieliśmy okazję porozmawiać z lekarzem psychiatrą, terapeutą ds. uzależnień, dietetykiem oraz ratownikiem medycznym. Każdy z ekspertów przybliżył nam swoją dziedzinę wiedzy, odpowiadał na pytania i udzielał cennych wskazówek dotyczących zdrowia i dbania o siebie. "Zdrowy Styl Życia" to konkurs, który promował aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie i nabieranie odpowiednich nawyków codziennego życia. Konkurs „Właściwości zdrowotne ziół” pozwolił uczniom zgłębić wiedzę na temat różnych ziół, ich właściwości leczniczych oraz sposobów wykorzystania ich w codziennej diecie. „Uzależnieniom Mówimy NIE" to działanie, które miało na celu zwiększenie świadomości na temat uzależnień. Ważnym elementem Tygodnia Zdrowia były pomiary ciśnienia krwi, które przypomniały nam o konieczności regularnej kontroli naszego stanu zdrowia. Tydzień Zdrowia w naszej szkole był wartościowym i pouczającym wydarzeniem. Przyczyniło się to do zwiększenia świadomości zdrowotnej naszych uczniów.

Mali Odkrywcy

 

 

  Tym razem Mali Odkrywcy z klas trzecich mieli okazję zobaczyć doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu. Młodzi chemicy byli zachwyceni właściwościami tej substancji.

 

 

 

Nauka da się lubić

 

 

  W czwartek zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu "Nauka da się lubić". Laureatami zostali Kacper Szymczak oraz Paweł Kuczyński. Natomiast wyróżnienie otrzymali: Paweł Klupś, Maciej Hadrzyński oraz Karol Kowalewski. Zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

Uczta bogów!

 

 

  Uczniowie z klasy 5b podczas lekcji języka polskiego zrealizowali niecodzienne zadanie, czyli przebrali się za wybraną postać mitologiczną, wykonali odpowiedni atrybut oraz dokonali przemowy dotyczącej danego bóstwa. Zadanie wzbudziło spore emocje oraz ekscytacje.

 

 

 

Konkurs fotograficzny, "Pierwsze tchnienie wiosny"

 

 

  Konkurs został rozstrzygnięty chociaż nie było to łatwe zważywszy na ilość zdjęć, które napłynęły na konkurs. Każdy uczeń mógł oddać 3 zdjęcia. Wszystkie były ciekawe i miały "to coś", co mogliście podziwiać na wystawie wykonanej ze zdjęć.
  Komisja postanowiła wyróżnić 3 najciekawsze prace. Autorzy tych prac to:
Nicola Fibich klasa 6a,
Jan Cieluch klasa 6b,
Adrian Lubojański klasa 4a.

 

  Wszystkim, którzy wzięli udział gratulujemy i zapraszamy do następnych edycji konkursu.

 

 

 

Układamy puzzle do lektury ,,Opowieści z Narnii"

 

 

  Uczniowie klasy 5a podczas lekcji języka polskiego doskonale się bawili, układając puzzle obrazkowe na podstawie lektury.

 

 

 

Spotkanie z lekarzem psychiatrą nie boli!

 

 

  15 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Kubskim, który podczas spotkania z młodzieżą przybliżył problematykę uzależnień. Unaocznił skutki zażywania narkotyków, dopalaczy, uzależnienia od Internetu, czy telefonu. Zwrócił uwagę na hejt oraz jak się przed nim bronić.

 

 

 

Opis poprzez zabawę!

 

 

  Uczniowie klasy 5a podczas lekcji języka polskiego dokonali charakterystyki bohatera literackiego, używając klocków. Wszystkim gratulujemy pomysłowości!

 

 

 

Charakterystyka bohatera literackiego...

 

 

  Uczniowie klasy 4a podczas lekcji języka polskiego dokonali charakterystyki wybranego bohatera literackiego z lektury ,,Mikołajek i inne chłopaki". Praca w grupie przyniosła wspaniałe rezultaty...wszyscy kreatywnie pracowali.

 

 

 

"Słodkie co nieco" - oj było smaaaacznieeee dzisiaj. Na zakończenie słodkiego projektu ciasto drożdżowe. Sami oceńcie, bo my byliśmy zadowoleni. Do zobaczenia za rok w kolejnej odsłonie tego projektu!

II etap Powiatowego Konkursu ,,Mistrz Ortografii i Poprawności Językowej"

 

 

  10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się drugi etap konkursu dla klas 4-6. Wzięło w nim udział 46. uczestników. Uczniowie rozwiązywali test, który zawierał zadania zamknięte i otwarte. Miło nam poinformować, że reprezentujący naszą szkołę Michał Lubojański przeszedł do finału konkursu i przystąpi do napisania dyktanda 22 maja 2024 roku. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

 

 

I am a fashion designer - nauka słówek w sposób twórczy i przyjemny.

MARZANNA 2024

 

 

  W sobotę grupa pasjonatów kolarstwa z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięła udział w rajdzie rowerowym „Marzanna 2024”. Celem rajdu było powitanie wiosny połączone z aktywnym wypoczynkiem i rekreacją na świeżym powietrzu oraz popularyzacja turystyki rowerowej wśród młodzieży. Rowerzyści pokonali ponad 30-kilometrową trasę z Ostrowa do Ludwikowa. Na mecie wszyscy posili się pysznymi drożdżówkami i napojami, a następnie przeprowadzono konkursy sprawnościowe, przyrodniczo-krajoznawcze oraz konkurs Miss Marzann 2024. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach i otrzymali ciekawe nagrody. Finałem rajdu było spalenie Marzann i definitywne pożegnanie zimy oraz przywitanie wiosny. Wszyscy w świetnych humorach wracaliśmy do domu napawając się pięknymi widokami wiosennych krajobrazów, stawów i ptactwa wodnego, śpiewem ptaków oraz kwitnących kwiatów i drzew na okolicznych polach i łąkach. To był prawdziwy wiosenny relaks.

 

 

 

 

Mistrz klawiatury

 


  Mistrzem klawiatury wyłonionym w Szkolnym Konkursie Informatycznym został Kacper Szymczak z klasy 7a, wicemistrzem - Igor Długopolski z klasy 6a. Trzecie miejsce zajęła Aniela Włodarczyk z klasy 6a. Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

 

 

 

Mistrz ortografii

 


   Jeszcze przed świętami wielkanocnymi odbyły się w naszej szkole eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII I MISTRZ POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ. Wzięło w nich udział 25 uczniów z klas 2-7. Do II etapu zakwalifikowali się:
Adam Szkudlarek z klasy 2a
Michał Lubojański z klasy 6b
Karol Kowalewski z klasy 7a.


  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu a za laureatów I etapu mocno trzymamy kciuki.

 

 

 

"Szkolny Mistrz Matematyczny 1-3"

 

 

  Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "Szkolny Mistrz Matematyczny", w którym wzięli udział reprezentanci wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej.
A oto wyniki:
W kategorii klas I:
- Stanisław Miezianko, kl. 1a - otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Matematycznego,
- Tomasz Grzesiak, kl. 1b - otrzymał wyróżnienie.
W kategorii klas II:
- Adam Szkudlarek, kl. 2a - otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Matematycznego,
- Jan Zawada, kl. 2b - otrzymał wyróżnienie.
W kategorii klas III:
- Ksawery Robotnikowski- kl. 3a - otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Matematycznego,
- Franciszek Kołodziej, kl. 3b - otrzymał wyróżnienie.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników w konkursie, a laureatom życzymy powodzenia w etapie międzyszkolnym.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody.

 

 

 

 

 

„Świąteczne czytanie w naszej szkolnej Chatce Puchatka”

 

 

  okazało się bardzo dobrym pomysłem na miłe i owocnie spędzony czas z naszymi wychowankami. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach poświęconych świętom Wielkiej Nocy. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Bajka wielkanocna”, a także układały świąteczne puzzle i szukały kolorowych pisanek. Bardzo dziękuje za miły czas wspólnego świątecznego czytania.

 

 

 

Pielęgnowanie tradycji

 

 

  Uczniów w SP2 odwiedził zajączek, który wszystkim osłodził i umilił dzień.

 

 

 

Szkolny Konkurs na Rozwinięcie Dziesiętne Liczby Pi

 

 

  We wtorek 26 marca odbył się Szkolny Konkurs na Rozwinięcie Dziesiętne Liczby Pi. Wśród uczestników wyłoniono trzech laureatów. Zwycięzcą został Stanisław Binek z klasy 6a, który znał aż 51 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Drugie miejsce zajęła Nikola Grzęda (6a) z wynikiem 41 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Trzecie miejsce należało do Oliwiera Stodolnego z klasy 7b, który znał 38 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Uczniowie klas 4-6 przystąpili do rywalizacji o tytuł ,,Mistrza Ortografii"

 

 

  Miło nam poinformować, że eliminacje szkolne wygrał Michał Lubojański z klasy 6b, który będzie reprezentował szkołę podczas drugiego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu!

 

 

 

W dniu 25.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył sie międzyszkolny konkurs "Spelling Competition". W konkursie udział wzięło 29 uczniów z Ostrowskich Szkół Podstawowych. Wszyscy uczniowie pokazali bardzo wysoki poziom i profesjonalizm. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-5 oraz 6-8. W obu grupach odbyły sie dogrywki aby wyłonić mistrzów literowania. Nasz uczeń, Oskar Szewerenko z klasy 5b zajął 3 miejsce. Wszystkim nuczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. �� �� Do zobaczenia w przyszłym roku.

Gramy w grę ,,Jeden z dziesięciu" 😎🙂

 

 

  Uczniowie klasy 5b, podczas lekcji języka polskiego, rywalizowali o podium w grze ,,Jeden z dziesięciu". Każdy zawodnik zaczynał grę z trzema „szansami”. Prowadzący zadawał pytania z lektury ,,Magiczne Drzewo", a na odpowiedź zawodnicy mieli trzydzieści sekund, błędna odpowiedź lub jej brak, powodowała utratę jednej „szansy”. Trzy pierwsze miejsca były nagradzane ocenami. Młodzież doskonale się bawiła, wzbogacając jednocześnie wiedzę odnośnie lektury.

 

 

 

PORANEK POETYCKI W SZKOLE

 

 

  25 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs poetycki, którego celem było pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej młodzieży. Jury w składzie Iwona Śmiechowska i Iwona Psikus przyznało pierwsze, drugie, trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia.

I miejsce- Martyna Latusek - klasa 7b

II miejsce- Borys Pfajfer - klasa 4a

III miejsce- Lena Dąbrówka - klasa 6b

wyróżnienie- Olga Nowacka - klasa 6a

wyróżnienie- Brian Przybył - klasa 4a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Fotorelacja -konkurs gwarowy 19 marca br. w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Gwarowego Ostrowskie Godanie pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Pielęgnowanie tradycji i kultury południowej Wielkopolski, utrwalanie świadomości istnienia odmian języka polskiego, umiejętność pięknego i sugestywnego wygłaszania tekstów, rozbudzanie zainteresowań regionalistycznych to cele jakie przyświecały temu spotkaniu. Dwudziestu uczniów klas IV-VII z dziewięciu szkół podstawowych przystąpiło do odegrania scenek rodzajowych, w których udowadniali znajomość gwary poznańskiej. Jury, w składzie Regina Podskarbi – przewodnicząca komisji, Olga Janicka oraz Maria Libera, przyznało trzy miejsca główne oraz jedno wyróżnienie. Wszystkich zachwycił występ uczennic Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim – Kingi Oleśków oraz Wandy Guzendy, laureatek I miejsca. Na miejscu II uprasowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim – Matylda Madeyska, Maja Małecka oraz Zuzanna Stybulska. Honorowe III miejsce zajęli Ryszard Czul oraz Dominik Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I. Wyróżnienie stało się udziałem Anastazji Błachej oraz Gabrieli Dębickiej z Dwujęycznej Szkoły Podstawowej „Mądra Sowa”. Trudnej, zaciekłej rywalizacji przyglądali się nasi goście honorowi, tj. p. Sławomira Kisielewska – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz p. Renata Sroka – Dyrektor Szkoły. Jak co roku, wpisując się w tradycję konkursu, imprezie towarzyszyła wystawa regionalna – w tym roku młodzież miała możliwość zapoznania się w gwarowymi nazwami elementów garderoby. Organizatorki konkursu serdecznie zapraszają na przyszłoroczną, czwartą odsłonę „godania po naszymu”.

I SZKOLNY TURNIEJ „RUMMIKUB”

 

 

  Powróćmy wspomnieniami do I. Szkolnego Turnieju Rummikub. Wzięło w nim udział prawie 40 uczniów klas 3-7. Wszyscy uczestnicy mogą pochwalić się niezwykłymi umiejętnościami strategicznymi oraz gry zgodnie z zasadami Fair Play. Wyłonienie Mistrzów było naprawdę trudne i do ostatniej chwili pełne emocji.

  Miło nam ogłosić, że Mistrzynią I. Szkolnego Turnieju Rummikub klas 3-5 została uczennica klasy 4a Zofia Górska, a Mistrzem wśród uczniów klas 6-7 został Paweł Klupś, który uczęszcza do klasy 7a. Za niesamowitą grę zostali również wyróżnieni następujący uczniowie: Julia Sieradzka, Wiktoria Płóciennik, Oskar Szewerenko, Patryk Szkudlarek, Olga Nowacka, Aleksandra Górska, Maciej Hadrzyński, Maria Miśtak.

  Wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz weźmiecie udział w kolejnych rozgrywkach „Rummikub” 😊

 

 

 

OMNIBUS

 

 

  Uczniowie klasy 6a, Stanisław Binek i Igor Długopolski, reprezentowali naszą szkołę w XXVII EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU OMNIBUS pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Chłopcy wykazali się wiedzą z różnych dziedzin życia, a Igor za wszechstronność otrzymał wyróżnienie. Chłopcom gratulujemy.

 

 

 

 

Lęk

 

 

  Kolejny projekt Szkoły Myślenia Pozytywnego, realizowanego podczas godziny wychowawczej przez klasę 6b. Uczniowie zmierzyli się z problemem lęku w życiu...

Kolejne spotkanie przyniesie rozwiązanie, jak należy sobie radzić ze strachem.

 

 

 

„ Nie musisz być bogaty, aby pomagać innym. Wystarczy, że masz serce”

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie


  Szkolne Koło PCK składa serdeczne podziękowanie za udział w naszej tegorocznej akcji charytatywnej z okazji Świąt Wielkanocnych. Państwa hojność i zaangażowanie sprawiły, ze nasza inicjatywa była niezwykle udana i miała realny wpływ na życie wielu potrzebujących osób.
  Dzięki Waszej życzliwości udało się zebrać dary, ale przede wszystkim wywołać uśmiech na twarzach tych, którzy mogli poczuć ciepło ludzkiej solidarności i wsparcia w tym szczególnym czasie.
  Dziękujemy za Wasze serca pełne dobroci i za to, że razem tworzymy lepszy świat!

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

  21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W naszej szkole był to szczególny dzień. Wszyscy mieli na sobie kolorowe, pastelowe ubrania, które zdobiły wiosenne elementy np. kwiaty. Dodatkowo dla uczniów klas 4-7 odbył się Wiosenny Pokaz Mody. W wiosennych przedsięwzięciach zwyciężyła klasa 5a, która kolejny rok z rzędu otrzymała nagrodę przechodnią, czyli ,,Miotłę Wiosenną". Drugie miejsce zajęła klasa 6a, a klasa 4b zajęła trzecie miejsce. Był to na pewno wesoły dzień, który ożywił szkolną codzienność 🙂 🌷🌼🌻

 

 

 

"Słodkie co nieco" - kolejne zajęcia cukiernicze. Dzisiaj spróbowaliśmy swoich sił w pieczeniu ciasta marchewkowego. Ciasto sie udało i było smaczne.

"Ekuś"

 

 

  "Ekuś" to nazwa konkursu ekologicznego organizowanego przez stowarzyszenie "Nauka z Kulturą" w Kaliszu, w którym uczniowie klasy 2b wzięli udział. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu robota z różnego rodzaju odpadów... Uczniowie poradzili sobie znakomicie, wykazując się dużą kreatywnością. Gratulujemy!

 

 

 

 

KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY W marcu 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 został rozstrzygnięty konkurs na kartkę wielkanocną. Z przyjemnością informujemy, że wpłynęło 59 kartek świątecznych: 30kartek z klas 1-3 oraz 29 kartek z klas 4-7. Technika prac była dowolna. Skany nagrodzonych prac zostaną ukazane w świątecznym wydaniu gazetki szkolnej "Dwója". Wszystkie kartki zostały przekazane do DPS-u dla seniorów. Jury wybrało najestetyczniejsze i najbardziej pomysłowe kartki. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: Klasy 1-3 wyróżnienie- Bartosz Graf- klasa 1b wyróżnienie- Kacper Pawlik- klasa 1b wyróżnienie- Maria Rogala- klasa 2b wyróżnienie- Franciszek Szcześniak- klasa 3b Klasy 4-7 wyróżnienie- Magdalena Zborowska- klasa 4b wyróżnienie- Lena Kokot- klasa 5a wyróżnienie- Tymoteusz Kaczmarew- klasa 6a wyróżnienie- Jan Cieluch- klasa 6b Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty kulinarne

 

 

  Uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, z których każda miała za zadanie przygotować własną wersję zapiekanek. Zajęcia były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności, ale także do wspólnego spędzania czasu i budowania więzi koleżeńskich.

 

 

 

 

,,Bądźmy razem we środy"

 

 

  Za nami kolejne zajęcia z tej serii. Tym razem uczniowie odwiedzili ,,Laboratorium przyszłości". Chętni mogli zwiedzić różne zakątki świata korzystając z okularów VR oraz programować roboty tak, aby poruszały się w ustalony sposób. Wszyscy miło spędzili czas .

 

 

 

 

Zabawa małych odkrywców z kolorami

 

 

   Odkrywcy z klas trzecich w ramach zajęć dodatkowych mieszali ze sobą różne kolory, aby uzyskać nowe barwy. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością!

 

 

 

Klasa 6b w kinie! 🙂😎

 

 

  Uczniowie wspaniale się bawili, oglądając film ,,Za duży na bajki 2".

 

 

 

 

Przedstawienie kostiumowe Cinderella w wykonaniu klasy 6b - tym razem dwie odsłony, bo grały dwie grupy

"Dobry humorek zapewniamy we wtorek"

 

 

  Za nami kolejne muzyczne spotkanie z serii " Dobry humorek zapewniamy we wtorek". Byly kolejne warsztaty gry na kolorpianie, pierwsze nieśmiałe próby samodzielego tworzenia muzyki i szaleństwa grywalizacyjne:) To byl miły czas:):):)

 

 

 

 

Dzień Kobiet w klasach I-III Dniem Szalonej Fryzury! 8 marca uczennice edukacji wczesnoszkolnej zachwycały wymyślnymi fryzurami oraz dziewczęcymi strojami. Chłopcy natomiast obdarowali swoje koleżanki upominkami oraz złożyli im najlepsze życzenia. Dzieci wykonały prace techniczne pod hasłem "Kobieta, którą podziwiam..." ❤️ Każda kobieta, mała i duża, powinna czuć się wyjątkowo w dniu swojego święta. Tak było u Ewarysta, zobaczcie sami fotorelację!

Mali odkrywcy z klas trzecich

 

 

  W piątek odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Mały odkrywca" dla klas trzecich. Uczestnicy sprawili, że styropian zniknął, a także stworzyli pastę dla zębów dla słonia. Ponadto trzecioklasiści z dostępnych na co dzień produktów spożywczych wykonali lampę lawę.

 

 

 

"Słodkie co nieco" czas zacząć. 07.03.2024r. ruszył kolejny projekt dla klas 4-7. Pierwsze zajęcia były oczywiście słodkie, chociaż nie do końca. Jedna z grup upiekła ciasteczka, które były słodko słone. Baardzo ciekawy smak. Brawo!

PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI

 

 

  Klasy drugie meldują wykonanie zadania dotyczącego "Mojej miejscowości" (poznanie ciekawej historii związanej z regionem). Uczniowie najpierw poznali historię swojej miejscowości, odbyli spacer ulicami dawnego Ostrowa, a następnie wcielili się w prawdziwych artystów! Narysowali dawny Ostrów na kolejnej karcie w swoim albumie wirtualnego podróżnika w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Wirtualne Podróże".

  Dziękujemy serdecznie Dyrektorowi i pracownikom Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za możliwość zrealizowania naszego projektowego zadania oraz podróż do przeszłości w tak niezwykłej atmosferze.

 

 

 

Przedstawienie kostiumowe w języku angielskim Grupa uczniów z klasy 6a wcieliła się w role bohaterów bardzo znanej bajki, "Kopciuszek". Tym razem scenariusz był w języku angielskim, co było dodatkowym utrudnieniem, ale także miłym wyzwaniem związanym z lekcjami w tym języku. Wszyscy ciężko pracowali przygotowując teksty, sposób przedstawiania swoich bohaterów, stroje swoich postaci i dekoracje, które pozwoliły przybliżyć kontekst i miejsce bajki. Wszystkim należą się duże brawa!

Klasa 6b realizuje projekt lektury ,,Dwanaście prac Herkulesa"

 

 

  Uczniowie tropią poczynania detektywa i uwieczniają swoje myśli na plakatach...

 

 

 

SPLASH

 

  Jak szybko zapamiętać nazwy czynności? Klasa 4a znalazła na to sposób. W ramach projektu uczniowie wykonali grę, w którą baardzo chętnie grali na zajęciach, co widać na zdjęciach :).

 

 

 

Zajęcia dla przedszkolaków

 

 

   5 marca 2024 w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków Były one pełne fascynujących odkryć i aktywnego uczestnictwa. Dzieci miały okazję nauczyć się podstawowych zasad eksperymentowania i tworzenia., które wprowadziły je w świat nauki poprzez eksplorację różnych obiektów przy użyciu mikroskopu, lupy oraz przeprowadzenie prostych eksperymentów takich jak wybuch wulkanu. Z dużym zainteresowaniem obserwowali lampę- lawę i magiczny, mleczny rój, a także tęczę z kolorowych cukierków. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematyka zajęć. Stworzyły drzewko – udekorowane kulkami z bibuły według własnej inwencji twórczej. Zajęcia adaptacyjne zapewniły przedszkolakom przyjemną atmosferę do nauki oraz zainteresowanie światem przyrody i nauki.

 

 

 

"APARTAMENTY DO WYNAJĘCIA"

 

 

  Nad salą lekcyjną zawisła istna "burza pomysłów", której towarzyszyła kreatywność, wzorowa współpraca i pełna paleta umiejętności manualnych.

Być może wśród wykonawców domów z kartona w przyszłości znajdziemy architekta lub projektanta wnętrz?

  A oto efekty wspaniałej pracy!

 

 

 

"Tajemnicze życie sów"

 

 

  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrodniczej pod hasłem "Tajemnicze życie sów" połączonej z pokazem tych przepięknych, ale jakże drapieżnych ptaków. Poza podziwianiem żywych okazów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, które poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

 

 

 

Zajęcia kulinarne - 4a

 

 

   29 lutego 2024 roku uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowali wyjątkowe zapiekanki. Po intensywnej pracy przyszedł czas na degustację. Każda grupa prezentowała swoje dzieło, opowiadając o wybranej koncepcji smakowej. Warsztaty były nie tylko wyjątkowym doświadczeniem kulinarnym, ale również doskonałą okazją do integracji grupy oraz rozwijania umiejętności współpracy.

 

 

 

 

Uczniowie grają w grę ,,Jeden z dziesięciu"

 

 

  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy 4a, 5a i 6b doskonalili umiejętności opanowania treści lektury w sposób interesujący, czyli nauką poprzez zabawę. Młodzież zgłosiła się do uczestnictwa w grze i wszyscy rywalizowali o dotarcie do finału, ponieważ za pierwsze, drugie i trzecie miejsce mogli otrzymać nagrodę...

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok Czesława Miłosza

 


  Rok 2024 ogłoszony został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Czesława Miłosza. Uznawany jest on za największego polskiego poetę XX wieku, a jego twórczość została doceniona poprzez szereg nagród literackich i odznaczeń, wśród nich Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury przyznaną w 1980 roku. My również postanowiliśmy przyłączyć się do upamiętnienie tego wielkiego pisarza, eseisty w dwudziestą rocznicą jego śmierci.
  Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Miłosz w szkole. Uczniowie klasy 6a wykonali kilka zadań, dzięki którym poznali życie i twórczość Czesława Miłosza. Na tym nie koniec. Kolejna odsłona działań w ramach projektu w następnym miesiącu.

 

 

 

 

Modele atomów

 

 

  Uczniowie klas siódmych w ramach zadania domowego z chemii wykonali modele atomów. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, co możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

 

 

 

Mam talent Po raz kolejny odbył się w naszej szkole przegląd talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, wokalne, plastyczne, recytatorskie, akrobatyczne, techniczne i wiele innych. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy dali wspaniały popis różnych umiejętności. W galerii prac pojawiły się dzieła uczniów klas 4-7. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje pięć minut sławy. Mimo towarzyszącej tremie wszyscy wykonawcy zaprezentowali się w pełnej krasie. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowanie talentów, bo w każdym drzemie jakiś talent. Trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a następnie z ogromną cierpliwością pielęgnować i szlifować. Do zobaczenia za rok!

Rummikub w akcji

 

 

  Uczniowie klasy 6b w ramach lekcji matematyki szlifują swoje umiejętności matematyczne, grając w Rummikuba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 


  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 6a zmagali się z zadaniami z zakresu poprawności językowej i ortograficznej. Najpierw poznali genezę tego święta, a następnie przeszli do stacji zadaniowych.
Celem tych zajęć było upowszechnienie świadomości językowej oraz zwiększenie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Ochrona języków ojczystych, które w zastraszającym tempie znikają, jest niezmiernie ważna dla kultury i tożsamości narodowej.

 

 

 

 

Emocje

 

 

   Kontynuując innowację o emocjach, uczniowie kl.3a tym razem przepracowywali temat złości. Bo przecież jest nam potrzebna, trzeba tylko nauczyć się z nią radzić.

     Dziękujemy naszej Pani Psycholog❤❤❤

 

 

 

 

Mały odkrywca - klasy 3

 

 

  Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia "Mały odkrywca" dla uczniów klas trzecich. Uczestnicy samodzielnie wykonali styropianowego gluta, którego mogą wykorzystać do zabawy.

 

 

 

 

Procenty w życiu codziennym

 

 

  Uczniowie klasy 6b w ramach lekcji matematyki układali pytania do ankiety dotyczącej m.in. ich ulubionej muzyki czy przedmiotu w szkole. Następnie wykonali obliczenia procentowe i swoje wyniki przedstawiali w postaci diagramów słupkowych bądź kołowych. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się jak można wykorzystać procenty w życiu codziennym.

 

 

 

Projekt wychowawczy

 

 

  28 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 został zrealizowany kolejny etap projektu wychowawczego ,,Poznajemy rzeczywistość", podczas którego młodzież mogła zapoznać się z ciekawymi propozycjami ukazującymi zagrożenia w Internecie oraz dotyczącymi odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego.

  Klasy 6a i 6b zaprezentowały krótką scenkę na temat zagrożeń w Internecie, by przestrzec młodzież przed niebezpieczeństwami.

  Klasa 7a ukazała scenki dotyczące dobrego wychowania. Uczniowie przedstawili przykłady odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego.

  Klasa 7b przypomniała ważne słowa, których powinniśmy używać na co dzień, czyli: proszę, dziękuję, przepraszam. Przypomniała jednocześnie, że savoir vivre ważny jest w życiu codziennym.

  Mamy nadzieję, że wszystkie powyższe projekty będą przykładem do naśladowania...

 

 

 

Matematyczne przygody 🟩🔺️🔶️

 


  We wtorek 27.02 odbyły się kolejne zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków! Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej integracji zabawą - ,,Kto tak jak ja". Następnie staliśmy się prawdziwymi detektywami w poszukiwaniu ukrytych na szkolnym korytarzu liczb! Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i zapamiętały, jakie obrazki skrywały się pod odpowiednimi numerami. Nasze spotkanie zakończyliśmy w sali matematycznej, gdzie ćwiczyliśmy umiejętność kodowania na papierze!

 

 

 

❤WALENTYNKI❤️ W piątek przed feriami obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Z tej okazji wszyscy ubraliśmy się na czerwono ❤️ Samorząd Uczniowski przygotował Pocztę Walentynkową do której dostarczyliście mnóstwo kartek, serduszek oraz listów. Obdarowanym było bardzo miło, że ktoś o nich pomyślał i chciał im coś wręczyć! Dziękujemy za wspólną zabawę ❤️

Ogłoszenie o otwarciu likwidacji Stowarzyszenia "Działajmy z dwójką"

 

 

  Likwidator Stowarzyszenia "Działajmy z dwójką" z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim ul. Wrocławska 51 (KRS: 0000801097) podaje do publicznej wiadomości, że na mocy Uchwały nr 3/2023 Walnego Zgromadzenia Członków o postawieniu Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania. Otwarcie likwidacji Stowarzyszenia zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem Sądu Rejonowego w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 23.02.2024r.

Funkcję likwidatora pełni zarząd stowarzyszenia: Ewa Wiśniewska, Marta Grabska Górska. Stowarzyszenie "Działajmy z dwójką" za pośrednictwem likwidatorów wzywa ewentualnych wierzycieli i wszystkie osoby lub podmioty mające jakiekolwiek roszczenia wobec Stowarzyszenia do ich zgłoszenia ustanowionemu likwidatorowi w terminie 30 dni od dnia opublikowania niniejszego ogłoszenia pisemnie na adres: ul. Wrocławska 51, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

 

 

 

„Odkrywamy tajemnice zdrowia”

 

 

  Czwartkowa lekcja przyrody w klasie 4b była poświęcona podsumowaniu i utrwaleniu wiadomości z działu: „Odkrywamy tajemnice zdrowia” . Uczniowie zostali podzieleni na kilka grup, aby samodzielnie pracować nad przygotowaniem materiałów na plakaty dotyczące różnych aspektów zdrowego trybu życia oraz zagrożeń dla zdrowia człowieka. Praca w grupach była bardzo owocna. Uczniowie wykazali się inicjatywą, aktywnie współpracując ze sobą i dzieląc się swoimi pomysłami. Każda grupa przygotowała interesujące i edukacyjne materiały na plakaty, które będą przydatne dla całej klasy w dążeniu do zdrowego stylu życia. Wnioski z lekcji będą mogły być wykorzystane również w codziennym życiu uczniów, poza szkołą.

 

 

 

Wyzwania, wyzwania, wyzwania!!! 🙂

 

 

  Uczniowie klasy 6b podczas lekcji wychowawczej podjęli się wyzwań kreatywnych. Doskonale układali wiersze, wykonywali rysunek lewą ręką oraz tworzyli skojarzenia na różne tematy. Brawo dla Was!

 

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 

  W naszej szkole 6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Obecnie dzieci od najmłodszych lat wychowywane są w środowisku online. Internet umożliwia każdemu zdobywanie wiedzy i dostęp do nieograniczonych zasobów informacji, pomaga rozwijać wyobraźnię, pasję i znaleźć odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Jednak to, co jest olbrzymią szansą, może stać się zagrożeniem. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci i wspierać cyfrową podróż dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Rozmawiajmy, ostrzegajmy i propagujmy zasady cyberhigieny już od pierwszych kroków naszych pociech w cyfrowym świecie.

 

 

 

Spotkanie z żołnierzem

 

 

  Uczniowie klas drugich i trzecich mieli niezwykłą okazję do spotkania się z ciekawym gościem, który wtajemniczył wszystkich, jak wygląda codzienność żołnierza. Wśród wyposażenia znalazły się podstawowe przyrządy, przybory niezbędne do przetrwania w każdych warunkach. Ilość potrzebnych "gadżetów" bardzo nas zaskoczyła. Ponadto dowiedzieliśmy się, jakimi cechami charakteryzuje się dobry żołnierz. Część praktyczna była jednak najbardziej emocjonująca- możliwość przymierzenia wybranych elementów stroju, wyposażenia, czy przygotowania miejsca do spania. To była dla nas wspaniała przygoda!

  Naszemu gościowi, Panu Mirosławowi, bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie fantastycznej prezentacji.

 

 

 

W miesiącu styczniu w naszej szkole odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także zaprezentowały układy taneczne. Dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta na scenie nagradzając je gromkimi brawami. Uczniowie z wielką radością występowali dla swoich gości, aby wyrazić im w ten sposób wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Dzieci przygotowały również dla ukochanych gości własnoręcznie wykonane upominki, a także poczęstunek. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Spotkanie z historią 📖

 

 

  📚✨ Lekcja historii w klasie 3a! Razem z uczniami poznaliśmy fascynujące fakty na temat Bolesława Chrobrego, pierwszego króla Polski! 🇵🇱👑

Podczas naszej lekcji:

🔍 Dowiedzieliśmy się o życiu i osiągnięciach Bolesława Chrobrego, jak również o jego znaczeniu dla historii Polski.

🎨 Stworzyliśmy własne insygnia koronacyjne używając naszej wyobraźni i wiedzy o średniowiecznych symbolach władzy.

📝 Wypełnialiśmy karty pracy, gdzie rozwijaliśmy naszą wiedzę o królu poprzez różnorodne zadania.

  Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem! 💡🌟 Byliśmy pod wrażeniem ich pomysłów na insygnia koronacyjne oraz ich chęci do zgłębiania historii naszego kraju. 🤩💬

 

 

 

Walentynkowy zawrót...*

 

 

  6 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków! Wszyscy dobrze się bawili...

 

 

 

 

23 stycznia po raz kolejny odbył się koncert noworoczny ANIELSKIE ŚPIEWNIE. Chórzystki pod dyrekcją Danuty Wróbel zaprosiły gości do przepięknego świata kolęd i piosenek świątecznych. Życzeniami dobrego roku i brawurowym tańcem zakończyliśmy sezon kolędowy, Do zobaczenia za rok.

Mali odkrywcy

 

 

  Tym razem Mali Odkrywcy z klas drugich stworzyli odbijający się napój oraz magiczny mleczny rój. Ponadto zobaczyli w jakim sposób rozpuszczają się M&M's oraz jak wytwarza się biel jajka.

 

 

 

 

Teatrzyk kukiełkowy

 


  w reżyserii uczniów klasy drugiej, którzy wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonanie kukiełek. Najwięcej radości jednak dostarczyło wcielanie się w role i oglądanie teatrzyku w wykonaniu rówieśników.

 

 

 

"Zimowe opowieści"

 

 

   Podsumowanie konkursu plastycznego" Zimowe opowieści".
Serdecznie wszystkim gratulujemy.
😍😍😍

Zmagania recytatorów...

 

 

  29 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs recytatorski poezji, którego celem była prezentacja umiejętności artystycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz rywalizacja uczniów w przyjaznej atmosferze. Wszystkim gratulujemy zdolności recytatorskich. Jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

 

Pierwsze miejsce- Julia Szulc (klasa 6a)

Drugie miejsce- Aleksandra Gąsiorek (klasa 4b)

Trzecie miejsce- Maja Małecka (klasa 4b)

Wyróżnienie- Jessica Machowicz (klasa 5a)

Wyróżnienie- Lena Dąbrówka (klasa 6b)

 

 

 

 

Drzwi otwarte w SP2
Drzwi otwarte w SP2
Drzwi otwarte w SP2

Podróżujemy wirtualnie

 

 

  Uczniowie klas drugich w tym roku szkolnym realizują międzynarodowy projekt edukacyjny „Wirtualne podróże”, który w naszej szkole realizowany jest jako innowacja pedagogiczna. Celem projektu jest pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach. Jego założeniem jest kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi. Integralną częścią jest uczestnictwo w lekcjach na żywo, w czasie których organizatorka dzieli się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie, lub oglądanie retransmisji. W trakcie trwania projektu uczniowie mają za zadanie wykonać 3 zadania obowiązkowe oraz 4 dodatkowe. W czasie realizacji inicjatyw uczniowie prowadzą „Album Wirtualnego Podróżnika”. Uwielbiamy wyzwania!

 

 

 

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

 


  Szkolne Koło PCK składa serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział w naszej akcji zbierania karmy, kocy, misek i zabawek dla zwierząt przebywających w Schronisku we Wysocku Wielkim.

  Dzięki Waszej wielkiej hojności i zaangażowaniu, akcja została przeprowadzona
z sukcesem. Wasza szczodrość i empatia to wsparcie dla potrzebujących czworonogów. Zebrana karma oraz inne potrzebne przedmioty będą stanowić ogromną pomoc dla psów przebywających w schronisku, zapewniając im komfort, bezpieczeństwo oraz radość.
  Jesteśmy z Was niezmiernie dumni i wdzięczni za Wasze wsparcie oraz za to, że razem tworzymy lepszy świat dla wszystkich istot.
  Dziękujemy Wam za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę.

 

 

 

Dzień Bałwanka

 

 

  W czwartek 18.01 świętowaliśmy dwie okazje - uczniowie klas I-III Dzień Kubusia Puchatka A uczniowie klas IV-VII Dzień Bałwana! ☃️Klasom zostały przyznane punkty w konkursie na Najlepszą Klasę (punktacja w zakładce SAMORZĄD UCZNIIOWSKI).

Mali odkrywcy w akcji

 

 

  Tym razem mali odkrywcy z klas drugich tworzyli tęczę kolorów, korzystając z barw podstawowych. Spisali się na medal!

 

 

 

Warsztaty kulinarne

 

 

  18.01.2024 roku uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć mieli okazję praktykować umiejętności kulinarne, współpracować w grupach oraz cieszyć się tworzeniem pysznych potraw i ich degustacją. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, warsztaty przyniosły im wiele radości i satysfakcji z efektów pracy oraz możliwości wspólnego spędzania czasu.

 

 

 

Nauka języka przez zabawę

 

 

  "Deutsch macht Spaß" to nazwa kółka, w którym chętnie uczestniczą nasi drugoklasiści doskonaląc swoje umiejętności językowe.

 

 

 

 

Bal karnawałowy

 

 

  17 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie mieli okazję pobawić się i potańczyć do największych hitów minionego roku. Uczestnicy balu tańczyli między innymi belgijkę, kaczuszki czy taniec kowboja. Ponadto rywalizowali ze sobą w znanej wszystkim "grze w krzesła". Zabawa była niezapomniana, co widać za zdjęciach!

 

 

 

W SP2 dzielimy się pasją!

 

 

  Mieliśmy ogromną przyjemność gościć pasjonata gry w szachy - naszego starszego kolegę. Brian Przybył wtajemniczył nas w tę niezwykłą grę - przeprowadził pierwsze zajęcia, dzięki którym zafascynował nas swoimi umiejętnościami oraz zbiorem książek do nauki strategii. Z dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyliśmy w zajęciach, które Brian przygotował dla nas doskonale. Dziękujemy! Uczniowie kl. 2b.

 

 

Asertywność i tolerancja

 

 

  W piątek 12 stycznia uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez swoich kolegów i koleżanki z klas. Uczniowie klas 4 wyjaśnili, co to jest asertywność oraz przygotowali trzy scenki prezentujące zachowania asertywne. Piątoklasiści opowiedzieli nam o tolerancji. Świetnym urozmaiceniem poznanych definicji były przygotowane przez uczniów scenki widoczne na zdjęciach obok!

 

 

Spotkanie integracyjne

 


  W piątkowe popołudnie 12 stycznia 2024 roku klasa 7b wraz z wychowawcą zorganizowała spotkanie integracyjne, mające na celu zacieśnienie więzi między uczniami. Wydarzenie odbyło się w szkolnej świetlicy, gdzie atmosfera pełna radości.
  Gry planszowe okazały się strzałem w dziesiątkę, ponieważ stworzyły doskonałą okazję do wspólnego spędzania czasu. Rywalizacja przeplatała się ze śmiechem i żartami.

  Po zakończeniu pierwszej części przyszedł czas na kulinarne doznania. Na miejscu pojawiły się pyszne pizze, którymi uczniowie delektowali się z wielkim apetytem. Kolejnym punktem spotkania było mini-kino, gdzie czekała na uczniów projekcja filmu.
  O godzinie 21.00 uczniowie klasy 7b opuszczali szkołę z uśmiechami na twarzach, pełni pozytywnej energii. Spotkanie okazało się nie tylko doskonałą okazją do rozrywki, ale również sprzyjało wzmacnianiu więzi między uczniami.

 

 

 

Mali odkrywcy!

 

 

  Kolejny piątek to dzień magicznej chemii! Uczniowie klas drugich mieli okazję zobaczyć jak zrobić "lampę lawę" oraz "pastę do mycia zębów dla słonia". Efekty na zdjęciach!

 

 

 

"Igłą i nitką" czy może "Igłą i maszyną"

 

 

  Uczetnicy zajęć o tym dziwnym tytule wykonywali w czwartkowe popołudnie torby, które są szyte ze starych jeansów.  Każdy ma inny pomysł na swoją torbę, torebkę ale łączy je jedno, szlifowanie umiejętności szycia na maszynie i kreatywność. A to chyba najważniejsze w tym wszystkim :).

 

 

 

Warsztaty kulinarne

 


  9 lutego 2024 roku uczniowie klasy 6a wzięli udział w warsztatach kulinarnych, podczas których mieli okazję zanurzyć się w sztukę przygotowywania własnej pizzy. Wydarzenie miało miejsce w szkolnej kuchni i przyniosło nie tylko smaczne doświadczenia, ale także integrację i edukację kulinarnej sztuki. Atmosfera w kuchni była pełna entuzjazmu, śmiechu i współpracy. Uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności kulinarne, ale także dzielili się pomysłami i wspólnie podejmowali decyzje dotyczące wyboru składników. Każde dziecko miało okazję poczuć się jak mały kucharz.

 

 

 

Najlepsi nagrodzeni!

 

 

  Uczniowie klasy 4a, 4b i 5b ze względu na swoją największą aktywność w zbiórce elektrośmieci otrzymali upominki. Zadowolenie było widać na ich twarzach!

 

 

 

Prędkość, droga, czas...

 

 

  Na lekcji matematyki uczniowie klasy 6b utrwalali wiedzę na temat prędkości, drogi i czasu, grając w grę "Pociągi".

 

 

 

Styropianowe gluty

 

 

  Piątek to kolejny dzień zajęć w ramach "Małego Odkrywcy". Uczniowie klasy 2a i 2b mieli okazję samodzielnie (wedle własnego pomysłu) wykonać styropianowe glutki. Radości było co niemiara!

 

 

 

Bo MANDALA MA MOC 💓💓💓
Podejrzane na zajęciach arteterapeutycznych klas III.

Klasowe wigilie: 4b, 5a, 6b

Drodzy Rodzice i Uczniowie !!

 


„Dzielenie się wsparciem wzmacnia więzi między ludźmi”


                                                                       Titian

 

  Szkolne koło PCK składa serdeczne podziękowania Rodzicom i Uczniom naszej szkoły, którzy udzielili wsparcia w przygotowaniu paczek dla potrzebujących rodzin z naszego miasta.

 

 

 

AKCJA CZYTELNICZA

 


  Biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 18.12.2023-19.12.2023 akcję czytelniczą "Zrób sobie prezent-wypożycz książkę na święta". Każdy uczeń z klas I-III, który wypożyczył książeczkę w powyższych dniach wziął udział w losowaniu upominków.

  21 grudnia p.Małgosia nasz szkolny pedagog wylosowała czytelników, którzy otrzymali świąteczne upominki. Oto oni: Hanna Bochińska, Tomasz Grzesiak, Olga Madeyska, Zofia Małecka, Zuzanna Naskręcka, Justyna Ostenda, Ksawery Rachwał, Fabian Ryziński, Franciszek Szcześniak, Mateusz Żabiński. Gratulujemy!!!
Podczas przerwy świątecznej liczymy, że uda Wam się znaleźć chwilę na spotkanie z książką. Przyjemnej lektury!

 

 

 

Ciekawy gość

 

 

  Odwiedziła nas dzisiaj pani Julita Borek, mistrzyni Polski i Europy w strzelectwie sportowym.

 

  Pani Julita opowiedziała nam o tym jak rozpoczęła swoją przygodę ze strzelaniem, o tym w jaki sposob przygotowuje się do zawodów i jakie są rodzaje broni, z której strzela i do czego strzela.

  Mogliśmy sprawdzić, jak ciężka jest broń, w jaki sposób należy broń trzymać oraz jak mierzyć do celu.

  Młodzież klas 5a, 6a oraz 7b pytała także o osiągnięcia, które naprawdę robią wrażenia. Mogliśmy obejrzeć medale zdobyte przez p. Julitę, chociaż sama podkreśla, że nie tylko one są ważne w uprawianiu tego sportu.

 

  Pani Julita jest absolwentką tej szkoły, tym bardziej miło nam było słuchać o jej pasji i motywacji do osiągania swoich celów. Uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim tego, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko...

 

 

 

Uczniowie z klasy 1a oraz 1b pojechali na wycieczkę do wioski św. Mołaja. Zostaliśmy powitani przez Elfa i Panią Mikołajową. Napisaliśmy listy do św. Mikołaja, a następnie zwiedziliśmy jego dom. Dzieci wraz z Elfami bawiły się w rytmie świątecznych przebojów i z utęsknieniem czekały na pojawieniesię Świętego Mikołaja. Wreszcie na balkonie pojawił się nasz wyczekiwany gość. Dzieci wraz z pomocnikami Mikołaja wypiekały pierniczki, a następnie degustowały je. Po uczcie kulinarnej ruszyliśmy na zwiedzanie wioski. Na zakończenie uczniowie kupili świąteczne pamiątki. Wszyscy wróciliśmy w świątecznych nastrojach.

Wyjście do piekarni

 

 

  We wtorek uczniowie klasy 4B mieli okazję zwiedzić wnętrza piekarni "Jubilatka". Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak pracują piekarze. Uczestnicy wyjścia poznali cały proces tworzenia chleba, a zwieńczeniem wycieczki była degustacja świeżo wypieczonych bułek i chleba.

 

 

 

 

Drodzy Rodzice! Kochani Uczniowie!

 


  Samorząd Uczniowski przygotował i dostarczył paczki dla Domu Dziecka w Pleszewie. Jeszcze raz dziękujemy Wam za piękny dar serca! Bez Was nie byłoby to możliwe! Sprawiliśmy ogromną radość podopiecznym Domu Dziecka 😉

 

 

 

 

Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja, tym razem matematycznie

 

 

  Uczniowie klasy 6b na matematyce brali udział w rekrutacji na pomocników świętego Mikołaja, która polegała na rozwiązaniu ośmiu zadań i ustaleniu hasła. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do zadania, co widać na zdjęciach.

 

 

 

"Moja bezpieczna droga do szkoły - bezpieczny pieszy"

 

 

  W tym konkursie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły, być może dlatego że jest to bardzo ważny temat i dotyczy nas wszystkich.

  Podzieliliśmy prace na dwie kategorie: kategoria klas młodszych I-III oraz kategoria klas starszych IV-VII.

 

Zwycięzcą konkursu w kategorii klas młodszych został: Jakub Pawlak - kl.2b.

Zwycieżcą konkursu w kategorii klas satrszych został: Patryk Szkudlarek - kl. 5b

 

Należy wspomnieć, że Ci uczniowie reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu w Kaliszu. Mimo, że nie zajęli tam wysokich lokat to bardzo im gratulujemy!!!

 

Na wyróżnienie zasługują rownież prace następujących uczniów:
Krzysztof Ostenda - 1a
Justyna Ostenda - 3a

Adam Kuźniewski - 4a
Eryk Wróblewski - 4b

Robert Piwowarczyk - 5a
Mateusz Kunicki - 5b
Lena Kuźma - 6a
Iwo Wolicki - 6a
Wojciech Klimek - 6a
Nikola Grzegorowska - 6a

Jakub Mikołajczyk - 6a
Leszek Wróblewski - 6a

 

 

 

 

Świąteczne życzenia dla seniorów

 

  Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przedsięwzięcie "Kartka dla seniora". Pokazaliśmy, że jesteśmy jedną rodziną, ponieważ cała społeczność uczniowska dała z siebie wszystko, co ma najwspanialszego dla osiągnięcia wspólnego celu! Chętni uczniowie z całej szkoły przygotowali przepiękne świąteczne kartki, uczestnicy kółka "Igłą i nitką" - własnoręcznie uszyli choinki, a nasi wolontariusze dostarczyli te wszystkie wspaniałości do Dziennego Domu "Senior- Wigor" w Ostrowie Wielkopolskim. Jesteśmy przekonani, że nasza niespodzianka sprawi radość wszystkim obdarowanym!

 

 

 

Emocje

 

 

  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w zajęciach na temat emocji.
Emocją nazywany jest subiektywny stan psychiczny, który jest związany ze świadomą bądź nie oceną sytuacji. Emocje działają natychmiastowo, co następnie prowadzi do konkretnego działania, a one skutkują pojawieniem się pewnych zmian somatycznych (np. uczucie gorąca przy złości), ekspresji mimicznych, pantomimicznych (np. uśmiech przy radości) oraz pewnych zachowań (np. płacz przy smutku).

 

 

 

 

Jarmark świąteczny w Dreźnie

 

 

  12 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję poczuć magię zbliżających się świąt podczas pobytu na 589 jarmarku w Dreźnie.
  Dopołudniowe godziny wykorzystali na spacer wśród barokowych zabytków starego miasta. Następnie udali się między kolorowe, świąteczne kramiki, by zachwycać się ich stylizacją i różnorodnymi pamiątkami oferowanymi przez sprzedawców.

 

 

 

Świąteczne czytanie

 

 

  W grudniu br. w czytelni naszej szkoły odbyło się świąteczne czytanie. Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania Mariusza Niemyckiego pt. „Święty Mikołaj wchodzi kominem”. W trakcie czytania dzieci opowiadały o świętach w swoich domach, o prezentach, jakie chciałyby dostać, a także odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej opowieści. To był mile spędzony czas.


Do zobaczenia za rok na świątecznym czytaniu!

 

 

 

 

4th Spelling Competition

 


  18.12.2023r. odbył się w naszej szkole czwarty już konkurs w literowaniu w języku angielskim. 4th Spelling Competition przebiegał w dwóch kategoriach: klas 4-5 i 6-7. Rywalizacja była bardzo zacięta, szczególnie w kategorii klas czwartych i piątych.
  Po długich wysiłkach wyłoniliśmy zwycięzców:
Mistrzem w literowaniu klas 4-5 został Jakub Nowacki z klasy 4b.
Mistrzem w literowaniu klas 6-7 został Filip Markiewicz z klasy 6b.
Komisja przyznała również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Oskar Szewerenko z klasy 5b oraz Ira Kaluzhskykh z klasy 6a.

 

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na następną edycję konkursu.

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III

 

 

  W piątek, 15 grudnia nasza szkoła była gospodarzem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów z klas I-III. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „ Zimowe spotkanie z poezją”. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Pani Beata Klimek. Gościliśmy uczniów z ośmiu ostrowskich szkół podstawowych. W obecności zaproszonych gości 23 recytatorów deklamowało wiersze o zimie oraz tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych i noworocznych. Uczniowie zaprezentowali różnorodne utwory, dzięki który mogliśmy poczuć magię nadchodzących świąt oraz tęsknotę za białym puchem. Mali recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem tekstu, właściwą dykcją oraz ciekawą interpretacją wybranych wierszy. Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Kasprzak, Anastazja Jarosik i Julia Bochińska. Cieszymy się bardzo, bo Julia Bochińska zdobyła I miejsce wśród uczniów z klas trzecich. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, natomiast uczniom wyróżnionym w konkursie wręczone zostały nagrody książkowe. Dzieciom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

 

Zajęcia "Mały Odkrywca"

 

 

  W piątek odbyły się pierwsze zajęcia w ramach kółka "Mały Odkrywca". Chętni uczniowie klasy 2a i 2b mieli okazję doświadczyć czym jest suchy lód i jakie ciekawe eksperymenty można z nim zrobić. Uczestnikom wykonane doświadczenia bardzo się podobały, co widać na załączonych zdjęciach.

 

 

 

Zajęcia profilaktyczne antynikotynowe Wśród uczniów naszej szkoły prowadzone są zajęcia profilaktyczne antynikotynowe, których celem jest uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem, uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, kształtowanie u dzieci postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, a także kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, w tym unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.

Pracowite Elfy w SP2!

 

 

  Niezwykle ambitne i zaradne ELFY z SP 2 pilnie pracowały, aby samodzielnie udekorować klasową choinkę. Pracy przy projekcie było sporo, ponieważ żeby wykonać ozdoby, najpierw należało przygotować własnoręcznie masę solną. Ileż było przy tym radości i uśmiechu... ale także wiele trudu, który się opłacał. Nasza choinka jest wyjątkowa, ponieważ w jej dekorację włożyliśmy całe nasze serduszka!

 

 

 

Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez SANEPID

 

 

  Uczniowie klasy VII a wzięli udział w zajęciach profilaktycznych Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń. prowadzonych przez Państwową Stację Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim.
  Podczas zajęć uczniowie poznali wiedzę w zakresie szkodliwego wpływu palenia papierosów i inhalowania e-papierosów na organizm palacza i osób z jego otoczenia, a także zachowań asertywnych. Wiedza była oceniana przed i po szkoleniu za pomocą ankiety.

 

 

 

 

Poetycki sukces uczennic z klasy 5b!

 

 

  12 grudnia 2023 roku odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom V Powiatowego Konkursu Poetyckiego Zmowa Słowa.

 

  Jury w składzie dr Bogna Skrzypczak – Walkowiak – przewodnicząca jury, dr Olga Janicka, po przeczytaniu 143 wierszy w dniu 6.12.2023 r., przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii szkół podstawowych klas III – V:

III miejsce - Anastasiia Mazur- klasa 5b wiersz „miłość moich nóg”

Wyróżnienie: Iga Opłoczyńska- klasa 5b wiersz „Kotki”

 

 

 

 

Piernikowe wyzwanie drugoklasistów

 

  8 grudnia naszym drugoklasistom towarzyszyła moc atrakcji i wyzwań w świątecznej, słodkiej, pachnącej piernikiem atmosferze. Poprzez udział w warsztatach uczniowie doskonalili samodzielność, zaradność, kreatywność, a także pielęgnowali tradycje świąteczne. Mmmm..., ależ było pysznie!

 

 

 

1-2-3, migam ja, migasz Ty;););)

 


  Z okazji Mikolajek i zbliżajacych się dużymi krokami najpiękniejszych świąt:), dzieci z edukacji wczesnoszkolnej "pomigały".Tym razem poznały znaki migowe związane z tematem zimy i świąteczne, by na końcu wspólnie zamigać piosenkę o Mikołaju :).

 

 

 

Uczniowie zostali właścicielami fabryki czekolady! 🙂

 

 

  Podczas lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 4a prezentowali opracowane przez siebie projekty do lektury „Charlie i fabryka czekolady”. Każda grupa zwiedzała fabrykę pana Wonki. Uczniowie podzielili się zadaniami i doskonalili umiejętność współpracy w grupie. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i powstały interesujące projekty. Po ukończeniu zadań uczniowie otrzymali certyfikat z informacją, że zostali właścicielami fabryki. Trud został osłodzony czekoladą...

 

 

 

 

"Literackie pogaduchy u Puchatka"

 

 

  "Literackie pogaduchy u Puchatka" to tytuł projektu czytelniczego, który realizuje klasa 2. Podczas projektu doskonalimy umiejętność współpracy w grupach oraz umiejętności polonistyczne.

 

 

 

 

Za nami celebracja miesiąca życzliwości

 

 

  Przez całe 4 tygodnie dzieci z edukacji wczesnoszkolnej skupiały się na prostych ćwiczeniach, zorientowanych wokół treningu wdzięczności, doceniania tego, co mamy, zwrócenia uwagi na dobrą relację z samym sobą i innymi, i uwrażliwieniu na moc dobrego słowa.
  To był szczególny czas, który pokazał nam wszystkim jak piękny potencjał drzemie w nas, ile w nas uwagi na drugiego czlowieka, ile serdeczności, empatii. Warto pielęgnować to w sobie nie tylko przy okazji takich mentalnych projektów ale i na co dzień.

 

  Świat będzie wtedy lepszy i piękniejszy.💓💓💓💓

 

 

 

Zwykłe, niezwykłe powietrze

 

 

  Uczniowie klas siódmych w ramach lekcji chemii zrealizowali projekt dotyczący powietrza. Zadaniem podzielonych na grupy uczniów było wykonanie dwóch eksperymentów chemicznych w domu. Młodzi chemicy nagrali telefonem wykonane przez siebie doświadczenia, a następnie opisali przebieg, obserwację i wnioski na plakatach.

 

 

 

"Dobry humorek zapewniamy we wtorek"

 

 

  Po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach spotkań "Dobry humorek zapewniamy we wtorek". Dzisiejsze zajęcia odbyły się pod hasłem "Łamigłówki mądrej główki". Graliśmy, głowiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, dobrze się bawiliśmy i jesteśmy pewni, że każdy uczestnik zajęć wychodził dziś ze szkoły w dobrym humorze.

 

 

 

Opis postaci w formie plakatu

 

 

  Klasa 4a podczas lekcji języka polskiego wykonała plakaty, które obrazują postać z lektury ,,Charlie i fabryka czekolady". W trakcie pracy w grupie, uczniowie wspaniale współpracowali i wykazali się kreatywnością w opisie i tworzeniu wizerunku bohatera literackiego.

 

 

 

Mikołajki w SP2

 

 

  6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajową czapkę. Uczniowie podczas przerwy wspólnie zatańczyli "Mikołajkową belgijkę". Następnie pięknie wystroili swoje sale, wykonali prace plastyczne o tematyce świątecznej, a także poznali piosenkę mikołjkową w języku migowym. Mikołajowi chyba bardzo sposobały się te pomysły, ponieważ tego dnia uczniowie zostali obdarowani prezentami. Na twarzach uczniów panował uśmiech.

 

 

 

 

Warsztaty andrzejkowo-mikołajkowe

 

 

  W minioną środę uczniowie klasy 4a brali udział w warsztatach andrzejkowo-mikołajkowych prowadzonych przez Panią Kingę Misiek. W ramach tego spotkania uczniowie mogli zobaczyć "chemiczną lokomotywę" oraz "chemicznego kameleona". Ponadto spowodowali "wybuch wulkanu" oraz przyczynili się do "zniknięcia styropianu". Dodatkowo poznali tajemnice suchego lodu. Zwieńczeniem zajęć było samodzielne wykonanie przez każdego ucznia "gluta".

 

  Piątek to kolejny dzień warsztatów andrzejkowo-mikołajkowych. Tym razem brali w nich udział uczniowie klasy 4b. Odkrywali oni tajniki chemii poprzez wykonanie następujących doświadczeń: wybuch wulkanu, eksperymenty z suchym lodem oraz styropianowy glut. Radości było co niemiara!

 

 

 

 

Lekcja matematyki z drobną pomocą

 

 

  Uczniowie klasy 6b zdobywali w Mikołajki umiejętność obsługi kalkulatora. Na jedynej lekcji w całym roku szkolnym mogli rozwiązywać zadania matematyczne, korzystając z tej pomocy dydaktycznej.

 

 

 

Mikołajkowy zawrót głowy

 

 

  Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. Uczniowie zostali obdarowani upominkami, a ich piękne i kreatywne nakrycia głowy i ubrania wprowadziły do naszej szkoły świąteczny nastrój.

 

 

 

Wieczór Mikołajkowy

 

  W piątkowy wieczór uczniowie postanowili integrować się w szkole, dlatego oglądali film ,,Opowieść wigilijna". Wszyscy doskonale się bawili!

 

 

 

Warsztaty 5a

 

  5 grudnia klasa 5a wybrała się do pracowni "Dzika Śliwka". Uczniowie mieli okazję "wyprodukować" swoje własne koszulki. Każda z nich była inna co było w tym najważniejsze.

  W trakcie procesu farbowania koszulek klasa wykonała także wspaniałe breloczki w kształcie choineczki lub refinerka, podczas czego wykazała się umiejętnościami szycia. Wszyscy spędzili ten czas bardzo twórczo i co widac na zdjęciach z uśmiechem na twarzach.

 

 

 

Ozdabianie sali lekcyjnej

 

 

  Uczniowie klasy 4b przygotowali się na przyjście Świętego Mikołaja, dekorując swoją salę nr 34. Dzięki ich pracy i wysiłkowi, wchodząc do tej sali od razu można poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Efekty można podziwiać na załączonych zdjęciach!

 

 

 

System rzymski z kartami w tle

 

 

  Uczniowie klasy 4b ćwiczą na matematyce zapisywanie liczb systemem rzymskim, grając w znaną wszystkim grę karcianą "Piotruś" - połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

 

 

"Igłą i nitką"

 

 

  Próbujemy swoich sił w kolejnej pracy. Tym razem szyliśmy ozdoby świąteczne, które będą upominkiem dla seniorów.  Mamy za sobą woreczki, a przed nami wyzwanie szycia toreb ze starych jeansów. Spróbujemy wykonać to przy pomocy maszyny do szycia.

 

 

 

Andrzejki w klasie 7b

 

 

  Zajęcia andrzejkowe w klasie 7b były wspaniałą zabawą, a także okazją do nauki i odkrywania. Wróżby andrzejkowe były okazją do zacieśnienia więzi koleżeńskich, a ich wyniki interpretowane były z przymrużeniem oka, w atmosferze dobrej zabawy.

 

 

 

Sukcesy w międzyszkolnym konkursie plastycznym

 

 

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w XXI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Dzieckiem być w świecie przedstawionym w utworach Marii Konopnickiej" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii klas I Zofia Klusak z klasy 1 B zajęła III miejsce, a w kategorii klas II Jakub Pawlak z klasy 2 B otrzymał wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział, gratulujemy kreatywności i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

 

 

 

🙂 Gramy w grę ,,Jeden z dziesięciu"

 

 

  Podczas lekcji języka polskiego uczniowie graję w grę na motywach lektur:

-klasa 4a ,,Charlie i fabryka czekolady"

-klasa 5a ,,Tajemniczy ogród"

-klasa 6b ,,Dwanaście prac Herkulesa"

Wszyscy bawią się doskonale, ucząc jednocześnie!

 

 

 

W listopadzie uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Życzliwości. Podczas zajęć przypominali sobie co to jest życzliwości, w jaki sposób należy ją sobie okazywać. Na zakończenie obchodów Dnia Życzliwości na parterze szkoły powstało drzewo życzliwości.

„Dyniowy stworek”

 


  Za nami rozstrzygnięcie kolejnego szkolnego konkursu „Dyniowy stworek”. Konkurs od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszone dynie. Kryteria oceny to: oryginalność, pomysłowość, technika, humor. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!
Oto laureaci:
Kategoria: klasy I-III
1 miejsce – Wiktor Sitek 3b
2 miejsce – Maria Rogala 2b
3 miejsce - Zofia Klusak 1b
Kategoria: klasy IV-VII
1 miejsce – Maja Małecka 4b
2 miejsce – Aniela Włodarczyk 6a
3 miejsce – Wiktoria Płóciennik 5a

 

 

 

 

Za nami TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI! Podczas tego tygodnia uczniowie mogli zabierać MIŁE SŁOWA dla siebie lub kogoś nimi obdarować. Na zakończenie, w piątek 24. listopada, uczniowie ubrali się na żółto, ponieważ jest to barwa przekazująca szczęście, życzliwość oraz optymizm! Również tego dnia POCZTA ŻYCZLIWOŚCI przekazywała miłe wiadomości uczniom naszej szkoły. Dodatkowo w związku ze zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione pluszaki! Pamiętajmy o życzliwości każdego dnia, a nie tylko od święta :)

Obchody Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy

 

 

  Nasz szkoła w miesiącu listopadzie brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy.

  Ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, że wszystkie formy przemocy w szkole, w tym znęcanie się za pomocą technik cyfrowych, stanowią naruszenie praw dzieci i młodzieży do edukacji, zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

  Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej problemu, który narasta w skali całego świata, stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniami, a także motywowanie do podejmowania walki z tym groźnym zjawiskiem, uniemożliwiającym wielu młodym ludziom pełne uczestnictwo w edukacji i prawidłowy rozwój.
Atmosfera lęku, niepewności obniża jakość edukacji wszystkich uczniów przebywających w szkole. Osoby doświadczające przemocy moją trudności w koncentracji, opuszczają lekcje, unikają zajęć szkolnych. Zwiększa się u nich ryzyko występowania niepowodzeń szkolnych.

 

 Więcej szczegółów w zakładce Pedagog.

 

 

 

 

 

WIECZÓR W SZKOLE 😎

 

 

  24 listopada klasa 6b spędziła wieczór w szkole, grając w gry zręcznościowe, kalambury, monopoly, a także tańcząc zumbę. Młodzież miała okazję zintegrować się i dobrze bawić. Miłośnicy gier planszowych wykazywali się bystrością umysłu, refleksem, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Wszyscy mile spędzili czas!

 

 

 

 

24 listopada br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Każde dziecko przyszło tego dnia do szkoły ze swoim misiem, który towarzyszył im podczas różnych zajęć szkolnych. Uczniowie poznali też historię tego święta, przygotowali „misiowy ranking”, wspólnie śpiewali piosenki oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne, oczywiście z misiem w roli głównej.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH...

 

 

  24 listopada 2023 roku klasa 6b udała się na cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych, zwłaszcza tych, którzy walczyli w obronie ojczyzny. Uczniowie modlili się za zmarłych i zapalili dla nich symboliczny znicz.

 

 

 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

 


  Czytanie dzieciom książek jest jednym z bardziej pożądanych sposobów na wychowanie. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwojowi postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
  Dlatego też w klasach pierwszych realizowany jest projekt, wspierający czytelnictwo- RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM.
  W listopadowe wtorki uczniowie z klasy Ia wzięli zatem udział w zajęciach, mających na celu rozpropagowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci i ich rodziców. Nasze zaproszenie do głośnego czytania jako pierwsze przyjęły mamy: Liliany, Anthonego i Tymka.
  Uczniowie słuchali głosu zaangażowanego w czytanie rodzica, mogli obserwować mimikę i gesty. Spotkanie to było dla dzieci okazją do wspaniałej zabawy z książką, a na przyszłość zachętą do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Toletancji

 

 

  W listopadzie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej mamy do czynienia z przejawami nietolerancji i dyskryminacji, szczególnie ważne jest, aby przypominać sobie o znaczeniu tolerancji. Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na to, kim jest.

 

 

 

 

Dyskoteka Andrzejkowa

 

 

  W środę 23.11.2023r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VII. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce DJ’a. W czasie imprezy uczniowie mogli wywróżyć swoją przyszłość biorąc udział w zabawach: wróżby w balonach, kubeczki z wróżbami, serca z imionami. Nie zabrakło oczywiście belgijki, tańca kowbojskiego oraz gorących krzesełek!

 

 

 

"Dobry humorek zapewniamy we wtorek"

 

 

  Za nami kolejne zajęcia zrealizowane w ramach kreatywnych spotkań dla najmłodszych "Dobry humorek zapewniamy we wtorek".Tym razem tematem przewodnim byly zabawy z colorowym pianinem i gitarą:) Bylo kameralnie i muzycznie🎼🎵🎶🎹🎸🎻🎺🎷

 

 

 

Spotkanie w ramach warsztatów fizyczno-chemicznych

 

 

  We wtorek 21 listopada odbyły się ostatnie zajęcia z serii warsztatów fizyczno-chemicznych. Uczestnicy mieli okazję poznać czym jest niezwykła ciecz nienewtonowska, która zmienia swój stan skupienia w zależności od działającej na nią energii. Uczniowie mogli uczyć się o niej, jednocześnie się nią bawiąc.

 

 

 

  20 listopada w SP 1 w Ostrowie Wlkp. z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zorganizowano konferencję "IM WIĘCEJ WIEM, TYM LEPIEJ JEM ". Uczestniczyły w niej uczennice naszej szkoły z klas 5-7.
  Gościem specjalnym była pani Katarzyna Bosacka - dziennikarka i publicystka, znana z programów telewizyjnych dotyczących zdrowego odżywiania.
  Ponadto uczestnicy wysłuchali bardzo interesujących wystąpień prelegentek:
p. Marty Królak- Gostomczyk – lekarza medycyny nt. ”Mózg i brzuch w dialogu- czyli kiedy i dlaczego chcemy jeść?"

p. Martyny Diakow- Szukały- dietetyka nt.„Negatywne nawyki żywieniowe i ich konsekwencje”,
uczennic IVLO z p. Katarzyną Telegą i p. Ewą Nowak nt „Nastolatki w świetle ideału."

 

 

 

Lekcje matematyki nie muszą być nudne!

 

 

  Uczniowie klasy 7B w ramach lekcji matematyki nie tylko rozwiązują zadania, ale i także grają w Rummikub oraz "w statki". Element rywalizacji jest zawsze chętnie widziany na ich lekcjach!

 

 

 

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

 

  Celem akcji jest promocja działań bibliotecznych, propagowanie zainteresowania książką, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wyjścia uczniów klas 3-7 do Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w celu zapoznania się z biblioteką i jej księgozbiorem, a także zorganizowała konkursy, w których laureatami zostali:
Klasy 1-2 „Zakładka do książki”:
1. Lena Muras 2a
2. Zofia Iwaniuk 2b
3. Zofia Małecka 1b
Klasy 3 „Okładka do książki”:
1. Paweł Mikołajczyk 3a
2. Wiktoria Kowalska 3a
3. Zuzanna Kurzawska 3b

  Klasy 4-7 Konkurs detektywistyczno-ortograficzny. Wyróżnieni zostali:
Adrian Lubojański 4a, Marcin Mikołajczyk 5a, Wiktoria Płóciennik 5a, Zuzanna Styburska 4b, Leszek Wróblewski 6a.


  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz biorącym udział w konkursach, ponieważ tak naprawdę wszyscy jesteśmy wygranymi :)

 

 

 

Do mnożenia gotowi - START!

 


  Piątek 17 listopada był w naszej szkole świętowaniem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia! Z tej okazji na uczniów klas 4-7 czekały łamigłówki oraz zadania z tabliczki mnożenia. Walczą oni o tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia", wyniki już w najbliższym czasie. Zadania cieszyły się sporą popularnością a na wszystkich czekały matematyczne tabliczki szczęścia z wróżbą. Uczniowie klas 3 również mieli do rozwiązania kilkuminutowy konkurs z tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki również świętowano - uczniowie klas 4b oraz 5b szukali swojej szczęśliwej wróżby, a uczniowie klasy 4a oraz 5a polowali na muchy! Ci, którzy okazali się najszybsi i najlepiej znają tabliczkę mnożenia otrzymali oznaki Ekspertów Tabliczki Mnożenia! Była to świetna okazja do świętowania, mamy nadzieję, że powtórzycie ją z nami za rok!
#Wmtday
#Śdtm2023
#KartyGrabowskiego
#KrólowaMatma

 

 

 

Matematyczne memory

 


  Klasa 4a na lekcji matematyki utrwalała zamianę jednostek monetarnych - groszy na złotówki poprzez grę w memory 😊

 

 

 

Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej 

 


  Klasy pierwsze po oficjalnym „Pasowaniu na czytelnika” odwiedziły bibliotekę szkolną, aby wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę. Dzieci podczas tej wizyty zapoznały się z jej regulaminem, zasadami korzystania z księgozbioru oraz pomieszczeniami biblioteki i czytelni szkolnej.
  Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci.
  Niezwykle ważne było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki i wyrobienia nawyku czytania.
Pierwszoklasiści miłej lektury!

 

 

 

Warsztaty kulinarne

 


  W czwartkowe popołudnie w naszej szkolnej kuchni znowu zapachniało smakowitym jedzonkiem. Tym razem w listopadowych warsztatach kulinarnych wzięła udział klasa 6b. Okazało się, że wśród uczestników kryją się prawdziwe kulinarne talenty. Zapewne niejedna pizzeria nie powstydziłaby się takimi mistrzami. Poza pyszną pizzą w różnych smakach uczestnicy mieli okazję delektować się czekoladowymi babeczkami, które wszystkim bardzo smakowały i poprawiły humory. Było wesoło, przyjemnie i domowo. Czekamy z niecierpliwością na następne grudniowe wspólne gotowanie.

 

 

 

Złota Żaba

 

 

  W czwartek 16 listopada chętni siódmoklasiści zmierzyli się z konkursem matematycznym ,,Złota Żaba". Uczniowie spróbowali swoich sił rozwiązując 8 zadań otwartych. Trzymamy kciuki za ich wyniki!

 

 

 

Finał akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

 

 

  Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci" dobiegła końca! Uczniowie, jak i Rodzice spisali się na medal! Uzbieraliśmy bardzo dużo zniszczonego sprzętu elektrycznego i elektronicznego! Bardzo wam za to dziękujemy! Wygrane trzy pierwsze klasy (5B, 4A i 4B) otrzymają nagrody!!

 

 

 

Pasowanie na czytelnika klas pierwszych!

 


  W szkolnej bibliotece nadszedł czas, aby pierwszoklasiści zostali czytelnikami. Wydarzenie to odbyło się 15 listopada 2023 roku. Uczniów kl. Ia oraz Ib do krainy książek wprowadziły postacie z bajek. Przyszli czytelnicy odgadywali zagadki, które przygotowali dla nich: Baba Jaga, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek i Śpiąca Królewna.
  Dzieci odpowiadały na pytania bibliotekarza związane z poszanowaniem książek oraz dowiedziały się dlaczego warto czytać książki. Następnie odbył się obrzęd pasowania na czytelnika, którego dokonał nauczyciel-bibliotekarz. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
  Na zakończenie spotkania nowi czytelnicy otrzymali: dyplomy, kotyliony, zakładkę
do książki oraz słodki upominek. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

   Bardzo dziękuję, aktorom z naszego szkolnego teatru PESTKA, za taki wspaniały występ dla naszych nowych czytelników. Brawo!

 

 

5a na matematyce

 

 

  Lekcja powtórzeniowa nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5a na lekcji matematyki, którzy pracując w grupach musieli rozwiązać zagadkę detektywistyczną . Był to matematyczny escape room, rozwiązanie kolejno wskazówek pozwoliło uczniom odgadnąć hasło. Swoje rozwiązania uczniowie mogli sprawdzać za pomocą kodów QR. Na pewno ta lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów :).

 

 

 

1 z 10 w różnych wydaniach:

 

 

  Klasa 4 a gra w grę ,,Jeden z dziesięciu" na motywach lektury ,,Akademia Pana Kleksa". Wszyscy wspaniale się bawili!

 

  Klasa 5a gra w grę ,,Jeden z dziesięciu" na motywach lektury ,,Chłopcy z Placu Broni".

 Uczennica przygotowała wcześniej zadania do lektury i prowadziła grę. Uczniowie zgłaszali się do uczestnictwa, czyli odpowiadali na zadane pytania. Wszyscy rywalizowali o dotarcie do finału, ponieważ mogli otrzymać ocenę celującą.

 

  Klasa 6b gra w grę ,,Jeden z dziesięciu" na motywach lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Gratulujemy wiedzy!

 

Klasa 5b gra w grę! 😎

  Uczniowie grali w ,,Jeden z dziesięciu" na motywach lektury ,,Chłopcy z Placu Broni". Wszyscy doskonale się bawili!

 

 

 

 

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

 

 

  We wtorek, 13 listopada najwybitniejsi matematycy klasy 7a i 7b wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wyniki konkursu wkrótce!

 

 

 

Konkurs plastyczny - „Biżuteria w kolorach biało- czerwonych”

 

 

  Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem: „Biżuteria w kolorach biało- czerwonych”, której organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Do konkursu zgłoszono wiele prac, które zachwycały estetyką, starannością i oryginalnością. Jury doceniło prace naszych uczniów. Wśród laureatów znalazła się uczennica klasy 5 a - Lena Kokot zajmując II miejsce, a Maciej Kuźniewski z klasy 3 b otrzymał wyróżnienie. Pozostali uczniowie zostali uhonorowani dyplomami i upominkami.
Serdeczne gratulacje !!!

 

 

 

 

Święto Niepodległości na matematyce

 

 

  O Narodowym Święcie Niepodległości nie tylko można prowadzić lekcje z języka polskiego czy historii, o czym przekonali się uczniowie klasy 7b. Lekcja matematyki to także doskonała okazja, aby obchodzić ten szczególny dzień. Uczniowie mieli za zadanie narysować orła białego, korzystając z podanych punktów na układzie współrzędnych. Wykonane prace uczniów klasy 7b ozdobiły gazetkę klasową w sali nr 34.

 

 

 

Szkolna grządka

 

 

  Szkolna grządka przygotowana. Uczniowie osobiście zadbali, aby teren naszej szkoły był przytulny, piękny i kolorowy.

 

 

 

 

SPOTKANIA UCZNIÓW W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 


  W październiku br. uczniowie klas 3-7 zwiedzały Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zapoznały się z księgozbiorem i jego ustawieniem na półkach, a także mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w książkowym quizie na platformie Kahoot!
  Mamy nadzieję, że wizyta ta zachęciła dzieci do częstego odwiedzania biblioteki, gdyż od najmłodszych lat należy sięgać po książki, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę i wyobraźnię.
  Dziękujemy wszystkim pracownikom biblioteki publicznej za przygotowanie wspaniałych i bogatych w wiedzę spotkań dla naszych uczniów.

 

 

 

Poznajemy lekturę ,,Akademia Pana Kleksa"

 

 

  Klasa 4a w nietypowy sposób zgłębia problematykę lektury, czyli projektuje okładkę, ucząc się poprzez zabawę.

 

 

 

Witaminowe szaleństwo

 

 

  Witaminowe pyszności przygotowali uczniowie z klasy 2 B. W menu znalazł się sok z jabłek, z pomarańczy, marchewki, a także koktajle: truskawkowy, bananowy, borówkowy! Było kolorowo, pysznie i zdrowo.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

 

 

  W dniu 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. W trakcie całego miesiąca uczniowie z klas IV-VII wykonywali prace, gdzie przedstawili swoje wizje reagowania na przemoc oraz tworzyli klasowe zasady przeciwdziałania przemocy.

  Na co dzień, w rodzinie, w pracy, powinno się unikać wszelkiej przemocy fizycznej i psychicznej. Gdy doświadczasz przemocy w rodzinie, nie możesz tego ukrywać. To nieprawda, że przemoc skończy się sama. Przemoc jest nie tylko wtedy gdy są widoczne ślady pobicia. Nie trzeba mieć siniaków, ani złamanych kości by być ofiarą przemocy. Poniżanie i obelgi bolą tak samo jak bicie, a czasami nawet bardziej. Masz prawo do życia z poczuciem bezpieczeństwa. Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy jest Twoim dniem, ale również każdy następny powinien być tak samo dla Ciebie radosny i bezpieczny.

  Dzień ten jest okazją do „rozpowszechnienia przesłania o unikaniu przemocy, również poprzez edukację i zwiększanie świadomości społecznej”. Patronem dnia i działania bez przemocy jest Mahatma Gandhi, przywódca indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pionier filozofii działania bez przemocy, którego idee przyczyniły się do powstania „Dnia bez przemocy”.


GDZIE SZUKAC POMOCY?
Skorzystaj z pomocy psychologicznej i prawnej
– Dziecięcy telefon zaufania przy Rzeczniku Praw Dziecka – 800 12 12 12
– Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – 800 120 002

 

 

 

Magia chemii

 

 

  Trzecie z kolei warsztaty fizyczno-chemiczne upłynęły uczniom klas siódmych pod znakiem magii chemii. Uczniowie wykonując doświadczenia sprawili, że styropian zniknął, a także samodzielnie doprowadzili do erupcji chemicznych wulkanów. Ponadto siódmoklasiści mieli okazję zobaczyć lokomotywę tlenu powstałą w wyniku przeprowadzonej przez nauczyciela reakcji chemicznej.

 

 

  Uczniowie klasy 7a wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Ostrowie Wielkopolskim nt. Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń.

  W trakcie zajęć przekazano uczniom wiedzę na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu tradycyjnego i inhalowania e-papierosów na organizm człowieka. Uzmysłowiano młodym ludziom jakie są przyczyny sięgania po papierosy i e-papierosy oraz kształtowano umiejętności zachowania asertywnego w kontaktach z osobami palącymi.

 

 

PLASTYCZNE PONIEDZIAŁKI

 

 

  W każdy poniedziałek, dzieci z klas 1, uczęszczające na zajęcia świetlicowe, wykonują z wielką pasją przepiękne prace plastyczne.
Dyniowa torebka, przyda się do zbierania słodyczy.
Kolorowy jeżyk, pięknie ozdobi dziecięcy kącik w pokoju.
Kotyliony, będą symbolem patriotyzmu podczas obchodów Święta Niepodległości.

 

 

 

Potyczki rodzinne

Emotki

 

 

  Fajne, śmieszne, kolorowe. Ale przede wszystkim niosące przesłanie, niezwykle ważne społecznie: wszystkie nasze emocje są ważne, wszystkie potrzebne. Mowią o nas samych i naszych potrzebach.Nauczmy się je zauważać, akceptować i wyrażać, w szacunku do innych i siebie. Tyle i aż tyle. Zadbajmy o siebie i swoje poczucie szczęścia.

 

 

 

 

 

 

 

Uczciliśmy pamięć patrona naszej szkoły - Ewarysta Estkowskiego

Wf z Olimpijczykiem

 

 

  Ostatniego dnia października gościliśmy w naszej szkole zawodników Taekwondo Olimpijskiego, panią Patrycję Adamkiewicz - reprezentantkę Polski na Igrzyskach Olimpijskich oraz pana Shivama Tyagi, reprezentanta kadry narodowej Indii. Uczniowie klas 5B i 6A wzięli udział w prelekcji nt. tej dyscypliny sportowej oraz w treningu Taekwondo podczas zajęć wychowania fizycznego. Z kolei nasi pierwszoklasiści zapytali naszych gości o ich zawody sportowe oraz wykonali rysunki przedstawiające ich jako sportowców.

 

 

 

Zadanie albo psikus

 

 

  We wtorek, 31 października, uczniowie klasy 7b w ramach lekcji matematyki rozwiązywali matematyczne zagadki halloweenowe. Zadaniem uczniów było rozwiązanie dwunastu zadań na logiczne myślenie. Niektóre z zagadek zawierały psikusa - brak rozwiązania. Uczniowie w pełnym skupieniu podeszli do rozwiązywania zagadek, co widaćna załączonych zdjęciach.

 

 

 

Spotkanie dla rodziców

 

 

  W naszej szkole 26.10.2023r. dla rodziców wszystkich uczniów odbyły się zajęcia profilaktyczne z pracownikiem Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień na temat sposobów konstruktywnego komunikowania się z dzieckiem. Rodzice podczas zajęć zdobyli również wiedzę na temat technik komunikacji oraz zostało przedstawione jak mówić, żeby być słuchanym i słyszanym, a jak słuchać, żeby nasze dzieci chciały do nas mówić.

 

 

 

Konkurs plastyczny „Jesienne Drzewo”

 

 

  Do udziału w konkursie „Jesienne Drzewo” zostali zaproszeni uczniowie klas 4- 7 naszej szkoły. Celem konkursu było m.in. rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności a przede wszystkim uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i oryginalnością w doborze materiałów. Prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne.
Laureatami konkursu zostali:
Wiktoria Płóciennik- kl.5 a- I miejsce
Mateusz Kunicki- kl. 5 b - II miejsce
Adam Kuźniewski- kl.4 a - III miejsce


  Wyróżnienie otrzymali: Robert Piwowarczyk-kl.5 a i Antonina Dudek- kl. 6 a.
Laureaci Konkursu oraz Wyróżnieni Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
  Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy przyjemności w odkrywaniu piękna otaczającej nas przyrody.

 

 

 

Krystalizacja w warunkach domowych

 

 

  Chętni uczniowie klas siódmych w ramach zadania dodatkowego z chemii przeprowadzili w domu krystalizację soli i cukru. Siódmoklasiści stworzyli piękne kryształy, czego efekty możemy podziwiać na zdjęciach.

 

 

 

Dzień Głośnego Czytania – konkursy współtowarzyszące

 

 

  W dniu 30 października 2023 roku zostały rozstrzygnięte konkursy współtowarzyszące Dniu Głośnego Czytania zorganizowane dla klas I-III.

Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

 

 

 

Dzień koloru pomarańczowego

 

 

  Piątek 27 października był w naszej szkole dniem koloru pomarańczowego. Szkolne korytarze aż promieniały tym jesiennym kolorem, zdecydowanie było nam bardzo pomarańczowo! 

 

 

 

Święto Pierwszaków - Ślubowanie - fotorelacja. Dnia 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Z tej okazji uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania odpowiadając na szereg bardzo ważnych pytań. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Renata Sroka w obecności zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe upominki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim nowo pasowanym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce.

W środę 25 października świętowaliśmy Dzień Patrona

 

 

  Do naszej szkoły niespodziewanie zawitał Adaś Niezgódka (bohater Akademii Pana Kleksa) pragnący poznać bliżej pana Ewarysta Estkowskiego. Naprzeciw Adasiowi (w tej roli wystąpił Filip Janoś) wyszły uczennice ( Zuzanna Gąsiorek, Zuzanna Styburska i Aleksandra Gąsiorek ). Odpowiadając na serią pytań o życie pana Estkowskiego, zaspokoiły niemal do końca ciekawość chłopca. Tylko w jednym pytaniu poprosiły o pomoc naszą Panią Dyrektor.
  Jak bardzo postać Ewarysta Estkowskiego wpisuje się w szkolną społeczność, śpiewem zaznaczył także chór i zespół taneczny. Anielskie głosy młodziutkich chórzystów i chórzystek obwieszczały, że w szkole Ewarysta uczeń to też artysta, że w szkole Estkowskiego odnajdziesz się kolego... Natomiast dziewczęta z klas czwartych w rytm muzyki tworzyły murale upamiętniające postać naszego patrona.
Wszystkich młodych artystów nagrodzono podwójnymi brawami i zaproszono na kolejne imieniny pana Ewarysta już za rok.

 

 

 

Prognoza pogody, czyli... zadania na liczbach całkowitych

 

 

  Uczniowie klasy 7b w ramach lekcji utrwalającej z matematyki, pracowali z mapą Polski. Ich zadaniem było porównać temperatury powietrza zmierzone w ciągu kilku dni w Polsce, a następnie wyliczyć w grupach zadania matematyczne. Zwieńczeniem lekcji było wykonanie plakatów i zaprezentowanie pogody z danego dnia w Polsce. Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi prezenterzy telewizyjni.

 

 

 

Piaski

 

 

  20 października klasa 2a uczestniczyła w eko – lekcji na Piaskach – Szczygliczce. W czasie zajęć uczyli się czym jest niska emisja, mała retencja, jak dbać o środowisko oraz segregować odpady. Zwiedzili także Park Olbrzymich Owadów i poznli świat pszczół i innych owadów.

 

 

 

ŚWIĘTO DRZEWA

 


  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Drzewa, które odbyło się w niedzielę, 22 października 2023 roku na terenie ośrodka sportowo- rekreacyjnego Piaski- Szczygliczka. Podczas święta uczniowie posadzili drzewo, przy którym została wkopana tabliczka z nazwą naszej szkoły przygotowana przez Wiktorię Płóciennik z klasy 5a. Organizatorzy imprezy przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. stoiska edukacyjne przy których uczniowie chętnie zasiadali i sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną. Poznaliśmy również wyniki konkursu plastycznego: Ostrów Mówi "Żyj ekologicznie”. Wyróżnienie w kategorii klas IV- VI trafiło do Marcina Mikołajczyka z kl.5a. W zamian za przyniesione nakrętki i baterie otrzymaliśmy sadzonki wrzosów i drzew. Święto Drzewa to akcja ekologiczna Klubu Gaja realizowana od 20 lat, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.

 

 

 

Warsztaty kulinarne

 


  Kolejna odsłona warsztatów kulinarnych . Wzięli w niej udział uczniowie klasy 7 a i 7 b, zgłębiając tajniki gotowania. Wzajemna wymiana doświadczeń była cenną lekcją i inspiracją do podejmowania kulinarnych wyzwań!

 

 

 

Tabliczka mnożenia w grze

 

 

 

  Uczniowie klasy 4b w ramach lekcji matematyki ćwiczyli tabliczkę mnożenia poprzez grę planszową. Podzieleni na grupy uczniowie rywalizowali ze sobą, nie tylko świetnie się bawiąc, ale i także szlifując umiejętność mnożenia do 100.

 

 

 

 

 

 

Pamiętacie kochani Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole?

 

 

  Artykuł z tego dnia ukazał się w wersji internetowej ogólnopolskiego czasopisma BIBLIOTEKA W SZKOLE. Zachęcamy do zapoznania się z nim,
i przy okazji dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w to radosne wydarzenie.
https://biblioteka.pl/artykul/Co-sie-dzialo-w-bibliotekach/12675 (kliknij na link)

 

 

 

SALON GIER W SZKOLE OTWARTY! 😉

 

 

  18 października 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Turniej Gier Planszowych „Mądra Głowa”. Do salonu gier przybyli uczniowie, którzy wykazali się bystrością umysłu, refleksem, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Młodzież miała okazję zagrać w gry językowe, logiczne, kalambury i wiele innych. Wszyscy zgodnie twierdzili, że czekają na kolejne rozgrywki. A zatem do zobaczenia!

 

 

 

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej

 

 

  Centrum Edukacji Ekologicznej to fantastyczne miejsce, w którym nasi najmłodsi uczniowie wzbogacali swoją wiedzę przyrodniczo-ekologiczną. Udział w doskonale przygotowanych warsztatach był dla nas ogromną przyjemnością. Dziękujemy!

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

  Dzisiaj Dzień Nauczyciela niech popłynie życzeń moc...
Nasi drugo- i trzecioklasiści przygotowali piękną akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Wykazali się odwagą oraz talentem aktorskim, dzięki któremu z nutką humoru przedstawili nauczycielom, jak wielkim i ważnym wyzwaniem jest nauczanie młodego człowieka. Na scenie nie zabrakło chóru szkolnego, który wyśpiewał życzenia skierowane do wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękujemy! Podziękowanie za obecność kierujemy również do Rady Rodziców.

 

 

 

Scrabble dla każdego! 😉

 

 

  W salonie polonisty uczniowie grają w scrabble, ucząc się ortografii, a zarazem kreatywnego myślenia.

Ziemniakowe wyzwanie

 

 

  Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w ziemniakowej przygodzie, której doświadczyli w Folwarku Jeździeckim JURAND w Przygodziczkach. Całe przedsięwzięcie zaczęło się od kopania ziemniaków, które najpierw pieczone były w ognisku, a potem zostały z wielkim apetytem zjedzone z własnoręcznie przygotowanym gzikiem. Po kulinarnej uczcie uczniowie spacerując po pobliskim lesie, szukali złotych szyszek oraz zwiastunów jesieni. Na koniec podjęli kreatywne wyzwanie, oczywiście w roli głównej z bohaterem naszej wycieczki: Z ZIEMNIAKIEM. Było pracowicie, pysznie, edukacyjnie, relaksująco, twórczo, a wszystkiemu towarzyszył uśmiech, zaangażowanie i przede wszystkim dobra zabawa. Uwielbiamy takie przedsięwzięcia!

 

 

 

Warsztaty fizyczno-chemiczne

 

 

  W miniony wtorek chętni uczniowie klas siódmych brali udział w warsztatach fizyczno-chemicznych. Tematem zajęć był "Odczyn roztworu". Uczniowie za pomocą naturalnych wskaźników chemicznych (wywaru z czerwonej kapusty, wywaru z buraków oraz esencji z czarnej herbaty) badali odczyn substancji używanych w życiu codziennym. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak prawdziwy chemik w laboratorium.

 

 

 

„INOOSTRO 2023”

 

 

  W sobotę 7 października już po raz kolejny grupa pasjonatów turystyki i aktywnej rekreacji z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie, tym razem pieszym. Miał on charakter gry terenowej. Uczniowie podzieleni na dwa zespoły pokonywali trzy trasy różnej długości na terenie naszego miasta. Zadaniem uczestników było odnalezienie na podstawie mapy oraz własnej orientacji w terenie kilkudziesięciu obiektów ważnych historycznie lub turystycznie dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wszyscy uczniowie a także opiekunowie z ogromnym zaangażowaniem i zapałem pokonywali kolejne wyzwania. Dopisywał nam świetny humor a wykonywaniu zadań sprzyjała też przyjemna pogoda i bardzo dobra współpraca w grupie, dzięki czemu uczniowie doskonale poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy, poza pamiątkowym znaczkiem otrzymali drobne pamiątki udziału w rajdzie, batoniki, smaczne drożdżówki i jabłuszka. Chętnych uczniów i nauczycieli zapraszamy do udziału w kolejnych wspólnych sobotnich wypadach.

 

 

 

Żużlowa przygoda 2b🏍

 

 

  Wtorek był wyjątkowym dniem dla uczniów, ponieważ mieli możliwość zwiedzić Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Najwięcej emocji wzbudziła chwila spędzona na motocyklu, a także podziwianie głównej nagrody za zwycięstwo w Turnieju o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Chłopaka

 

 

  Przedstawiamy wyniki konkursów, które odbywały się z okazji Dnia Chłopaka. W quizie o flagach:
I miejsce - Oskar Szewerenko
II miejsce - Nikodem Kędzierski
III miejsce - Maksymilian Kuśnierski


Quiz o markach samochodowych:
I miejsce - Adrian Lubojański
II miejsce - Aleksander Szczepański
III miejsce - Fabian Szukalski


Zgadywanie piosenek:
I miejsce - Nikodem Filipiak
II miejsce - Gustaw Skrobański
III miejsce - Marcel Kubala

 

 

 

Uczniowie klasy 6b grają w grę ,,Jeden z dziesięciu" na podstawie lektury ,,Opium w rosole"!

 

 

  Młodzież sama przygotowała pytania do teleturnieju, a potem w nim rywalizowała-wszyscy doskonale się bawili!

 

 

 

Dzień Chłopaka W naszej szkole ten dzień był obchodzony w piątek 29 września. Szkolny korytarz został ozdobiony krawatami wykonanymi przez uczniów klas IV-VII. Z okazji tego święta wszyscy uczniowie przebrali się za sportowców, a Samorząd Uczniowski przygotował konkursy dla chłopców. Na trzech przerwach chłopcy mogli spróbować swoich sił w quizie o flagach państw, o markach samochodów oraz na zakończenie w zgadywaniu piosenek. Zwycięzców przedstawimy po weekendzie :) Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 2a wspólnie zjedli smaczną pizzę oraz zaprezentowali swoje stroje sportowe. Dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień. W piątkowy poranek dziewczynki z 4b zorganizowały dla swoich kolegów z klasy piknik na świeżym powietrzu. Chłopcy oprócz życzeń, otrzymali również słodkie upominki. Następnie przyszedł czas na gry planszowe na kocykach i zabawy ruchowe na trawie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci, co widać na załączonych zdjęciach. Dzień Chłopca w naszej szkole to już tradycja. Dziewczyny z 5a pomyślały o tym już dużo wcześniej i postanowiły w tym roku obdarować chłopaków czymś specjalnym. Były to kieszonkowe gry w kółko i krzyżyk. Było widać, że sprawiły tym prezentem radość kolegom. Dziewczynki z 6b przygotowały dla chłopców słodkości na poprawę humoru (!), kubki z ich imieniem oraz pad do gry, w którym przyciski zastępowały słodkie lizaki...

„Reksio czyta w bibliotece”

 


  Reksio był honorowym gościem tegorocznego Dnia Głośnego Czytania. Dzieci z klas I-III miały okazję wysłuchać reksiowych przygód, które przeczytał sam bohater opowiadania.
  Dla wielu z nas czytanie może wydawać się czynnością codzienną, niczym zwyczajną. Jednak gdy słowa książki są czytane na głos przez bajkowe postacie stają się odgłosami literatury, które przenoszą nas w światy wyobraźni i emocji.
Dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu prowadzonym przez Reksia, chętnie odpowiadały na zadawane przez niego pytania i dzieliły się własnymi wrażeniami po przeczytanym fragmencie książki.
  Na zakończenie pies Reksio wręczył dzieciom słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców i zachęcił do uczestnictwa w konkursie współtowarzyszącym Dniu Głośnego Czytania: praca plastyczna pt. „Przygody Reksia”.
  Postacie z bajek urozmaicają przebieg takich wydarzeń bibliotecznych i zachęcają młode pokolenie do sięgnięcia po różne pozycje książkowe.

 

 

 

Migamy:)

 

 

  W ostatnią niedzielę września obchodzimy Miedzynarodowy Dzień Osob Niesłyszących i Języka Migowego.W związku z tym uczniowie klas 1-3, mieli możliwość poćwiczyć pomiganie. Dzieci poznały podstawowe zwroty i znaki daktylograficzne. Oprócz walorów edukacyjnych i wychowawczych miganie to świetna zabawa.Migaj więc z nami❤❤❤❤

 

 

 

Integracja i warsztaty w ,,Dzikiej Śliwce"!

 

 

  25 września 2023 roku uczniowie klasy 6b wzięli udział w warsztatach, podczas których bawili się rękodziełem i wykonywali różne ozdoby. Wszyscy wykazali się kreatywnością w tworzeniu swojego kotka, ptaszka, czy projektowaniu koszulki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 FOTORELACJA - PIKNIK U EWARYSTA - POŻEGNANIE LATA

Rajd rowerowy

 


  W pierwszą sobotę jesieni grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie rowerowym „Święto roweru 2023 – Wędruj z nami”. Impreza poza promocją aktywnego wypoczynku miała także na celu realizację hasła „Turystyka łączy pokolenia” i była współorganizowana przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Uczestnicy rajdu mieli wyjątkową okazję zwiedzić nową Strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz muzeum zawierające wiele cennych eksponatów obrazujących zarówno historię ostrowskiej straży pożarnej, piękną makietę ostrowskiej strażnicy, a także bogaty zbiór sprzętu gaśniczego. Odwiedziliśmy także jedną z największych w Wielkopolsce zawodową straż pożarną, gdzie uczestnicy rajdu mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy, posiedzieć w wozie strażackim, a nawet założyć prawdziwy strój strażaka. Towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda i wspaniały humor. Zwieńczeniem rajdu były pyszne kiełbaski z grilla oraz ciekawe konkursy o tematyce pożarniczej, krajoznawczej oraz sprawnościowe, w których nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody. Będą one na pewno miłą pamiątką z naszej wycieczki. Wszystkich miłośników rowerów i aktywnej rekreacji serdecznie zapraszamy na kolejne rajdy.

 

 

 

Akcja profilaktyczna

 

 

  W piątek 22 września klasy 4a i 5a uczestniczyły w Akcji Profilaktycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii. Naszą szkołę odwiedziła pani Julia, która opowiedziała nam o tym, jakie są filary dbania o zęby. Uczniowie poznali 5 zasad prawidłowego mycia zębów, rodzaje zębów oraz ich funkcje. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania. Bardzo dziękujemy pani Julii za poświęcony czas i zaciekawienie uczniów.

 

 

 

 

WARSZTATY "SKĄD SIĘ BIERZE WODA W KRANIE?" 💦💦💦

 


  Jakiej czystości jest woda? Jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść zanim pojawi się w kranie?
Na te pytania i wiele innych udzielili odpowiedzi przedstawiciele z laboratorium WODKAN S.A.
Bardzo dziękujemy za wszystkie niesamowite atrakcje: klasa 3a I 3b oraz nauczyciele 😊😊😊

 

 

 

Warsztaty chemiczne

 

 

  Dziś w naszej szkole zostały przeprowadzone WARSZTATY CHEMICZNE💥💥
Dzieci zapoznały się z pracą w laboratorium chemicznym. Poznały także różnorodne reakcje chemiczne zachodzące w wodzie, a także przedstawiono niezwykłe właściwości różnych substancji wykorzystywanych w laboratorium.

 

 

 

Sprzątanie świata

 

 

  to część międzynarodowego ruchu Clean Up the World, który powstał w 1988 roku w Australii. W Polsce akcja odbywa się od 1994 roku z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku mija dokładnie 30 lat od pierwszego zebranego worka śmieci. W roku jubileuszowym akcji przyświeca hasło: Sprzątanie świata łączy ludzi” . W trosce o naszą planetę uczniowie naszej szkoły połączyli siły i ochoczo przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy.


Niech moc akcji łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem !!!

 

 

 

Dzień Kropki

 

 

  W naszej szkole jak co roku 15 września obchodzony jest “Międzynarodowy Dzień Kropki”. W tym dniu uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne oraz ubrani byli w „kropki”. Inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Pomysłowość naszych dzieci nie ma granic.

 

 

 

Lekcje języka polskiego nie są nudne! 😉😎

 

 

  Uczniowie z klasy 4a chętnie biorą udział w zadaniach dodatkowych. Pierwszym z nich było wykonanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.

 

 

 

Powitanie roku szkolnego

 

 

  Za nami powitanie roku szkolnego 2023/24. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci, z nową energią i pełni zapału do nowych wyzwań :).

  W murach szkoły powitaliśmy również kolejnych pierwszoklasistów. Dzieci z klas trzecich przygotowaly na tą okazję przesympatyczne przedstawienie z Plastusiem w roli głównej. Nie obyło się również bez występu naszego zdolnego szkolnego chóru.

  Pierwszakom życzymy udanego startu, a rodzicom wiary, że przed ich pociechami teraz najlepszy czas, czas przygody:).