Aktualności 2018/2019 II okres


Wszystkim Uczniom i Rodzicom

życzymy

wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Życzymy Wam,

żeby były pełne fantastycznych

przeżyć i niezapomnianych wrażeń,

aby dały wytchnienie po tych pracowitych miesiąch.

Naszym uczniom klas 3 i 8,

już absolwentom, życzymy przede wszystkim

dostania się do wybranych szkół, klas,

życzymy Wam spełnienia Waszych życiowych marzeń.

Trzymamy za Was mocno kciuki.

 

 

 

 

 

 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

 

  19 czerwca to dzień, na który z niecierpliwością czekało wielu uczniów. Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki, dzieci i młodzież i nauczyciele mogli udać się na zasłużony odpoczynek. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się o godzinie 8:00, kiedy spotkali się uczniowie klas I, II, IV i VII szkoły podstawowej, a o godzinie 10:00 uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i po raz ostatni uczniowie klas III gimnazjum. W uroczystości wzięli między innymi udział: Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek, Proboszcz Parafii p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowie Wielkopolski, - Ks. Kanonik Krzysztof Nojman, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą panią Katarzyną Świtałą, przedstawiciel Zarządu Rady Osiedla nr 11, pan Lech Jaszczyk. Podczas uroczystości Pani Dyrektor złożyła uczniom życzenia, aby nadchodzące wakacje były dla nich czasem wytchnienia i okazją do dobrze oraz mądrze spędzonego czasu, a także by na kolejny rok szkolny wrócili z zapasem sił, gotowi do podjęcia nowych wyzwań i zadań. W przypadku kończących szkołę uczniów, żeby ich wybory były najlepsze i oby dostali się do wymarzonych szkół. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom i innym pracownikom Szkoły oraz rodzicom za życzliwą współpracę.

 

 

 

 

 

 

Pebiscyt "Naj"

 

 

  Jak co roku zorganizowaliśmy plebiscyt "Naj". Ustaliliśmy, że w tym roku będzie on "podwójny",  ponieważ szkołę kończą wyjątkowo klasy 3 gimnazjalne i klasy 8 szkoły podstawowej.

   5 czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego udali się do wszystkich klas 4-8 i 3 gim, żeby każdy uczeń na przygotowanej przez nas odpowiednio karcie mógł oddać swój głos w tym plebiscycie.

  Dzisiaj podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas 3 gim i 8 sp podaliśmy wyniki tego plebiscytu i podarowaliśmy drobne upominki. Szczegółowe wyniki wyborów podajemy w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

 

 

 

 

 

Konkurs fotograficzny klas 3

 

 

  Jak co roku, uczniowie klas 3 gimnazjum wykorzystali swoje wiadomości wyniesione z zajęć fotograficznych w ramach techniki w praktyce. Prawie każdy wykonał zdjęcie, które wzięło udział w Konkursie Prac Fotograficznych 3-cich klas. W konkursie zostały wyróżnione dwie uczennice: Weronika Rybachuk z klasy 3a i Magdalena Malak z klasy 3b. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dobrego oka w wykonywaniu kolejnych zdjęć.

 

 

 

 

”Odkrywamy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego – śladem ostrowskich jabłuszek”

 

 

  Nasi przedstawiciele wzięli udział w grze miejskiej ”Odkrywamy tajemnice Ostrowa Wielkopolskiego – śladem ostrowskich jabłuszek”.

  W ostatni piątek drużyna złożona z chętnych uczniów klasy  7a i 3b gimnazjum uczestniczyła w grze miejskiej. Młodzież pod opieką nauczyciela wykonywała różnorodne zadania, za które otrzymywali punkty. W zmaganiach rywalizowali uczniowie z wielu ostrowskich szkół, co było dodatkowym „motorem” do działania. Mimo że wykonaliśmy wszystkie zadania najszybciej, nie udało się wygrać, ale z całą pewnością doskonale się bawiliśmy.
  Brawo dla uczniów, którym chciało się rywalizować przy temperaturze przekraczającej 30 C! Byliście cudowni!

 

 

 

 

 

 

Zuzanna Marciniak ponownie z tytułem Laureat „Mistrza ortografii”

 


  14 czerwca odbyła się w ostrowskiej synagodze uroczysta gala podsumowująca 21 edycję ”Mistrza ortografii”. Patronat nad ortograficznymi zmaganiami objęła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - pani Beata Klimek i językoznawca – profesor Andrzej Markowski.
  Podczas oficjalnego podsumowania wręczono dyplomy i nagrody tym wszystkim, którzy przeszli do finału konkursu – w różnych kategoriach.
  Nasza uczennica – Zuzanna Marciniak, podobnie jak w zeszłym roku – otrzymała tytuł Laureata ”Mistrza ortografii”. Gimnazjalistka została obdarowana pięknym dyplomem i najnowszym egzemplarzem ”Pana Tadeusza”. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych już na następnym etapie edukacyjnym!

 

 

 

 

Do you speak English?

 

 

  W środę, po trzech miesiącach współpracy zakończyły się zajęcia prowadzone przez naszego zaprzyjaźnionego Anglika. Podczas lekcji z Petrem nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję kontaktu z "żywym" językiem i sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Wszyscy na pewno dużo skorzystali na tej współpracy, również Peter, który podkreślił, że było to dla niego bardzo przyjemne i pouczające doświadczenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mr Peter Mikuła-Rang - nasz zagraniczny gość

 

 

  Uczniowie naszej szkoły od kilku miesięcy mają okazję uczestniczyć w wyjątkowych, bo prowadzonych przez Anglika, lekcjach języka angielskiego. Wiemy już, że Peter jest osobą bardzo kontaktową i z dużym poczuciem humoru, ale jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy do przeczytania rozmowy, którą przeprowadziły z nim Magda i Zuzia z klasy 3a.

 

 

 

 

[pobierz] 0.1 MB peter_interview

Wycieczka w Sudety

 


  W dniach 06 - 07 czerwca uczniowie klas 8d i 8e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę, podczas której odwiedzili Skalne Miasto oraz przespacerowali się Ścieżką Koronami Drzew.
  W Skalnym Mieście podziwialiśmy przepiękne widoki, przeciskaliśmy się pomiędzy potężnymi skałami oraz pływaliśmy tratwą po urokliwym jeziorku. Wieczorem spędziliśmy wspólnie czas przy ogniskiem. Drugi dzień to wizyta w Jańskich Łaźniach i spacer Ścieżką Koronami Drzew. Jest to wysoka na 45m wieża widokowa, z której można zjechać krętą zjeżdżalnią w zaledwie 4 sekundy. Cała wycieczka była bardzo udana, wszyscy spisali się na medal!

 

 

 

 

 

 Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem naszej gazetki. Miłej lektury. Pozdrawiamy. http://sp2ostrowwlkp.pl/gazetka-szkolna.html

 

 

 

 

Zwiedziliśmy Oczyszczalnię Ścieków

 


  6 czerwca 2019 gimnazjaliści z klasy 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Oczyszczalni Ścieków w Rąbczynie, której celem była integracja wiedzy nabytej na lekcjach biologii i chemii, dotycząca ochrony wód z bezpośrednią obserwacją procesów oczyszczania. W trakcie zwiedzania oczyszczalni zapoznaliśmy się z poszczególnymi etapami oczyszczania ścieków. Zobaczyliśmy jak wygląda pierwsza faza- mechaniczna, przy użyciu krat oraz biologiczna z wykorzystaniem mikroorganizmów - bakterii do usuwania związków węgla, azotu i fosforu. Zwiedziliśmy również laboratorium oraz sterownię. Po obiekcie oprowadzał nas pan Jarosław Majchrzak, który w ciekawy sposób przedstawił nam funkcjonowanie zakładu, a także zapoznał nas z kwalifikacjami pracowników jakie są niezbędne aby podjąć w nim pracę.

 

 

 

 

 

 

Egzamin na kartę rowerową

 

 

  Aby otrzymać kartę rowerową nasi uczniowie musieli: zdobyć odpowiednią wiedzę; zdać egzamin teoretyczny w formie testu pisemnego oraz zdać egzamin praktyczny. Wszystko było poprzedzone ćwiczeniami w szkole i na placu miasteczka rowerowego. Uczniowie klasy czwartej spotkali się też z przedstawicielami Policji Ostrowskiej aby utrwalić sobie wszystkie najważniejsze informacje. 4 czerwca o godzinie 18.00 uczniowie uzyskali upragnione prawo do poruszania się po drogach. Wszystkim gratulujemy!

 

 

 

 

Marzenia się spełniają!

 


  Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy 2a przygotowali dla wszystkich dzieci miłą niespodziankę. Każdy zapisał swoje najskrytsze marzenie na małej karteczce, którą przywiązał do kolorowego balona. Po wspólnym odliczeniu na boisku szkolnym wszystkie balony pofrunęły wysoko w górę. Teraz z pewnością wszystkie marzenia się spełnią! Na zakończenie dnia cała klasa wybrała się na wspólny spacer oraz pyszne lody.

 

 

 

 

 

Wycieczka Szlakiem Piastowskim

 

  31.05 uczniowie klasy 2a i 2b wyjechali na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. W pierwszej ķolejnosci zwiedzali Katedrę Gnieźnienską ze słynnym Drzwiami Gnieźnieńskimi, gdzie zapoznawali się z historią św. Wojciecha. Kolejną atrakcją był przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin - Biskupin. Na samym końcu zwiedzali Biskupin gdzie mieści się osada prasłowiańska.

 

 

 

 

 

 

 

 

"MAGIA LICZB"

 

 

  28 maja czworo uczniów z klas 1 i 2 reprezentowało naszą szkołę w XIX Miedzyszkolnym Konkursie Matematycznym "MAGIA LICZB" dla klas I-III. Byli to Igor Długopolski kl 1a, Michał Lubojański kl 1b, Wiktor Peszek kl 2a oraz Filip Kleber kl 2b. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań matematycznych oraz wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce.

 

 

 

 

Piknik u Ewarysta

Wycieczka szkolna Zakopane maj 2019 r.

 

 

  W dniach od 22 – 24.05.2019 r. odbyła się wycieczka szkolna do Zakopanego. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas 3a, 3b i 3d Gimnazjum. Przygotowani do długiej drogi wyruszyliśmy rankiem, zanim dotarliśmy na miejsce (Zakopane), czekał nas dłuższy postój w Oświęcimiu. Naszym pierwszym punktem wycieczki był wjazd na Wielką Krokiew i podziwianie pięknych widoków. Następnie udaliśmy się na piechotę w kierunku kolejki linowej, mającej nas dowieść na szczyt Gubałówki. Ostatnim miejscem pierwszego dnia był spacer na słynnych zakopiańskich Krupówkach. Po tym intensywnym dniu udaliśmy się na odpoczynek do pensjonatu w Białym Dunajcu. W kolejnym dniu pogorszyła się pogoda - spadł obfity deszcz i musieliśmy zmienić plan wycieczki. Odwiedziliśmy więc po kolei kilka ciekawych miejsc na Podhalu, mianowicie: Chatę Sabały, Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach, zabytkowy cmentarz zasłużonych dla Zakopanego na Pęksowym Brzysku, Muzeum Tatrzańskie im. dr T. Chałubińskiego. Na koniec drugiego dnia wycieczki, udaliśmy się na chwilę relaksu do gorących wód termalnych o nazwie Gorący Potok w Szaflarach. Na koniec dnia gospodarze przygotowali dla nas prawdziwą atrakcję - ognisko w chacie góralskiej. Trzeciego i ostatniego zarazem dnia naszej podróży do stolicy Tatr, udaliśmy się w obowiązkowy punkt na naszym szlaku, do Morskiego Oka. Wszyscy powtarzali jednym głosem dla takiego widoku warto było się zmęczyć. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, dlatego zmęczeni trudami pokonywania codziennych kilometrów, musieliśmy pożegnać tym razem kapryśne Zakopane i udać się w długą drogę powrotną do domu.

 

 

 

 

 

Trzy Korony zdobyte

 

 

  W dniach 20-22.05.19 klasa 8b z kolegami z klasy 8c wybrała się na wycieczkę w Pieniny. Program wycieczki obejmował zwiedzanie zamku w Niedzicy, wejście na Trzy Korony, spływ Dunajcem oraz spacer po Szczawnicy. Podziwialiśmy również piękno przyrody w wąwozie Homole. Pogoda nie zawsze nam sprzyjała, ale wszystkie punkty programu udało nam się zrealizować. Program wycieczki przygotowała pani Sylwia Parzeńska, a w jego realizacji wspierali ją pani Justyna Marciszewska i pan Jarosław Podlas.

 

 

 

 

Klasa 1a z wizytą w nastawni kolejowej

 


  22 maja uczniowie z klasy 1a skorzystali z zaproszenia jednej z mam i odwiedzili ostrowską nastawnię kolejową. Poznali pracę dyżurnego ruchu, który odpowiada za bezpieczeństwo w ruchu kolejowym, a tym samym za zdrowie i życie pasażerów podróżujących pociągami. Dzieci miały możliwość zobaczenia dużej sali pełnej monitorów, przełączników i wskaźników. Poznali również osobiście panią, której głos można usłyszeć na ostrowskim dworcu podczas zapowiadania przyjazdów i odjazdów pociągów. Na pożegnanie dzieci otrzymały maskotkę misia – kolejarza, która zostanie z nami w klasie, a także książeczki o zasadach bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

 

 

 

 

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w LA

 

 

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła 6 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu w LA , które odbyły się 21 maja 2019 roku w Ostrzeszowie. Sukcesy naszych dziewcząt:
I MIEJSCE - SZTAFETA 4 X 100 m ( Julia Ułasik, Nadia Błaszczyk, Natalia Janus, Zuzanna Urban ).
III MIEJSCE - 100 m - Julia Ułasik
IV MIEJSCE - 100 m - Zuzanna Urban
III MIEJSCE - SKOK W DAL - Nadia Błaszczyk
IV MIEJSCE - SKOK W DAL - Natalia Janus
II MIEJSCE - SKOK WZWYŻ - Tamara Orczykowska
V MIEJSCE - SKOK WZWYŻ - Nadia Nowicka
IX MIEJSCE - 300 m - Magdalena Walczak
XV MIEJSCE - 600 m - Paulina Wczesna.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY - TOMASZ SZYCH.

 

 

 

 

Wycieczka do Torunia

 

 

  W dniu 17 maja 2019 roku klasy: 4a i 5a odwiedziły Toruń- miasto Mikołaja Kopernika. Wyjazd odbył się we wczesnych godzinach rannych, a powrót nastąpił późnym popołudniem. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie starej części miasta i wizyta pod Krzywą Wieżą. Następnie wybraliśmy się na rejs statkiem. Podczas całej wyprawy uczniowie podziwiali piękne stare, budowle toruńskie pamiętające czasy Krzyżaków. Oczywiście zakupili także pamiątki i pyszne, słodkie pierniki. Następnie wszyscy udali się do Planetarium, gdzie oglądano film o Toruniu i Mikołaju Koperniku. Była to wspaniała podróż po dawnym Toruniu. Uczniowie obserwowali rozgwieżdżone niebo, poznawali różne gwiazdozbiory, odkrywali ruchy planet. Ważną częścią wycieczki było przeniesienie się 500 lat wstecz, czyli wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Pośród zapachu różnych przypraw, takich jak: kardamon, imbir i kora cynamonowa uczniowie dowiadywali się, jak w XVI wieku pieczono te wspaniale słodkości, które stały się wizytówką Torunia. Dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne przygotowanie ciasta i pieczenie pierników przez dzieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do współczesności w całym tego słowa znaczeniu i odwiedzili restaurację McDonald.

  Wycieczka pozostawiła w uczniach niezapomniane wrażenia i stała się jednocześnie inspiracją do kolejnych wyjazdów do pięknego grodu nad Wisłą, a dzięki Pani Przewodnik pozostały nam w głowach wspaniałe i żartobliwe historie związane z miastem.

 

 

 

 

 Mistrzostwach Miasta i Powiatu w LA

 

 

  W dniu 14 maja reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w LA, zdobywając wiele czołowych miejsc zarówno w konkurencjach biegowych jak i technicznych.
I tak :
I m - skok w dal- Natalia Janus
III m- skok wzwyż - Nadia Nowicka
II m- bieg 100 m- Zuzanna Urban
III m- bieg 100 m- Julia Ułasik
II m- bieg 300 m- Magdalena Walczak

III m- bieg 100 m- Piotr Walczak
II m- skok wzwyż- Wiktor Polerowicz

Uzyskując tak wysokie wyniki - drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do Drużynowych Mistrzostw Rejonu, który odbędzie się w Ostrzeszowie w dniu 21 maja.

 

 

 

 

 

Wyprawy szlakami Karkonoszy i Rudaw Janowickich

 

 

  8- 10 maja klasa 3c gimnazjum z kilkoma przyjaciółmi z innych klas spędziła czas na szkolnej wycieczce. Program wyjazdu obejmował między innymi: piesze wyprawy szlakami Karkonoszy i Rudaw Janowickich, zwiedzanie stolicy Czech - Pragi oraz miłe spędzanie czasu w Karpaczu i niedalekiej Przesiece. Wycieczka udała się wspaniale, wszyscy spisali się na medal! Szkoda,że to już ostatnia wycieczka w takim składzie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MajOSTaszki

11.05.2019 r. nauczyciele naszej szkoły jak co roku na MajOSTaszkach zorganizowali dla wszystkich chętnych warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły wykonać ciekawe prace plastyczne. Również zajęcia sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

PRZERWA NA CZYTANIE

 

 

  Uczniowie naszej szkoły w dniu 15 maja włączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie, która jest realizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja pt. „Przerwa na czytanie” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i każdym miejscu.

  Dla dzieci z klas młodszych stworzyliśmy Strefy czytania, w których czytali im zaproszeni rodzice i koleżanki. Uczniowie z klas starszych czytali w grupach oraz indywidualnie. Udział w akcji bicia rekordu czytających na przerwie uzmysłowił uczniom, że czytanie jest ciekawe, a efektem były wizyty w bibliotece szkolnej i wypożyczanie książek, które wzbudziły zainteresowanie uczniów podczas „Przerwy na czytanie”.

 

 

 

 

100 lecie PCK

 

 

  Uroczystości zwiazane ze 100 leciem PCK ropoczął apel przy siedzibie PCK na ul. Wolności 20, następnie odbył się się przemarsz ulicami Wolności i Raszkowską do Rynku, gdzie została wciągnięta flaga czerwonokrzyska na maszt przy Ratuszu oraz  odbyło się ślubowanie przedstawicieli różnych pokoleń.
  Kolejnym punktem było złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Stefana Rowińskiego. O godzinie 12:00 w Konkatedrze odbyła się msza w intencji działaczy, członków i wolontariuszy PCK.
  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych ze stuleciem PCK co widać na zdjęciach.

 

 

 

 

 Najpiekniejsza ozdoba wielkanocna

 

 

  W naszej szkole zorganizowano konkurs na najpiekniejszą ozdobę wielkanocną. Wszystkie prace dostarczone na konkurs zostały samodzielnie wykonane przez uczniów. Aby docenić wkład pracy jaki został włożony w wykonanie ozdób wszystkie zgłoszone prace zostały wyróżnione dyplomem oraz upominkiem.

 

 

 

 

 

Pożyteczny…, Niebezpieczny…?

 


  Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych dotyczących korzystania z urządzeń technologicznych. Nowoczesne urządzenia cyfrowe bardzo ułatwiają komunikację, ale wiążą się też z pewnymi zagrożeniami. Pani Justyna Hordyjewicz przedstawiła dzieciom zasady korzystania ze smartfona. Udzieliła rad, które pozwolą młodym użytkownikom bezpiecznie używać urządzeń. Przypomniała uczniom , że w razie wątpliwości, dzieci powinny poprosić o pomoc rodziców lub nauczycieli. Podczas zajęć uczniowie dokonywali oceny, czy zachowanie jest bezpieczne czy ryzykowne i uzasadniali swoje wybory. Udzielane odpowiedzi świadczą, że mali użytkownicy będą korzystać z urządzeń w sposób świadomy i bezpieczny.

 

 

 

 

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

 


  5 kwietnia 2019 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych.
  Wśród 37 tyś. uczestników konkursów przedmiotowych, które odbyły się w szkołach z terenu województwa wielkopolskiego wyłoniono 267 laureatów. Wśród nich był uczeń naszej szkoły- gimnazjalista Franciszek Telega . Pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty pogratulowała najzdolniejszym uczniom sukcesów oraz życzyła wytrwałości w rozwijaniu pasji i talentów. Laureaci konkursów przedmiotowych w pierwszej kolejności zostaną przyjęci do szkół ponadgimnazjalnych.
Frankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

 

 

 

 

Wiosna w przyrodzie, wiosna na talerzu

 


  Drugie śniadanie przygotowane przez mamę w domu jest smaczne, ale wykonane samodzielnie w towarzystwie kolegów w szkole smakuje wyśmienicie. Uczniowie klas młodszych w szkolnej stołówce zamienili się w prawdziwych twórców sztuki kulinarnej i wykonali wiosenne, zdrowe i kolorowe kanapki. Dzieci wiedzą, że codzienna porcja warzyw dostarcza witamin i energii. Z wielkim zaangażowaniem projektowali swoje posiłki, które później z ogromnym apetytem zjedli.

 

 

 

 

 

Wycieczka na przedstawienie anglojęzyczne

 


  Chyba wszyscy znamy sztukę Williama Shakespeare'a pt."Romeo i Julia", ale ilu z nas widziało ją w oryginale zagraną przez angielskich aktorów? Grupa uczniów z naszej szkoły miała taką okazję podczas wycieczki do Poznania. Był to już siódmy tego typu wyjazd zorganizowany w naszej szkole, dzięki któremu pogłębiliśmy swoje umiejętności językowe oraz poszerzyliśmy wiedzę na temat literatury brytyjskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampania przeciw dopalaczom

 

 

 

  W naszej szkole gościliśmy przedstawicieli ostrowskiej Policji z Zespołu do spraw Nieletnich- Pana Krzysztofa Kulę, Panią Patrycję Lichtarowicz oraz Panią Dzielnicową Natalię Raszewską. Spotkanie z uczniami klasy 7 oraz dwóch klas 8 zostało zorganizowane w celu zainaugurowania kampanii edukacyjno – profilaktycznej pt. Narkotyki i dopalacze zabijają. Hasło Kampanii brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty, której twórcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjanci przedstawili założenia kampanii oraz podjęli temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, zarówno pod kątem zdrowotnym, prawnym jak i społecznym. Uczniowie zwiększyli swoją świadomość na temat skutków uzależnienia i dowiedzieli się gdzie mogą szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

 

 

 

 

 Eliminacje miejskie

 

 

  28 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.
  Do drugiej grupy zakwalifikowali się uczniowie z klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej: Bartosz Peisert, Konrad Szostak, Natalia Janus. Nasza reperezentacja zajęła 5 miejsce. Gratulujemy.

 

 

 

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

 

 

  Dnia 27 marca, Szkoła Spółdzielni Oświatowej Uczniów Kreatywnych, już po raz siedemnasty była gospodarzem corocznego konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku, naszą szkołę reprezentowała piątka naszych uczniów w składzie: Zuzanna Marciniak, Julia Kędzierska, Bartosz Jasiński, Franciszek Telega oraz Marta Pawlak. Z dumą ogłaszamy, iż dwóch naszych reprezentantów - Franciszek Telega oraz Zuzanna Marciniak, znalazło się w piątce uczniów z najwyższymi wynikami. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy :)

 

 

 

 

Londyn - Paryż - Bruksela

 

 

  17 marca dość liczna gromadka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 wyruszyła w swoją kolejną podróż.
Na początek po królewsku przywitał nas Londyn. Zaczęliśmy od Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich z południkiem 0, skąd kolejką linową udaliśmy się do Royal Docks. Podczas przejażdżki podziwialiśmy panoramę wschodniego Londynu (wieżowce w Canary Wharf, dolina Tamizy wraz z zaporą, budynek areny O2 oraz pas startowy lotniska City). Odwiedziliśmy takie "kultowe miejsca" jak: West End z Piccadilly Circus, Leister Square, Trafalgar Square, China Town, Covent Garden, Pałac Kensington, muzeum figur woskowych Madame Tussauds, Tower of London, Buckingham Palace ( i to było niesamowite widzieliśmy królową, co prawda w samochodzie, ale...). Swoje wrażenia utrwaliliśmy z kapsuły London Eye, a zakupy robiliśmy na słynnej zakupowej ulicy Londynu, na Oxford Street. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy angielski parlament Westmister Abbey. Poruszaliśmy się Londyńskim Metrem - Tube i pociągami.
  Następnym etapem naszej wyprawy był Paryż a tam wizyta w Luwrze, jednym z najstarszych muzeów na świecie. Można tu było podziwiać dzieła np.: Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki. Następnie Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Pola Elizejskie, wieża Eiffla. Potem płyneliśmy statkiem po Sekwanie skąd podziwialiśmy Pont Neuf, Pałac Sprawiedliwości, katedra Notre Dame.
Ostatnim etapem naszej wyprawy była Brukseli. Tu zwiedzaliśmy Parlament Europejski z Parlamentarium (muzeum otwartego przez w 2011 r J. Buzka-ówczesnego przewodniczącego parlamentu). Na koniec udaliśmy się na spacer po centrum Brukseli z Grande Place oraz symbolem Brukseli - Manneken Pis
  Można by wiele mówić o tej wycieczce, ale zdjęcia powiedzą więcej niż słowa. Sami zobaczcie.

 

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

 

 

  21 marca o godzinie 9.00 grupa uczniów naszej szkoły przystąpiła do rozwiązywania skomplikowanych zadań w ramach Konkursu Matematycznego KANGUR. Miłośnicy matematyki rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych o różnym stopniu trudności. Wśród nich byli uczniowie klas: 2a, 2b, 4a, 5b, 8a i 8d. Wyniki poznamy w maju, ale już dziś gratulujemy wszystkim wiedzy matematycznej!

 

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS II-III

 


  20 marca w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Lesiczka z klasy 2a oraz Norbert Wieleba z klasy 2b. Mali ekolodzy zmagali się z różnymi zadaniami, zarówno podczas testu pisemnego, jak i ćwiczeń praktycznych. Gratulujemy uczestnikom wiedzy i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań!

 

 

 

 

Jakuszyce Tradycyjnie już jak co roku w marcu - uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają do Królestwa Narciarstwa Biegowego – do Jakuszyc. W dniach 14-15 marca kilkunastu uczniów z klas V- VIII oraz III gimnazjalnej , pod okiem instruktora narciarstwa biegowego uczyło się i doskonaliło technikę biegania na nartach. W zimowej scenerii, wśród spadających płatków śniegu, przemierzali trasy wokół Cichej Równi, „Samolotu”, schroniska „Orle”- pokonując (w zależności od zaawansowania i poziomu umiejętności) ok. 15- 19 km pierwszego dnia i 20- 25 km kolejnego dnia. Mimo ogromnego wysiłku- wynikającego z długości tras i ukształtowania terenu – z górki- pod górkę- wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni- najbardziej z tego, że udawało im się pokonywać swoje słabości, momenty kryzysowe, a przy okazji podziwiać piękne widoki z jakuszyckich tras. Zachęcamy tym samych wszystkich uczniów do aktywności zimowej- do Jakuszyc już za rok.

XV Międzyszkolny Konkurs Religijny

 

 

  Uczennica klasy 5a, Marika Mazur została laureatką XV Międzyszkolnego Konkursu Religijnego o Błogosławionym Edmundzie Bojanowskim. Marika wykonała lapbook, w którym zgromadziła wiele informacji o Błogosławionym Edmundzie. Przedstawiła je w oryginalny sposób, w ciekawie zaprojektowanych kieszeniach. Miło nam, że trud naszej uczennicy został doceniony przez jurorów. Serdecznie gratulujemy Marice zajęcia tak zaszczytnego miejsce. Wielkie brawa!

 

 

 

 

 

 

Zdrowe śniadanie

 

 

  Aby uświadomić uczniom jak ważne jest zdrowe śniadanie nauczyciele klas I i II zorganizowali akcję Zdrowe śniadania w szkole. Co środę dzieci przynoszą ze sobą kolorowe, zdrowe, owocowe i warzywne przekąski, które z chęcią i uśmiechem na twarzy zjadają.

 

 

 

 

Dzień Kobiet w Mediatece

 

 

  Klasa 3b postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Kobiet. Korzystając z gościnności i szerokiej oferty ostrowskiej Mediateki, postanowiliśmy ten wyjątkowy dzień spędzić właśnie w tym miejscu, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji "Piękne w każdym wieku, czyli o kobietach w filmie na podstawie fragmentów filmu "8 kobiet".
  Skorzystaliśmy również z pozostałych atrakcji Mediateki- m.in z interaktywnych łamigłówek, gier komputerowych.
   Odkryliśmy bardzo ciekawe miejsce,, w którym można wypożyczyć czasopisma, książki, posłuchać muzyki
Zachęcamy do odwiedzin tego ciekawego, kulturalnego miejsca na mapie Ostrowa

 

 

 

 

DZIEŃ KOBIET Życzymy Ci abyś odnalazła: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.
DZIEŃ KOBIET W KLASACH I-II Dzień Kobiet kojarzy się wszystkim z pięknymi, czerwonymi tulipanami, mnóstwem słodkości i oczywiście życzeniami. Tak właśnie tego dnia było w naszej szkole , a i najmłodsi dżentelmeni nie zapomnieli o swoich koleżankach. Wszystkie dziewczynki oraz Panie zostały obdarowane kwiatami, słodyczami i różnymi upominkami. Oczywiście nie zabrakło wspaniałych życzeń i wspólnych zdjęć.

"Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej"

 

 

  Dnia 13.03.2019r uczniowie: Antonina Nowak, Marcel Kubala oraz Olga Lesiczka reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie "Świetlica miejscem dla klasyki literatury dziecięcej", organizowanym przez SP nr 5. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów a rywalizacja toczyła się pomiędzy dwunastoma drużynami ze szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji: recytowanie fragmentu wiersza, losowanie rekwizytu i przyporządkowanie go do danego utworu, oraz test znajomości przeczytanych wierszy i opowiadania. Były to teksty napisane przez Jana Brzechwę, Aleksandra Fredro, Juliana Tuwima i Hannę Januszewską. Honorowym patronatem konkursu była Pani prezydent miasta Beata Klimek dzięki czemu trzydzieścioro sześcioro uczniów otrzymało drobne upominki z Urzędu Miasta, które wręczył sekretarz miasta Pan Andrzej Baraniak.

 

 

 

 

IV Przegląd Słowa

 

  Dnia 7 marca pięcioro uczniów naszej szkoły – Bartosz Jasiński(3a), Zuzanna Wasielewska(3a), Zuzanna Urban(3a), Paulina Wczesna(3c) i Julia Kędzierska(3c) uczestniczyło w IV Przeglądzie Słowa pod hasłem ”I nie miłować ciężko, i miłować ciężka pociecha” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach.
  Każdy z nich rywalizował w 3 kategoriach:

- samodzielnie zredagowany wiersz,
- recytacja liryku o miłości ,
- czytanie interpretacyjne poezji miłosnej.
  Bartosz Jasiński otrzymał wyróżnienie za wiersz B. Jasińskiego ”Raz ty, raz ja”, natomiast Julia Kędzierska była najlepsza w czytaniu interpretacyjnym, zajęła I miejsce.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy dalszych ”poetyckich” sukcesów!

 

 

 

 

Spotkanie z pracownikami ochrony kolei

 


  6 marca uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami ochrony kolei. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się podczas przechodzenia przez przejazd kolejowy oraz na dworcu PKP. Obejrzały ciekawe filmiki ostrzegające przed skutkami niewłaściwego zachowania na terenach kolei. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe oraz książeczki dydaktyczne z zagadkami i ciekawymi zadaniami.

 

  

 

 

 Lekcja w kinie

 

 

  Osiemdziesięcioro uczniów naszej szkoły, z klas VII, VIII oraz III gimnazjum, wzięło udział w niezwykłej lekcji. Miejscem zajęć było ostrowskie kino Komeda, gdzie młodzież miała okazję zgłębić tajniki reklamy.
„Prześwietlamy reklamy!” – tak brzmiał temat lekcji, w czasie której uczniowie poznali najważniejsze funkcje reklamy, dowiedzieli się, czym jest product placement i zobaczyli przykłady jego zastosowania. Duże zaskoczenie wśród uczestników wywołały zabiegi wykorzystywane przez twórców oraz poznane przykłady kreatywnych rozwiązań w reklamie. Podczas zajęć młodzież doskonaliła umiejętność analizy środków językowych oraz uczyła się świadomego odbioru spotów.

  Multimedialne zajęcia połączone były z projekcją poruszającego filmu produkcji włoskiej na podstawie bestsellerowej powieści Alessandro D’Avenia Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Historia walki z białaczką o życie i walki z samym sobą i innymi – o miłość i prawo do niej stała się dla młodych widzów źródłem wielu refleksji. Jest to też film o godzeniu się z trudną chorobą, przyjęciu swojego życia takim, jakim ono jest i o poszukiwaniu różnicy między zauroczeniem a miłością. Niesie również bardzo ważne przesłanie i jest zdecydowanym głosem w szerzeniu idei dawstwa szpiku i komórek macierzystych - w bardzo jasny sposób pokazuje, że znalezienie swej drugiej połowy w miłości może być dużo łatwiejsze niż drugiej połowy zgodnej genetycznie.
  Przygotowana przez medioznawców lekcja łączyła edukację i rozrywkę, dzięki czemu zyskała pozytywną opinię młodych odbiorców.

 

 

 

 

 

PICTURE HANDMADE DICTIONARY 

 

 

A oto wyniki konkursu na najbardziej kreatywny ręcznie robiony słownik obrazkowy :).
Z przyjemnością ogłaszamy autorów zwycięskich oraz wyróżnionych prac. Pragniemy też dodać, że Komisja miała trudny orzech do zgryzienia.

Wszystkie wykonane przez Was prace były wyjątkowe, więc wybór był naprawdę trudny.
Oto nasi zwycięzcy oraz wyróżnieni:

I miejsce - Nikodem Krzywonos kl. 5a
II miejsce - Karolina Wachowiak kl. 1b
III miejsce - Wojtek Kopa kl. 1b
Wyróżnienia :
Marika Mazur kl. 5a
Marysia Mądrzak kl. 1b
Kamil Całka kl. 5b
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w następnym tygodniu.
Dziękujemy za udział w konkursie :) .

Z pozdrowieniami
Zespół Języków Obcych

 

 

 

Mediacje

 

 

  W czwartek 7 marca grupa 12 uczniów z klas 7a i 5a wraz z opiekunem p. Beatą Kopij odwiedziła III LO. Doskonałą okazją była 2 rocznica utworzenia Centrum Mediacji Rówieśniczych w naszym mieście. Nasi uczniowie stanowią grupę przyszłych mediatorów, którzy w najbliższym czasie odbędą szkolenie, by uzyskać certyfikat mediatora i rozstrzygać konflikty metodą mediacji. Podczas wizyty w liceum uczniowie pod okiem p. Agnieszki Ciekalskiej – konsultanta ds. wychowania i profilaktyki z ODN Kalisz, Dyrektora IIILO p. Marii Tomalak oraz opiekuna licealnych mediatorów p. Marii Libery mieli okazję poznać mechanizmy konfliktów i zasady mediacji rówieśniczej. Poprzez ciekawe ćwiczenia integracyjne oraz scenki, które sami przygotowali uczniowie uczestniczyli w symulacji przykładowej mediacji. Niezwykle cennych uwag udzielali przyszłym mediatorom licealiści, którzy już od ponad 3 lat skutecznie rozwiązują spory i konflikty w swojej szkole. Na zakończenie wizyty mieliśmy okazję obejrzeć lokal Centrum Mediacji. Chociaż konflikty są wpisane w codzienne życie każdego z nas życzymy, by było ich jak najmniej oraz by ich rozwiązywanie odbywało się zawsze najlepszą metodą – mediacji rówieśniczych.

 

 

 

 

 

VIII edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego pod hasłem „Europa”

 

  4 marca w III LO w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Geograficznego pod hasłem „Europa”. Do konkursu przystąpiło 65 uczniów z powiatu ostrowskiego rozwiązując test złożony z 50 pytań. Naszą szkołę reprezentowało wg regulaminu 3 uczniów z klas gimnazjalnych. Cała trójka wypadła znakomicie i zajęła czołowe miejsca w konkursie: Magdalena Woźniak – II miejsce, Franciszek Telega – III miejsce, Zuzanna Marciniak – wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO

 

 

  Dnia 2.03. 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Naszą szkołę reprezentował Franciszek Telega – uczeń klasy III b. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zostaje uczestnik stopnia wojewódzkiego, który otrzyma minimum 45 na 50 możliwych do zdobycia punktów (tj. 90%). Franek osiągnął ten pułap i uzyskał tytuł LAUREATA..
Laureaci konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty w pierwszej kolejności zostaną przyjęci do szkół ponadgimnazjalnych.

Frankowi serdecznie gratulujemy !!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

“Z lekturą za pan brat”

 

 

  Zgodnie z trwającą już kilkanaście lat tradycją w dniu 28.02.2019 odbył się XVII międzyszkolny konkurs “Z lekturą za pan brat”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszej szkoły udział wzięły następujące uczennice: Bianka Klimczak kl. 2a, Lena Kuźma kl. 1a, Maria Mądrzak kl. 1b.

 

 

 

 

Dzwi Otwarte w naszej szkole

2+1 Bal karnawałowy

 

 

  21 lutego (czwartek) odbył się niezwykły "BAL 2+1". Nie była to dyskoteka tylko szczególna impreza przygotowana przez radę samorządu uczniowskiego. W związku z tym wszyscy uczniowie ubrali się na  "balowo", zaopatrzyli się w świetne humory i dzięki temu bawili się na tej imprezie wyśmienicie, co możecie zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

  Przygotowaliśmy również drobny poczęstunek i zabawy podczas trwania imprezy. Oczywiście, jak to na balu, wybieraliśmy wszyscy KRÓLOWĄ i KRÓLA  2+1. W tym roku te tytuły przypadły Magdzie Walczak i Kamilowi Deresińskiemu. Serdecznie gratulujemy! Więcej zdjęć w zakładce SAMORZĄD UCZNIOWSKI!

 

 

 

Bal Karnawałowy klas 1 i 2

 

 

  20.02.2019 dla uczniów klas I i II został zorganizowany bal karnawałowy na którym pojawiły się dzieci przebrane za kolorowe postacie. Sala gimnastyczna wypełniona była księżniczkami, policjantami, piratami, żołnierzami, piłkarzami i wieloma innymi postaciami. Do zabawy zachęcał animator, któremu udało rozbawić sie nie tylko uczniów i nauczycieli ale również rodziców.

 

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH DRUGICH

 

 

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły - pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z tej właśnie okazji 19 lutego uczniowie klasy 2a oraz 2b przygotowali wspaniałą uroczystość. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, a następnie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

 

 

 

 Szkolny Klub Wolontariatu

 

 

  Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzili zbiórkę książek dla młodzieży uczącej się języka polskiego na Ukrainie. Naszą ideą jest wspierać młodych Polaków, którzy obecnie mieszkają poza granicami naszej Ojczyzny, a którzy ucząc się języka polskiego pragną pamiętać o swoich korzeniach i dzielić się pięknem naszej kultury. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy :).

 

 

 

 

 

 

Walentynki, Walentynki tuż, tuż ...

 

 

  Geneza walentynek sięga aż renesansu. Zwyczaj okazywania sobie uczuć 14 lutego narodził się na zachodzie i na południu Europy. Zakochani ludzie obdarowywali się własnoręcznie przygotowanymi kartkami w kształcie serca z ilustracją "Romea i Julii" stąd też możemy przypuszczać, że zwyczaj mógł powstać w Anglii, gdzie powstała najstarsza kartka z XVI wieku, którą napisał Karol Orleański do swojej żony. Miłosny list z wierszem wysłał z twierdzy Tower w Londynie, gdzie był więziony przez 25 lat. Jak wiemy zwyczaj ten przeniósł się do różych państw i zawitał "parę lat" temu także do nas, do Polski.

 

Samorząd Uczniowski zaproponował Wam w tym dniu parę atrakcji.

Przede wszystkim ubieraliście się na czerwono ( konkurs na największą ilość koloru czerwonego w klasie - wygrała klasa 8c - serdecznie gratulujemy!!!!).

W TYM DNIU CZYNNA BYŁA POCZTa WALENTYNKOWA - każdy z Was mógł przesłać swoją Walentynkę dla osoby, którą lubi, oczywiście na terenie szkoły :).

 

 

 

Karnawał w 4a

 

 

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla uczniów to niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w klasie 4a na Klasowym Balu Karnawałowym 12 lutego 2019r. 

 

 

 

 

 

 

 

 "Brzechwolandia"

 

 

  12.02.2019 uczniowie klas i i II wzieli udział w przedstawieniu "Brzechwolandia" wystawianym w Ostrowskim Centrum Kultury orzeźwiający Teatr Narodowy. Dzieciom w przystępny sposób zostały przybliżone utwory Jana Brzechwy. Przedstawienie uczy jak powinno się w życiu postępować pamiętając o dobrym wychowaniu.

 

 

 

 

 

 

Lekcja wf na lodowisku

 

 

  Niecodzienną lekcję wychowania fizycznego na lodowisku odbyły uczennice z klasy IIIc, IIId i VIIIb, doskonaląc swe umiejętności techniczne jazdy na łyżwach. Doskonaliły zarówno jazdę, przodem, tyłem., jak i przeplatankę przodem

  Mimo chłodu i zmęczenia, przez cały czas gościł uśmiech na twarzach dziewcząt. Jak widac- aktywny wypoczynek dodaje pozytywnej energii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować,

 

iż dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do

 

finału Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

 

Już w tym tygodniu (16 luty) Magdalena Woźniak

 

z klasy 3a będzie zmagać się z częścią matematyczną,

 

natomiast 2 marca naszą Szkołę będzie reprezentował Franciszek Telega,

 

który przystąpi do zadań biologicznych.

 

Finały tych konkursów odbędą się w Poznaniu.

 

Pragniemy podkreślić, że ogromną wiedzą wykazali się także Adam Jasik z klasy 3a

 

(część matematyczna), Zuzanna Marciniak z klasy 3c(część geograficzna),

 

którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego, jednak niewiele brakło,

 

aby mogli dalej brać udział w rywalizacji.

 

Za Magdę i Franka trzymamy mocno kciuki

 

i życzymy im dalszych sukcesów. POWODZENIA :)

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z policjantem

 

 

  07.02.2019 klasy l i II odwiedzili policjanci, którzy zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się m.in. że posiadanie kasku i kamizelek odblaskowych zwiększa ich bezpieczeństwo na drodze, w jaki sposób należy przechodzić przez jezdnię czy pod jaki numer należy dzwonić w razie wypadku.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka 6 lutego dzieci z klas pierwszych zaprosiły swoich dziadków na jasełka. Przed rozpoczęciem przedstawienia wychowawczynie klas odczytały krótkie wypowiedzi dzieci na temat swoich dziadków. W niektórych oczach pojawiły się łzy wzruszenia, ale było też sporo radości i uśmiechu. Dziękując dziadkom za ich cierpliwość, dobroć i miłość pierwszaki odśpiewały wspólnie piosenkę ,,Mówię wam”. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się krótkie spotkanie przy kawie i słodkościach, któremu towarzyszyła prelekcja przedstawiciela ostrowskiej policji, zachęcająca naszych gości do zachowania szczególnej ostrożności w związku z wzrastającą falę oszustw, których ofiarami padają starsze osoby.

Turniej wiedzy "Bezpieczne ferie" rozstrzygnięty!

 

 

  Do turnieju wiedzy przystąpiło 20 uczniów klasy 1 i 2. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania zamknięte, ułożenie rozsypanki słownej oraz dopasowanie odpowiedzi do obrazka. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła cztery najlepiej napisane prace tj;

Karoliny Wachowiak kl. 1b, Michała Lubojańskiego kl. 1b, Marty Stasiak kl. 2b, Wiktora Paszka kl. 2a

  Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody rzeczowe, a pozostali uczniowie dyplomy i słodkości.

Gratulujemy!!!

 

 

 

 

74. Rocznica Wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego

 

 

  23 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem wzięli udział w obchodach upamiętniających 74 rocznicę wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji na ostrowskim rynku odbyły się uroczystości z udziałem delegacji samorządowych oraz pocztów sztandarowych, upamiętniając w ten sposób to jakże ważne dla mieszkańców Ostrowa Wlkp. wydarzenie, które przede wszystkim oddaje hołd i szacunek wszystkim bohaterom i ofiarom II wojny światowej.