Sport


TEST COOPERA

 

 

  14 września na stadionie KS Stal odbył się IX Test Coopera. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów z klas IV - VI, którzy rywalizowali w biegu z uczniami innych ostrowskich szkół. Test Coopera jest dla każdego sporym wyzwaniem. Uczniowie jednak poradzili sobie z nim bardzo dobrze. Najlepszy wynik wśród dziewcząt z ,,Dwójki " osiągnęła Maja Mucha - 2200m. Natomiast wśród chłopców najdłuższy dystans przebiegł Oliwier Matuszewski - 2300m.
Gratulacje należą się całej 17- nastce :)

 

 

 

 

II MIEJSCE ZAJĘLI UCZNIOWIE 8B SP NR 2 ( KLASA SPORTOWA O PROFILU PIŁKA NOŻNA ) W MISTRZOSTWACH POWIATU W FUTSALU

 

 

  W TURNIEJU UDZIAŁ WZIĘŁO 5 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH :
SP SKALMIERZYCE, SP RASZKÓW, SP LAMKI , SP PRZYGODZICE , SP 2 OSTRÓW.

⚽️ SP 2 : RUSŁAN SYROTENKO, KAMIL CAŁKA, TOMASZ WOJTCZAK, JAKUB PASTUCHA, BARTŁOMIEJ SZWAJDA, ROBERT KOZŁOWSKI, TOMASZ BACHMANN, ARTOM KRAVCHUK.

 

 

 

 

 

Athletics Challenge 2022

W sobotę 5 marca uczniowie naszej szkoły- 4 dziewczynki i 4 chłopców z klas II- V, wzięło udział w sportowym wydarzeniu Athletics Challenge 2022. Wydarzenie zoganizowane przez Fundację Karola Zalewskiego we współpracy z Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego było okazją do sportowej rywalizacji ale też spotkania z naszymi olimpijczykami - Karolem Zalewskim (polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich, olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016), mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m z Tokio (2020)) oraz Małgorzatą Hołub- Kowalik (polska lekkoatletka, sprinterka, olimpijka z Rio (2016), mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz wicemistrzyni olimpijska w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio (2020)) Nasi uczniowie mieli przyjemność rywalizować ze swoimi kolegami z ostrowskich szkół w sztafecie oraz 3 konkurencjach indywidualnych (rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, bieg po kopercie). Imprezie towarzyszla piękna, sportowa atmosfera z dozą rywalizacji ale też pieknym, gorącym dopingiem, płynącym z trybun Areny Ostrów. Nasi uczniowie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu z uśmiechem na ustach i z dużym zaangażowaniem i wzajemnym wsparciem .
[pobierz] 0.6 MB tc-2021-podsumowanie
[pobierz] 0.2 MB test-coopera-wrzesien-2021

Wyniki testu coopera

 


Klasyfikacja 10 najlepszych wyników SP
3 m - 24776 m
2 m- 24890 m
1 m- 25705 m

Klasyfikacja 10 najlepszych wyników SPonadpodstawowych
3 m -ZS CKU Przygodzice- 24901 m
2 m- 3 LO- 26350 m
1 m- ZSTech- 28700 m

Klasyfikacja najliczniej reprezentowana szkola:
3 m - ZS CKU Przygodzice- 133 osób
2 m- SP 2- 151 osób
1 m- SP 1- 230 osób

We wtorek 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegach przełajowych o Puchar klubu Olimpijczyka „OLIMPIJCZYK” przy SP 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasza reprezentacja składająca się z 4 uczniów z każdego rocznika klas IV- VIII zajęła II miejsce, ale to nie koniec dobrych informacji. Nasi uczniowie osiagnęli też sukcesy indywidualne, i tak: I m- rocznik 2007- Tomasz Wojtczak I m- rocznik 2007- Magdalena Barczak I m- rocznik 2008- Bartosz Bil III m- rocznik 2008- Robert Margaryan III m- rocznik 2009- Antoni Grzesiak I m- rocznik 2010- Gabriel Matysek II m- rocznik 2010- Aleksandra Górska Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły

VIII OSTROWSKI TEST COOPERA

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego

 

wraz ze współorganizatorem ICE MAT TEAM

 

zapraszają do wzięcia udziału w VIII Ostrowskim Teście Coopera,
który odbędzie się:
- 20 września 2021 r (poniedziałek) dla uczniów wszystkich typów szkół -w macierzystych szkołach- w uzgodnieniu z nauczycielami wf
- 21 września 2021 r (wtorek) dla osób indywidualnych godzinach od 16:00 do 19:00
na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 2

przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Test polega na 12-minutowym biegu ciągłym. Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H.Coopera obecnie stosowana do badania wytrzymałości.

Organizatorzy zapraszają do udziału w teście Coopera osoby w każdym wieku: od juniorów do seniorów.

 

Dla uatrakcyjnienia VIII Ostrowskiego Testu Coopera przygotowana zostanie rywalizacja szkół:

- klasyfikacja 10 najlepszych wyników uzyskanych przez daną szkołę
(5 dziewcząt i 5 chłopców).
- ogólna największa liczba osób reprezentujących daną szkołę
(uczniowie, nauczyciele, rodzice, krewni, sympatycy szkoły…)

 

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

 

Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego

oraz Współorganizator
Klub Sportowy Ice Mat Team

Koordynator
Emilia Kaźmierczak
tel. 607 680 089

 

 

 W związku z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informuję, że:

administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Wrocławska 51, 43-400 Ostrów Wielkopolski, tel.: 62 735 17 13, e-mail: sp2osw@gmail.com;
dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji zgłoszenia na Test Coopera dla Wszystkich oraz przeprowadzenia kolejnych działań w ramach testu, m.in. tworzenia list startowych, rejestracji wyników, wystawienia certyfikatów oraz ich publikacji na stronie administratora oraz Prezydenta Miasta Ostrów Wielkopolski, na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO);
podanie danych jest dobrowolne, ale konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości uczestnictwa w Teście Coopera dla Wszystkich;
zgodę mogą Państwo wycofać w dowolnym momencie, wówczas prosimy o kontakt z administratorem,
odbiorcami danych będą podmioty wspierające administratora w obsłudze administracyjnej, informatycznej i prawnej oraz Prezydent Miasta Ostrów Wlkp. w zakresie: imię, nazwisko, wiek oraz uzyskany wyniki w związku z udziałem Miasta Ostrów Wielkopolski w Turnieju Miast i Gmin, a także Akademicki Związek Sportowy Warszawa z siedzibą w Warszawie, ul. Szpitalna 5/19, tel.: (22) 827-28-63, e-mail: warszawa@azs.pl w celu wyłonienia zwycięscy ogólnopolskiego,
dane będziemy przechowywać do momentu wycofania przez Państwa zgody lub do zakończenia celu przetwarzania,
dane nie będą przekazywane do odbiorców w państwach trzecich i nie będą na ich podstawie podejmowane zautomatyzowane decyzje ani profilowanie;
przysługują Państwu prawa: żądania dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia i ograniczenia, które w stosownych przypadkach przepisy mogą ograniczyć, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa UODO (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), gdyby przetwarzanie danych naruszało wymienione prawa lub inne przepisy RODO;
w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz realizacji powyższych praw można kontaktować się z wyznaczonym inspektorem ochrony danych przez e-mail: sp2osw@gmail.com;

 

 

[pobierz] 0.1 MB VIII-ostrowski-test-coopera-IX-2021 - REGULAMIN
[pobierz] 0.5 MB deklaracja-test-coopera
[pobierz] 0.1 MB pismo-przewodnie--2021

"Z podwórka na bieżnię"

 

 

  W środę kilkunastu uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą "Z podwórka na bieżnię" realizowanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Gośćmi tego projektu byli sportowy- znani olimpijczycy Sebastian Chmara- m.in. Mistrz świata i Europy w wieloboju lekkoatletycznym oraz Paweł Januszewski - m.in. Mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki.
  Mistrzowie przeprowadzili warsztaty edukacyjne, a następnie w części praktycznej dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach sportowych poprzedzonych wspólną rozgrzewką.
  Cała impreza przeprowadzona była na bardzo wysokim poziomie- nie zabrakło ducha olimpijskiego.
Przedstawiciele- kapitanowie wszystkich drużyn mieli możliwość biegu w sztafecie olimpijskiej wraz z Pawłem Januszewskim i odpalenia znicza olimpijskiego. Igrzyska czas zacząć ! Niech zabawa z lekką atletyką trwa !

 

 

 

 

 

57 Bieg Republiki Ostrowskiej

 

 

  W niedzielę 20.10.2019 roku uczniowie klas V- VIII naszej szkoły wzięli udział w 57 Biegu Republiki Ostrowskiej, startują w swoich kategoriach wiekowych biegów młodzieżowych.
Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa uznania wyrażając chęć uczestnictwa w tym prestiżowym biegu pomimo wczesnej niedzielnej pory.
  Na szczególną uwagę zasługuje Bartosz Bil z klasy VI b, który w kategorii chłopców rocznik 2008 zajął II miejsce.
Gratulujemy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Rejonu w LA

 

 

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła 6 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu w LA , które odbyły się 21 maja 2019 roku w Ostrzeszowie. Sukcesy naszych dziewcząt:
I MIEJSCE - SZTAFETA 4 X 100 m ( Julia Ułasik, Nadia Błaszczyk, Natalia Janus, Zuzanna Urban ).
III MIEJSCE - 100 m - Julia Ułasik
IV MIEJSCE - 100 m - Zuzanna Urban
III MIEJSCE - SKOK W DAL - Nadia Błaszczyk
IV MIEJSCE - SKOK W DAL - Natalia Janus
II MIEJSCE - SKOK WZWYŻ - Tamara Orczykowska
V MIEJSCE - SKOK WZWYŻ - Nadia Nowicka
IX MIEJSCE - 300 m - Magdalena Walczak
XV MIEJSCE - 600 m - Paulina Wczesna.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY - TOMASZ SZYCH.

 

 

 

 

 

Mistrzostwach Miasta i Powiatu w LA

 

 

  W dniu 14 maja reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w LA, zdobywając wiele czołowych miejsc zarówno w konkurencjach biegowych jak i technicznych.
I tak :
I m - skok w dal- Natalia Janus
III m- skok wzwyż - Nadia Nowicka
II m- bieg 100 m- Zuzanna Urban
III m- bieg 100 m- Julia Ułasik
II m- bieg 300 m- Magdalena Walczak

III m- bieg 100 m- Piotr Walczak
II m- skok wzwyż- Wiktor Polerowicz

Uzyskując tak wysokie wyniki - drużyna dziewcząt zakwalifikowała się do Drużynowych Mistrzostw Rejonu, który odbędzie się w Ostrzeszowie w dniu 21 maja.

 

 

 

 

 

Siedem meczy - siedem zwycięstw

 

 

  Z kompletem zwycięstw zakończyli pierwsza rundę rozgrywek Ligi Wojewódzkiej w Piłce Ręcznej Chłopców uczniowie klasy sportowej 8 C naszej szkoły.
 W pokonanym polu zostawili kolejno zespoły z Wągrowca, MKS Poznań II, Konina, MKS Poznań I, Sparty Oborniki II, Leszna i Kościana.
  Wszystkie spotkania kończyły sie zdecydowanymi zwycięstwami naszej drużyny reprezentującej w tych rozgrywkach barwy KPR Ostrovia.
 W tabeli grupy B po pierwszej rundzie są jedynym zespołem bez porażki i zajmują pierwsze miejsce.
Już w środę 28.11 meczem w Wągrowcu, podopieczni Filipa Orleańskiego zainaugurują druga rundę rozgrywek.

 

 

 

 

 

Finał Województwa w Biegach Przełajowych w Żerkowie

 

  Finał Województwa w Biegach Przełajowych w Żerkowie - uczniowie SP 2 wypadli znakomicie !!! Bartosz Bartek Bil (4b) - 10 miejsce Bartosz Domaniecki (4b) - 38 miejsce na 187 uczestników w biegu rocznika 2007 !!! Nadia Błaszczyk (7a) - 10 miejsce na 135 uczestniczek w biegu dziewcząt rocznika 2002- 2004 !!! Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!✌

 

 

 

 

V Ostrowski Test Coopera w SP2 W poniedziałek 28 maja 2018 r na bieżni boiska Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się V Ostrowski Test Coopera wraz z towarzyszącym mu piknikiem, „Apetyt na Życie”, promującym zdrowy styl życia, a przede wszystkim transplantologię. 640 biegaczy wzięło udział w 12- minutowym biegu ciągłym ((Test Coopera))- to aż o 161 osób więcej niż w roku ubiegłym. Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 we współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT TEAM objęta była Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Beaty Klimek.

"Mobilna Akademia Młodych Orłów"

 

  Uczniowie klasy 4B o profilu piłka nożna: BARTOSZ BIL, KAMIL CAŁKA, MAKSYMILIAN ŚMIECHOWSKI, BARTOSZ DOMANIECKI uczestniczyli w zajęciach piłkarskich w nowym projekcie PZPN "Mobilna Akademia Młodych Orłów", który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju. Znaleźli się w gronie 16 najzdolniejszych zawodników Powiatu Ostrowskiego w roczniku 2007- 2008 !!!

 

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 NA MEDAL W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU OSTROWSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE !!!

 

 

  Bieg na 100 m dziewczyn - I MIEJSCE Marta Rauk 3d, III MIEJSCE Julia Pastok 3c. Sztafeta 4 x 100 m dziewczyn - I MIEJSCE : Marta Rauk 3d, Julia Pastok 3c, Natalia Janus 7a, Nadia Błaszczyk 7a!!! Skok wzwyż chłopców- I MIEJSCE Wiktor Karpiński 7c!!! Skok wzwyż dziewcząt - II MIEJSCE Nadia Błaszczyk 7a!!! Skok w dal dziewcząt- II MIEJSCE Natalia Janus 7a!!! Bieg na 1000 m chłopców - II MIEJSCE Michał Kaźmierczak 3b!!! Bieg na 300 m dziewczyn - V MIEJSCE Magdalena Walczak 2c !!! Skok w dal chłopców - V MIEJSCE Kamil Deresiński 2d!!! Bieg na 1000 m chłopców - VI MIEJSCE Kacper Kędzierski 3b!!! Gratulacje dla Wszystkich uczniów SP nr 2 !!! JEDZIEMY NA REJON !!! ??✌?

 

 

 

 

 

 

 

 

JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI DO ŻERKOWA !!!!!!!!!!!!!! ??????

 

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych w Raszkowie. W kategorii chłopców klas 4 I miejsce zajął Bartosz Bil, II miejsce uzyskał Bartosz Domaniecki – obaj uczniowie są z klasy sportowej 4b ( profil piłka nożna). III miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Nadia Błaszczyk uczennica klasy 7a. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły !!!

 

 

 

 

Wysokie miejsca naszych uczniów w Mistrzostwach Miasta

 

 

  Nasi uczniowie wzieli udział w Mistrzostwach Miasta w Biegach Przełajowych na Piaskach. W kategorii chłopców klas 4 I miejsce zajął Bartosz Bil, II miejsce uzyskał Bartosz Domaniecki – obaj uczniowie są z klasy sportowej (4b). II miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Nadia Błaszczyk uczennica klasy 7a. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły !!!

 

 

 

 

I miejsce naszych dziewcząt

 

 

  I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Siatkówce zajęły uczennice naszej szkoły. W turnieju, który odbył się, 02 lutego w Szkole Podstawowej nr1 nasz zespół pokonał gospodynie i zespoły: Szkołę Podstawową nr 14 oraz Szkołę Podstawową Uczniów Kreatywnych.
  W mistrzostwach reprezentowały naszą szkołę: Edyta Sitek, Nadja Pacyna, Julia Pastok, Adrianna Jędras, Anna Suchecka, Andżelika Ulichnowska, Patrycja Ceglarz, Patrycja Wołowicz, Monika Wieczorek, Marta Rauk. Gratulujemy awansu do Mistrzostw Powiatu.

 

 

 

Mistrzostwa Miasta w Siatkówce Chłopców

 

 

  W dniu 01.02.2018 odbyły się, w Szkole Podstawowej nr 14, Mistrzostwa Miasta w Siatkówce Chłopców. Uczniowie naszej szkoły, po rozegraniu dwóch meczy z zespołami Szkoły Podstawowej nr 14 i Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych zajęli III miejsce.
  Nasz zespół wystąpił w składzie: Dawid Berek, Mikołaj Bąk, Jakub Dryka, Igor Gaweł, Michał Stodolny, Dominik Szewczyk, Szymon O'Mara, Jakub Sójka.

 

III miejsce uczniów klasy sportowej 4b

 

 

  III miejsce zajęli uczniowie klasy sportowej 4b reprezentujacy klubu uks "Akademia Piłkarska" Ostrów Wielkopolski ( rocznik 2007-2008 ) w halowym turnieju "Dąbroczanka Pępowo Cup " dla rocznika 2006, który odbył się 3 lutego w Pępowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz zawodnik Maksymilian Śmiechowski :).
  Klub reprezentowali: Kamil Całka, Mikołaj Galusik, Maksymiliam Śmiechowski, Bartosz Domaniecki, Maksymilian Borkowski, Jakub Pastucha, Michał Wietecki, Bartosz Bil, Robert Kozłowski - trener Tomek Szych.

 

I miejsce w turnieju " OKS Cup 2018 " I miejsce w turnieju " OKS Cup 2018 " dla rocznika 2007. Uczniowie klasy 4 b - profil sportowy piłka nożna, którzy trenują w klubie UKS "Akademia Piłkarska" Ostrów Wielkopolski. Klub reprezentowali : Kamil Całka, Bartosz Domaniecki, Maksymilian Śmiechowski, Bartosz Bil, Jakub Pastucha, Michał Wietecki, Bartłomiej Szwajda, Tomasz Bachmann, Alan Gieszczyński - trener Tomasz Szych. Serdecznie gratulujemy!
We wtorek 16 stycznia dziewczęta z klasy II b i II C odbyły niecodzienną lekcję wychowania fizycznego. Na lodowisku miejskim pod okiem Pani Katarzyny Chmieliny i Emilii Kaźmierczak , dziewczęta zdobywały, a niektóre z nich doskonaliły, umiejętności jazdy na łyżwach . Dziewczęta radziły sobie doskonale i wyraziły chęć dalszego szlifowania swoich umiejętności na tym SUPER przygotowanym obiekcie, gdzie miło i przede wszystkim aktywnie można spędzić czas.
XII Bieg WOŚP- "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" Wczoraj, tzn w niedzielę- podczas 26- go Finału WOŚP, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XII Biegu WOŚP- "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", który odbywał się w Warszawie. Dziewczęta z klas VII (Nadia Błaszczyk, Roksana Derwich, Greta Stremlau, Maja Żurek, Julia Ułasik, Hanna Nowicka) oraz II gimnazjum (Nikola Paszek) wraz z opiekunem - p. Emilią Kaźmierczak, wzięły udział w tym charytatywnym biegu razem z 5 tys. innych biegaczy. Przed biegiem odbyła się wspólna rozgrzewka, która tak podgrzała serca biegaczy, że 5-cio kilometrową trasę biegu wszyscy (prawie...) pokonali z uśmiechem na ustach. Serdeczny i gorący doping kibiców i wolontariuszy na całej trasie przebiegającej m.in. od Pałacu Kultury i Nauki, obok Grobu Nieznanego Żołnierza, Opery Narodowej, Pałacu Prezydenckiego, dodawał "skrzydeł". Na mecie czekały na wszystkich medale oraz napoje. Na zakończenie tego niezwykłego dnia nie mogło zabraknąć odwiedzin serca całej imprezy- czyli studia telewizyjnego WOŚP, gdzie odbywały sie koncerty, licytacje itp. To byłe piękne chwile ...

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ W KONSTANTYNOWIE


  Duży sukces odnieśli uczniowie klasy sportowej 7C naszej szkoły biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej, rozgrywanym w sobotę 11 listopada w Konstantynowie. Impreza była elementem lokalnych obchodów Święta Niepodległości.
  Podopieczni Filipa Orleańskiego reprezentujący barwy KPR Ostrovia w gronie ośmiu drużyn zajęli drugie miejsce.
  W rozgrywkach grupowych zwyciężyli w spotkaniach z drużynami PMOS Chrzanów, Nielby Wągrowiec oraz Szczypiorniaka Lesznowola.
  W półfinale stoczyli zacięty bój z gospodarzami turnieju, zespołem Włókniarza Konstantynów triumfując 9 - 8 i tym samym uzyskali prawo gry w meczu o pierwsze miejsce.
Finałowe spotkanie dwóch najlepszych drużyn turnieju zakończyło się zwycięstwem Wisły Płock 11 - 8.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Wisła Płock
2. KPR Ostrovia
3. PMOS Chrzanów
4. Włókniarz Konstantynów
5. Orzeł Opole
6. Piotrkowianin Piotrków
7. Nielba Wągrowiec
8. Szczypiorniak Lesznowola
  Słowa uznania należą sie reprezentantom naszej szkoły za sportową postawę i zaangażowanie, które pozwoliły zająć w wyrównanej stawce drużyn wysokie drugie miejsce.
  W turnieju wzięli udział: Jakub Rataj, Adam Kaźmierczak, Jan Michaś, Igor Bilowszczuk, Wiktor Karpiński, Michał Duży, Maksymilian Klimek, Bartosz Szkudlarek, Wiktor Walczak, Łukasz Biegała, Tomasz Wożniak, Przemysław Szwałek.

III miejsce w Turnieju Miejskim o Puchar Tymbarka

 

 

  III miejsce w Turnieju Miejskim o Puchar Tymbarka zajęli uczniowie szkoły podstawowej nr 2 - klasa 4b profil sportowy piłka nożna. W turnieju dla rocznika 2006 - 2007 brało udział 7 zespołów szkół podstawowych. Turniej został rozegrany 7 listopada na boisku sportowym szkoły podstawowej nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie naszej szkoły rozegrali 6 spotkań - 3 zwycięstwa i 3 porażki. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Całka, Mikołaj Galusik, Maksymilian Śmiechowski, Bartłomiej Domaniecki, Bartosz Bil, Tomasz Bachmann, Jakub Pastucha, Bartłomiej Szwajda, Alan Gieszczyński, Michał Wietecki. Trener - tomek Szych.

Potyczki rodzinne 2017 W sobotę 4 listopada na hali sportowej naszej szkoły miała miejsce doroczna impreza rekreacyjno – sportowa dla dzieci i dorosłych "Potyczki rodzinne" pod hasłem "Rusz się człowieku". Uczestnikami byli reprezentanci wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki rywalizowały wraz z rodzicami w wyscigach na wesoło. Pierwszaki bawiły sie podczas wyscigów rzedów. Czwartoklasistki brały udział w wieloboju sprawnościowym. Uczniowie klasy 4B oraz klas siódmych grali w turnieju piłki nożnej a ich rówieśniczki walczyły o miano najlepszej klasy w grze "Zbijak". Całą imprezę zwieńczył mecz siatkówki rodziców przedszkolaków z nauczycielami.
55 Biegu Republiki Ostrowskiej W dniu 22 października kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły- tj. Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w 55 Biegu Republiki Ostrowskiej. I miejsce w kategorii dziewcząt rocznik 2004 zajęła Nadia Błaszyk, III miejsce w tej samej kategorii zajęła Natalia Janus, I miejsce w Kategorii dziewcząt rocznik 2002 zajęła Klaudia Kupczyk. Wśród chłopców rocznik 2008 III m zajął Łukasz Paterka.
Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W poniedziałek 9 października na Piaskach- Szczygliczce odbyły się Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny dziesięcioosobowe: drużyna chłopców i dziewcząt. Mimo bardzo trudnych warunków na trasie biegu (błoto, ślisko)- obydwa zespoły dzielnie pokonywały trasę biegu, a drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!

Pożegnanie lata – Festiwal sportu

 

  W sobotę 9 września na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczka odbyła się doroczna impreza na której m.in. prezentowały się ostrowskie drużyny sportowe poszczególnych dyscyplin i kategorii wiekowych. Nie zabrakło wśród nich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego, którzy na co dzień reprezentują barwy Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia.
  Warto tutaj podkreślić, że uczniowie klasy 7C są aktualnymi Mistrzami Województwa Wielkopolskiego Szkół Podstawowych i srebrnymi medalistami rozgrywek wojewódzkich drużyn klubowych w kategorii dzieci.
  W dniach 9 – 12.06 reprezentowali Wielkopolskę w Finałach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajmując jedenaste miejsce.
  W sezonie 2017/2018 wystąpią w Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej w kategorii młodzika.

 

 

 

To już po raz czwarty…!!! Na bieżni boiska Gimnazjum nr 1 odbył się IV Ostrowski Test Coopera wraz z towarzyszącym mu piknikiem, „Apetyt na Życie”. 479 biegaczy wzięło udział w 12- minutowym biegu ciągłym ((Test Coopera)). To o 18 osób mniej niż w roku ubiegłym, ale nie o kolejny rekord tu chodzi, lecz o popularyzację biegania, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promowanie transplantologii. Impreza organizowana przez Gimnazjum nr 1 we współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT TEAM objęta była Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Beaty Klimek.
Mistrzostwach Miasta i Powiatu w Lekkiej Atletyce 10.05.2017 W środę 10 maja 2017 roku kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Miasta i Powiatu w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na terenie stadionu Klubu Sportowego STAL . Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca : II m- bieg na 100 m- Marta Rauk I m- 600 m- Klaudia Kupczyk I m - skok w dal- Zuzanna Urban II m-100 m- Robert Gaweł II m- Sztafeta 4x100 m dz- Urban Zuzanna, Walczak Magdalena, Rauk Marta, Orczykowska Tamara. Gratulujemy !
Jakuszyce 2017 18.03.2017 W miniony weekend tzn. w dniach 17- 18 marca 2017 roku, grupa 20 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Emilii Kaźmierczak, pani Anity Szostak oraz pana Michała Marcinczaka, brała udział w wycieczce do Jakuszyc. Na świetnie przygotowanych trasach narciarskich, gdzie niespełna 2 tygodnie wcześniej podczas Biegu Piastów biegała Justyna Kowalczyk- nasi uczniowie pod opieką doświadczonego instruktora mogli zdobywać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie narciarstwa biegowego. Uczyli się podstawowego kroku w stylu klasycznym, opanowywali technikę hamowania, która przydawała się w kilku ciekawych momentach trasy. Mimo bardzo zmiennej aury (śnieg, deszcz ze śniegiem, deszcz, wiatr i ogólnie mokro...wszędzie) uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie na wymagających odpowiednich umiejętności, wytrzymałości i hartu ducha trasach biegowych- choć zdarzały się też upadki (czasem bolało...). Mimo ogromnego zmęczenia, uśmiech na twarzach nie opuszczał uczestników aż do końca wycieczki
Mikołajkowy Icematowy Happening Biegowy W niedziele 4 grudnia 2016 na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka odbył się Mikołajkowy Icematowy Happening Biegowy. W ramach tej imprezy w Dziecięcym Biegu Mikolajkowym na dystansie 1000 m wystartowało ok 200 dzieci do 16 roku życia- w tym 30 uczniów naszej szkoły. Wszyscy startujący otrzymali Czapki Mikołajkowe oraz medale za udział w biegu. Na mecie czekal na biegaczy gorąca herbata i ciepły posiłek! Dziękujemy Organizatorom Ice Mat Team za możliwość udziału w tak ciekawej i sympatycznej Imprezie.
IV Igrzyska Wiedzy i Umiejętności W piątek 2 grudnia 2016 kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Igrzyskach Wiedzy i Umiejętności w III Liceum Ogólnokształcących w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie startowali w konkursach: Lingwista Powiatu Ostrowskiego; MatLoGim; Chemiczny Robaczek; Aktywny GIM- fitness oraz w Zawodach Pływackich. Jakub Kosmala z kl. III a zajął II m w konkursie MatLoGim, Jagoda Basińska zajęła III m w konkursie Chemiczny Robaczek, natomiast Martyna Dolata z kl. II a zajęła I m w pływaniu 50 m stylem motylkowym, II m na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz III m na dystansie 50 stylem dowolnym. Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy serdecznie a laureatom gratulujemy! Należy jeszcze wspomnieć, że zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez uczniów i nauczycieli III LO, mieliśmy możliwość zwiedzenia szkoły a także wysłuchania rewelacyjnego koncertu w wykonaniu zespołu NIEDOGRANI- uczniów III LO. DZIĘKUJEMY!
Potyczki Sportowe - "Rusz się człowieku" W dniu 5 listopada 2016 , jak co roku odbyły się Potyczki Sportowe "Rusz się czlowieku" organizowane przez Radę Osiedla nr 11 oraz naszą szkołę Gimnazjum nr 1. W ramach potyczek rozegrano wyścigi rzędów klas pierwszych gimnazjum - I miejsce zajęła klasa Ic z Gimnazjum nr 1. Odbył się także turniej piłki niżej uczniów szkół podstawowych - I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 9. W ramach imprezy przeprowadzona została rywalizacja przedszkoli, w który udział wzięły trzy przedszkola: nr 2, nr 7 i nr 16. W różnych konkurencjach uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Na zakończenie odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy rodzicami przedszkolaków i nauczycielami Gimnazjum nr 1.Wszystkim rozdano dyplomy uczestnictwa i słodkie niespodzianki, a zwycięzcom pamiątkowe medale. Gratulujemy i dziękuję za dobrą zabawę i zaangażowanie.
54 BIEG REPUBLIKI OSTROWSKIEJ W niedziele 23 października 2016 roku odbył się 54 Bieg Republiki Ostrowskiej, w którym tradycyjnie biorą udział uczniowie Gimnazjum nr 1. Start i meta biegu usytuowane były, jak co roku na ostrowskim rynku. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów - 10 dziewcząt i 8 chłopców. Najwyższe miejsca zajęli - wśród dziewcząt: Klaudia Kupczyk 4m, Magdalena Sobczak 6m, Zuzanna Urban 7m - wśród chłopców: Igor Gaweł 8m, Filip Kulisiewicz 13m, Nikodem Adamczak 14m. W biegach młodzieżowych, w których brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało około 500 osób.

Czwarte miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego


  We wtorek 18 października na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lamkach rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Miasto Ostrów Wielkopolski reprezentowały uczennice naszej szkoły Angelika Mielcarek i Adrianna Jędras.
  Wśród grona sześciu zespołów zajęły czwarte miejsce, ulegając gospodyniom turnieju, uczennicom Gimnazjum w Lamkach. Zwyciężyły dziewczęta z Gimnazjum w Wierzbnie pokonując w finale drużynę Gimnazjum w Dębnicy. Gratulujemy Angelice i Adriannie osiągniętego wyniku sportowego oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.

 

 

Dziewczęta Gimnazjum nr 1 Drużynowymi Mistrzyniami Ostrowa Wielkopolskiego

  W czwartek 13 października na sali gimnastycznej naszej szkoły zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyły reprezentujące Gimnazjum nr 1 Andżelika Mielcarek i Adrianna Jędras. Drugie miejsce zajęły uczennice Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej.
  Wśród chłopców zwyciężyli uczniowie Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej im. Papieża Jana Pawła II, drugie miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 4 a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Gimnazjum nr 3.
W dniu 18.10.2016 Angelika i Adrianna będą reprezentowały nasza szkołę i miasto w zawodach powiatowych rozgrywanych w Gimnazjum w Lamkach.

 

 

 

 

 

Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie Wielkopolskim wraz ze współorganizatorem ICE MAT TEAM zapraszają do wzięcia udziału w III Ostrowskim Teście Coopera, który odbędzie się 1 czerwca 2016 (środa) w godzinach od 9:00 do 20:00 na boisku sportowym Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim. Test polega na 12-minutowym biegu ciągłym. Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H.Coopera obecnie stosowana do badania wytrzymałości. Organizatorzy zapraszają do udziału w teście Coopera osoby w każdym wieku: od juniorów do seniorów. Dla uatrakcyjnienia III Ostrowskiego Testu Coopera przygotowana zostanie rywalizacja szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: - klasyfikacja 10 najlepszych wyników uzyskanych przez daną szkołę (5 dziewcząt i 5 chłopców). - ogólna największa liczba osób reprezentujących daną szkołę (uczniowie, nauczyciele, rodzice, krewni, sympatycy szkoły…) III Ostrowski Test Coopera będzie jednym z elementów VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016, w którym wystartuje Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski. Test Coopera przeprowadzany jest równolegle z piknikiem „Apetyt na życie”, propagującym zdrowy styl życia a także promującym transplantologię. Więcej informacji na plakacie. Załączniki do pobrania: - regulamin III Ostrowskiego Testu Coopera - Deklaracja Uczestnictwa - zgłoszenie zbiorowe szkół
Foto - Krystian Portasiak

Polska Biega

   W sobotę 21 maja 2016 roku grupa 26 uczennic i uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w biegu wokół Galerii Ostrovia, organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Każdy startujący otrzymał od organizatorów koszulkę oraz pamiątkowy dyplom i medal. Akcja Polska Biega to akcja społeczna, która promuje bieganie. Powstała w 2006 roku z inicjatywy dwóch biegaczy-dziennikarzy Gazety Wyborczej, Piotra Pacewicza i Wojtka Staszewskiego. W jeden z ostatnich weekendów maja organizowane są w całym kraju setki imprez biegowych pod patronatem Akcji Polska Biega. Celem akcji jest popularyzacja biegania jako formy spędzania wolnego czasu oraz profilaktyka chorób cywilizacyjnych związanych z siedzącym trybem życia.

 

 

Wiosenny rajd rowerowy


W sobotę 30 kwietnia 2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym na trasie - Ostrów Wielkopolski - Wtórek - Parczew - Strzyżew - Chynowa - Górecznik - Przygodzice - Ostrów Wielkopolski.
Podczas jazdy dokonali wiele ciekawych obserwacji przyrodniczych oraz podziwiali postęp prac przy budowie obwodnicy Ostrowa w okolicy miejscowościach Wtórek i Chynowa.
Uczestnikom towarzyszyła piękna wiosenna pogoda. Obcowanie z budzącą się do życia przyrodą wprawiała wszystkich w doskonały nastrój i dobre samopoczucie.

Bieg Patrolowy z okazji Dnia Ziemi W piątek 29 kwietnia 2016 roku odbył się coroczny już bieg patrolowy z okazji Dnia Ziemi organizowany przez naszą szkołę na Piaskach-Szczygliczce. W biegu wzięli udział m.in uczniowie klas I naszej szkoły. Na zaproszenie odpowiedziały również SP 5 i SP 13 wystawiając swoje reprezentację. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę ok 3 km i zaliczenie punktów kontrolnych z różnymi zadaniami do wykonania, zaznaczonych na mapce otrzymanej na starcie. Poszczególne patrole musiały wykazać się m.in. wiedzą teoretyczna z zakresu historii igrzysk olimpijskich oraz wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej- transport rannego, resuscytacja, pozycja boczna itp. Nie brakowało także prób zwinnościowych, siłowych- pokonywanie pajęczej sieci, podciąganie się na drążku, karmienie jogurtem. Dodatkowym zadaniem była selektywna zbiórka śmieci zebranych na trasie biegu patrolowego. Na mecie , po zaliczeniu wszystkich punktów wręczono dyplomy i nagrody-niespodzianki ufundowane przez MZO S.A. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugie miejsce drużyny Gimnazjum nr 1 w Mistrzostwach Powiatu w Szachach

   Świetnie spisali się uczennice i uczniowie naszej szkoły startujący w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Szachach. W rozegranych w poniedziałek 15 lutego 2016 roku w Gimnazjum SO im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim zawodach zajęli drugie miejsce wygrywając trzy mecze z drużynami Gimnazjum nr 3, Gimnazjum z Wierzbna oraz Gimnazjum z Ociąża.
  Ulegli tylko zwycięzcom turnieju, reprezentantom Gimnazjum Spółdzielni Oświatowej im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.
   Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Jędras Adrianna, Marczak Monika, Hirsa Mikołaj oraz Płokarz Dawid.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Mistrzostwach Wielkopolski.

  Sukces naszych uczniów

  08 grudnia 2015 roku w Poznaniu odbyła się XVII Gimnazjada - Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Badmintonie Chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum DAWID PŁOKARZ i MICHAŁ ZUCHOWSKI zajęli I MIEJSCE – zostali Mistrzami Województwa. Podczas zawodów nie przegrali ani jednego seta pokonując następujące drużyny: Gimnazjum Baranowo, Gimnazjum Nowy Tomyśl, Gimnazjum Obra , Gimnazjum Puszczykowo i w wielkim finale Gimnazjum Słupca. GRATULACJE !!!

 

 

Rowerowa Jesień w Gimnazjum nr 1

  Młodzież naszej szkoły wzięła udział w trzech rajdach rowerowych. W ramach 53 Rajdu Chopinowskiego pokonali trasę Ostrów Wielkopolski - Janków Przygodzki - Trzcieliny - Antonin - Górecznik - Ostrów Wielkopolski.
  Drugi rajd z okazji "Święta Roweru - Dnia bez samochodu" odbył się na trasie Ostrów Wielkopolski - Górecznik - Dębnica - Huta - Trzcieliny - Janków Przygodzki - Szkoła Podstawowa Nr 6.
W dniu 17 października punktem docelowym rajdu był Pałac w Gutowie gdzie dotarliśmy mijając Lewków - Młynów - Będzieszyn a w drodze powrotnej Słaborowice i Biłgoraje.
  W sumie pokonaliśmy około 120 kilometrów, zobaczyliśmy wiele pięknych jesiennych krajobrazów i mieliśmy okazję poznać walory turystyczne naszej najbliższej okolicy.

 

Mistrzostwa Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym W dniu 20.10.2015 w naszym Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt Naszego Gimnazjum w składzie: Angelika Mielcarek, Adrianna Jędras, Wiktoria Michaś zajęła I miejsce i uzyskała awans na zawody powiatowe. Drużyna chłopców Dominik Szewczyk i Tomasz Urbankiewicz zajęła II miejsce. III miejsce w tej rywalizacji zdobyli Jakub Madajka i Bartłomiej Włodarczyk.
Kliknij tutaj, żeby przejść do szczegółów
Kliknij tutaj, żeby przejść do szczegółów
Kliknij,  żeby przejść do szczegółów
Kliknij, żeby przejść do szczegółów

JESTEŚMY "SZKOŁĄ W RUCHU"

 

 

[pobierz] 0.1 MB scenariusz-lekcji-gier-i-zabaw-ruchowych
[pobierz] 0.1 MB scenariusz-lekcji-wf